Prvně se nezaobírám svou váhou (Jana, 56 let)

48

Janu trápila bolestivá artróza, astma, 30 kg nadváhy a řada dalších potíží. V létě už se sotva ploužila a s novopečenou vnučkou si uvědomila, že je odkázaná jen na místa, kde jsou lavičky. Ale co až malá poleze a začne chodit? Mnoho důvodů dát se do pořádku. I když se jí Jíme Jinak vůbec nelíbilo, do týdne po odvážném kroku propadla euforii a do tří týdnů má jasné výsledky!

Letos v létě jsem sotva lezla

Jsem 56 letá ženská, čerstvá babička roční vnučky! Stále ještě v pracovním procesu. Ale babičkovství jsem si nikdy nehodlala odepřít. Milovala jsem odjakživa malý děti a tu svou vnučku teprve! Jak říkám, je to moje velká láska na stará kolena! A tak jsem již od jejího narození aktivní babča! Co se hlídání týče! Jinak moc aktivní nejsem. Jsem dost obézní, po prodělané borelióze, která přešla přes snahu lékařů v chronickou. S tím bohužel souvisí artróza všech kloubů, na které si jen vzpomenete  Také mám určité neurologické bolesti. Od mládí astma a k tloušťce se přidal vysoký tlak.No takže zdravotně žádná sláva. Jenže před boreliózou jsem i s vyšší váhou trochu sportovala (kolo, pěší výlety, občas jóga). Ale po ní už jsem to nezvládala a začla nabírat ještě víc. Do toho se vše zhoršilo a přidaly se další potíže s menopauzou.
Zkrátka letos v létě už jsem sotva lezla a s kočárkem jezdila jen tam, kde byly lavičky. A hlídání lezoucí a čiperné vnučky mě vždy tak vyřídilo, že abych mohla jakžtakž fungovat, cpala jsem se Ibalginama o stošest. 

Vydietila jsem si 30 kg nadváhy

Né že bych se nikdy nepokoušela zhubnout! Vyzkoušela jsem spoustu věcí a i zhubla! Třeba i 16 kg! Ale to mě vydrželo maximálně půl roku a jojo bylo tady! A tak jsem si za zhruba 10 let vydietila 30 kg nadváhy! Na té fotce slavíme narození vnučky – mám 55 let a něco přes 110 kg. Letos v září jsem věděla, že musím něco se sebou udělat, nebo tady s těma mýma holkama dlouho nebudu a akorát jim zkomplikuju život.
Jenže co teď? Vždyť o zdravé stravě a správném hubnutí bych mohla přednášet! Ale v praxi jsem vydržela 3 měsíce a zhubla i těch 16 kg, ale pak už nemohla dál! Buď nějaký stres nebo prostě nechuť se pořád hlídat a do půl roka až roka bylo zpátky 16 kg a jako bonus ještě další navíc! A kolem sebe zase hlásit, že nejím, takže si oběd, dortík apod. nedám. Už po kolikáté..?? To už mě unavovalo… Já si prostě přestala věřit, že to vůbec kdy dokážu. Tohle uvědomění si mě uvrhlo do děsný depky. Takže co s tím?? Aspoň něco kvůli zvýšenému tlaku a obecnému ozdravění…jenže běžte někam pro radu k odborníkovi, když vám hned nasadí dietu! No to umím taky!!

Jíme Jinak se mi nejdřív vůbec nelíbilo

A tak jsem koukala a listovala netem, až na mě koukla upoutávka Jíme Jinak! A jé, vegetariáni, jsem si říkala, a jedí ňáký hnusný tofu a cpou se cizrnou (ble..) Nesnášim čočku a budu jíst tohle! Jéžiš a jako bez mlíka?! Bez brambor!? Bez sýrů!? A masa??? No to prostě nedám!! To je horší než tukožroutská dieta!  :-) Že bych měla přestat jíst sladké, s tím jsem byla nějak smířená, to jediný mi bylo jasný. A taky to, že tohle prostě nedám a stránky jsem opustila. Jenže servery vám začnou stále nabízet to, co už jste jednou zkoukla, a tak za pár dní to na mě vyskočilo zas! Akorát to byl váš příběh! To mě coby bývalou zdravotní sestru zaujalo a četla jsem dál! Tu noc jsem snad přečetla všechny vaše příběhy!!
A co mě prostě přesvědčilo? Vaše nehorázné nadšení!!! Vaše výsledky! Ale né shozených kil, ale pocitů dobré nálady, energie, vyřešení starých bolestí a neduhů, když teda pominu zázraky viz vyléčené vážné nemoci apod. A taky to, kdy už ty změny cítíte!! Přišlo mi nemyslitelné, aby to bylo už po týdnu!! Čekala bych za rok, dva..

