Přebytky po zimě, kdy jsme se méně hýbali, nepřiměřeně jedli, měli horší životosprávou, máme uložené. Tento odpad musí pryč a tělo se snaží čistit - rýmy, kašle, dutiny, angíny, alergie, jarní únava. Pokud mu pomůžeme, přirozeně posílíme imunitu, dáme do pořádku zdraví i postavu.

Nepotřebujeme zázračné pilulky

V posledních dnech se roztrhl pytel s návody, jak imunitu posílit. V obavě z viru hledáme rychlé „zázračné pilulky“. Mixujeme smoothies, pijeme šťávy a spoléháme na to, že něco spolkneme a bude po problému. Některé doplňky skutečně mohou pomoci, ale není to dlouhodobě cesta za zdravím. Na Jíme Jinak sázíme na pevné základy našeho zdraví – dobrou výživou budujeme zdravý a silný střevní mikrobiom. Střeva jsou, co do plochy, náš největší orgán. Je zde nejvíce buněk imunitního systému. Ten zařídí, aby perfektně fungovala obranyschopnost organismu proti nežádoucím bakteriím, virům, plísním a dalším mikroogranismům. I proto v celostní medicíně léčba jakékoli nemoci začíná od střev a od výživy. Když jsou v pořádku střeva, je v pořádku krev, do které se dobře vstřebávají živiny a nedostávají se do ní toxické látky a patogeny.

Zdravá strava funguje vždy

Každé jaro učíme, jak si jídelníček upravit a jak se dát do pořádku. Je úžasné a velmi motivující vidět, co se dá všechno spravit za pár týdnů. Mizí chronické zdravotní problémy, bolesti, potíže se spánkem, menstruační potíže a zažívací problémy. Lidé získávají zpátky ztracenou životní sílu a spravuje se jim psychika. Za dobu, co Jarní očistu vedeme, jsou to už tisíce lidí, kterým se zásadně zlepšilo zdraví a upravila váha pomocí tohoto online kurzu. Po úpravě jídelníčku jim klesá cukr v krvi, cholesterol, upravuje se tlak, mizí migrény, záněty, otoky, reflux…. Postupně se zbavují medikace a mnozí i antidepresiv. Tak obrovský vliv má to, co jíme. Však se podívejte níže v textu na zkušenosti z letošního ročníku. Kurz jsme otevřeli už v únoru a od té doby se radujeme nad dobrými zprávami.

Nečekaná příležitost

Řada lidí zůstala díky karanténě doma. Jaká příležitost udělat něco pro svoje zdraví! Když už jsme doma a vaříme, proč nevařit rovnou zdravě? Máme jedinečnou možnost posílit svoji imunitu a psychiku – úplně snadno! A že to po té mediální masáži špatných potřebujeme všichni.

Strach a stres nás oslabují. Evolučně nám krátkodobý stres zachraňoval životy. V přírodě to znamenalo třeba utéct šelmě. Pak se vše vrátilo do normálu a byla pohoda. Dneska je to ale jiné – stres se stal běžnou součástí denních zpráv i pracovního dne. Ale žádný organismus nevydrží dlouhodobý stres. Při stresu začne mozek okamžitě řídit všechny orgány jinak. Změní složení všech chemických procesů těla a orgány najednou na nouzový režim krátkodobého přežití. Tím se na vedlejší kolej odsune regenerace těla a růst. Je to úplně logické a věděcky prokázáno – stres nás oslabuje. A teď to nejlepší. Stres jde z mozku a jen my můžeme ovlivnit, co si do něj nahrajeme a jakými myšlenkami se budeme zabývat. Je to na nás, zda se oslabíme nebo posílíme.

Nemám teď náladu se něčím zabývat

Možná si říkáte, že nemáte čas, ani náladu vyhýbat se stresu nebo začít jíst jinak. Celý svět se točí kolem viru. Snažíte se být užiteční, pomáháte, jak kdo umíte.Možná jeden z důvodů, proč se to všechno děje, je aby se v nás vzbudil soucit, starost o druhého a o planetu. Mnozí z vás šijete ve dne v noci pro ostatní roušky. To je pěkné. Ale nezapomínáte přitom se postarat dobře také o sebe? Posilujete svou imunitu a zdraví? Vaříte dobře pro sebe svou rodinu? Čistíte tělo? Meditujete? Na Jíme Jinak se na věci díváme z různých pohledů – třeba z té lepší stránky. Když už jsme teď všichni více doma, možná máme právě teď příležitost se konečně pustit do vaření, pročistit tělo, posílit, získat opět energii a vitalitu, zlepšit si postavu. Více času na to už možná dlouho mít nebudeme.

Čas se v klidu a pořádně najíst

Až příliš často jsme slýchali říkat naše kamarády a známé: „Já nemám čas se ani pořádně najíst.“ „Já bych jedl zdravě, mě to chutná, ale jsem od rána do večera v práci.“ Byla by škoda v tomto čase, kdy si máme uvědomit priority a převážit svoje životní hodnoty, zapomenout sami na sebe. Nemocný a vyčerpaný člověk není své rodině ani společnosti nic platný. Pokud chceme pomáhat, musíme na to mít sílu psychickou a energii fyzickou.

