6 kroků, jak se připravit na jarní detox

7

Víte, jak se připravit na jarní čistící kúru?

1Nalaďte se na detox

Nemá cenu pouštět se do jakékoli formy půstu či detoxu s pocitem, že to bude dřina, že to nezvládnete nebo že teď budete trpět. Nebude vás to těšit, budete skutečně trpět a nejspíš to brzy vzdáte. Prostě to nebude fungovat. Jestli chcete změnit jídelníček a dát tělu prostor se vyčistit, udělejte to s chutí, s radostí, těšte se na to. Pak to má i ty správné účinky.
Moje oblíbená formulka při půstu je „Čistím se, mám radost.“ Není mi pak špatně, nebolí mě hlava, nemám hlad, šílené chutě apod. ani při úplňkovém půstu o vodě. Naopak jsem plná energie, klidně uvařím rodině a skutečně si užívám, že nemusím jíst. Se stejným nábojem je potřeba jít i jarního detoxu. Klidně si dejte pár dní na psychickou přípravu. Naplánujte si den, kdy začnete, do diáře a těšte se na něj.

2Udělejte si vlastní verzi Masopustu

Naši předci začínali jarní půst Masopustem, oslavou, na které se hodně jedlo. Zejména pak maso, které se do Velikonoc vynechávalo nebo bylo jen na neděli. Součástí vaší přípravy může být také takové symbolické „rozloučení se“ s oblíbenými jídly nebo nápoji, o kterých víte, že do detoxu nepatří. Forma je zcela na vás. Zajděte s kamarádkou do cukrárny a dejte si dezert a kávu, které plánujete během očisty vysadit. Můžete to zdokumentovat jako „den, kdy jsem skončila s cukrem“. Nebo si zajděte s manželem na steak a víno do vaší restaurace. Jídlo si užijte a sebe připravte na to, že další takovou dobrotu si dáte až po detoxu. Pokud na ní vůbec ještě dostanete chuť. Účastníci našich programů totiž často během detoxu přestanou mít chuť na kávu, sladké, maso apod.

3Připravte si svou motivaci

Abyste ve slabých chvilkách nehodili svoje odhodlání za hlavu, je dobré si připravit různé pojistky pro udržení motivace. Sepište si svoje důvody, proč si chcete dát detox. Chcete se zbavit přebytečných kilogramů? Zlepšit pleť? Zbavit se zahlenění? Zbavit se migrén či bolestí zad? Ať je to co je to, napište si to v pozitivní formulaci (jsem štíhlá, mám čistou pleť, mám volný nos, mám spoustu energie) a dejte si to na oči. Nejlépe na ledničku. A pokud máte fotku, na které máte dobrou váhu či pleť, dejte ji k tomu taky. Já mám v pracovně tuhle svoji fotku před a po stále na očích.
I vy se vyfoťte a změřte před detoxem – postavu ve spodním prádle z boku a zepředu, stejně jako obličej. V průběhu detoxu pak můžete s radostí pozorovat každý týden pokroky, které začnou být vidět. A když ty změny uvidíte, bude vás to bavit a nebudete mít pocit, že si zbytečně něco odpíráte nebo trpíte pro nic za nic.

4Připravte  kuchyň

Dojezte zásoby a už nekupujte potraviny, které nechcete během očistné jarní kúry jíst. Moje oblíbené heslo je: „Nemáš – nesežereš.“ Když přijde slabá chvilka (a ona přijde) tak narazíte ve špajzu maximálně na jablko nebo rozinky Ale bude-li tam čekat tabulka čokolády, balík sušenek a pytlík čipsů, bůh ví, jak to dopadne. Takže pryč se vším pokušením. Eliminuje to případné selhání v plánu a nehorázné obžerství.
Pokud běžně nejíte tak, jak se chystáte jíst během detoxu, nakupte si zdravé suroviny a udělejte si na ně v kuchyni místo. Ať je máte hezky po ruce.

5Přípravte své okolí

Pokud nežijete sami, bude potřeba informovat zbytek rodiny, že se během následujících týdnů chcete dát do pořádku a že je prosíte o podporu. Možná se někdo rád přidá (kdo nepotřebuje pročistit, že?) nebo se s nimi alespoň domluvte, aby vám do toho nemluvili a vaše oblíbené nezdravosti vám nekupovali, nenosili, ani je před vámi nejedli. Počítejte s tím, že vás bude kdekdo zrazovat. Všichni totiž potřebujeme dát občas trávení volno, ale zdaleka ne všichni jsme toho schopni. A ti neschopní to často závidí a nepřejí těm odvážnějším. Proto všechny ty nevyžádané rady a zlehčování. Nenechte se odradit ani otrávit. Dělejte to pro sebe, ne pro ně.

6Začněte!

Máte jasno v tom, proč se chcete vyčistit? Víte, co budete během detoxu jíst a máte to připravené? Rodina ví, že teď máte svůj plán a respektuje to? Tak začněte! Je tu nový biologický rok, nový začátek a vše vám hraje do karet. Na jaře se tělo čistí samo a dobrovolně, stačí ho v tom podpořit. Letos už to nekodládejte!

