Domů > Magazín > Vaše příběhy

Po letech bez léků a zdravotních obtíží (Eva, 64 let)

Svoje četné zdravotní problémy jsem se snažila řešit pomocí lékařů, léčitelů i “zázračných” preparátů, ale žádná změna nepřicházela. Naštěstí jsem pochopila, že musím vzít svoje zdraví do svých rukou a díky změně stravování jsem se zbavila léků, zdravotních potíží i mnoha kil.

Zkusila jsem leccos, ale zázrak se nekonal

První zmínky a obšlapávání kolem Jíme Jinak mám ještě uloženo v mailu z roku 2019. Tenkrát mně to přišlo moc složité a všechny ty neznámé názvy a pojmy, takže zůstalo jen u toho pokukování – ještě že tak, neboť to občasné pročítání se nevědomky usazovalo v mém nitru.

Ale dál jsem se plácala mezi vyhledáváním toho nejlepšího zdravého stravování a úpravou zdraví, které se spíše zhoršovalo. Časté návštěvy lékaře a lékárny a různých firem se zázračnými předraženými preparáty slibujících očistu těla a  střeva a pak bude vše ok, atd. atd. Ne, žádný zázrak se nekonal a mé tělo už vážně volalo o pomoc a já pochopila, že ne doktoři, ale JÁ musím udělat změnu.

Zázrak? Ne, jen změna stravování prospěšná tělu.

Takže vloni (podzim 2023) jsem naskočila plnou parou vpřed do Podzimního detoxu a to HLAVNĚ díky hrdinům, kteří dávají svůj příběh a proto i já jsem se rozhodla zveřejnit svůj.

Do Podzimního detoxu jsem vstoupila s pálením žáhy, skoro ročním povlakem na jazyku, ekzémem až s prasklinami na dlaních, bolestí žlučníku, zácpou, 3-ročním bolestivým výhřezem ploténky, nateklýma nohama jako konve, svěděním celého těla. Na to mně lékařka sdělila, že je to věkem, že mám suchou kůži, nu zajímavé, že po třech měsících už svědění těla nemám a všechny ostatní potíže jsou pryč.

Konečně vím, že mám kotníky a ta úleva, chodit denně na velkou. Moje záda mi děkují a já děkuji Jíme Jinak, že se mohu zase hýbat a radovat ze života bez zdravotních obtíží. Z x návštěv fyzioterapeutů, lázní a léčitele, prášků, tablet, mastí a mastiček dnes NEBERU NIC. Zázrak?? Ne, jen změna stravování prospěšná tělu.

Jelikož jsem neměla odvahu zveřejnění, ať už ze studu nebo že prostě na sobě žádnou změnu postavy nevidím, ač mám oblečení volnější, pokračovala jsem dále Jarní očistou. Zdravotní stav se dolaďuje a jelikož jsem tělo trávila a trápila 40 let, tak vím, že teď už ho budu jen hýčkat neboť ten stav bez léků a bez obtíží je prostě boží.

Shrnutí po půl roce

S radostí se s vámi podělím o výsledky měření po půl roce s Jíme Jinak. První hodnota je vždy ta ze začátku kurzu, druhá po jeho skončení.

Říjen 2023 – Podzimní detox:

  • výška 178cm
  • váha 94 – 82 kg – mínus 12 kg
  • obvod prsou 114 – 104cm
  • obvod pasu 96 – 93 cm
  • obvod boků 116 – 108 cm

Jarní očista 2024:

  • váha 82 – 78 kg – mínus 4kg
  • obvod prsou 104 – 98 cm
  • obvod pasu 93 – 87 cm
  • obvod boků 108 – 100 cm

Celkem mám tedy 16 kg dole za půl roku a bez cvičení, neboť bolesti nedovolovaly se hýbat a bez omezování jídla a i s mlsáním, hahaha, máme tady v Jíme Jinak skvělé zdravé dobroty.

Změna stravování mému tělu prospívá, takže jsem a zůstávám věrným členem Klubu Jíme Jinak neb v klubu je spousta inspirací a informací. Klub je mi velkou oporou.

Děkuji.
Eva

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

51 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Leni,Zuzi,Zdeni,Marie,Danče a Jarmilo – moc moc díky 🌞🌸❤️Eva

Jarmila
8. 7. 2024

Jste úžasná🌸! Moc gratuluji🏆! Jste důkazem, že změny jdou v každém věku👍. Já jsem zhubla 10 kg za jarní očistu před dvěma lety, pak ještě 4 kg, ale postupně si “povoluji” 🙄 a je to znát, kromě větší únavy jdou kila zase plíživě zpět. Takže jste mi velkou motivací se polepšit a neubližovat tělu. Věkově jsme na tom stejně. Mějte se moc fajn🍀.

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

Konečně miluji svůj život a svoje tělo (Dita, 49 let)

Ačkoliv jsem s vámi jen poměrně krátce (od poloviny listopadu roku 2023), stačila jsem už projít poměrně velkou proměnou a jsem z toho nadšená a moje nadše...

Dermatitida mizí a kila taky (Žaneta, 39 let)

O Jíme Jinak vím už několik let, ale až letos jsem se konečně rozhodla poctivě začít. Od kurzu jsem si slibovala, že mi splaskne břicho a že se snad zbavím...

Poporodní kila jsou pryč a ruce nesvědí (Martina, 41 let)

Do zmeny jedálníčka som išla s cieľom schudnúť a zbaviť sa ekzému. A oboje sa veru podarilo. Vrátilo sa mi sebavedomie a cítim sa lepšie a krajšie.

Lepší kondice a 5 kg dole (Jan, 65 let)

Přestože jsem se po léčbě srdce dostal znovu do kondice a mohl jsem zase sportovat, na váze to nebylo znát. Díky změně stravy jsem za 6 týdnů shodil 5 kg, ...

Luštěniny a zeleninu si dopřávám i se střevním vývodem (Kateřina, 32 let)

Jíme Jinak nás naučilo milovat zeleninu, obilí a luštěniny. To všechno si dopřávám a v ničem se neomezuji i přesto, že mám vývod na tlustém střevě.  Díky z...

Kolitida je pryč (Lenka, 48 let)

Obrovské problémy s trávením mě omezovaly natolik, že jsem musela začít hledat řešení. Díky návštěvě celostní lékařky jsem se dozvěděla o Jíme Jinak a i kd...