Domů > Magazín > Blog

Proč 95% žen neudělá změnu v jídelníčku, přestože má informace

Včera jsme pro vás vysílaly živě na téma Proč 95% žen neudělá změnu v jídelníčku, přestože mají informace a vědí, jak na to. Nevýhodou živých vysílání je, že se může objevit technická chyba, což se zrovna včera stalo. A tak prvních 6 minut poněkud  šumí a možná jste tak neslyšeli klíčové body, které jsme vám chtěly sdělit :-)

 

Zde tedy jsou:

  1. Informace si protiřečí – Když už se žena rozhodne změnit jídelníček k lepšímu a začne studovat, co je pro ni vhodné, tak narazí na spoustu protichůdných tvrzení. Většina se natolik vyděsí, že raději nezkusí nic.
  2. Okolí nás nepodpoří –  Když se žena pustí do nekonvenční stravy, stana se obvykle terčem posměchu mezi kolegy v práci, doma je za bláznivou biomanželku a děti odmítají jíst podezřele zdravé jídlo. Málokterá je natolik silná, aby si sama před sebou i před ostatními uhájila jiné stravování a mnohdy pro klid v rodině zůstane na běžné stravě.
  3. Jsme na sebe přísné  – Mnoho žen má přístup “buď budu stoprocentní, nebo to nemá vůbec cenu”. Tolik se bojíme selhání před sebou samými, že raději do ničeho nejdeme ani na 50%.
  4. Jsme na to samy – Ženy jsou společenské a potřebují sdílet radost i starost z nového vaření a změn, které jim to přinese. Když jsou na vaření, jedení i nová poznání samy, dlouho to nevydrží. Chce to alespoň jednu spřízněnou duši.
  5. Nemáme trpělivost – My ženy chceme zázraky na počkání. Dva dny jíme skvěle a už bychom chtěly být štíhlé a zdravé, byť jsme si roky předtím tělo systematicky zanášely. A když nejsou výsledky hned, ztratíme motivaci a jdeme od toho.
  6. Chybí zkušený rádce – Když se nemáme s kým poradit, když chybí morální podpora od zkušenějšího, často sklouzneme do vyjetých kolejí a na pořádnou změnu v jídelníčku nedojde.
  7. Moc po hlavě – Ženy se často rozhodnou udělat všechno naráz, jdou do změny po hlavě, během týdne se strhají a na pokračování už nemají sílu. To je jeden z nejčastějších důvodů, proč ženy jídelníček nakonec nezmění.

My už toto všechno máme za sebou a věřte, že trvalo pěkných pár let než jsme změnu opravdu udělaly. I my jsme narazily na protichůdné informace. Jen jsme se nebály všechno vyzkoušet. I díky tomu víme, že takto postavený jídelníček skutečně dlouhodobě funguje. Neměly jsme žádné vedení, žádné rádce, jen tuny knih a seminářů, na všechno jsme si musely přijít samy metodou pokus – omyl. Ani my jsme neměly podporu. Měly jsme jen jedna druhou, úžasné výsledky a to vlastně úplně stačilo.

V kurzu Jarní očista nás bude přes 400 a budeme se podporovat navzájem. Máme pro sebe uzavřenou diskusní skupinu na Facebooku a v kurzu je online poradna, kde vám po celý kurz budeme odpovídat na vaše dotazy. Rozhodně nechceme, abyste na sebe byly zbytečně přísné a šly do změny po hlavě. Jdeme společně pomalinku krok za krokem, týden po týdnu budeme vynechávat jednu na jaře zatěžující potravinu za druhou a budeme se učit nahradit ji novými.

Pokud se vám samotným doposud nedařilo, tak věřte, že spolu s námi konečně můžete udělat změnu ve svém jídelníčku a dostat se mezi těch 5% žen, které to dokážou!

PS: Na fotce je Helča před a po změně jídelníčku.

 

Aby toho nebylo málo, ve vysílání zlobila i prezentace “Co je pod pokličkou” a proto jsme připravily náhled.

