Domů > Magazín > Vaše příběhy

Proč je Živana (55 let) v každé Jarní očistě a vánočním půstu?

Živana s námi je v každé jarní očistě a v každém vánočním půstu, ačkoli neměla vážné zdravotní problémy ani nadváhu. Naučila se zdravě vařit, vytvořilo si svůj stravovací režim a má to výsledky v podobě shozených 5 kg, bezproblémové držení váhy i po přechodu a odbourání zácpy. Časem se přidal manžel, který už má dole 12 kg a snížené dávky léků na vysoký tlak. A protože do Vánoce jinak 2015 šla navzdory vážným zlomeninám, zařadily jsme Živanu do síně slávy a gratulujeme!

Když jsem našla na konci kurzu komentář od Živany, která se podepsala jako Živa, měla jsem obrovskou radost. Další ženská, která si našla svoji cestu ke zdravému jídlu a ještě vzala do party manžela. Prostě Živa, je jí 55 let a je živá! A když jsem se dočetla, že do posledního kurzu šla navzdory vážným zlomeninám, napsala jsem ji a poprosila o fotku. Tady je její komentář:

Jsem v každé očistě

Milá Evo a Helenko,

jsem s Vámi od jarní očisty 2014, procházela jsem s Vámi všemi on-line kurzy, patří Vám veliké poděkování za všechno a hlavně za vytrvalost.

Moje úspěchy

Moje úspěchy jsou nemalé. Zastavila jsem startující popřechodové kilogramy a vznikající tukové vrstvy, dokonce jsem  zhubla cca 5 kg pevně usazených již delší dobu (55 let, 160 cm, t.č. 50 kg). Vyhovuje mi systém jarní očista, předvánoční půst. Jdu většinou po týdnech, někdy se lehce řadím k pokročilejším, mezi očistami jím normálně se zachováním některých zásad, velkým omezením masa a jistou umírněností a přináší mi to udržení váhy a štíhlé postavy. Nemám vážné zdravotní problémy, bonusem změněné stravy je odbourání zácpy.

Naučila jsem se podle vás vařit, i když stále mi to zabírá spoustu času. Díky za nepřeberné množství fantastických receptů, zejména polévek a dezertů!!

Manžel se přidal

Očistu 2015 se mnou držel méně přísně i manžel (to je moc co říci!!!) a po očistě pokračoval v hubnutí, na podzim už se vyptával na předvánoční půst, v současnosti celkový úbytek hmotnosti 12 kg. K tomu přibyla pravidelná sportovní aktivita a výsledkem je snížení dávky léků na vysoký krevní tlak. Na vánoce jinak jsem přiměla i svou sestru, která má zapotřebí zhubnout poměrně dost kg.

Vánoce jinak se zlomeninami

Vánoce jinak 2015 jsem prožívala při hojení vážných zlomenin. Chvíli jsem váhala, jestli jít do očisty v tomto stavu, ale nakonec jsem se rozhodla pro a více si hlídala potraviny obsahující vápník, současně užívala vit.D a homeopatika. Zlomeniny se zhojily, lab.výsledky metabolismu Ca++ v pořádku, teď se rozhýbávám v lázních.
Moc Vás zdravím a ještě jedenkrát velké poděkování a poklona za nás za všechny, co se s vámi vezeme.

Živa

Milá Živano, my děkujeme za Vaše zkušenosti, krásný komentář a přejeme hoooodně zdraví Vám i manželovi. Eva

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

11 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Dobrý den, v kurzu jsem již podruhé, loni jsem bohužel nestíhala, začínala jsem od září v nové práci, do toho se léčila po autonehodě. Nyní po roce jsem ve stavu, kdy mám podlomenou imunitu, každé ofouknutí = nachlazení, mám problémy se záněty moc. cest, boreliózu a migrény. Jakkoliv si myslím, že jím dle JJ tak ze 70 %, asi to nestačí a ne vše se dá spasit jídlem. Chce to i odpočinek, pohodu, klid a pak i to jídlo může být lékem. I přesto jsem se znovu příhlásila, letos už je klidněji a mohu se konečně vaření věnovat, na což se moc těším. Chci se však zeptat na toto: v posledním čísle časopisu Meduňka píše zakladatelka TČM v ČR MUDr. (jméno si honem nevzpomenu), že makrobiotiku rozhodně nedoporučuje jako trvalý typ stravy, maximálně 1 rok a pak zařadit i maso, ovoce atd. Samozřejmě v rozumné míře. Co si o tom prosím myslíte ? Děkuji a těším se letos na klidné Vánoce. Bára.

Marcela Pel.
16. 10. 2017

Moc se těším na změny které mě čekají a doufám, že si je osvojím…každý den netrpělivě očekávám další a další nové rady, pročítám nové recepty…Moc děkuji za Vaši pýli a nadšení předávat své zkušenosti nám nevědomým…

Ukázat další komentáře