Začněte vařit podle Jíme Jinak

Využijte tedy příležitosti, pokud jste zůstali doma, a začněte si zdravě vařit. Když tělo dáme na jaře do pořádku, budeme i na podzim a v zimě odolnější proti nachlazení a infekcím. Navíc je tu silné transformační období. Na mnoha rovinách dochází k vyčištění. Toto jaro začal i nový 12 letý cyklus v čínské astrologii. Co pro sebe uděláte teď, to vám dalších 12 let bude pomáhat.

Na stránkách máme několik tisíc osvědčených receptů zdarma. Inspirujte se a zkuste to taky, budete překvapeni, jak jednoduché to je. Pokud nemáte čas a sílu dumat nad jídelníčkem, možná vás zaujme jarní, detoxikující a uzdravující jídelníček na 6 týdnů, který máme připravený v programu Jarní očista. Jídelníček je zde sestaven tak, aby na sebe jídla navazovala a šetřil se čas strávený přípravou jídel, je nutričně vyvážený a velmi chutný, jak se můžete dočíst v komentářích těch, kdo už v programu s námi jsou. K jídelníčkům jsou připravené nákupní seznamy, připraveno je přes 150 receptů na zdravé snídaně, obědy a večeře. Každý týden vychytané zdravé laskominy formou video receptů.

Vstup do programu se příští týden zavírá a proto vám o tom dáváme vědět. Pokud byste se chtěli přidat, je to do 10.4. 2020 poslední šance. Pak totiž přecházíme na letní stravu a řešíme jiné orgány než teď na jaře.

Chci vědět více o Jarní očistě

Suroviny nejsou problém

V prvních dnech to vypadalo na problémy s dodávkami surovin pro vaření. Ale nejsou. Eshopy fungují skvěle a není nic snazšího, než si objednat suroviny pro zdravé vaření domů. Pro účastníky Jarní očisty máme 25% slevu na balíček základních potravin v eshopu Paní Dýně, Klubáci mají 12% slevu na celý její sortiment a 10% na nákup v eshopu Country Life. Není tedy problém si zboží objednat a pustit se do zdravého vaření.

Chopte se vařečky

Ať už s naším vedením v programu Jarní očista nebo sami podle receptů na stránkách, pusťte se do toho. I úplný začátečník zvládne vařit podle Jíme Jinak. Chopte se vařečky a postavte se k plotně čelem 🙂 Lepší čas začít se změnou už možná nikdy mít nebudete. Odměnou vám bude pročištěné tělo, shozená kila navíc, silnější imunita, více energie a nadšení tak jako se to stalo těm, kdo se do Jarní očisty přidali před vámi. To jsou všechno kvality, které obzvláště v této době potřebujeme.

Co říkají ti, co podle Jíme Jinak začali

Hubneme do plavek online: Shoďte 5 kg za 14 dnů

Klub JJ mě vyrazil dech

Jana: Evi a Helčo, jste úžasné , Klub jíme...

Já sladkoholik potvrzuji: Když má člověk všechny živiny, nepotřebuje sladkosti

Jana: Přesně tak jak tu píšou holky! Když člověk...

Po 6. dni mi splasklo břicho

Market: Dnes 6. den, váha šla krásně dolů o...

Bez zmenšování porcí mám 1,6 kg dole!

Anička: Musím pochlubit, že i bez zmenšování porcí a se...

Tomu bych nevěřila: Po 3 dnech na JJ stravě mi splasklo břicho!

cihal: Zdravím vás. Začala jsem dle videa polévkami k...

Nákupní seznamy u receptů jsou velká pomoc

Jorebka: Mám dolů 2.5 kg. Super pocit. Děkuji za...

Cukroví bylo šup šup hotové

Magdalena: Tohle univerzální těsto je super svou variabilitou. Použila...

S vámi jsem získala pestrý, jednoduchý a lahodný jídelníček

Fpc: Jsem ráda, že jsem tyto stránky objevila těsně...

Za 14 dní mám dole 5,3 kg a 5 cm v pase!

Alenaleak: Po 14 dnech mám dole 5,3 kg a...

Díky JJ solíme o polovinu méně a přestali jsme mlsat

Anicer: Tak do jarní očisty jsme doma vstoupili jako úplní...

Funguje to: po celou zimu jsme fit!

Eva: Chci moc poděkovat za stránky. Momentálně jsem si...

Pochutnali jsme si a v bříšku máme jak v pokojíčku

Martya: No to jsme si pochutnali. Jak říkala moje...

První týden kurzu a 2 kg dole!

Lada: Už mi nepnou kalhoty přes stehna a je...

Moje jídlo chutnalo spolužákům, kteří běžně jí sladkosti

Dagbri: Moje jídlo chutnalo spolužákovi ve škole, který dostává...

Chtěla jsem se naučit vařit z dravě a kila dolů jsou příjemnou odměnou

Žaneta: Hlásím 3kg dole :). Pravda je, že jsem...

S každým jídlem si říkám: „Tohle je TOP“

Eva: S každým dalším jídlem si říkám "tak tohle je...

Jak to vidíte vy? Napište komentář.

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekCelosvětová meditace – připojte se na 20 minut a změňte společně svět
Další článekCesta z města