Po přechodu jsem hodně nabrala. Zkusila jsem drahou dietu s koktejly a doplňky. Shodila jsem, ale neměla radost ze života, šly na mě chmury a málem deprese. Před rokem jsem našla Jíme Jinak. Shodila jsem, zbavila se bolestí, dobře spím, houstnou mi vlasy, mám dobrou náladu a váhu si držím, i když si zahřeším!

Z normální ženské tlustá babička

Za dva roky mi bude sedmdesát let, po přechodu jsem plynule přibrala asi 11 kg, a to hlavně na břichu. Vzhledem k tomu, že jsem celý život byla štíhlá, nikdy jsem neměla potíže s jídlem nebo nadváhou, nebyla jsem na nic alergická, sportovala jsem, byla jsem i celkově zdravá a vitální, – tak mě rychlá změna z „normální“ ženské v tlustou a neforemnou babičku docela zaskočila. Mezi tím jsem se rozvedla a začala žít sama. Věnovala jsem se mnoha aktivitám a koníčkům, cvičila jsem, snažila se jíst „zdravě“, ale bylo to jak plíživá kontrarevoluce – každý rok kilo navrch.

Dieta s koktejly a doplňky byla drahá zkušenost

S kamarádkou jsem navštívila přednášku o zdravém jídle – ano, zaregistrovala jsem se u věhlasné poradenské společnosti na zdravý životní styl a správné stravování, zaplatila mračno peněz a začala dodržovat stravovací plán a kromě doporučených jídel a stravovacího režimu jsem také konzumovala speciální produkty – koktejly a doplňky stravy. Za tři měsíce jsem zhubla asi 8 kg. Že bych se ale cítila nabitá energií, tak to ne. Špatně jsem spala, byla jsem sice štíhlá, dokonce se mi snížila hladina cholesterolu, ale se vším tím snížením jsem také přestala mít dobrou náladu a pocit pohody. Připadala jsem si nějak vyhaslá. Se stravovacím režimem jsem potom skončila, protože jsem začala mít pocit marnosti, smutku, nakonec i skoro depresi. Dnes vím, že to bylo všechno špatně – aspoň pro mě – lidé, kteří tento systém vyznávají a praktikují, se totiž od těchto továrně vyrobených doplňků stravy neobejdou a užívají je stále. A to i špičkoví sportovci! Zúčastnila jsem se jednoho pracovního víkendového semináře a z té nepřirozené vitální energie, kterou jsem cítila z těch lidí kolem, mě rozbolela hlava. Připadali mi všichni jak bodnutí včelou. Přišla jsem domů úplně grogy. Do vánoc jsem svá kila měla zpět. Drahá, ale důležitá zkušenost.

Jíme Jinak mi vrátilo radost ze života

Potom jsem na internetu našla někde článek mladé ženy, která kvůli závažnému onemocnění přišla o žaludek, měla chirurgicky upravené střevo a naprosto speciální vlastní harmonogram stravování. Napsala doslova, že jí systém stravování zachránil život. Stravovala se totiž podle Jíme jinak – tak jsem objevila stránky tyhle stránky.

Pak to šlo jak se říká „ráz naráz“ – objednala jsem si kurz Hubneme do plavek a denně pilně studovala, vařila, baštila a nestačila se divit. Už vyřazení mléka, mléčných produktů, hotových potravin, kupovaného pečiva, brambor a dalších zbytečností dělalo divy. Postupně jsem „splaskla“, odlehčila se nějak vnitřně i z vnějšku, zhubla o 7 kg, získala sebedůvěru a koupila si nové štíhlejší rifle, protože ty staré teď ze mě spadnou zapnuté… Mám dobrou náladu, nic mě nebolí, dobře spím a zdá se mi, že mi houstnou vlasy. Už mám roční členství a hned tak se ho nehodlám vzdát. Hlavně patřím do Klubu, který mi vrátil radost ze života! Dnes už vím, že psychická pohoda i imunita se tvoří v našich zdravých střevech, takže jim patří také dík!

Také já jsem pomocí „malých kroků dosáhla velkého skoku“ – Japonci této metodě pozvolné přeměny říkají KAIZEN – malé kroky mozek nestresují, nevyvolávají žádné obavy a ke změně dojde jaksi samo sebou… Od svého prvního kurzíku „Hubneme do plavek“, kterým jsem víc než před rokem s vámi začala, jedu stále podle principů Jíme Jinak a i když jsem občas zhřešila, jak říká Evička „s radostí, pohodou a bez výčitek“, mám stále stejnou hmotnost, kterou jsem po vaření dle Jíme Jinak získala, a tu si udržuji. Choroby žádné, bolesti žádné, navzdory vysokému babičkovskému věku se cítím svěží a fit.

