Domů > Magazín > Blog

Dubnový úplněk 6. 4. 2023 – bude to jízda!

Blíží se další úplněk, tentokrát ve znamení Vah. Nastane ve čtvrtek 6. 4. v 6:34 ráno. V případě tohoto úplňku není špatné, že budeme začínat den již na ústupu úplňkových energií po brzké ranní kulminaci. Hru bude rozehrávat silné ohnivé Slunce ve znamení Berana s poddajnější vzdušnou Lunou ve Vahách. Buďte pozorní již nyní, protože jde o velmi silný vzestup energií doprovázený narůstajícím napětím a těkavostí. A co nás tedy bude čekat?

Třesky, blesky nad klidnou vodní hladinou

Sluníčko tentokrát posvítí na témata v našich vztazích! Půjde o vztahy obecně, tedy nejen o partnerské, ale i o pracovní, přátelské či diplomatické. Pokud vás ve vztazích něco tlačí, nyní by to mohlo doslova vystříknout na povrch, vyčistit a nastolit úlevu! Průběh může být o to zajímavější, že se nacházíme ve znamení Berana, jehož energie jsou poměrně rázné, přímé a řízné. Bez oklik a protahování.
Události, které se dříve táhly, mohou nyní nabrat poměrně rychlý spád. Právě díky energiím Berana získáme potřebnou odvahu a odhodlání. Budeme se cítit na to konat změny ve vztazích, dokonce je i ukončovat. Zdá se vám to jaksi ostré a rychlé? Přesně tak tomu bude.

Někdy se věci dějí, jako když kolem Vás projede vlak. Najednou je vše jinak… taková je rychlost Berana. Akce se zdá rychlejší než myšlenka! Pálí od boku.

Pokud to někomu vyzní nepříjemně, hrozivě a nelibě, je třeba si uvědomit, proč tomu tak je. Je něco, co nás ve vztahu trápí? Udělali bychom rádi něco, abychom to řešili? Už nás nebaví pořád dokola něco snášet nebo něco balancovat? Ale pořád máme důvod, proč se držíme zpátky?

Je čas na změnu. Nyní jsme na to vybavení.

Někteří neradi vstupujeme do konfliktů či konfrontace s tím, co je nám nepříjemné, anebo si nechceme přiznat stav věci. Obáváme se změny, protože je to krok do neznáma. Nejistota a strach jsou samy o sobě nepříjemné. Ale pokusme si uvědomit, že tam, kde nejsme spokojení, vynakládáme mnoho úsilí, abychom věci drželi v klidu. Ať už je to ve vztahu nebo v práci, vyhýbáme se řešení a posíláme velké množství energie někam a jinde nám chybí. Z čeho pramení naše únava? Nemusíme být unavení jen po zimě.

Vztahy, které nefungují, stojí mnoho úsilí a vynaložené energie, která chybí jinde.

Nyní je tady jaro, doba, kdy máme zasévat semena pro další sezónu a přejeme si, abychom na podzim dobře sklidili. Je ale třeba oddělit zrno od plev. Aby naše půda byla úrodná, je třeba, aby byla co nejčistší, stejně jako naše mysl a ponejvíc, aby nám bylo co nejlépe na duši. Možná to bude znít jako klišé, ale je tady doba jarního úklidu!

Vymeťte pavučiny v sobě!

Potřeba uklidit si okolo sebe vychází z naší niterné potřeby uklidit si sami v sobě.

Obrazně řečeno, uklidit si sklep je jako navštívit ty nejvíce ignorované věci, které jsme v sobě zasunuli co nejhlouběji, abychom je nemuseli řešit a vidět. Je třeba vzít pořádná košťata a vymést pavučiny. Ano, to je přesné přirovnání momentálních dnů! V podobě odvahy a odhodlanosti držíme v rukách ta nejlepší „košťata“, která potřebujeme, abychom prosvětlili své životy.

Každý máme své pavouky, na které se nechceme podívat.

Míra iracionality těchto dnů však může být značná, právě jako naše osobní vztahovačnost vůči podnětům zvenku, která je silnější než obvykle. Tento úplněk bude umocněn pocity zranitelnosti, protože si nyní lépe, než jindy můžeme uvědomit, co nás bolí a je těžké snášet. Buďte opatrní, abyste bolest, s kterou si sami nevíte rady, nezpůsobili někomu jinému. Je to o tom přiznat si svou bolest.

Tento úplněk podporuje, aby navenek vylezly podprahové věci.

Vážení, doporučuji dvě věci. Pokud vnímáte, že v nějakém vašem vztahu není něco v pohodě a nechcete to nyní řešit, vyhněte se tomu, aby taková situace vůbec vznikla. Pokud vás naopak něco trápí, co vyřešit chcete, běžte do toho, nyní na to máte veškerou potřebnou výbavu! A pro jistotu zatřetí, nenechte věci náhodě, tentokrát se to nevyplatí. 

Buďte pozorní, míra iracionality bude neobvyklá.

Naše myšlení bude poměrně vážné a těžkopádné, rozhodně nebude tak rychlé jako emoční spontaneita. Ale pokud udržíte pozornost a rovnováhu, vaše slova budou mít důraz a budete si moci jasně uvědomit realitu, jaká skutečně je.

Ačkoli je jaro, počasí nás stále nešetří. Pevně věřím, že vše se děje pro naše dobro a po vichřici bude slunečno! Přeji všem, ať dosytíte mnoho energie po „jarním úklidu“ a jarní sluníčko nás brzy pořádně zahřeje!

Pokud se chcete dozvědět více o tom, jaký vliv má obecně úplněk na naše emoce a jak jeho sílu využít, podívejte se na video, které jsme pro vás natočili. V dalším videu se dozvíte, jaké úplňky nás čekají letos a na co si dát extra pozor.

Veronika

PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?

Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !

průvodkyně astropsychologií🌙 Život je cesta. Jsme na ní spolu.

572 lidí už poděkovalo za článek.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

247
6

Listopadový úplněk 8.11. 2022 je extra silný

Letošní listopadový úplněk, který nastává už zítra, tedy 8.11. 2022, ve 12:01, bude výjímečný a na mnohé z nás bude mít opravdu velmi intenzivní vliv. Co n...
51
3

Vzpomínky na babičku

Někteří lidé si myslí, že mají tu nejlepší babičku pod sluncem, já to věděla :-). A protože byly nedávno dušičky a já na tu svou vzpomínala zase o něco víc...
215
5

Březnový úplněk ve znamení Panny – 7. 3. 2023

Ačkoli je stále ještě zima, už cítíme v těle blížící se jaro. A další úplněk, který nastane 7. března ve 13:40 ve znamení Panny, se projeví právě významnou...
34
84

Kalorie už roky nepočítám

Váhu jsem řešila od puberty a mezi jinými dietami držela i tu, kde se jídlo váží a počítají kalorie. Jídlo byl pro mě nepřítel, pořád mi ta čísla nevycháze...
1
2

Otužilcův recept na krásný den

Kdo začne krásným ránem, má krásný celý den! A jak si takový krásný den uvařit? Jaké “ingredience” zvolit, když to vypadá, že náš den nezačíná ...