Živana s námi je v každé jarní očistě a v každém vánočním půstu, ačkoli neměla vážné zdravotní problémy ani nadváhu. Naučila se zdravě vařit, vytvořilo si svůj stravovací režim a má to výsledky v podobě shozených 5 kg, bezproblémové držení váhy i po přechodu a odbourání zácpy. Časem se přidal manžel, který už má dole 12 kg a snížené dávky léků na vysoký tlak. A protože do Vánoce jinak 2015 šla navzdory vážným zlomeninám, zařadily jsme Živanu do síně slávy a gratulujeme!

IMG_2395

Když jsem našla na konci kurzu komentář od Živany, která se podepsala jako Živa, měla jsem obrovskou radost. Další ženská, která si našla svoji cestu ke zdravému jídlu a ještě vzala do party manžela. Prostě Živa, je jí 55 let a je živá! A když jsem se dočetla, že do posledního kurzu šla navzdory vážným zlomeninám, napsala jsem ji a poprosila o fotku. Tady je její komentář:

Jsem v každé očistě

Milá Evo a Helenko,

jsem s Vámi od jarní očisty 2014, procházela jsem s Vámi všemi on-line kurzy, patří Vám veliké poděkování za všechno a hlavně za vytrvalost.

Moje úspěchy

Moje úspěchy jsou nemalé. Zastavila jsem startující popřechodové kilogramy a vznikající tukové vrstvy, dokonce jsem  zhubla cca 5 kg pevně usazených již delší dobu (55 let, 160 cm, t.č. 50 kg). Vyhovuje mi systém jarní očista, předvánoční půst. Jdu většinou po týdnech, někdy se lehce řadím k pokročilejším, mezi očistami jím normálně se zachováním některých zásad, velkým omezením masa a jistou umírněností a přináší mi to udržení váhy a štíhlé postavy. Nemám vážné zdravotní problémy, bonusem změněné stravy je odbourání zácpy.

Naučila jsem se podle vás vařit, i když stále mi to zabírá spoustu času. Díky za nepřeberné množství fantastických receptů, zejména polévek a dezertů!!

Manžel se přidalIMG_2328

Očistu 2015 se mnou držel méně přísně i manžel (to je moc co říci!!!) a po očistě pokračoval v hubnutí, na podzim už se vyptával na předvánoční půst, v současnosti celkový úbytek hmotnosti 12 kg. K tomu přibyla pravidelná sportovní aktivita a výsledkem je snížení dávky léků na vysoký krevní tlak. Na vánoce jinak jsem přiměla i svou sestru, která má zapotřebí zhubnout poměrně dost kg.

Vánoce jinak se zlomeninami

Vánoce jinak 2015 jsem prožívala při hojení vážných zlomenin. Chvíli jsem váhala, jestli jít do očisty v tomto stavu, ale nakonec jsem se rozhodla pro a více si hlídala potraviny obsahující vápník, současně užívala vit.D a homeopatika. Zlomeniny se zhojily, lab.výsledky metabolismu Ca++ v pořádku, teď se rozhýbávám v lázních.
Moc Vás zdravím a ještě jedenkrát velké poděkování a poklona za nás za všechny, co se s vámi vezeme.

Živa

Milá Živano, my děkujeme za Vaše zkušenosti, krásný komentář a přejeme hoooodně zdraví Vám i manželovi. Eva

Hubneme do plavek online: Shoďte 5 kg za 14 dnů

  1. Dobrý den, v kurzu jsem již podruhé, loni jsem bohužel nestíhala, začínala jsem od září v nové práci, do toho se léčila po autonehodě. Nyní po roce jsem ve stavu, kdy mám podlomenou imunitu, každé ofouknutí = nachlazení, mám problémy se záněty moc. cest, boreliózu a migrény. Jakkoliv si myslím, že jím dle JJ tak ze 70 %, asi to nestačí a ne vše se dá spasit jídlem. Chce to i odpočinek, pohodu, klid a pak i to jídlo může být lékem. I přesto jsem se znovu příhlásila, letos už je klidněji a mohu se konečně vaření věnovat, na což se moc těším. Chci se však zeptat na toto: v posledním čísle časopisu Meduňka píše zakladatelka TČM v ČR MUDr. (jméno si honem nevzpomenu), že makrobiotiku rozhodně nedoporučuje jako trvalý typ stravy, maximálně 1 rok a pak zařadit i maso, ovoce atd. Samozřejmě v rozumné míře. Co si o tom prosím myslíte ? Děkuji a těším se letos na klidné Vánoce. Bára.

    • Báro, vítejte znovu v programu, děkujeme za vaši důvěru. Nemáte to tedy snadné, nová práce, zotavování po nehodě, to nejsou zrovna malé věci. Berte kurz s lehkostí a radostí, užijte si to a věříme, že i ty Vánoce budou letos klidné. Ono se toho píše a napovídá tolik, že je těžké se v tom vyznat. My osobně nikomu maso ani ovoce nezakazujeme :-) Ani nehlásáme makrobiotiku. Maso doporučujeme stáhnout na jednou týdně, vybírat kvalitní, vynechat při detoxu atd. Ovoce jíst sezónní a lokální, ne když je rýma, nachlazení apod. A to samé si myslím, že doporučují i makrobiotické knihy, které jsem doposud četla. Mě asi nejvíc sedí definice makrobiotiky, kterou řekla v tomto videu http://www.jimejinak.cz/mudr-vladimira-strnadelova-a-jan-zerzan-co-je-to-makrobiotika/ MUDr. Strnadelová. Ale právě proto, že si pod makrobiotikou představují lidé mnohdy hrůzostrašné diety, my s ní nechceme nic mít, nechceme být v nějakém veganském, vegetariánském či jiném šuplíku. My prostě jíme jinak, tak aby nám bylo dobře. A jestli to pro někoho je bez masa a pro někoho s masem, pak je to pořád dobře :-))

  2. Moc se těším na změny které mě čekají a doufám, že si je osvojím…každý den netrpělivě očekávám další a další nové rady, pročítám nové recepty…Moc děkuji za Vaši pýli a nadšení předávat své zkušenosti nám nevědomým…

    • Mila Marcelo, tesime se na ty zmeny s vami, to nas na celem projektu bavi nejvic – sledovat vase pokroky, uzdravovani a uvedomovani souvislosti. Diky za vase slova. Vsichni se mame porad co ucit, my i vy, kazdy je v necem dobry a skvele je prave ta moznost to sdilet a rychleji rust spolecne. Nejsem fanda modernich technologii, ale tohle me vazne bavi :-)

Jak to vidíte vy? Napište komentář.

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekZelené fazolky s dýní
Další článekVysíláme živě už zítra 6.2. od 21:00 (vstup i bez registrace)