Evičko a Romane, mám vás oba ve své hlavě, ale i v srdci. Jsem šťastná, že jsem vás potkala, jím jinak a kurzy, kterých jsem se zúčastnila byly nevýslovně pečlivě, vtipně a poutavě zpracované. Ne všechno se mi povedlo, ale to je fuk, mám recept jak na TO!!!

Jednou, možná, dostanete Nobelovu cenu. Já bych vám ji dala hned. Objímám vás a v duchu všechny „spolustrávníky“ zde.

Eva

Hubneme do plavek online: Shoďte 5 kg za 14 dnů

Hubnu, nemám hlad a jídla chutnají i manželovi (Vlaďka)

Vlaďka: Ahoj Evo, vaření je super. Pro mě je...

Nepřibírám a alergii mám pod kontrolou i bez medikace (Eva)

Eva: Takže po jarní očistě a hubnutí do plavek...

Srovnal se mi cyklus (Adriana)

Adriana: Vďaka vašim radám som zaradila do jedálnička viac...

Všichni pějí na vaše jídla chválu

Helena Š.: Dobrý den, protože nejsem na sociálních sítí, ale...

Nikdy jsem tak ráda nevařila… až teď!

Jana: Nikdy jsem tak ráda nevařila jako nyní s...

Alergie a průjmy mizí (Andrea)

Andrea: Zdravím všechny a přeji krásný večer 🌞 Zahájila...

Stal se zázrak. Dcera je nadšená z jídla

Trundova: Večer dcera (10 roků) snědla zbylou svíčkovou a...

Shodila jsem 6 kg a 12 cm v pase (Lenka)

Lenka: Ahoj všem. Jsem absolventkou programu Hubneme do plavek....

Je úžasné, jak jde váha sama dolů!

Jajabre: Zdravím všechny. Zítra to bude 14 dní. Koupila...

Nikdy bych nevěřila, že zelenina může chutnat tak dobře

Lenka: Taky pomalu objevují jemné chutě nových potravin a...

Včera jsem zvládla první den a super (Gabriela)

Gabriela: Dobrý den, chci vám moc poděkovat za úžasná...

Po pár dnech v kurzu mám energie na rozdávání (Aneta)

Aneta: Ještě před Covidem jsem byli párkrát v Asii...

JJ mi pomohlo najít směr, kterým chci jít

Petrushe: Ahoj Evi, chci touto cestou moc poděkovat za...

Jde to i se dvěma maličkými dětmi

Martina: Ahoj Evi a Helčo, a všichni ostatní ?. Jsem s...

Našla jsem nový smysl života (Jana)

Jana: Milá Evi, moc děkuji za vyčerpávající odpověď. Potřebovala...

Za 14 dní mám dole 5,3 kg a 5 cm v pase!

Alenaleak: Po 14 dnech mám dole 5,3 kg a...
 1. Ďakujem Evička, že si sa s nami podelila o svoje skúsenosti. Sme skoro v rovnakom veku (mam 63),
  pár mesiacov idem podľa JJ a cítim sa úžasne :-)
  Lepšie spím, som spokojnejšia a nohavice zaťahujem opaskom, alebo ich musím odložiť do skrini, čo sú mi tak veľké. A hlavne, mám energie viac ako pred 15 rokmi!!!

 2. Je to příjemné čtení. A naděje pro nás mladší, že se můžeme cítit dobře v každém věku…to je pro mě moc důležité, je to na nás..Ta jiskra v oku tam opravdu je, jak psala Jasebka, Když jsem se v létě začala o sebe starat víc, tak tam za pár dní taky byla, opravdu jsem si toho všimla, že jsou ty oči jiné..:).

 3. Evi, díky za sdílení, jste zářný příklad, že když se chce, tak to jde a to v každém věku. Kéž by tohle pochopila i moje matka :-(
  Jinak mě po JJ taky rostou vlasy jak blázen. Sice mi nejprve dost vypadaly, ale to jsem přičítala eliminacím,ale co se na mé hlavě děje ted? Kudrnatý, hustý masakr:-) Vlasů na dvě hlavy a ty lokny! :-)

  • Stani, jde to! Pomocí malých kroků se to podaří! Mě se líbí, že pocitově je člověk fit už za týden „nového“ stravování a to potom nakopne dál ! Držím palce. Eva

   • Paní Evo, máte jiskru v oku 🤩 Sluší vám to. A máte pravdu, že změnu pozná člověk na sobě téměř hned. Tady ani není možný necítit vděk za to, co pro nás Eva s Romanem dělají a ten vděk nepřestávat vyjadřovat. Díky jim a díky všem, kteří nás ostatní nakopávají svými příběhy!

 4. Zobrazit všech 14 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekLetní hříšky se ozývají
Další článekGeny za vaše nemoci nemohou (MUDr. Jas)