Domů > Magazín > Hubnutí

Redukční dieta: Jídelníček na týden

Toužíte se zbavit nadbytečných kil nebo odbourat zdravotní potíže? Rozhodně neztrácejte čas hladověním a dejte přednost zdravému vyváženému jídelníčku. Už za týden uvidíte výsledky. Podívejte se, jak vypadá vyvážený redukční týdenní jídelníček a dejte navždy sbohem jojo efektu.

Je určitě jasné, že neexistuje jeden univerzální redukční jídelníček pro všechny. Každý jsme jiný. Někdo váží 75 kg, někdo 50 kg. Někdo pracuje v kanceláři, jiný běhá celý den venku. Organismus každého z nás samozřejmě potřebuje jiný poměr živin a samozřejmě i rozdílnou velikost porcí.

Jedna věc ale platí pro všechny. Jsme lidé a máme lidské trávení. Proto když dodržíme několik zásad, hubnutí se dostaví samo a přirozeně. Přesněji řečeno, pokud dáme tělu vyvážená jídla, dostane příležitost zbavit se uložených nánosů, pročistit se, zregenerovat a vrátit na svou přirozenou váhu. To ve většině případů znamená hubnutí, protože máme co dát pryč. A to nám jde!

Zaměříme se tedy na ozdravení vašeho jídelníčku. Společně z něj vyřadíme vše, co vaše tělo zatěžuje, způsobuje otékání a zkrátka vede k tomu, že se celkově necítíte dobře. Hubnutí je v tomto případě příjemným „vedlejším účinkem“ toho, že se vaše tělo uzdravuje. Krásná postava a pevné zdraví už nemusí být nedosažitelným snem, nyní jej totiž proměníme v realitu.

Jak vypadá zdravý redukční jídelníček

Aby byl váš jídelníček nejen plný chutných pokrmů, ale také pestrý a nutričně vyvážený, nezapomeňte do něj zařadit následující potraviny:

 • obiloviny (např. rýže, pohanka, kroupy, jáhly, quinoa)
 • luštěniny (např. čočka, fazole, cizrna, hrách)
 • semínka (např. sezam, len, slunečnice, dýně, konopné)
 • zeleninu (kořenová, listová, kulatá)

Všechny jmenované potraviny dodají vašemu tělu potřebné živiny, bílkoviny, minerály, vitamíny a další cenné látky, které ke správnému fungování potřebuje. Snadno z nich vykouzlíte zdravá a chutná jídla pro každou denní dobu, která si zamiluje celá vaše rodina. Dokonce i děti jí rády jinak!

Vůbec se nebojte s naším jídelníčkem pracovat a upravovat jej dle potřeb vašeho těla – ať do složení jídel nebo velikostí porcí. Pokud vybíráte jídla ze zdravých receptů Jíme Jinak, nemůžete šlápnout vedle.

Jakým potravinám se obloukem vyhnout

Už jsme zmínili, že zdravý jídelníček nemá obsahovat potraviny, které vašemu tělu nedělají dobře. Proto je ani v našem vzorovém jídelníčku, který najdete níže, nebudeme používat. Zhubnout jde i zdravě, pokud z vaší stravy vyřadíte následující:

 • potraviny zatěžující organismus (plné potravinářské chemie jako jsou barviva, konzervanty apod.),
 • průmyslově zpracované potraviny,
 • potraviny, které zahleňují (např. potraviny s přidaným cukrem),
 • obecně vše, co se těžko tráví (např. fast food).

V našem jídelníčku na hubnutí zpravidla nenajdete ani:

 • maso,
 • mléko a mléčné výrobky,
 • vejce,
 • bílou mouku.

Všechny výše jmenované potraviny totiž naše těla zatěžují. Jejich vyřazením ze stravy předcházíte nemocem a také méně zatěžujete přírodu. To je důvod, proč na Jíme Jinak tolik milujeme prvopotraviny a čerstvé jídlo.

Jídelníček na týden pro hubnutí

Jak může takový týdenní jídelníček pro hubnutí? Sestavili jsme pro vás jeden ukázkový, který je plný zdravých receptů. V našem online kurzu Hubneme do plavek vás pak čeká jídelníček sestavený do posledního detailu tak, aby byl nutričně i energeticky zcela vyvážený a nechyběly vám žádné důležité vitamíny či minerály.

