Domů > Magazín > Hubnutí

Dietní jídelníček na 14 dní: Hubněte do plavek zdravě!

Toužíte se zbavit nadbytečných kil nebo odbourat zdravotní potíže pramenící z nadváhy či nesprávných stravovacích návyků, a to během pouhých 2 týdnů? Rozhodně neztrácejte čas hladověním – dejte raději přednost zdravému vyváženému jídelníčku. Podívejte se s námi, jak má správný dietní jídelníček na 14 dní vypadat a dejte navždy sbohem jojo efektu.

Není žádným tajemstvím, že neexistuje univerzální dietní jídelníček pro všechny. Organismy 70kilové ženy se sedavým zaměstnáním a 95kilového muže pracujícího na stavbě mají zkrátka zcela odlišné potřeby, vyžadují jiný poměr živin a jak se dá očekávat, samozřejmě i rozdílnou velikost porcí. Proto se nebojte s naším jídelníčkem pracovat a upravovat jej dle potřeb vašeho těla.

Na co se ale zaměříme, to je ozdravení vašeho jídelníčku. Společně z něj vyřadíme vše, co vaše tělo zatěžuje, způsobuje otékání a zkrátka vede k tomu, že se celkově necítíte dobře. Hubnutí je v tomto případě příjemným „vedlejším účinkem“ toho, že se vaše tělo uzdravuje. Krásná postava a pevné zdraví už nemusí být nedosažitelným snem, nyní jej totiž proměníme v realitu.

Co ve vašem dietním jídelníčku nesmí chybět

Aby byl váš jídelníček nejen plný chutných pokrmů, ale také pestrý a nutričně vyvážený, nezapomeňte do něj zařadit následující potraviny:

 • obiloviny (např. rýže, pohanka, kroupy, jáhly, quinoa),
 • luštěniny (např. čočka, fazole, cizrna, hrách),
 • semínka (např. sezam, len, slunečnice, dýně, konopné),
 • zeleninu (kořenová, listová, kulatá).

Všechny jmenované potraviny dodají vašemu tělu potřebné živiny, bílkoviny, minerály, vitamíny a další cenné látky, které ke správnému fungování potřebuje. Snadno z nich vykouzlíte zdravá a chutná jídla pro každou denní dobu, která si zamiluje celá vaše rodina. Dokonce i děti jí rády jinak!

Jak funguje dietní jídelníček

Než se pustíme do toho, jakým potravinám se vyhnout a co jak vypadá vzorový jídelníček, poslechněte si Zuzku, která zdravý jídelníček s Jíme Jinak už vyzkoušela. Shodila 11 kg za pár týdnů, ale nejde jen o shozená kila. Poslechněte si, co všechno se Zuzce povedlo.

Jakým potravinám se obloukem vyhnout

Už jsme zmínili, že zdravý jídelníček nemá obsahovat potraviny, které vašemu tělu nedělají dobře. Proto je ani v našem vzorovém jídelníčku, který najdete níže, nebudeme používat. Zhubnout jde i zdravě, pokud z vaší stravy vyřadíte následující:

 • potraviny zatěžující organismus (plné potravinářské chemie jako jsou barviva, konzervanty apod.),
 • průmyslově zpracované potraviny,
 • potraviny, které zahleňují (např. potraviny s přidaným cukrem),
 • obecně vše, co se těžko tráví (např. fast food).

V našem jídelníčku na hubnutí zpravidla nenajdete ani:

 • maso,
 • mléko a mléčné výrobky,
 • vejce,
 • bílou mouku.

Všechny výše jmenované potraviny totiž naše těla zatěžují. Jejich vyřazením ze stravy předcházíte nemocem a navíc tolik nezatěžujete přírodu. To je důvod, proč na Jíme Jinak tolik milujeme prvopotraviny a čerstvé jídlo.

Vzorový dietní jídelníček na 14 dní

Jak může takový jídelníček pro redukci hmotnosti vypadat? Sestavili jsme pro vás jeden ukázkový, který je plný zdravých receptů. V našem online kurzu Hubneme do plavek vás pak čeká jídelníček sestavený do posledního detailu tak, aby byl nutričně i energeticky zcela vyvážený a nechyběly vám žádné důležité vitamíny či minerály.

