Domů > Magazín > Blog

Jak nám Luna pomáhá

Co vlastně o Měsíci víme? A jak souvisí s ženstvím, zdravím a jídlem? Podívejte se, jak vám může Luna pomoct.

“Měsíčku, Měsíčku, pomoz mi trošičku …. pomohu rád, jen když mě budeš znát.” Dětská říkanka. Ba ne, to není jen říkadlo, to je prastará pravda a je nám k dobrému v celém životě.

Co vlastně o Měsíci víme

Víme, kde Měsíc je, víme, že k naší Zemi je Měsíc nejblíže, blíže než ostatní tělesa. A taky víme, že Měsíc má úplněk a nov a víme, že někdy je Měsíc veliký a někdy je velice daleko a někdy zase docela blízko. Někteří lidé stav Měsíce cítí, v úplňku jsou podráždění, nemohou spát. A taky víme, že za příliv a odliv moře může právě Měsíc. A tak dále a tak dále. Pokud máte chuť, naučíme se vnímat Měsíc trochu jinak. A také budeme místo Měsíc používat slovo Luna.

Luna a žena

Luna je totiž ženského rodu. Luna znamená vlast, rod, rodina, potřeba jistoty, ženský element, cit. A Luna také značně ovlivňuje naše zdraví. Pro ženy je Luna mnohdy více důležitá, než postavení Slunce při narození. 

Žena se narodí např. v 21.únoru některého roku a toho dne je Luna postavena ve znamení Střelce. Je jisté, že tato žena bude mít hodnoty, které si najdeme v běžném horoskopu v časopise. Ale tato žena bude mít také hodnoty Střelce. Protože tam má svou Lunu. A protože je Luna ženského rodu, mnohdy je některá žena naplněna více Lunou než Sluncem. Muž je spíš ovlivňován právě osobností Slunce. Ovšem vždy je třeba uvidět celý konkrétní osobní horoskop.

A k čemu nám to bude? No, zatím jenom k tomu, že jsme pochopili základní souvislosti. Půjdeme hned k příkladům, abychom věděli, co všechno nám může Luna nabídnout.

Zdraví

Vím, že se chci objednat k lékaři. Ke gynekologovi. Vím, že je nebezpečné jakkoliv zasahovat do těla před, při a po úplňku. Dále vím, že pohlavní orgány jsou pod vládou znamení Štíra. Pokud je Luna postavena ve znamení Štíra, pak jakýkoliv zásah v pohlavním orgánu je rizikem. V tento čas je tento orgán nejcitlivější. Pokud vám právě  gynekolog v tento čas odebírá stěr či i jen prohlíží vnitřně, VŽDY je to s rizikem. Pak se může stát, že si za týden zavoláme o výsledek a dostaneme odpověď: “No, víte paní, je to tak na hraně, zatím nebudeme tedy dělat nic, ale přijďte za měsíc, zkontrolujeme to.” No jo, ale za měsíc, když máme smůlu, zase se vejdeme do stejného termínu. Totiž úplněk je vždy asi tak za 1 měsíc a Luna je za 1 měsíc o trošičku dřív zase na stejném znamení, jde jen o dny. A stěr se opět odebere v rizikovém čase. No, jistě si dokážete představit, co bude dál. Zase kontrola, zase poničená tkáň a kdoví, kam to až dojde. Přesně se můžeme podívat právě jedině v Lunárním kalendáři. K tomu se dostneme později.
A přitom pokud by se stěr udělal jindy, v neproblémovém čase, může být výsledek úplně jiný, tedy negativní. Tedy nemusím nic řešit, nebudu se celý měsíc bát a další vyšetření bude až za rok. Rok máme klid. 

Možná, že tento stav neprožíváte, třeba se vůbec neobáváte, třeba jste si úplně jistá, že vám se to nemůže stát. Pak jste silná osobnost a víte hodně o svém těle.  A skutečně vám to přeji a opravdu bych se sama ráda dopracovala k tomuto pocitu. Ale já bohužel nejsem tak silná. A tak jsem se raději naučila používat pomocnou záchranu, Lunu. A Luna mi zatím přeje.

