Za měsíc 8 kg dole a nebolí mě záda (Míša, 35 let)

2

Na první pokus jsem s Jíme Jinak sekla po týdnu. Ale po pěti letech jsem zjistila, že se z postele ráno hrabu jako stařena, bolí mě v bedrech, teče mi z nosu, jsem podrážděná a unavená. Koupila jsem si členství, 1.1. jsem se do toho pustila a do měsíce mám skvělé výsledky. A taky zkušenost k nezaplacení - jarní prázdniny na Moravě mi ukázali, co se mnou dělá normální strava.

Sladké a slané chutě

Pocházím ze Slovácka, kraje kde se setkávají vinice se švestkovými sady, rok je protknut spoustou událostí, kde nemalou roli hraje jídlo pod záštitou místních tradic. A tak od malinka mám velmi kladný vztah k jídlu a především k tomu sladkému. Postupem času jsem na sobě začala pozorovat, že si méně vybírám a spokojím se s čímkoliv sladkým, hlavně se zaplácnout a uspokojit chuťové buňky. Pak přicházely na řadu chutě slané.

Chci se dostat na normální váhu

Letos oslavím své 36. narozeniny. Pamatuji si jako by to bylo včera, když jsem si svatosvatě slíbila, že nejpozději do svých 30. narozenin zhubnu, abych se dostala z BMI nadváha na normální váhu. Zůstalo jen u přání. Ani svatební šaty nebyly dostatečnou motivací.  Co jsem ale do třicetin zvládla, a za co jsem vděčná, jsou naše tři úžasné děti, dva kluci a holčička. Tak jo, řekla jsem si, to posunu, do 35 to dám. Nedala.

Od puberty jsem se sebou nespokojená

Dnes, kdy za necelé dva měsíce oslavím 36, mi to dochází. Touha a hon za fyzickou krásou je pro mě ubíjející, protože na té cestě (byla jsem na ní několikrát – diet nespočítaně) jsem se sebou byla nespokojená, čekala jsem AŽ. Až budu vážit tolik a tolik, tak pak to bude super, pak si koupím něco hezkého na sebe, pak o sebe budu víc pečovat …. V hlavě sama se sebou a s nepřijetím sama sebe bojuji asi od svých 15 let.

První srážka s Jíme Jinak

Na stránky Jíme Jinak jsem narazila poprvé asi před 5ti lety. Vyházela jsem tehdy vše ze spíže, nakoupila podle doporučeného seznamu. A rozhodla se, že u nás doma se zkrátka bude jíst zdravě. Po týdnu bylo vymalováno. Nezvládala jsem vaření, jídlo nám nechutnalo, k čemuž jsem se nepřiznala a zarytě tvrdila, že nechápu, co na tom manželovi nechutná a vyčítala mu, že mě nepodporuje. Přesně týden trvalo, než jsem s tím sekla. 

Hrabala jsem se z postele jako stařena

Před časem  se mi o stránkách Jíme Jinak zmínila má nejlepší kamarádka, že stránky sleduje a inspiruje se jimi. Říkala jsem si v duchu, to já už nikdy. To prostě nedávám.

Netrvalo dlouho a vykoukl na mě na facebooku příspěvek Jíme Jinak . Tak jsem stránky otevřela a začetla se do příběhů. Došlo mi s kolika neduhy se potýkám, ale už jsem je víceméně přijala za své, že s nimi nějak musím žít. Např. slabší rýma celý rok, chrápání, atopický ekzém na rukou, častá únava, podrážděnost, nechuť sportovat, taky mě začala bolet bederní oblast páteře. Nedalo se o mě říct, že ráno vyskakuji z postele, hrabala jsem se jako „stařena“.

V listopadu jsem si koupila členství na dva měsíce, že to tedy prozkoumám důkladněji. A pročítala jsem a pročítala, v prosinci už jsem si začala plánovat, že od 1.ledna 2020 začnu jíst Jinak. V prosinci jsem neřešila jídlo a vzhledem k tomu, že jsem jedla opravdu hodně moc cukroví a vlastně všeho, druhou polovinu prosince jsem prožila víceméně s trvalou bolestí hlavy.

1.ledna ráno jsem vstala, stoupla na váhu a změřila se. Uvařila jsem si na snídani zeleninovou polévku, k obědu čočku podle jíme jinak a už ten den se mi výrazně ulevilo, k večeru jsem si všimla, že hlava mě nebolí.

Od toho dne jsem víceméně jedla podle Jíme Jinak. Velikánskou výhodou pro mě bylo a je, že mám v místě bydliště restauraci, kde vaří jídla veganská, vegetariánská a makrobiotická. A mám ji kousíček od práce. Vždy si vyberu a jídla jsou skvěle dochucená, takže si i pochutnám. Takže zatím si vařím snídaně a večeře.

Během měsíce obrovské změny

Vůbec mi nedělalo problém začít takto jíst a během ledna jsem se zbavila bolesti bederní páteře, ráno se z postele nebelhám. Hlava nebolí, z nosu teče míň a míň. Ekzém se taky mírní. 8 kg je pryč a těch cm :-).