1. den

Snídaně: Snídaňová miso polévka

Oběd: Plněné batáty s kuskusem a cizrnou

Večeře: Ředkvičková pomazánka, bezlepkový chléb se semínky

Tipy na svačiny: Vrstvený koláč bez lepku, rychlé zeleninové sushi

2. den

Snídaně: Krupicová kaše bez lepku

Oběd: Špagety s medvědím česnekem

Večeře: Žampionové kung-pao s pohankovým bulgurem

Tipy na svačiny: Brokolicová pečená placka, dvoubarevné sušenky

3. den

Snídaně: Polévka s česnekovými výhonky

Oběd: Cordon bleu jinak, restovaná zelenina

Večeře: Špaldová míchanice

Tipy na svačiny: Slané vafle s bylinkami, goji bochánky

4. den

Snídaně: Rýžová léčebná kaše

Oběd: Bezlepkový pečený jáhlový burger, libovolné pickles

Večeře: Hedvábná tofíčka, příloha dle chuti – chléb, těstoviny nebo rýže

Tipy na svačiny: Sušenky Garibaldi, donuty naslano

5. den

Snídaně: Jarní detox polévka s kopřivou a popencem

Oběd: Kantonská veganská rýže

Večeře: Indická jogurtová pánev, placky či chléb

Tipy na svačiny: „Pizza“ pomazánka s krekry či kváskovým pečivem, pudink z jablek, hrušek a arónie

6. den

Snídaně: Miso polévka a kaše 2v1

Oběd: Zapečený talíř, salátek s černou ředkví a naklíčeným mungem

Večeře: Špagety s pórkem, citronem a růžovým pepřem

Tipy na svačiny: Tofu sladký tvaroh, roláda plněná kešu sýrem

7. den

Snídaně: Krémová jáhlová kaše s kaštany

Oběd: Pohankové rizoto s hlívou a brokolicí

Večeře: Dušený batát Katmandu, těstoviny

Tipy na svačiny: Klasická žampionová paštika s kváskovým chlebem nebo plackami, jablečné lívanečky

8.–14. den

Jídelníček je stejný jako prvních sedm dní.

Dietní jídelníček je pro ukázku

Berte tento deitní jídelníček jako inspiraci, abyste mohli nahlédnout pod pokličku Jíme Jinak a vyzkoušet si některá jídla. Určitě by byla škoda vařit těchto pár jídel stále dokola. To by nebavilo nikoho. Na Jíme Jinak najdete tisíce odlehčených a zdravých receptů, které pomohou nastartovat metabolismus, ozdravit trávení, zlepšit imunitu a dostat se na dobrou váhu. Důležitá je pestrost, sezónnost a správné vyvážení živin.

Kolik dietních jídelníčků už máte stažených?

Ruku na srdce. Kolik takových vzorových jídelníčků už máte? Často máme jídelníček, máme spoustu inspirace z různých míst, občas něco zkusíme…ale málokdy máme vůli dotáhnout změnu jídelníčku až do konce a dočkat se vysněných výsledků. Některé jídelníčky na hubnutí jsou totiž velmi omezující, jednostranné, hladové a neuspokojivé, proto se často dostaví jo-jo efekt nebo totální frustrace z toho, že to nejde vydržet, protože se to prostě nedá jíst.

A právě proto na Jíme Jinak máme zcela jiný přístup a ti, kteří s námi změnili jídelníček, zažívají zlepšení postavy i zdraví už za pár týdnů. Recepty jsou totiž chutné a lidé rádi a přirozeně postupně změní svůj životní styl. Zdravá strava přestane být stresující dietou a stane se běžnou součástí každodenního života.

Zhubněte 5 kg za 14 dní

Pokud chcete mít jistotu, že tentokrát změnu skutečně uděláte a budete se radovat z postavy do plavek, přidejte se k nám do programu, který je na to speciálně zaměřený. Prošlo jím úspěšně už několik tisíc lidí. Jejich příběhy o zhubnutí a uzdravení s Jíme Jinak si můžete přečíst na těchto stránkách. Jestli chcete zhubnout až 5 kg za 14 dní, a to bez hladovění a chemických hubnoucích přípravků, tak vsaďte na náš 14denní hubnoucí program s profesionálně sestaveným vyváženým jídelníčkem.