Pustila jsem se do toho pěkně z ostra


A tak jsem si řekla, Jano, to musíš zkusit! Za to nic nedáš! Prostě to nadšení a energie do mě vlítla už jen váma všema, ani jsem ještě nezačala! A teda že já jsem v těhle věcech spíš nedůvěřivá! Jenže z těch příběhů sálalo nadšení a opravdová radost i překvapení nad sebou i rychlostí fungování po mnohdy letitých stresech a trablích! Jak já děsně chtěla honem taky začít!
A protože jsem beran, tak žádné pomalu začít polívčičkou! Ne, já hned naostro! Jenže v podstatě jsem neměla co vařit! Maso, vejce,s větlé těstoviny…to jsem doma měla, jenže to už jsem nechtěla! Tak jsem udělala nákup. Všechny ty luštěniny, obilí a zeleninu jsem ani neměla kam pořádně dát! Vývary umím, ale co to ostatní? Jak s oblibou říkám, cizrna pro mě bylo málem sprostý slovo!A když jsem z ní prvně uvařila humus, málem jsem se zbláznila nadšením! Mě to všechno tak chutná!! A baví vařit!!
Teda vaření a pečení mě už chytlo dávno, ale že tak nadšeně budu vařit fazole a z nich „paštiku“, nebo něco, co jsem ani neznala, co se pod názvem skrývá?! Tak to by mě ani v nejdivočejším snu nenapadlo!

Do týdne mě zavalila nakažlivá euforie

No a po týdnu mého nesmělého (asi ani ne vždy dokonalého ale nadšeného) vaření dle JJ, bylo mé psyché na vlnách až nepřirozené euforie! Až jsem si říkala,aby tu čočku kvůli mě nezařadili „odborníci“ mezi opiáty!
No a začala jsem o tom vyprávět dceři a také jako správná babička nosila ochutnávat. A taky trochu (nenápadně) předhazovat dceři příběhy, odborné věci a že by to ta naše začínající malá strávnice měla dostávat taky a začala dělat jídlo tak, aby i ona to mohla! No o ní mluvit nebudu…mňam je pro ni i rybí tuk :-)
Ale ta moje dospělá dceruška byla nadšená! Pravda, taky měla obavy, že polívku ráno rozhodně nedá. „A bez kafe s mlíkem taky nemůžu být! Co už bych pak v tom životě měla?!“  No co asi! Radost z toho života!! A tak se i stalo! Že by pohádka? Ne moji milí, to jen to správný žrádýlko! A sranda je, že moje máma (prababička) je z mého 3 týdenního nadšení už taky zvědavá! Jako že by něco z toho zkusila. Prý pošli mi recept. A můj masožravý bratr sice nehodlá nic měnit, ale o „mojí paštice“ pěl ódy 14 dní! 

