Domů > Magazín > Vaše příběhy

Konečně bez ekzému a alergie (Jarmila, 44 let)

S příchodem podzimu jsem se vždycky potýkala s atopickým ekzémem, ale tentokrát to bylo díky změně jídelníčku jinak. Kromě toho jsem shodila další kilča a zbavila se alergie na kořenovou zeleninu.

Skočila jsem do toho rovnýma nohama

Na jaře jsem se poprvé setkala s Jíme Jinak, když jsem vyzkoušela Jarní očistu, během které se mi podařilo zatočit s váhou a zhubnout 8,5 kg. A tak jsem si řekla, že vyzkouším i Podzimní detox, abych ještě nějaké to kilíčko zhubla.
Na jaře jsem vařila jako začátečník, teď už jsem si troufla na pokročilé a skočila do toho rovnýma nohama.

Když to nešlo, nehroutila jsem se

První 2 týdny jsem měla díky shodě okolností jen sama pro sebe, takže jsem si vařila, uklízela a těšila se, jak mi to krásně půjde. Po 14 dnech se mi domů vrátily děti a mě rapidně ubyla energie – přeci jen jsem musela víc řešit, jestli to jídlo budou nebo nebudou jíst a jestli jim bude vůbec chutnat. Takže jsem ubrala nohu z plynu, zvolnila a přestala tolik řešit vaření. Snažila jsem se dodržovat alespoň ranní miso polévku a večeře dle jídelníčku, ale když to nevyšlo, tak jsem se nehroutila.

Letos bez ekzému

Dostala jsem se až na 63 kg (další 1,5 kg oproti jarní váze dole). Od 4. týdne detoxu už mi hubnout nešlo. Tělo se bránilo, přece jen podzim a zvýšená pohybová aktivita kážou nepouštět další tukové zásoby. Bojovala jsem, ale přiznám se, že ne moc úspěšně. Po detoxu jsem už zase jedno kilo nabrala zpátky, ale vem to čert! Cítím se dobře, i když mě teď hrozně honí chutě na sladké, které jsem nikdy nemívala. Zkusím počkat na jaro, to mi určitě půjde lépe!
Jak jsem napsala – vaření mi tentokráte „moc nešlo“, tak jsem se zaměřila na svůj závazek z Jarní očisty, tj. že do života zařadím více pohybu. Se starším synem jsme si pořídili permanentku do posilovny a začali tam spolu chodit, byl to takový „náš čas.“ Chodila jsem zhruba 2x týdně cvičit a možná i to bylo příčinou toho, že jsem začala mít poměrně velký hlad a začala různě uzobávat a jíst mezi jídly, takže s hubnutím byl konec.
Zkusila jsem péct zdravěji na Vánoce, ale moc úspěchu jsem v rodině nesklidila, i když třeba datlové kuličky určitě zařadím i napřesrok. Co ale musím ocenit – a co se na jaře ještě neprojevilo – je zlepšení mého atopického ekzému, který se mi vždy zhoršuje na podzim a s příchodem léta/sluníčka mizí. Letos jsem bez něj, takže mám velkou radost.

Alergie na kořenovou zeleninu je pryč

Na jaře jsem také bojovala se svou alergií na kořenovou zeleninu (nemohla jsem ani oškrábat mrkev, aniž bych si vzala rukavice – hned mě svědily ruce a
osypaly se mi). Syrovou zeleninu jsem nemohla ani pozřít, krátkodobě jsem na jaře musela vynechat i tu vařenou, což mi dost komplikovalo život. Musím ale zaklepat, momentálně si už na čištění a krouhání mrkve žádné rukavice neberu a je to paráda!
Za mou účast výzvě k Jarní očistě dostala krásné knížky: Fermentace – ta ještě čeká na své využití, zatím jsem se odvážila jen na fermentování zelí, a Kouzlo kvásku. Kvásek se u nás zabydlel a pravidelně doma peču nejen kváskový chléb, ale i další dobroty.

Viscerální tuk mizí

Další, z čeho jsem měla radost a co mě povzbudilo do budoucna, bylo měření na přístroji body-in, který jsem absolvovala v říjnu. Ten ukázal skvělé výsledky, co se viscerálního tuku týče. Když jsem byla na měření v minulém roce, před Jarní očistou, tak byly výsledky alarmující, dost mě to nakoplo ke změně. Ještě bych prý měla něco málo tuku shodit, a naopak nabrat svalovinu, tak na tom musím zapracovat. Člověk tak nějak „vidí na papíře“ ten posun. Nejen, že se díky stravě dle Jíme Jinak lépe cítím – nemám celé břicho zabetonované a nafouklé a nemám ekzém, ale navíc mám v ruce i něco více hmatatelného.

A jak jsem tedy dopadla?

Žádná hitparáda, ale důležitější je pro mě, jak se cítím a že mám pro letošek pokoj od ekzému.

Před detoxem:
Váha 64,1 kg
Prsa: 84 cm
Pas (nejužší místo): 72 cm
Pupík: 84 cm
Boky (kyčle): 95 cm
Zadek(nejširší): 104 cm

Po detoxu 14.12.2022:
Váha: 62,9 kg
Prsa: 84 cm
Pas (nejužší místo): 71 cm
Pupík: 82 cm
Boky (kyčle): 94 cm
Zadek(nejširší): 104 cm

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

23 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Jarmilo, četla jsem už prve tvůj článek. To byl velký skok a teď zase o něco. 👍 Ale hlavně výraz ve tváři. Rozkvetla jsi. 🌸

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

Nové koleno už nepotřebuji (Alena, 68 let)

Potýkala jsem se s různými zdravotními problémy, rozhodla jsem se s nimi zatočit změnou jídelníčku. A nyní se raduji z výsledků – klesl mi cholestero...

Omladla som o 10 rokov (Karin, 49 let)

Na stránky Jíme Jinak som zablúdila prvýkrát vlani v septembri, keď som si v zdravej výžive kúpila niečo, čo som predtým nikdy nevidela, nejedla a nevedela...

Poporodní kila jsou pryč a ruce nesvědí (Martina, 41 let)

Do zmeny jedálníčka som išla s cieľom schudnúť a zbaviť sa ekzému. A oboje sa veru podarilo. Vrátilo sa mi sebavedomie a cítim sa lepšie a krajšie.

Jiná Já díky Jíme Jinak (Alžběta, 53 let)

Díky změně stravy se mi podařilo shodit zatím 20 kg a můj dříve vysoký krevní tlak se vrátil na normální hodnotu. A protože jsme na JJ, tumáte můj příběh n...

S manželem jsme celkem shodili skoro 30 kg (Lucie Anabel, 35 let)

Zdravotní problémy, nadváha, ekzém u pětiměsíční dcery, to vše byly impulsy, které mě navedly na změnu stravování. Po roce mám dole 27 kg, hubne se mnou i ...

I ve starším věku má smysl začít se změnou (Věra, 65 let)

Po dětech jsem začala přibývat na váze. Vyzkoušela jsem snad všechny diety, sportovala jsem, ale hubnout se nedařilo. Navíc se mi zhoršovalo zdraví. A pak ...