Jídlo

A ještě jeden příklad. Chci právě nakládat zelí. Objednám si krouhané a co se dá dělat, prostě je ten den musím naložit. Říkám si: “Doufám, že nebude tento rok tak šíleně kyselé, protože si nechci zelí pak proplachovat, jelikož vím, že to nejzdravější je právě ta voda při a po kvašení.” A taky si nechci svoje zelí nějak přislazovat, to už je proti zdravému rozumu. A přitom je to jednoduché. Čím blíže jsme k úplňku, pak bude výsledné kvašené zelí kyselejší. A naopak, čím budeme blíže k novu, tím bude méně kyselé. Pokud budeme nakládat přímo těsně před novem, může se i stát, že se zelí nepovede. Slyšela jsem to tedy jen jedinkrát, ale asi se to může stát. Spíše to zelí přežije, ale bude tak nějak nic moc. A navíc, pokud chcete nakládat zeleninu pro krátkodobé kvašení, pickles, a chcete mít výsledek velmi rychlý, pak využijte Lunu. Když naložíte pickles s Lunou při hodnotě květu, bude hotové velice rychle. Co to je a kdy to nastává? Luna při hodnotě květu je tehdy, když prochází znamením  Blíženců,  Vah a nebo Vodnáře.

Luna umí všechno, jen to vědět.

Zahrada

A ještě přidám malý příklad. Máme třeba nový stromeček, třeba jablůňku a nějak nechce růst. A nebo je to už starý strom a chceme si ho ještě užívat dlouho. Pomoc je snadná a na mé zahradě je tato metoda dlouhodobě vyzkoušená. Před novem ustřihněte tomu malému stromečku nejvyšší větvičku. A u toho velikého staršího stromu uřízněte ve správný čas několik větviček, které jsou co nejvíc kolmé nahoru. Určitě vám stromeček i strom poděkují. Máme na zahradě asi tak stoletou jabloň, je nádherná, na jaře kvete jako kytice, na podzim má veliké množství jablek a za 30 let neměla jablíčka myslím jen 3x . A tak si ji opečováváme a pravidelně těsně před novem některou kolmo rostoucí větvičku uřízneme.

Možností, jak si nechat pomoct od Luny, je neuvěřitelné množství.
Zajímá vás, proč to tak je? Napište pod článkem v komentáři, těším se na vás.

PS: Z práce do práce, život letí a vy nic nestíháte?

Pokud před sebou stále jen hrnete všechny ty povinnosti, které život přináší, je čas se zastavit. 🛑 Je tohle život, který chcete? O tomto jste snili? Asi ne. V přírodě začíná nový biologický rok, nový začátek a i my to letos můžeme udělat jinak. Právě tomu se v Jarní Očistě také věnujeme a máme dokonce připravený silný závěrečný aktivační rituál, aby se vaše záměry mohly uskutečit. Zdaleka v očistě nejde jen o vyvážený jídelníček. Pojďte si ujasnit touhy, naberte zas energii a pojďte se cítit ve svém těle lépe. Začněte s námi 8 týdenní Jarní očistu. Pročistíme tělo, zlepšíme jídelníček, postavu i psychiku.

158 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Zdravím, výbornou zkušenost mám i s pranim prádla, při ubývající Luně v hodnotě vody se dobře vyperou i staré, zašlé skvrny.

Zdravím, mám taky zájem se přihlásit. Renáta Turoňová

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

Loučení

Když se podíváte chladu do tváře, když ochutnáte prstíčkem jeho sílu a když ucítíte jeho dech z blízka, teprve pak poznáte, co je to respekt. Ještě před ro...
3
12

Faux-pas, která píše sám život

Jestli na nás Češích něco miluji, je to určitě náš smysl pro humor. Líbí se mi, jak si umíme dělat legraci snad úplně ze všeho. A možná, že právě proto se ...

Jak jsme barvily vajíčka

Vejce běžně nejíme, ale teď se nám dostala do domácnosti a tak jsme se pustily s dcerkou do tvoření. Jak se to stalo a jak jsme si barvení užily, jsem seps...