7Chcete do toho jít s námi?

Náš program začíná v pondělí 25.2. 2019. Můžete se přidat a využít prověřený program s připravenými nákupními seznamy a jídelníčky na 6 týdnů, s natočenými vybranými video recepty a s online poradnou. V Jarní očistě se kromě zdravého jídelníčku věnujeme také účinným detoxikačním metodám, které podpoří očistu organismu, a společně uklízíme. Každý sám za sebe také může pracovat na osobním rozvoji. Můžete dát do pořádku nejen postavu a trávení, ale také domácnost a svoji hlavu.

 
Kurz pro začátečníky
Alena: Děkuji za spoustu podnětů, které jsem na vašem...
Roky jsem bojovala se zácpou a únavou – konečně jsou pryč!
Marcela: Ahoj, chtěla jsem vám poděkovat za super kurz...
Díky Klubu JJ se ze mně stává jiný člověk
Maca.stej: Jsem v Klubu JJ druhým rokem a téměř...
Díky vám jsem objevila jiný styl přípravy a stravování
Štěpánka: Postupně se pročítám a sepisuji nákupní seznam. Zkouším a...
Přítel mi řekl, že by tak chtěl jíst už pořád
Lucie: Ráda bych napsala takové shrnutí mého kurzu. Především...
Já sladkoholik potvrzuji: Když má člověk všechny živiny, nepotřebuje sladkosti
Jana: Přesně tak jak tu píšou holky! Když člověk...
Mám tolik energie a vypadám i cítím se JINAK!
Luci88: Musím říct, že změny jsou obrovské. Mám tolik...
Díky vám jsem začala po 20 letech snídat!
Duetka: Jídlo je úplně skvělé. Díky vám Evi konečně...
Děkuji za to, že jste normální ženské, a předkládáte to nejlepší, k čemu jste se dopracovaly
Renča: Prochechtala kus včerejšího dne při pročítání webu JJ...
I večer jsem plná energie. To už jsem dlouho nezažila!
Petra: Chci moc poděkovat za super kurz. Už je...
Vaření dle JJ je zábava a rychlovka a navíc s dobrým pocitem
Spenito: Klasické konvenční vaření mně v poslední době přestávalo...
Kurz mě nakopl a konečně přemýšlím o tom, co jím
Lucka: Ahoj Evi a Helí, byly jste úžasné a...
Jídlo je neskutečně chutné, jednoduché a variabilní – prostě bezvadně připravený kurz!
Ivaostadal: Děkuji celkově za bezvadně připravený kurz, zhubla jsem,...
Podpora v kurzu byla úžasná
Bilkorji: Kurz VÝBORNÝ, pro potěchu těla, duše i oka...
Vaše stránky mě nadchly
Agatha: Vaše stránky mě nadchly a hodně inspirovaly. Už...
Přerod tetičky Tsunami na tanečnici salsy pokračuje.
Evi, Helčo. Co jste mi to udělaly! Místo práce...

Seriál: Jak na jaro

materiály
 • Stáhněte si jej a upravte jídelníček.
 • Vyhněte se nemocem a jarní únavě.
 • Jídelníček ke stažení!
 1. Dobrý den, lze se do kurzu stále zapojit (jako jarní očista před Velikonocemi)? Snažím se nakupovat bez obalu, zahrnují Vaše recepty hodně cizokrajných potravin, které se takto nedají sehnat? Obsahují i bylinky – čaje a bylinkové pokrmy?

  Děkuji předem za odpověď.

  • Dobrý den, Aleno, Také se snažíme nakupovat bez obalu, jak se můžete dočíst článcích jak nakupovat bez igelitky a m8krotrn.sacku 7 nas na wwbu. Osobně využívám dodavatelé, kteří dodávají ve velkém a verou Gastro balení ve vratných obalech Teď záleží na vás, koho si vyberete, jídelníček stojí na obilovinách, luštěninách, zelenině, semínka a ovoci. Tropickým potravinám se zdravotních důvodů vyhýbáme, navíc jako ekologické a ekonomické. Takže si myslím že to nebude problém teď pokud by se vám nějaká surovina v nákupním seznamu nelíbila, tak jí prostě nekupujte a ne Použijte. Do programu se ještě můžete přihlásit, vstup zavíráme o víkendu. Pro účastníky programu jarní očista máme domluvenou velkou slevu 25% na nákup Ve zdravé výživě v eshopu 2kulurice. Třeba by to mohlo být řešení i pro váš nákup.

 2. dobrý den,
  ráda bych zapojila i manžela. Bohužel má chronický zánět slinivky a s luštěninami má dost velký problém. Byla by nějaká rada? předem děkuji

 3. Zobrazit všech 7 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekZapečené fleky s kysaným zelím
Další článek7 praktických vychytávek, jak si usnadnit vaření