Domů > Magazín > Vaše příběhy

Proč je Živana (55 let) v každé Jarní očistě a vánočním půstu?

Živana s námi je v každé jarní očistě a v každém vánočním půstu, ačkoli neměla vážné zdravotní problémy ani nadváhu. Naučila se zdravě vařit, vytvořilo si svůj stravovací režim a má to výsledky v podobě shozených 5 kg, bezproblémové držení váhy i po přechodu a odbourání zácpy. Časem se přidal manžel, který už má dole 12 kg a snížené dávky léků na vysoký tlak. A protože do Vánoce jinak 2015 šla navzdory vážným zlomeninám, zařadily jsme Živanu do síně slávy a gratulujeme!

Když jsem našla na konci kurzu komentář od Živany, která se podepsala jako Živa, měla jsem obrovskou radost. Další ženská, která si našla svoji cestu ke zdravému jídlu a ještě vzala do party manžela. Prostě Živa, je jí 55 let a je živá! A když jsem se dočetla, že do posledního kurzu šla navzdory vážným zlomeninám, napsala jsem ji a poprosila o fotku. Tady je její komentář:

Jsem v každé očistě

Milá Evo a Helenko,

jsem s Vámi od jarní očisty 2014, procházela jsem s Vámi všemi on-line kurzy, patří Vám veliké poděkování za všechno a hlavně za vytrvalost.

Moje úspěchy

Moje úspěchy jsou nemalé. Zastavila jsem startující popřechodové kilogramy a vznikající tukové vrstvy, dokonce jsem  zhubla cca 5 kg pevně usazených již delší dobu (55 let, 160 cm, t.č. 50 kg). Vyhovuje mi systém jarní očista, předvánoční půst. Jdu většinou po týdnech, někdy se lehce řadím k pokročilejším, mezi očistami jím normálně se zachováním některých zásad, velkým omezením masa a jistou umírněností a přináší mi to udržení váhy a štíhlé postavy. Nemám vážné zdravotní problémy, bonusem změněné stravy je odbourání zácpy.

Naučila jsem se podle vás vařit, i když stále mi to zabírá spoustu času. Díky za nepřeberné množství fantastických receptů, zejména polévek a dezertů!!

Manžel se přidal

Očistu 2015 se mnou držel méně přísně i manžel (to je moc co říci!!!) a po očistě pokračoval v hubnutí, na podzim už se vyptával na předvánoční půst, v současnosti celkový úbytek hmotnosti 12 kg. K tomu přibyla pravidelná sportovní aktivita a výsledkem je snížení dávky léků na vysoký krevní tlak. Na vánoce jinak jsem přiměla i svou sestru, která má zapotřebí zhubnout poměrně dost kg.

Vánoce jinak se zlomeninami

Vánoce jinak 2015 jsem prožívala při hojení vážných zlomenin. Chvíli jsem váhala, jestli jít do očisty v tomto stavu, ale nakonec jsem se rozhodla pro a více si hlídala potraviny obsahující vápník, současně užívala vit.D a homeopatika. Zlomeniny se zhojily, lab.výsledky metabolismu Ca++ v pořádku, teď se rozhýbávám v lázních.
Moc Vás zdravím a ještě jedenkrát velké poděkování a poklona za nás za všechny, co se s vámi vezeme.

Živa

Milá Živano, my děkujeme za Vaše zkušenosti, krásný komentář a přejeme hoooodně zdraví Vám i manželovi. Eva

PS: Víte už jak na zdravé cukroví?

My na Jíme Jinak ano! Naučíme vás chutné cukroví - bez cukru a 100% rostlinné! 💖 Mrkněte jak nahradit cukr ve vánočním pečení nebo se seznamte s perfektním plánem pečení zdravého cukroví. A myslíme i na vás, kterým dělá starosti lepek. Ochutnejte některý ze 40 receptů na bezlepkové cukroví.

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

8 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Dobrý den, v kurzu jsem již podruhé, loni jsem bohužel nestíhala, začínala jsem od září v nové práci, do toho se léčila po autonehodě. Nyní po roce jsem ve stavu, kdy mám podlomenou imunitu, každé ofouknutí = nachlazení, mám problémy se záněty moc. cest, boreliózu a migrény. Jakkoliv si myslím, že jím dle JJ tak ze 70 %, asi to nestačí a ne vše se dá spasit jídlem. Chce to i odpočinek, pohodu, klid a pak i to jídlo může být lékem. I přesto jsem se znovu příhlásila, letos už je klidněji a mohu se konečně vaření věnovat, na což se moc těším. Chci se však zeptat na toto: v posledním čísle časopisu Meduňka píše zakladatelka TČM v ČR MUDr. (jméno si honem nevzpomenu), že makrobiotiku rozhodně nedoporučuje jako trvalý typ stravy, maximálně 1 rok a pak zařadit i maso, ovoce atd. Samozřejmě v rozumné míře. Co si o tom prosím myslíte ? Děkuji a těším se letos na klidné Vánoce. Bára.

Marcela Pel.
16. 10. 2017

Moc se těším na změny které mě čekají a doufám, že si je osvojím…každý den netrpělivě očekávám další a další nové rady, pročítám nové recepty…Moc děkuji za Vaši pýli a nadšení předávat své zkušenosti nám nevědomým…

Ukázat další komentáře