Po třech týdnech cítím zlepšení ve všech směrech

A zajímá vás co já? Po 3 týdnech naprostého „žraní “ :-) jídel dle JJ mám 3,5 kg a 5 cm přes břicho dole!!! Jsem vitálnější, zlepšilo se mi od každého trochu a lépe usínám, po jídle ráno necítím takovou divnou slabost jako dřív, moje artróza nebolí tolik, abych musela použít analgetika. Já jsem míň zahleněná, pravidelná stolice. Ještě není vše v pořádku, ale cítím ve všech ohledech posun k lepšímu!! Nechci být fanatická, ale dokonce mi začal léta úrazem rozdvojený nehet opět růst zacelený bez známek praskliny.
Obě máme s dcerou výsledky! Dcera má lepší pleť (ona je zas hodnĕ štíhlá) a je trpělivější a spokojenější se životem. A já jsem šťastná, že se shodnem a že takhle bude jíst i má maličká vnučka. Na bez cukru jsme s dcerou byly zajedno od narozeni, je naštěstí plně kojená do 8 měs. a pak s příkrmama…na doporučení už v porodnici, a pak ten reklamní dril, jak jsou zdravé a výborné. Obě jsem bohužel neuchránila podzimní viróze, jsou pozadu s jídelníčkem o 14 dní! Ale já dříve vše chytla a dnes (po 3,5 týdnech na JJ) jsem hlídala a pohybovala se v semeništi bacilů a nákazy a držím! Tak nádhera!! Touhle dobou jsem brávala antibiotika na zánět průdušek! Letos nic! Tak doufám že to vydrží!
A teda fakt nelituju! Přihlásila jsem se po 14 dnech do Klubu Jíme Jinak a na Podzimní detox, páč mě totálně štvalo, že nemůžu ke všem receptům a na detox, abych se naučila péct cukroví JJ, protože je mi jasné, že bude úžasnější než moje dřívější úžasné cukroví! Já totiž miluju Vánoce a pečení a cukrátka.
A co mě na JJ takt děsně baví? Všechno a všichni!! „Holky“ a i „kluci“ ve skupině na FB dávají úžasné rady a zkušenosti, je s nima sranda a ještě jsou nadšení z úspěchu druhých. A když si nevíte rady, oni vás zahrnou pomocí!! To není až tak běžné a na netu už vůbec! Že by to bylo tou cizrnou??!! :-)

Pořádně se najím a hubnu!

Jako jsou i věci, co mi nejedou, ale spíš si myslím, že je neumím pořádně udělat. A pro ty nový nevěřící Tomáše: Nebojte se a fakt to zkuste, stačí pár dní! A nemusíte se hned zásobovat specialitama, ale vybodněte se na mlíko a spol., cukr, bílou mouku a na pár dní i maso a přidejte zeleninu a luštěniny a uvidíte, co to s váma udělá! Já, milovnice mléka, sladkostí a masa, jsem je oželela a přišla na chuť všem těm cizrnám a obilí! A dělá mě to šťastnou a zdravější! Jsem teprv na začátku  a rozhodně vím, že nemám v sobě ten pocit jako při dietě: Až zhubnu, tak se pořádně najím! Já se pořádně najím už teď a stejně hubnu!! Není to skvělé!! Pro mě ano!!!
Co píšu, není nadsázka! Já se prvně nezaobírám svou váhou! Prvně se dokážu vážit jen jednou týdně. Při dietách jsem každé ráno visela očima na váze. A běda bylo-li tam o pár deka víc než den před! A jak je duši a tělu mě nebralo! Prvně mě nadchává radost a energie co mám! Kdybych už měla i zdravější schránku, měla bych chuť snad i v 6 ráno po polévce mýt okna!! Jak říká dcera: I v autobuse!!🤣
A máme i zkušenost s plánovaným odklonem k něčemu, co nám pocitově hodně chybí! Dcera sladké a kávu a já maso. No, jednou jsme „zhřešily“ bez výčitek a fakt plánovaně! Jenže druhý den, hned od rána blbá nálada bez důvodu, mě hned bolela noha a dceři se zhoršila pleť! Za jeden den!!! No obě jsme se shodly, že to už nezopakujem. Prostě nám to nestojí za to!
A není to jako: „Fajn, tak 14 dní to vydržím a pak se uvidí“. Já mám v sobě takové vnitřní přesvědčení, že už to blbě nechci. A to vnitřní přesvědčení, ta sebejistota, že to dělám správně, mě pak drží a nedokáže mě rozkolísat, když by do mě někdo ryl! (vápník v mléce apod.) Ale nebylo to hned! Po prvním týdnu jsem si tak jistá nebyla. Né, že bych nevěřila JJ, já nevěřila sobě!! A to jsem pak ty útoky zažila: „Nojo, zase ňáká nová móda,“ moje máma, kámoška. Ale zas byly rády, že se sebou aspoň něco dělám!