Jarní očista “Pod pokličkou”

Každý účastník získá přístup do uzamčené sekce webu.

V horní čísti je vidět teploměr, který ukazuje průběh kurzu.

Hned pod nim jsou tlačítka pro jednotlivé týdny.

Na každý týden je připraveno video, kde vám vysvětlíme souvislosti a povzbudíme vás.

Pak jsou připraveny kroky, kterým se můžete věnovat.

Kurz běží ve třech rovinách – 1/ strava jídelníček, 2/ duševní rozvoj a 3/ péče o domácnost

Můžete se pustit co všech, ale také nemusíte. Je to na vás.

Včas vám dáme vědět nákupy a recepty k vyzkoušení.

Pro pokročilé máme připraveny speciální sekce, výzvy a také denní jídelníček – se snídaní, obědem, svačinou a večeří na každý den.

V pravém sloupečku máte přehledně seřazeny doplňující materiály a důležité informace.

Je zde první pomoc a poradna, kde odpovídáme vaše dotazy. Máme i vtipnou sekci “zhřešila jsem“. Uvidíte sami :-)

Určité sekce se vám otevřou postupně, aby přišly informace v pravý čas.

V kurzu vidíte také komentáře ostatních a můžete se zapojit – buď v kurzu nebo na Facebooku, kde je uzavřená skupina jen pro účastníky.

Specialitou je váš deníček – tam si můžete zapsat své pocity, váhu, míry a další, abyste zaznamenala své výsledky. Váš deníček vidíte pouze vy.

Jak se ještě přidat

Stále se ještě můžete přidat. Dostaly jsme mnoho zpráv, že se vám nepodařilo projít přes dokončení objednávky, ačkoliv jste se rozhodly včas. To nás mrzí a abyste nepřišly zkrátka, necháváme možnost objednat za cenu 2800 Kč do konce týdne.
nebo

 

 

Těšíme se na vás!

Eva a Helena

 

 

PS: Z práce do práce, život letí a vy nic nestíháte?

Pokud před sebou stále jen hrnete všechny ty povinnosti, které život přináší, je čas se zastavit. 🛑 Je tohle život, který chcete? O tomto jste snili? Asi ne. V přírodě začíná nový biologický rok, nový začátek a i my to letos můžeme udělat jinak. Právě tomu se v Jarní Očistě také věnujeme a máme dokonce připravený silný závěrečný aktivační rituál, aby se vaše záměry mohly uskutečit. Zdaleka v očistě nejde jen o vyvážený jídelníček. Pojďte si ujasnit touhy, naberte zas energii a pojďte se cítit ve svém těle lépe. Začněte s námi 8 týdenní Jarní očistu. Pročistíme tělo, zlepšíme jídelníček, postavu i psychiku.

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

1 člověk už poděkoval za článek. Oceňte práci autora také.

Komentáře

Tiež som si kedysi zohnala všetky informácie a nezmenila som stravu. Bola som presvedčená, že som zdravá a že tie boliestky a nachladnutia sú normálne.
Až ma raz chytili neznesiteľné bolesti a ja som zistila, že lekári mi nepomôžu.
V zúfalstve som si spomenula na obilniny a zeleninu a ono to síce pomaly, ale predsa odišlo. A na moje prekvapenie i ostatné “drobné” problémy ako kandida, angíny, alergie, vysoký tlak, pečeňové problémy a i.
Odvtedy mi bolo jedno, že sa mi okolie vysmievalo. Stálo mi to za to a ich to potom prestalo baviť.

Ahoj Holky,
jsem takovy vas vetsi zacatecnik, nebo jak se nazvat. Nestihla jsem vase uvodni video, ale tenhle clanek je jako by byl napsany pro me.
Jsou zde presne ty veci, na ktere vzdy narazim a je proste tezky s nimi bojovat proti vsem :).
Moc dekuju za motivaci a jdeme na to, Danca

Ukázat další komentáře