Provedeme vás za ruku, krok za krokem. Na každý den pro vás máme připravený jídelníček, recepty, videa, snadné cvičení a hlavně obrovskou dávku motivace a naší profesionální živé podpory. Naučíme vás základy zdravého jídelníčku, co jíst, co nejíst, jak suroviny kombinovat, kdy jíst, co pít a jak to všechno doma prakticky zvládnout. Odpovíme a poradíme s jakoukoliv otázkou, která během kurzu přijde. Jsme v programu s vámi.

“Když se mě lidé ptají, jak je možné, že v kurzu dosahují účastníci rychle takových výsledků, tak odpovídám, že ve hře jsou dvě zásadní věci. Zaprvé velmi chutný a efektivně sestavený jídelníček, podle kterého to s námi zvládnou i úplní začátečníci, kteří jsou překvapení snadností přípravy a nadšeni tím, že jim zdravé jídlo chutná. Maminky si pochvalují, že to s nimi jedí i děti a neodporuje ani tatínek. Zadruhé, a to je zásadní, je v kurzech živá podpora skupiny, kdy společně jdeme za stejným cílem, sdílíme svoje radosti i starosti a pomáháme se navzájem. V programu jsme živě s vámi připraveni pomoci a máme k ruce i odbornici na duši v podobě psycholožky Zuzky. To je naprosto neocenitelná součást našich kurzů,” doplňuje Eva Cikrytová, autorka projektu Jíme Jinak.

Zhubněte do plavek za 14 dní

Díky propracovanému ucelenému programu to hravě zvládnete. Ukážeme vám, jak hubnout bez hlídání kalorií, hladovění a navíc zdravě. Zjistíte také, že shodit přebytečná kila není tak těžké, a ještě se u toho dobře najíte. Projezte se s námi ke štíhlosti!

Co vás v našem programu čeká?

 • Online obsah ve formě videí,
 • hubnutí z pohodlí domova,
 • žádná dřina a chemické koktejly,
 • 14denní akční plán,
 • zdravé vaření z prvopotravin,
 • jídelníček na 14 dnů s navazujícími recepty,
 • nákupní seznamy,
 • přes 60 ověřených receptů,
 • 11x video vaření,
 • online video cvičení,
 • denně motivační video,
 • uzavřená diskusní skupina,
 • naše živá podpora.

Pokud se vám naše recepty líbí, pojďte vyzkoušet dietní jídelníček v našem svižném programu Hubneme do plavek. Už za 2 týdny uvidíte výsledky.

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

10 lidí už poděkovalo za článek.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

58
8

Máte pár kilo navíc? Tipy, jak se jich zbavit a začít zdravěji

Na nic nečekejte! Vyzkoušejte těchto 14 snadných tipů, jak zatočit s kily, únavou a zdravotními neduhy.
33
8

Proč se v zimě nedaří hubnout

V lednu mnoho lidí zápasí s kily, která získali během vánočních svátků. Jenže v lednu se jim je nedaří shodit, byť se snaží sebevíc. Víme, čím to je. A vím...
128
5

Jak rychle a zdravě zhubnout bez cvičení

Dá se zhubnout zdravě bez cvičení? Bez mučení a drastických diet? Ano! Máme to vyzkoušeno nejen my, ale další stovky žen! Zkuste to taky.

Jak zhubnout boky po porodu: 3 praktické tipy pro nové maminky

Trápí vás po porodu nadbytečná kila? Vrátila jste se z porodnice s několika centimetry v bocích navíc? Nedělejte si s tím těžkou hlavu. Máme pro vás pár ti...

Jak zhubnout v 65 letech

Zdravě hubnout v 65 letech? Ne, nezbláznili jsme se, skutečně to jde. Senioři už sice mají vzhledem ke svému věku určitá omezení, ale dodržujete-li několik...

Jídelníček na hubnutí online

Chcete se zbavit nadbytečných kil nebo zdravotních potíží pramenících z nadváhy či nesprávných stravovacích návyků? Neztrácejte čas hladověním – dejte radě...