Prostě tím žijeme

Jsem totiž den ode dne nadšenější a šokuju sama sebe! S dcerou se strašně nasmějeme, jak jsme skoro posedlé a děsně řešíme obilí a ty zvláštní (pro nás) názvy, místo hadrů a šminek! Dcera, která doteď nesnášela vaření a ráda si přispala (pokud jí to mimino dovolilo), teď vstává dřív než to mrně a klohní sobě a mužíčkovi ranní polívčičku!! A máme další „boží“ téma k našim dlouhým hovorům a zprávám. No prostě tím žijem! A to díky vám, která to krásně vysvětlíte a někdy zodpovíte i otázky, které nás ještě ani nenapadly! No, jak jste někde řekla, ještě máme ty zahleněné mozky…:-)

Milá Evičko, musím vám hrozně moc poděkovat, že jste!! Že se o své tvrdě nabyté zkušenosti vůbec dělíte, a že jste tomu navíc vtiskla odbornou formu a tudíž to nevyznívá (jak říkala jedna paní z JJ)
jako že jsme ňáká pochybná sekta..to mě moc rozesmálo! Protože já se musím brzdit, abych jako sektářka nepůsobila :-) Dík, že se s váma můžeme potkávat na webu a že se o nás staráte. Díky za nové recepty a výhody pro členy Klubu! A že už cizrna není pro mě sprosté slovo :-))

Jana s dcerou a vnučkou

PS: Tak už se s holkama těšíme, že nás v Podzimním detoxu nepustíte ze řetězu!! A za to vám fakt díky!!!

PS2: Ještě jsem vám chtěla říct, že jste mě „dohnala“ k další mojí premiéře!! Moje první selfí!! No já se zas nasmála!! Podrobnosti vynechám..😅 Prostě jsem nenašla fotku, kde bych se neschovávala za strom, jiné lidi apod., takže by se těžko ořezávalo, abych tam měla pohromadě minimálně obě oči a nos 🤣

Staňte se členy Klubu Jíme Jinak

Získáte videorecepty, jídelníčky, rozhovory s odborníky, rady, slevy na nákupy a online kurzy.

materiály

Naučili jste mě, že jídlo není jen o obživě, ale také o radosti a potěšení

Lenka: Jsem přesvědčená, že člověku se dostávají informace, které...

Jídelníček z kurzu si můj muž velmi chválil, i když podobně vařím už 10 let

Evakostrnova: Jedlá sú fantastické, klobúk dole, varím podobné už...

Konečně mám všechny informace na jednom místě

Jitka: Dobrý den, chtěla jsem vám moc poděkovat za...

Díky zdravé stravě mi zmizel myom

Havliar: Já chci moc pochválit stránky!!! Jsou super! Teď...

Manžel si ani nevšiml, že jíme jinak

Alena.brunova: Před pár dny mne manžel načapal u monitoru, odkud...

Vaření dle JJ je zábava a rychlovka a navíc s dobrým pocitem

Spenito: Klasické konvenční vaření mně v poslední době přestávalo...

Po kurzu mám krásnou pleť a vlasy zvětšily na objemu

Evacernosk: Tak po čtrnácti kouzelných lekcích hubnutí do plavek...

Díky vašim stránkách se konečně orientuji ve zdravé výživě

Hana M.: Chtěla bych vám poděkovat za úžasnou práci, kterou...

Jsem nadšená jak z výsledků, tak z vaření (Vlastimila)

Vlastimila: Krásný den všem 🌞 Včera jsem dokončila 14....

Sladkosti už mi nechutnají

Jendula.cerna: Chci moc poděkovat za skvěle připravený kurz a...

Díky JJ jsem ušetřila, cítím se lépe, hubnu a lépe i vypadám!

Kateřina: Na JJ stravě jsem oproti normálnímu stravování ušetřila...

„Mami, pizzu už viac nechcem.“ (Ivajanig)

Ivajanig: Strava mi veľmi chutí. Zatiaľ varím podľa Jíme...

Už nechci vařit klasiku, kterou jsem dříve vařila

Pavlivlmaeorua: S pomocí dcery jsem se dostala k programu...

Rychlá příprava jídel, které mi chutnají

Pribe: Mám dole 4,8 kg a pokračuji dál. Je...

Po 5 dnech 3,5 kg dole (Mirka)

Mirka: Krásný den všem:-)...tak po pěti dnech v kurzu...

