Domů > Magazín > Blog

Listopadový úplněk 8.11. 2022 je extra silný

Letošní listopadový úplněk, který nastává už zítra, tedy 8.11. 2022, ve 12:01, bude výjímečný a na mnohé z nás bude mít opravdu velmi intenzivní vliv. Co nám listopadový úplněk přináší a na co se zaměřit, abychom se na něj připravili a jeho magickou sílu využili pro svoje dobro?

Stinná témata lezou na povrch

Nyní se nacházíme v energiích znamení štíra a jsme velmi citliví a vnímaví k lidem a všemu, co se okolo nás děje. I k tomu, co není vidět pouhým okem. Přirozeně se otevírají stinná témata, která běžně raději držíme pod povrchem. Ta nyní se tlačí do popředí a žádají si naši pozornost. Tyto energie budou směrem k úplňku ještě zesilovat. Bude se jednat o velmi intenzivní úplněk podpořený dalšími planetárními vlivy.

Reflektorem do sklepa

Protože štír je mj. znamením velkých hloubek a tajemství, měli bychom se připravit, že bude vidět i tam, kam běžně vidět není a kam nechceme, aby bylo viděno. Jako když posvítíte reflektorem do sklepa. Měsíční svit může vynést témata skrytá pod povrchem, zejména jde-li o témata spojená s pocitem nedostatku svobody, bilancováním o hodnotách lásky a svobody či o potřebě se něčemu či někomu postavit na odpor a osvobodit se. Můžeme pocítit nemožnost prosadit své potřeby a přání, což ale může být jen náš vnitřní pocit. Můžeme se na tato témata zaměřit a ujasnit si mnohé.

Ideální doba pro rituály

Úplněk ve štíru působí až magickou silou a je ideální dobou pro rituály všeho druhu. Velmi doporučuji udělat si rituál samostatně, kdy se posadíte u svíčky a zaměříte se na své téma, které si řešíte. Myšlenky nechte volně plynout. Pokud si uvědomíte, že je tu něco, co už vám v životě neslouží nebo dokonce překáží a nefunguje, je nyní ideální doba, kdy to můžete symbolicky odložit. Napsat na papír a spálit či to nechat odejít pomocí vizualizace za zavřenýma očima. 

Vytvořme si lepší zítřky

Tento úplněk má velkou sílu a může nám pomoci nechat odejít a opustit staré a nefunkční, aby se udělal prostor pro nové, které bude mít kam přijít. I malé uvědomění, které naleznete v setrvání sami se sebou, může mít velký efekt pro váš lepší další život. Využijme tohoto času a prosviťme naše nitro.

Doporučení ohledně výživy

“Energie úplňku velmi silně pracuje s celým  naším tělem. Můžeme toto období využít pro očistu těla. Kdo je s námi v Podzimním detoxu, může se inspirovat postním jídlem podle fází měsíce, kdy sice nehladovíme, ale svému tělu odlehčeným postním jídelníčkem velmi ulevíme a můžeme popostrčit i letité zdravotní problémy, aby se konečně vyřešily,” doplňuje Eva Cikrytová, autorka projektu Jíme Jinak a dodává: “A všichni mějme na paměti, že je potřeba dostatečně pít. Nejlépe teplou vodu nebo čaj bancha. Kdo je zvyklý a komu to vyhovuje, může si dát půst o vodě. Ale začátečníkům vřele doporučuji jíst s námi odlehčeně, protože i to pomůže a večer nevyrabujete hlady lednici.”

PS: Z práce do práce, život letí a vy nic nestíháte?

Pokud před sebou stále jen hrnete všechny ty povinnosti, které život přináší, je čas se zastavit. 🛑 Je tohle život, který chcete? O tomto jste snili? Asi ne. V přírodě začíná nový biologický rok, nový začátek a i my to letos můžeme udělat jinak. Právě tomu se v Jarní Očistě také věnujeme a máme dokonce připravený silný závěrečný aktivační rituál, aby se vaše záměry mohly uskutečit. Zdaleka v očistě nejde jen o vyvážený jídelníček. Pojďte si ujasnit touhy, naberte zas energii a pojďte se cítit ve svém těle lépe. Začněte s námi 8 týdenní Jarní očistu. Pročistíme tělo, zlepšíme jídelníček, postavu i psychiku.

průvodkyně astropsychologií🌙 Život je cesta. Jsme na ní spolu.

247 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

A nebyl to náhodou úplněk v býku? 🤔

Dekuji za inspiraci a mam dotaz k caji Bancha. Dostala jsem jako darek japonsky zeleny caj Bancha, ktery jsem si vcera udelala a malem se mi rozletela hlava. Ja sama jsem si koupila caj Bancha ve zdrave vyzive, ktery ma listy hnede a ma uplne jinou chut. Ktery caj Bancha je teda ten spravny na piti? Ten zeleny mi zjevne neudelal vcera dobre.

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

Cenzura rostlinných výrobků přitvrzuje

Už teď podle EU nesmí rostlinné alternativy mléčných výrobků používat výrazy jako „ovesné mléko“ nebo „sójový jogurt“. Podle pozměňovacího návrhu 171 se má...

Loučení

Když se podíváte chladu do tváře, když ochutnáte prstíčkem jeho sílu a když ucítíte jeho dech z blízka, teprve pak poznáte, co je to respekt. Ještě před ro...
8
27

Anti-reklama na Jíme Jinak aneb 11 důvodů, proč se nepřidávat

Nevím, jestli jste si toho všimli, ale Jíme Jinak funguje už deset let bez reklam a proto jsem se rozhodla jednu anti-reklamu k 10. výročí Jíme Jinak vyrob...
352
25

Jak pečovat o plíce

Pokašlávání, chrapot, zhoršená imunita, ale i suchá pokožka nebo chrápání – všechny tyto potíže mohou souviset s oslabenou energií plic. Jakou stravu...
107
7

Detox potřebuju jako sůl!

Jak to vypadá u nás doma před detoxem? Jako po výbuchu! Však mrkněte na fotky. Díky za ty podzimní chladnější dny, za dny plné mlhy a díky za to, že zas má...