Tohle období si užívám. Je mi teplo a každou chvíli mě zastaví nějaká vůně. Když nespěchám, zastavím se a nasávám. Raduju se z každého nového keře. A co jím jinak, cítím to mnohem intenzivněji než dřív.

Na všem se najde něco dobrého

Ačkoliv mi v životě bylo od malička spíš smutno a nedobře než veselo a dobře, naučila jsem se hledat na všem něco pozitivního. Co taky člověku zbývá, když leží přikurtován týdny v posteli a z těla mu vedou hadičky? Může to vzdát nebo si říct, že je to fajn, že nemusí do školky jako ostatní, a nějak to přečkat. Pak ještě zbývá znova se naučit chodit a ve školce čelit posměchu za jizvy. Aspoň jsem něčím zajímavá, chlácholila jsem se v dětském věku. Takové čáry na břiše ostatní neměli. A tak to se mnou šlo dál a hledání výhod v každé situaci se zcela zautomatizovalo.

Alergie se mi vyhnula

Na jaře jsem vždycky jásala, že můžu bez omezení čichat vůně, které se linou ze všech stran. Sice jsem měla všechny ty své neduhy a nepříjemné diagnózy bez lékařské naděje na vyléčení do budoucnosti, ale alergie se mi vyhnuly. Respektive měla jsem zjištěnou alergii na prach a roztoče, ale na pyly naštěstí ne. V té době nebylo kolem mě ještě tolik lidí s alergiemi jako dnes, ale nevlastní sestra alergická byla. U té jsem s hrůzou pozorovala, že jí stačilo projet v autě s otevřenými okýnky kolem kvetoucího bezu, aby se začala dusit. Já vůni bezu zbožňuju a byla jsem šťastná, že mi tráva, bez, šeřík ani jiné rostliny nevadí. Ačkoli jsem tedy každé jaro zažívala klasickou jarní únavu, měla plný nos, bolavou hlavu a podbřišek, radovala jsem se z každého kvetoucího keříčku a v duchu jásala, že alespoň té alergie jsem .

Nejraději bych se v těch vůních utopila

Měla jsem to tak už jako dítě a zůstalo mi to do dneška. Nemůžu se těch květových vůní nasytit. A tak strkám nos do všeho, co krásně voní a přijde mi do cesty. Třeba tenhle bílý jasmín (pustoryl) co je na fotce, to je pro mě naprosto omamná záležitost. Nejraději bych se v těch květech utopila. Před pár týdny kvetly všude šeříky, to je taky moje vášeň. Chodím od plotu k plotu a očichávám je. Možná jste si všimli na fotkách, že je dávám i do jídla. Tohle jarní období je skvělé. Dokvete jeden keř a vykvete další. Pořád je se z čeho radovat a k čemu čichat. 

Po změně jídelníčku jsou vůně ještě intenzivnější

Zajímavé je, že jsem nos měla docela citlivý na vůně a pachy i v době, kdy jsem byla silně zahleněná a v jednom kuse jsem smrkala husté hleny. O to víc mi po změně jídelníčku začaly kytky vonět a lidi smrdět. Někteří.

Páni, říkala jsem si první jaro po změně jídelníčku, to je neuvěřitelné, jak to voní! Tak moc, tak intenzivně. Mnohdy mě vůně, linoucí se odkudsi ze zahrady, zavedla pěkně daleko, než jsem našla zdroj té nádhery. Když kvetly třešně a špendlíky, jezdila jsem se staženými okýnky, abych si tu vůni co nejvíc užila. A nepřešlo mě to do dneška.

Biologické léto už ťuká na dveře a přinese nám zase jiné radosti. Místo květů plody. Těším se. Ale teď si ještě užívám všechny ty krásné květy a jejich líbezné vůně. Jsem takový jarní čichač.

⏩ BRZY ZAČÍNÁ PODZIMNÍ DETOX KURZ

Přítel mi řekl, že by tak chtěl jíst už pořád

Lucie: Ráda bych napsala takové shrnutí mého kurzu. Především...

Díky JJ se nám změnil život

Lenka W.: DĚKUJI DĚKUJI DĚKUJI - změnil se nám...

Podzimní detox umí zázraky (Hanka)

Hanka: Musím vás pochválit a poděkovat za tento článek....

Shodila jsem 7 kg a vysadila prášky na spaní

Hanka: Dobrý den, chtěla bych Vám napsat pár řádek...

Jsem nadšená a hubnu

Siva: Dobrý den, jsem tady poprvé. Stránky JJ jsem...

Ukázali jste mi cestu, jak lépe zvládnout nový životní styl

Alča K.: Získala jsem lásku a nadšení pro vaření,...

Manžel si ani nevšiml, že jíme jinak

Alena.brunova: Před pár dny mne manžel načapal u monitoru, odkud...

Za 14 dnů jsem shodila 3 kg a 5 cm v pase (Lenka)

Lenka: Dobrý den Evo, absolvovala jsem právě kurz Hubněte...

Díky Jíme Jinak se cítím rok od roku lépe (Ivana)

Ivana: Uvědomila jsem si, že si sem pro ten...

Klesl mi cholesterol, glykemie i další hodnoty v krvi

Jana P.: Dobrý den, chtěla jsem vám poděkovat, za...

Zhubla jsem a cítím se lépe (Ivaha)

Ivaha: Děkuji moc! Cítím se lépe, zhubla jsem, dobře...

Jíme jinak mi dává smysl

Palmate: Děkuji za váš kurz. Studuji čínskou medicínu a...

Překvapilo mě, jak je jídlo rychle hotové

Pavlína: Velice příjemně mě překvapilo, jak je jídlo rychle...

Díky za obrovskou inspiraci

Touto cestou chci Evě a Heleně poděkovat za záslužnou...

Vaše stránky jsou pro mě nejpřínosnější a nejčastěji navštěvované

Lena.klimova: Mockrát děkuji za vaše webové stránky, které jsou...

Vyčistilo se nám nejen tělo, ale i mozek (Inesinka)

Inesinka: Když si vzpomenu, jak jsme s manželem před...
  1. Taky ráda přivoňuji ke všemu co kvete. Jen ne časně z jara, to jsem bohužel stále alergická na jarní pyly (bříza, kočičky…), ale teď si to užívám na zahradě-květy třešní, jabloní, pomněnky, orlíček, nádherné pivoňky, kopretiny, kakost, kostival……..Jenže v Ostravě je to „jen“ vůně techto květů. Minulý víkend jsme byli v naši oblíbené Karlové Studánce a tam to teprve vonělo. Nejen všude přítomné obrovské keře kvetoucích rododendronů a azalek, ale voda, která protéka tímto městem, a ten vzduch, ach, och :).
    A vše co kvete a je jedlé zobu:))

    • Naďo jsem také od dětství alergik, roky léčená, ale v dospělosti jsem léčbu už vzdala, protože jsem ani po stovkách injekcí nepocítila žádnou úlevu. Když jsem striktně vynechala mléčné výrobky, alergie se téměř ztratila. Teď, když si občas něco mléčného dám ji mám jen velmi lehkou a i když jsem byla silný alergik na břízu, akát a vůbec na první pyly, mohu si už v klidu přivonět a neslzí mi oči.

  2. Zobrazit 4 komentáře

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekKrémová květáková polévka se špenátem
Další článekOves bezpluchý