Manžel si všiml, že mám menší zadek a chce, abych mu také vařila

Kamlibe: Musím vám napsat, že podle vašeho jídelníčku je...
 1. janib děkuji moc,nikdy neříkej nikdy,třeba někdy písnu až budu zase v pasti,ale tentokrát jsem díky Vašemu příběhu opravdu zpátky na vlnách JJ :D

 2. Milá děvčata! Náhodně (narcisticky 😉) jsem koukla na reakce na můj příběh! 😲 a valím oči ,co je tu od vás podpory,pochvaly, spoluúčasti!! Moc vám za to děkuju a pokud jsem vás někoho pobavila a ještě k tomu inspirovala,tak to mě ohromně těší!! Ale jak se říká-za vším hledej ženu! Já říkám za vším hledej EVU!! Něčekala jsem ,že uveřejní všechno to mé nadšené jásání a že to ještě bude někoho zajímat? Tak to už vůbec..Musím říct, že je to fakt asi kouzelný..tohle jídlo podle Evy a spol. Jakmile se mi tam vloudí nějaká chybka (více dortíků v Raw bistro, nebo pro jednou mávnuti rukou na návštěvě,že jedno jídlo špatně neva..)hned se moje tělo potvora hlásí o nápravu..ráno oteklyma očima nebo rukama a pod. Ale chtěla jsem vám všem hlavně říct (především začátečníkům) netrestejte za své prohřešky a úlety!! Buďte k sobě láskyplní a řekněte si jen Janičko (Lucinko..Evičko..Honzíku..dosaď si jméno svoje..😉) tak viďíš zkusil-a sis hřešit, fajn, vidíš je to naprd, tak pojď,hezky si uvař dobrou polívečku a bude ti zas dobře!Musíte na sebe podobrém!! A navíc musíte zpočátku přece nějak zjistit,že to „nejídlo“ pro nás fakt není to pravé!! A jinak konkrétně mám dole 5kg a 7cm pres břicho cpaním se jídlem JJ vč.nějakých těch hříchů! A sice za měsíc pokusů o JJ!! No nesmím usnout na vavřínech, ještě jich zbývá dát dolu hodně! Ale dneska jsem se zvedla ze země při hraní si vnučkou nějak podezřele lehce 😀Tak díky Evi i ostatnì,kteří jste inspirovali mě! Nadšení neutuchá!!!♥️

 3. Krásně motivující, také začínám a těším se co mě čeká s touto skvělou skupinkou lidí… snad to zvládnu dobře ochutit aby to opravdu bylo k jídlu :-)

  • Ono je to dobré samo o sobě, ale člověk to nejdřív necítí, protože má zmrzačené chuťové buňky. Stačí trošku osolit a je to všechno lahůdka :-)

 4. Děvčata, tak moc mě motivujete, že fakt místo běžného vstávání v pět asi zkusím vstávat ve čtyři, abych si uvařila .. Asi pro mě není problém vzdát se čehokoliv (maso, mléko, cukr), ale furt řeším tu mikrovlnku, potažmo brzké vstávání bez ní. Jsem tak strašně unavená i tak, když si sednu třeba v MHD cestou domů, hned spím…. Asi potřebuju ujištění, že se té únavy zbavím, nepovedlo se to ani lekye na štítnou žlázu, ani vynecháním lepku a laktózy. Měla jsem nějaké psychické problémy, panické záchvaty spojené téměř s nemožností udržet zplodiny svých útrob. Vyřadila jsem lepek(4 roky) a laktózu(2,5 roku), je to lepší, ale ne tak dobrý, jak bych si představovala. Vnímám JJ jako moznost to změnit. Ale jsem si hrozne nejistá sama sebou. Kdo se mnohokrát málem pos…l na veřejnosti a nevěděl proč, jistě pochopí. V podstatě mě děsí cokoliv nového strčit do úst. Jednou jsem u dcery veganky dostala doma uvařené sojové mléko do kávy a k obědu trochu kvašené zeleniny. Nechtějte vědět, co se pak dělo. Nevím, co z toho je na vině, ale zdráhám se to vyzkoušet podruhé…. Diky, že jsem se mohla svěřit…

