Váhu řeším od puberty, hodně jsem nabrala během 3 těhotenství a váha nešla dolů. Zkusila jsem syrovou stravu, dala se na vegetariánství a veganství a při třetím těhotenství to vzdala a začala jíst zase všechno. Večer, když děti šly spát, jsem se nacpala sladkostmi, až mi bylo špatně. Stačilo 6 týdnů na jídelníčku a je dole pěkných pár kilo a hlavně už nemusím cukr!

V těhotenství jsem hodně nabírala

Je mi 38 a jsem maminkou 3 dětí. Od puberty jsem držela různé diety, ale bez valného úspěchu, nebo jen krátkodobého. V prvním těhotenství jsem přibrala nejméně, bylo to 14 kg, ale také jsem měla vyšší startovací váhu. Když jsem přestala kojit (16 m), podařilo se mi zhubnout na 68 kg a konečně jsem si připadala štíhlá. Sice mě to stálo dost úsilí to udržet, ale nějak to šlo. Pak jsem po druhé otěhotněla a pustila jsem všechny návyky, které jsem do té doby měla. Snažila jsem se jíst hodně zeleniny, ale jedla jsem jen syrovou, tudíž od podzimu pro mě neudržitelné, no a v těhotenství mi syrová nechutnala vůbec. Jedla jsem spoustu ovoce a nedokázala se vzdát sýrů, másla a jogurtů. Přibrala jsem pro mě neuvěřitelných 24 kg, které po porodu nešly tak lehce shodit, ale něco dolu samozřejmě šlo.

Vegetariánství, veganství a třetí těhotenství

Nicméně když jsem přestala kojit (21 m) jsem narazila na vegetariánství a veganství a otevřel se mi nový svět. Úplně jsem se do toho zbláznila a dokonce jezdila 100 km na kurzy zdravého vaření podle ročních období. Byly úžasné a já se naučila pracovat s potravinami, které jsem znala, ale neuměla používat. Zhubla jsem na 68 kg po druhé a bylo to fajn. Trošku záhul, vařila jsem dvojmo (pro sebe a pro rodinu). Za pár měsíců jsem po třetí neplánovaně otěhotněla, jenže jsem to nevěděla, test mi vyšel 2x negativní, takže jsem myslela, že jsem ztratila menstruaci, která byla po odstavení vlastně jen 2x. Dvojí vaření nešlo udržet, velká únava. Jeden čas jsem nemohla jíst skoro nic, takže jsem nepřibírala. Pak jsem zjistila, že jsem těhotná a také mě dostihl nedostatek železa. Začala jsem ze dne na den jíst všechno. Maso, mléčné výrobky a musím říct, že to bylo mé nejhorší těhotenství. Teď už chápu, že to bylo jídlem. Přibrala jsem znovu 24 kg a zase nemohla shodit.

Zamilovala jsem se znovu do jídla, ale nechtěla být striktní

Stránky Jíme Jinak jsem objevila náhodou, když jsem si hledala nějaké souvislosti. Občas jsem něco uvařila a chutnalo mi to, tak jsem se znovu zamilovala, ale řekla jsem si, že už nebudu tak striktní. Maso a sýry, máslo a vejce jsem si nechala. No a nejen to, cukr také. Začala jsem snídat občas miso polévky a vařit si zdravé obědy, ale nešla jsem do toho tak na plno. Něco jsem shodila, ale pořád to nebylo ono.