Zkouška na Moravě

Dalo by se říct happyend. Ale přišla zkouška, o jarních prázdninách jsem jela s dětmi za rodinou na Moravu. Na týden. Zabalila jsem vše co bylo třeba. Vařila jsem si tam asi 2,5 dne. Pak už jen snídaně a začala jíst běžná jídla a i sladkosti. Během pár dnů jsem si všimla, že mi víc teče z nosu, začala mě trochu bolet hlava.

Po návratu domů jsem myslela, že prostě navážu tam kde jsem skončila, ale nebylo to tak snadné. Trvalo mi to skoro  týden, uvědomila jsem si, že na sebe nemusím tlačit a jelikož jsem přihlášená do Jarní očisty, dala jsem si start Jarní očisty jako termín, kdy se do toho zase na plné pecky pustím, protože to za to stojí.

Nechci jen zhubnout, chci být zdravá

Uvědomila jsem si, že nechci „jen“ zhubnout“ ale chci být zdravá, užívat si život na plné pecky, cítit se dobře. A tak se to učím, netlačit na sebe, pochválit se za malé krůčky a když je pak pár kroků zpět, no a co …vždycky se dá zase vykročit vpřed. Jen nezapomenout kam kráčím 🙂

Jsem na začátku, na kterém jsem byla už tolikrát, ale přeci je to jiné. Už nemyslím tolik na to jak vypadám, ale mnohem víc na to, jak se cítím. 

Stačí nasednout

Jsem vděčná vesmíru, že mě má kamarádka znovu přivedla k Jíme Jinak a Evičce a celému týmu JJ za to, co pro nás dělají. Jíme Jinak jsou takovým zrychlovačem na cestě, něco jako autobus. Stačí nasednout 🙂

Míša

Nejlepší knedlíčky

Lenka: Tyto knedlíčky jsou chuťově snad nejlepší, jaké jsem...

Zbožňuji vaše recepty

Ema K.: Zbožňuji Vase recepty, vařím, peču, baštím, papám a...

Klesl mi cholesterol, glykemie i další hodnoty v krvi

Jana P.: Dobrý den, chtěla jsem vám poděkovat, za...

Váš kurz mě znovu nakopnul

Iva: Milá Evo a Helčo, psala jsem osobní mail...

Vaše stránky jsou pro mě nejpřínosnější a nejčastěji navštěvované

Lena.klimova: Mockrát děkuji za vaše webové stránky, které jsou...

Už si nedovedu představit talíř bez zeleniny

Marie: Jídla mi moc a moc chutnají! Dole 2...

Zánět močového měchýře je pryč bez ATB

Mona: Abych se taky pochlubila úspěchy, tak musím říct,...

Jste všichni tak milí, díky za podporu!

Annakrata: Jste všichni tak milí, já myslela,že moje zážitky...

Nevěřila jsem, že jídlo může být tak chutné

Holajna: Dnes jsem uvařila první jídlo. Všechno bylo vynikající....

Vaše kurzy jsou super

Lucie: Moc Vás zdravím, holky :-). Od doby, co...

Moje tělo po vašem jídle přede blahem

Verulka: Ja som tak nadšená 😀 Kvôli svojím zdravotným...

Obdivuji vaše recepty a úžasné nápady

Lenka M.: Nejsem ortodoxní JJ, ale tuto stravu mám...

Už nechci vařit klasiku, kterou jsem dříve vařila

Pavlivlmaeorua: S pomocí dcery jsem se dostala k programu...

Jak krásný je svět, když máte zdraví

Vladka: Holky, chci Vám napsat krátký komentář. Byla jsem...

Anna: Objevila jsem vás díky České televizi

Anna: Dobrý den, jsem na těchto stránkách poprvé díky...

Očista byla super!

Janakralicek: Očista byla super, diplom jsem si udělila, byla...

Seriál: Jak na jaro

materiály
  • Stáhněte si jej a upravte jídelníček.
  • Vyhněte se nemocem a jarní únavě.
  • Jídelníček ke stažení!
  1. Míšo, tohle naprosto chápu, jen jsem o dvacet let dál…. Taky jsem trošku koketovala s JJ už před rokem, ale holt ještě nenastal pravý čas… Letos je to jinak. Mám motivaci, chuť a jdu do toho. Nejenom, že jsem přebila svou BMI z nadváhy na obezitu, už mě ani nebaví si jít něco koupit, protože větší vel. než 46 jsou přímo tragické modely, takže se teď těším, jak zhubnu a vyhážu všechny ty věci, co kryjí nadbytečné kilečka a koupím si za odměnu jen pár věcí, které budu s radostí a vděkem nosit. Nejsem si jistá, kam tento komentář přijde, jsem takový slabší uživatel PC, ale to není až tak důležité, důležité je, chtít. A já tentokrát opravdu chci! A s tím bolením hlavy jsem to už taky psala, je to od sladkostí a je to velmi nepříjemné, tak vzhůru do JJ!!!

    • Heleno, moc držím palce a těším se na to, že se pak podělíš o fotky před a po 😉 Stojí to za to, když člověk nemusí půl hodiny stát před zrcadlem a maskovat, prostě si NĚCO vezme a jde. To je fakt velká úleva 😍

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článek10 způsobů, jak krájet kořenovou zeleninu
Další článekKřehký tvarohový řez s lesním ovocem (vegan, bez mléka)