  • Martino, jestli jsi četla článek o mikrovlnce, tak ti musí být minimálně jedna dost zásadní příčina únavy jasná, pokud ji používáš ;-) Začni tím, že si pustíš toto video https://www.jimejinak.cz/poradna-s-dasou-luznou-strevni-choroby/ a pak pojedeš podle tohoto jídelníčku https://www.jimejinak.cz/jidelnicek-pri-strevnich-problemech/ Jestli jsi schopná vstávat ve čtyři, tak zvládneš všechno :-) A mít normální život a normální trávení rozhodně stojí za tu trošku námahy než se do toho člověk dostane. To, co popisuješ, je sice šílené, ale vůbec ne tak nevšední, jak by se mohlo zdát. Podobnými dotazy mě lidé zásobují už pár let, z legrace někdy říkám, že teď je moderní mít dráždivý tračník, ale pro dotyčné to sranda rozhodně není. Naštěstí přibývá těch, kdo nám potvrdili, že kromě psychiky je ta naše strava skutečný lék. Ale musí se na to pomalu dle toho návodu.

  • Martinko, zkuste a uvidite co vám bude svědčit a co ne..hlavně se z toho všeho nestresujte! Stres je kolikrát horši než to špatné jídlo! Buďte na sebe hodná a odvážně do toho!! A nebojte tady na vebu i fcb ptát se, sdílet i si jen postěžovat..každý tu s váma bude soucítit a podpoří vás nejen radou ale hlavně vlídným slovem! To je tady totiž na JJ všude kam se podíváte!! Na dnešní dobu dost nezvyklé, ale je to tak!! Držím vám palce! Ať jste brzo v lepší kondici!!🤩

 5. Super článek. Kéž by byli i naše babičky takhle aktivní do JJ. Zatím si myslí že jsem pošuk a svýmu dítěti ublizuju protože nejí maso a jogurty a nechci ho dát očkovat. Ach jooo,co bych za takovou babičku dala. Jste skvělá a dceři i Vaší vnučce fakt závidím že má takovou Čupr Supr Bábi👍

  • To bych taky brala 😍 No mozna jsme za exotky, ale mame zdrave deti. Ci vic si prat? Jako bonus jednu takovou babicku do kazde rodiny 🥰🥰

 6. Eví moc děkuji za podporu,za to že jsou tyhle stránky a člověk na to není sám :) Jak jsem včera psala,asi jsem si potřebovala Janičky příběh přečíst,osud mi ho nastrčil :) prostě cítím

 7. Krásné počteníčko Jani :) ,skvělé je že jste nakazila i svoji dceru a ta to předá zase té své :) Já jsem na tom s tím nadšením byla na začátku úplně stejně,byla jsem naprosto přesvědčená že už takhle budu jíst napořád a čtyři měsíce mi bylo krásně. Jenže potom jsem si řekla že čtyři dny dovolené pod širákem se nebudu trápit tím že nebudu mít kde si vyvařovat a budu jíst vegetariánské jídlo „co bude to bude“ a potom se zase vrátím k jj. Jenže…i když jsem vnitřně přesvědčená že jj je to nejlepší, nemůžu se přepnout zpátky :( i když bych do toho pomyslného vlaku moc chtěla naskočit zpátky, pořád mi ujíždí :( Každé ráno si dělám miso polévku a druhou hustší k obědu do práce do termosky,s tím že dneska už naskočím,ale prostě každé odpoledne a i večer začnu s jídlem prasit a je to v háji,kila se pomalu načítají a hlavně já si to vnitřně pořád vyčítám :( Takhle to už trvá od konce prázdnin a jsem z toho smutná :( Ale přečtení tady toho Vašeho příběhu mně možná nakopne tím správným směrem :) mějte se krásně a ať Vám to nadšení vydrží :) ……jo a Eví já třeba kvůli miso polévce vstávám už v půl 5 :)

