Nevím, jestli jste si toho všimli, ale Jíme Jinak funguje už deset let bez reklam a proto jsem se rozhodla jednu anti-reklamu k 10. výročí Jíme Jinak vyrobit. A proč "anti"? Protože kdybych napsala "reklama na Jíme Jinak", byla by to trochu nuda :-)) No a protože humor je mé druhé jméno a spontánní ranní nápady u mě mají zelenou, mám pro vás pár důvodů, proč se k Jíme Jinak rozhodně nepřidávat.

1. Nepřidávejte se, pokud se chcete stále jen „léčit“ a nikoliv uzdravit.

2. Nebo pokud v sobě nechcete po letech najít vnitřní sílu, nechcete si udělat pořádek v těle, doma i v životě.

3. Nepřidávejte se v případě, že nechcete ušetřit na jídle, doplňcích stravy a lécích – protože je dost možné, že již žádné potřebovat nebudete (teda jídlo bych si s dovolením ponechala).

4. Určitě se nepřidávejte, pokud nechcete být součástí laskavé podporující komunity, v které můžete najít spoustu skvělých lidí, ba dokonce přátel.

5. A už vůbec se nepřidávejte, pokud nechcete poznat výborné neznámé chutě léčivých jídel.

6. Nepřidávejte se ani, když nechcete zažít, že i po polévce a hlavním jídle můžete pocítit příval energie a ne jen obvyklý útlum, jako po běžném českém obědě.

7. Nepřidávejte se též, když nevěříte tomu, že i obyčejná mrkev a rýže vám mohou pomoci víc, než si myslíte.

8. Rozhodně se nepřidávejte, pokud nechcete vidět, jak se vaše tělo moc rádo chopí příležitosti, aby se mohlo svépomocí uzdravit, zbavit prstenců krásy kolem bříška či dokonce stravou omládnout, vše je totiž možné.

9. A nepřidávejte se ani, pokud ve vás pod „nánosy bahna“ dřímají tajné dávné sny, protože by se taky mohlo klidně stát, že se po x letech přihlásí o slovo, vy už teď budete mít sílu je naplnit a začne vám díky tomu úplně jiný život.

10. A nepřidávejte se ani v případě, že nemáte rádi slovo „zázrak„, protože ty se na Jíme Jinak dějí dnes a denně.

11. A nakonec se hlavně nepřidávejte, pokud máte na účtě přebývajících 3.490,- kolik stojí členství v klubu a jakýkoliv další kurz k tomu, protože byste taky klidně mohli zjistit, že to byla ta nejlepší investice ve vašem životě.

Jak možná z mých důvodů vyplynulo, tahle cesta opravdu není pro všechny, chce to spoustu trpělivosti a laskavosti k sobě samému. Ale když už se na ni jednou vydáte a je úplně fuk, kolikrát sejdete z cesty, přitáhne si vás zpět a vy  budete vědět, že se máte vždy kam vracet. Nebo aspoň tak je to u mě :-)

Je jasné, že důvodů, proč se nepřidávat k Jíme Jinak, resp. proč se přidat, je rozhodně více než těch, které tu uvádím. Tohle jsou ty mé důvody a budu vám moc vděčná, když přidáte ty své.❤Pojďme dát Jíme Jinak dárek k jeho prvním kulatinám = „reklamu“ od spokojených účastníků kurzů, návštěvníků stránek, facebooku, klubových členů, atd..

Rozhodla jsem se tenhle článek napsat jako poděkování Evičce, Romanovi, celému týmu Jíme Jinak a všem, co poselství Jíme Jinak šíří dál. S vaší pomocí, Evi a Romane, se můj život otočil o 360 stupňů (k lepšímu samozřejmě) a já vám za to nepřestanu být vděčná.

