Domů > Magazín > Těhotenství a porod

Jak zhubnout boky po porodu: 3 praktické tipy pro nové maminky

Trápí vás po porodu nadbytečná kila? Vrátila jste se z porodnice s několika centimetry v bocích navíc? Nedělejte si s tím těžkou hlavu. Máme pro vás pár tipů, jak zhubnout boky a navíc zdravě.

Porod vs. boky, pas a stehna

Po porodu je běžné, že vaše tělo nebude vypadat tak, jak vypadalo před těhotenstvím. Každá z nás si odnesla nějaké to poporodní kilo navíc, strie nebo povislé bříško, proto se tím netrapte – je to totiž naprosto normální. :-)

Přirozený proces proměny těla v těhotenství často vede i ke zvýšenému obvodu v bocích, pase nebo na stehnech. To udělá radost málokomu, a proto jsme si pro vás připravili 3 užitečné tipy, jak se přebytečných centimetrů zbavit.

💡 TIP: Sezóna plavek je tu! Zkus tento jídelníček a sprav si postavu.

Zdravá strava především

Shazování poporodních kil je pro mnoho novopečených maminek učiněné peklo – čím více cvičí a méně jedí, tím víc se jich nežádoucí kila drží. My v Jíme Jinak ale víme, jak se špíčky účinně zatočit. A navíc zdravě!

Základem všeho je zdravý, pestrý a nutričně vyvážený jídelníček. Aby mohl lidský organismus správně fungovat, potřebuje spoustu živin, minerálů a vitamínů. Tyto cenné látky ale tělu nedodáte v jídlech z fastfoodů, polotovarech nebo průmyslově zpracovaných potravinách, které ostatně nejsou dobré ani pro vaše miminko.

Jak se tedy stravovat, abyste jako kojící maminka poskytla svému malému pokladu tu správnou výživu a navíc se zbavila několika centimetrů v bocích? Zde je několik zásad, které vám pomohou.

  1. Myslete i na sebe a snažte se, když je to možné, najíst v klidu. Jídlo dobře rozkousejte a až potom spolkněte.
  2. Neodbývejte se rohlíky a začněte si vařit jednoduchá jídla ze základních potravin (celozrnné obilniny, luštěniny, zelenina, ovoce, semínka). Při výběru vhodných potravin se inspirujte našimi měsíčními plakátky.
  3. Vyřaďte z jídelníčku polotovary, chemické přísady či výrobkům s přidanými cukry.

Inspirací vám může být například náš dietní jídelníček na 14 dní. Nezapomeňte ale také zohlednit, že pokud kojíte, vaše potřeba jídla bude o něco vyšší než obvykle.

TIP! Pokud vás honí mlsná, vyzkoušejte některý z našich zdravých dezertů, které si můžete dopřát bez výčitek.

Pozitivním přístupem k hubnutí

Nemůže být pochyb o tom, že náš psychický stav ovlivňuje také hubnutí. A to obzvlášť po porodu, kdy ženy zažívají zcela nové pocity či vjemy a jsou obecně citlivější. Proto je v této fázi velmi důležitá podpora okolí a žena by se také měla naučit, jak důležitá je sebeláska.

Špatná psychika také vede k jedné z častých příčin obezity, tzv. emočnímu jedení. To znamená, že se snažíme uklidnit negativní emoce či stres jídlem. Zpravidla se jedná o nezdravé jídlo, jako jsou sladkosti, slazené nápoje, zmrzlina nebo naopak jídla z fast foodů. Naučíme vás, že ke zdraví a štíhlé postavě stačí málo – jíst a myslet jinak.

Buďte k sobě laskaví a chvalte se za každou pozitivní změnu, za každý krůček ke zlepšení jídelníčku. Odměnou vám bude nejen krásná postava i po porodu.

Pokud se necítíte po psychické stránce dobře, vyzkoušejte jako první pomoc meditaci. Je skvělá pro utřídění myšlenek a celkové zklidnění mysli.

Procvičte se ke krásným bokům, pasu nebo nohám i po dětech

Jakmile se zotavíte po porodu a vaše tělo vám dá zelenou, můžete se směle vrhnout do cvičení. K procházkám s kočárkem postupně přidejte protahování, jógu, plavání (mimochodem, i s miminkem můžete chodit plavat) nebo další pohybové aktivity.

Po několika měsících od porodu již můžete zvyšovat zátěž a přejít i k posilovacím cvikům. Nezapomeňte, že je třeba posilovat a cvičit celé tělo, nikoliv pouze problematické partie.

Pohyb, obzvlášť ten na čerstvém vzduchu, je velmi důležitý. Pokud je pro vás ale z nějakého důvodu nepohodlný nebo bolestivý, naučíme vás hubnout i bez cvičení. K dobré postavě se dá i projíst!

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

2 lidi už poděkovali za článek. Oceňte práci autora také.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

33
8

Proč se v zimě nedaří hubnout

V lednu mnoho lidí zápasí s kily, která získali během vánočních svátků. Jenže v lednu se jim je nedaří shodit, byť se snaží sebevíc. Víme, čím to je. A vím...
klub
7
21

Jak se stravovat v těhotenství, při kojení a při nedostatku mateřského mléka

Zeptali jsme se MUDr. Vladimíry Strnadelové a Jana Zerzána, jak má vypadat strava matky v těhotenství a při kojení. Zda je možné v té době přejít na náš jí...

Zdravý jídelníček na hubnutí

Zkoušeli jste všechny možné diety, strávili jste spoustu hodin v posilovně a stejně vás dál trápí nadváha? Poradíme vám, jak by měl vypadat zdravý jídelníč...

Dietní jídelníček na 14 dní: Hubněte do plavek zdravě!

Toužíte se zbavit nadbytečných kil nebo odbourat zdravotní potíže pramenící z nadváhy či nesprávných stravovacích návyků, a to během pouhých 2 týdnů? Rozho...

Redukční dieta: Jídelníček na týden

Toužíte se zbavit nadbytečných kil nebo odbourat zdravotní potíže? Rozhodně neztrácejte čas hladověním a dejte přednost zdravému vyváženému jídelníčku. Už ...

Jak zhubnout břicho po císařském řezu

Noční můrou každé nastávající maminky jsou komplikace při porodu a následný císařský řez. To si pak z porodnice odnášíte nejen svůj uzlíček štěstí, ale tak...