  • Spenito, dyť to je přece paráda – miso polévka k snídani, další zdravá k obědu, kolik lidí má dvě jídla denně čerstvá, domácí a zdravá???? Nevím, nevím, jestli bych dokázala vstávat ve 4:30! Fakt klobouk dolů!!!! Výhoda u jídla je, že se skutečně dá začínat každý den znova. Až to jednou poskočí o kousek dál a bude dobré i odpoledne a večeře ;-) Teď to spolu zkusíme v detoxu, to by bylo, abychom s tím nehnuly! Pokud tam není nějaký psychický blok, o kterém nevím, není důvod, aby to nešlo zlomit. Ale s chutí a láskou k sobě, žádné násilí ve smyslu „odříkám si milovanou dobrůtku“. Na to přijdeme, já se nebojím. Přešlapy a úlety jsou dovolené, jsme jen lidi. Ale jde o to, aby každý jeden den nekončil vyloženě na blivajzech typu fast food, čipsy, cola apod.

  • Milá Spenito, musím reagovat na vaší reakci😉 Děkuju a jsem ráda, pokud vám budu moct být duševním pomocníkem a inspirací! Nikdo nejsme dokonalý! A nemučte se výčitkama!! Každému občas prostě dojde šťáva! Došla na chvilečku i mě..jakože vařeního je moc a nestíhám a sakra mám chuť na maso..Tak jsem si řekla..zkus to holka a uvidíš a plánovaně jsem si „zahřešila“ pěkně si to užila bez výčitek a takzvaně nabrala sílu do dalšího „půstu“. No a když pak druhý den tělo hned žalovalo..cos mi včera dávala,koukej jak kvůli tomu zadržuju vodu!! Tak jsem řekla jen, promiň tělo,neslibuju že už to víckrát neudělám,ale budu se snažit být lepší. No a hned jsem měla chuť si něco dobrého z JJ spíchnout 😉 totiž uklohnit..Vážně! Nikdo není dokonalý,tak se netrapte,že nejedete na 100%JJ,stačí zatím aspoň něco a ono se to zase poddá!! Sama „pramáti“Eva (promiňte Evi,ale zakladatelce Evě se toto přirovnání nabízí🥰) vám to také říká! Tak věřte! I sobě!! A když budete ztrácet víru, klidně mi napište! Budu při vás! Držte se!! Jana

 8. Krásny príbeh, gratulujem Janka k dosiahnutým výsledkom, ku všetkému, čo sa podarilo. Je to nákazlivé čítať krásne príbehy, dodáva to človeku silu, odhodlanie a „nakopne“ ho to, ak poľavil. Stránky JJ sú skvelé, obrovské množstvo informácií a inšpirácie. Vďaka tímu a aj všetkým, ktorí pridávajú svoje úžasné príbehy.

 9. Holky, krásné dopoledne Vám všem. Napřed jsem přečetla Janin příběh. Nadšení. Kromě 2 let věku, 10 kg váhy a vnučky jsem to JÁ. Totálně. Obrovské nadšení se na mně přenáší a snad přežiju i to vstávání dřív kvůli vaření. Jako začátečník jsem toto vše potřebovala slyšet. Děvčata v diskuzi vidím to mají s tím nadšením stejně. Myslím, že slova díků už byly popsány všemi způsoby. Takže jen prosté Děkuji Vám všem.

  • A my děkujeme za sdílení toho vašeho příběhu tady v komentáři, já se tedy musím smát hned v tom úvodu, že jste se v Janině příběhu našla :-) Tak vám přeji pohodové a veselé začátky a napište nám, jak vám to jde, jak se daří a co vám chutnalo v kurzu Podzimní detox. Těším se tam s vámi na viděnou.

 10. Jani, Vaše nadšení a radost jsou nakažlivé jak neštovice (nic lepšího mě nenapadlo) a z Vašich řádků to tryská jak z fontány. Moc Vám rozumím, mám to úplně stejně. :-) Kdo projeví trochu zájmu, co se se mnou děje, že vypadám jinak, začnu euforiticky vyprávět o JJ a o tom, jak se teprve na prahu padesátky vlastně učím vařit (donedávna jsem žila v bludu, že to opravdu umím :-D). Mít Vás poblíž, tak si Vás snad adoptuju! :-)