S láskou a úsměvem

vaše Naďa

Staňte se členy Klubu Jíme Jinak

Získáte videorecepty, jídelníčky, rozhovory s odborníky, rady, slevy na nákupy a online kurzy.

materiály

 1. No to je holky zase počteníčko :) ještě bych dodala že jsem si díky JJ už párkrát málem …no jak se to řekne slušně…chytala zajíce 😂😂😂 …prostě jak si tak chodím po lese a vnímám to všechno tak nějak JINAK a koukám víc do korun stromů…no asi si dovedete představit jak se to potom snažím ustát 😂😂😂 Jinak se mi hodně líbí ten odstaveček že je jedno kolikrát z té cesty člověk sejde, protože se na ní vždycky rád vrátí zpátky :) Velké díky Eví a Romane a všem co tu jste :)

 2. S láskou a Nadějí
  se zázraky vám všem výplní🙏
  Děkuji Ti Naděnko, za tak krásné řádky ❤️, co ničí léty zavedené nepořádky.
  Těla, mysli, domu, takový bod zlomu!
  Kdo nevěří, nevadí, u nás Eva poradí.
  Ještě bych dodala, pokud mohu být tak smělá, že začnete se usmívat, od rána do večera. Rozvlníte svoje těla, to všechno s vámi Jíme Jinak dělá, je to krásná změna!
  Nikdo vás tu nesoudí, nejsme žádní „ufouni“, co je tady jiné…ta neskutečná podpora, síla a energie….s láskou vám všem děkuji, bez vás by JJ nebylo tak skvělý!🥰… vaše Ikigai

  • Pavlínko, tvůj komentář čtu stále dokola, to je tak nádherný, ty jsi normálně chodící veršovaná reklama na jíme jinak👍🤗💝🌞🐞🍀
   Na jíme jinak je nám zkrátka tak krásně, že z toho skládáme básně💝🌞🐞🍀
   A já ti za tvůj komentář opravdu ze srdce děkuju💝💝💝

   • Naděnko, to já děkuji Tobě 🥰.
    Jsi pro mě velikou inspirací. 🙏🌞
    Jde to samo… naskakuje, po přečtení Tvých řádků.
    Děkujeme, že Tě tady máme ❤️👏
    Jak jsi někde v příspěvku napsala neco v tom smyslu, že nikdo tady nezůstane stejný,, každý se něčím obohatí a posune dál. Udělá z běžného dne den, který bude tím, na který se nezapomíná. 🌞🍀❤️🌱

 3. Že já jsem sem lezla :-DD. Musím být zdravá, šťastná, pořád přežraná a ještě k tomu hubená a spokojená :-D. Za necelé 300 měsíčně lítám jako raketa kolem dětí, chlapa a náš byt sice často připomíná zemljanku, ale já jsem už konečně schopná i přes tohle všechno si sednout, dát si banču, nohy hore a zahrát si chvilku na unavenou maminku a odepsat tu na pár super příspěvků pohodovým lidem.

 4. Nadi, opět skvělý článek.
  Přidala bych ‚,, Rozhodně se nepřidávejte pokud máte sklony k závislosti.“ To je totiž můj případ. Jsem totálně závislá na těchto stránkách. Jsem totálně závislá na dobrém, zdravém jídle.😀

 5. Tečou mi slzy smíchu nad jedenáctkou 🤣 A ještě si Nadi představ, že my dali za členství 13 měsíců a kurz jen 2890 Kč! Ze začátku mi to přišlo dost, ale v konečném důsledku tak, jak píšeš, jedna z nejlepších investic!

 6. Zobrazit všech 27 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

SDÍLEJTE PŘÍSPĚVKY - získejte členství v Klubu JJ nebo jeho prodloužení. Jak to funguje?
Autorem článku je Naďa
Je mi 34 let, miluju svého muže a naše dva malé-velké učitele. Nejraději trávím čas s rodinou na čerstvém vzduchu, hodně otevírám knihy, snažím se žít minimalisticky, ekologicky a hlavně s humorem a nadhledem.
Předchozí článekBanánky v čokoládě (bez cukru, bez mléka)
Další článekVýhonky vojtěšky Alfalfa