Večerní nájezdy na sladké a intenzivní čištění těla

Každý den, když šly obě mladší děti spát jsem se nadopovala sladkým, že jsem kolikrát už nemusela jíst nic a bylo mi špatně. Pak jsem viděla Prostřeno a rozhodla jsem se, že půjdu do Jarní očisty. Věřila jsem, že něco zhubnu, protože už vím, že tělo je chytré a když má podporu, udělá vše pro to, aby se uzdravilo. Musím říct, že jsem neměla na růžích ustláno. Jsem zvyklá na to, že jsem zdravá. Od malička jsem moc nemarodila (rýmy nepočítám). Začala jsem už na začátku února….najednou tenisový loket, oči svědí, pálí, slzí, z nosu teče víc než jindy. Co začala očista, hned první den se mi udělal opar a jak se zahojil, udělal se mi u nosu další a když se zahojil, tak náběh na další, ale pravda je, že ten už nepropukl. Musím říct, že na sobě nikdy moc nepozoruji zdravotně, že by se něco zlepšilo, protože, jak říkám, jsem jinak dost zdravá, tedy oproti ostatním. Ale musím uznat, že opadla únava a já najednou zvládnu víc věcí než jindy.

Mám dole 6 kg, 8 cm přes břicho a 10 cm přes boky a nepotřebuju sladkosti

Očista mi dala hodně, i když jsem nevyužila úplně vše, co nabízela, tak jsem se snažila. Jídelníček jsem jela na 90%. Neuvařila jsem sice všechna jídla, protože jsem držela i půsty, a pak jsem si vybírala, jestli tohle uvařím, nebo raději tohle a dezerty, ty jsem nepekla ani jeden. Nehřešila jsem. A to sladké, to je něco tak úžasného!! Teď už na to vůbec nemám chuť, a když ano, udělám si horké jablko se skořicí a ořechy a je to. Tohle beru jako největší výhru a vítězství a svobodu. Jako bonus mám 6 kg dole a 8 cm přes břicho a 10 cm přes boky. Těším se, že ještě zhubnu, ale už teď se sama sobě líbím. Takový pocit bych přála všem.

Určitě chci jít i do Podzimního detoxu, protože se mi líbí, jak je vše propracované do detailu a každý si najde to své.

Děkuji. 

Hubneme do plavek online: Shoďte 5 kg za 14 dnů

Můj muž i tchán se jídlo pochvalují

L.fuca: Toto stravování mě baví a hlavně mi dělá...

Z maroda jsem zase činorodá!

Jarka: Ahoj Evi a Heli a všichni klubáci ♥...

JJ je pro mě hodnotným zdrojem věrohodných informací

Katka: Ačkoliv maso a vajíčka mám moc ráda, články...

Kurz se mi líbí čím dál tím víc

Tereza: Ahoj Evi, na Vánočním detoxu jsem již po...

Letos úspěch na entou

Neli: Stromeček čeká v kýbli s vodou na balkoně,...

Cítím z klubu tu lásku a pečlivost, s jakou k nám přistupujete

Lenka W.: Dobrý den, Evi, je mi hodně dobře,...

Jsem ráda, že jsem na vás narazila v pravou chvíli

Mayf: Dobrý den, jsem rada, že jsme na vás...

Výsledky se dostavují okamžitě

Magda:  Jsem moc ráda, že jsem s vámi všemi...

Začala jsem milovat vaření díky JJ

Alena M. K.: Evi, moooc děkuji za kurz, týden...

Meditace pro mě je, když si stoupnu ke sporáku a vařím dle JJ

Sidonia: Pro mě meditace je, když přijdu z práce...

Je úžasné, jak jde váha sama dolů!

Jajabre: Zdravím všechny. Zítra to bude 14 dní. Koupila...

Moc se mi líbí nové stránky

Jana: Nové stránky jsou úžasné! Skvěle se v nich teď...

Díky JJ se nám změnil život

Lenka W.: DĚKUJI DĚKUJI DĚKUJI - změnil se nám...

Děkuji za to, co děláte a šíříte

Inka: Pěkný předvánoční čas. Dnes jsem narazila Evi na...

Díky zdravé stravě mi zmizel myom

Havliar: Já chci moc pochválit stránky!!! Jsou super! Teď...

Jak to vidíte vy? Napište komentář.

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekChřestová sezóna je tu: 9 faktů, které vás překvapí
Další článekPampeliškové kapary