 11. Ahoj,tak já jsem začala od ledna tohoto roku „Jíst jinak“ Proč ? Fotka z firemního vánočního večírku,kde ta „dobře“ vypadající paní,jsem byla já.Zvážila jsem se a měla jsem 70 kg při výšce 164 cm.Super,myslela jsem si,že každá žena okolo padesátky a přechodu se takto transformuje do takové tetky,později babky s neexistujícím pasem…prostě to ke stárnutí patří.Prakticky všechny ženy mají tyto tvary.Potom jsem náhodně narazila na stránky Jíme jinak a hlavně mě zaujalo video a osobnost Evičky,její upřímnost a příjemný hlas…To byl impuls něco změnit,začala jsem jíst dle doporučení a striktně jsem to dodržovala 3 měsíce.Měla jsem dost velkou chuť na sladké,první dva týdny…To mě překvapilo,protože jsem si myslela,že sladké mi nebude chybět vůbec,protože ho moc nejím…Ty první 2 měsíce se nic tak výrazně neměnilo,jen jsem měla více energie,ale že bych nějak rapidně zhubla hlavně tu pneumatiku okolo břicha,to ne…Tak jsem se na to pozorování vykašlala a jedla jsem tak dále,protože mi to chutná.Jezdila jsem hodně na běžkách,ne kvůli hubnutí,ale protože mi to dělalo fajn…a udělám kvantový skok.Pásek ke kalhotům,kde už jsem si ho zapínala skoro na poslední dírku,tak teď bych potřebovala přidělat ještě jednu dírku,ale z opačné strany…Zázrak.Moje postava se vymodelovala,zhubla mě lýtka,prsa,paže,zmiňované břicho,ze stehen zmizela celuditida,mám zdravé dlouhé vlasy a dobře spím.Se spánkem jsem měla problémy…PS: a představte si,že mám kamarádky,které mají tak rády to „svoje “ jídlo,že jim nevadí,že jsou tlusté a každou chvíli je něco bolí…Proste to mají JINAK a my Jíme jinak…:-) Hezký den všem

 12. Krásné počtení takhle po ránu. Naprosto sdílím vaše nadšení, jsem na tom totiž úplně stejně. Nedokážu se nabažit jídel, toho jak je mi krásně, pořád mě děsně baví vařit, a že si tedy umím uvařit dobroty. I na polívce si vysloveně pochutnám. Chodím se pořád prohlížet do zrcadla, baví me zase líčit, kupovat hadérky. Ani po 5 ti měsících nemám potřebu někde zhřešit ( hřešila jsem 2x z nutnosti, a tělo mě hned velmi potrestalo) Já žiju jíme jinak.
  Přeji vám, at vám to nadšení stále vydrží, je totiž nakažlivé. A je vidět, že to funguje v každém věku, což jsem ale věděla, protože mojí spolubojovnici je 70 let a také krásně hubne a užívá si to.

  • Tohle je taky moc hezké počtení, Katko! :-)) Kámošku zdravíme, té mojí nejlepší bylo taky 70, když jsme se poznaly-

 13. Jani, stejné nadšení jsem měla já před několika roky. Přihlásit se do klubu JJ bylo moje nejlepší rozhodnutí, stále se dovídám něco nového. Přeji vám, ať vám to nadšení a radost z dobrého jídla vydrží, stejně jako mně.

 14. Jani, super citanie ; )) Uplne vidim seba v puberte, ze az schudnem, konecne sa najem. Trt prd…teraz jem/jeme naozaj! Tiez kvoli rannej polievke vstavam o 5h…ja, ktora sa o 7h iba prevalila na druhy bok, aby si mohla prispat a potom s pollitrom jogurtu v batohu upalovat na autobus. Tiez sa tesim na prvy jesenny detox kurz pod dohladom v tejto skvelej zostave.

  • To jste hvezda, kolik lidí ráno vstane v pět, aby si udělalo dobré jídlo? Všichni mají plnou pusu výmluv, že na to prostě nemají čas ;-)

   • Také těď vidím jak se vymlouvají a vykrucují..to já bych nestíhala..to já bych nezvládla..nejedla…blablabla..byla jsem dřív stejná! Dnes to vidím!! 👍🌞🍜🍁🎃🎯 Dík Evi!

 15. Zobrazit všech 48 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekRýma: Proč ji máme a jak se jí zbavit u dospělých i dětí
Další článekPodzimní detox na JJ už začal!