1. den

Snídaně: Snídaňová miso polévka

Oběd: Plněné batáty s kuskusem a cizrnou

Večeře: Ředkvičková pomazánka, bezlepkový chléb se semínky

Tipy na svačiny: Vrstvený koláč bez lepku, rychlé zeleninové sushi

2. den

Snídaně: Krupicová kaše bez lepku

Oběd: Špagety s medvědím česnekem

Večeře: Žampionové kung-pao s pohankovým bulgurem

Tipy na svačiny: Brokolicová pečená placka, dvoubarevné sušenky

3. den

Snídaně: Polévka s česnekovými výhonky

Oběd: Cordon bleu jinak, restovaná zelenina

Večeře: Špaldová míchanice

Tipy na svačiny: Slané vafle s bylinkami, goji bochánky

4. den

Snídaně: Rýžová léčebná kaše

Oběd: Bezlepkový pečený jáhlový burger, libovolné pickles

Večeře: Hedvábná tofíčka, příloha dle chuti – chléb, těstoviny nebo rýže

Tipy na svačiny: Sušenky Garibaldi, donuty naslano

5. den

Snídaně: Jarní detox polévka s kopřivou a popencem

Oběd: Kantonská veganská rýže

Večeře: Indická jogurtová pánev, placky či chléb

Tipy na svačiny: „Pizza“ pomazánka s krekry či kváskovým pečivem, pudink z jablek, hrušek a arónie

6. den

Snídaně: Miso polévka a kaše 2v1

Oběd: Zapečený talíř, salátek s černou ředkví a naklíčeným mungem

Večeře: Špagety s pórkem, citronem a růžovým pepřem

Tipy na svačiny: Tofu sladký tvaroh, roláda plněná kešu sýrem

7. den

Snídaně: Krémová jáhlová kaše s kaštany

Oběd: Pohankové rizoto s hlívou a brokolicí

Večeře: Dušený batát Katmandu, těstoviny

Tipy na svačiny: Klasická žampionová paštika s kváskovým chlebem nebo plackami, jablečné lívanečky

8.–14. den

Jídelníček je stejný jako prvních sedm dní.

Hubnoucí jídelníček je pro ukázku

Určitě se do změny jídelníčku pusťte. Berte tento redukční jídelníček jako inspiraci, abyste si mohli vyzkoušet kuchyni ve stylu Jíme Jinak. Určitě by byla škoda vařit těchto pár jídel stále dokola. To by nebavilo nikoho. Na Jíme Jinak najdete tisíce odlehčených a zdravých receptů, které pomohou nastartovat metabolismus, ozdravit trávení, zlepšit imunitu a dostat se na dobrou váhu. Důležitá je pestrost, sezónnost a správné vyvážení živin.

Kolik hubnoucích jídelníčků už máte stažených?

Možná toto není první jídelníček na hubnutí, který máte v ruce. Možná už zkoušíte zhubnout delší dobu. To známe. Některé jídelníčky na hubnutí jsou totiž velmi omezující, jednostranné, hladové a neuspokojivé, proto se často dostaví jo-jo efekt nebo totální frustrace z toho, že to nejde vydržet, protože se to prostě nedá jíst. Zkrátka ne vždy se dočkáme vysněných výsledků.

Právě proto na Jíme Jinak máme zcela jiný přístup a ti, kteří s námi změnili jídelníček, zažívají zlepšení postavy i zdraví už za pár týdnů. Recepty jsou totiž chutné a lidé rádi a přirozeně postupně změní svůj životní styl. Zdravá strava přestane být stresující dietou a stane se běžnou součástí každodenního života.

Na Jíme Jinak máme více redukčních jídelníčků

Naše redukční jídelníčky by se přesněji měly jmenovat ozdravné. Nesnažíme se tělo vyhladovět, neomezujeme porce, nepoužíváme vysoce průmyslově zpracované suroviny, ani chemické koktejly a drahé doplňky stravy. Naše jídelníčky jsou vyvážené a stojí na prvopotravinách. Jsou v souladu s tím, na co je naše tělo postavené – na přirozenou stravu.

Redukční týdenní jídelníčky pro členy Klubu

Na stránkách Jíme Jinak sdílíme tisíce zdravých receptů zdarma. Můžete tedy experimentovat několik let v kuse. Pro členy Klubu Jíme Jinak a členy našich programů máme spoustu výhod a vždy něco navíc. Jednou z takových výhod jsou připravené právě jídelníčky.

Pokud umíte vařit, znáte zdravé suroviny a máte dost disciplíny, mohly by se vám líbit jídelníčky v Klubu Jíme Jinak. Jsou sestavené velmi chytře, aby vám jídla na sebe navazovala a neztráceli jste v kuchyni čas. A co je skvělé – obsahují nákupní seznamy, takže nemusíte nad ničím přemýšlet. Nakoupíte a vaříte. Členové Klubu mají také slevy od nákupu potravin až po kuchyňské vybavení.

Podívejte se na všechny zdravé jídelníčky v Klubu a další máme v online kurzech Jíme Jinak.

Redukční týdenní jídelníčky v našich online programech

Pokud chcete mít jistotu, že tentokrát změnu skutečně uděláte a budete se radovat z lepší postavy a zdraví, přidejte se k nám do programu, který je na to speciálně zaměřený. Našimi programy prošlo úspěšně už několik desítek tisíc lidí. Jejich příběhy o zhubnutí a uzdravení s Jíme Jinak si můžete přečíst na těchto stránkách.

Proč to má smysl?

Provedeme vás za ruku, krok za krokem. Na každý den pro vás máme připravený jídelníček, recepty, videa, snadné cvičení a hlavně obrovskou dávku motivace a naší profesionální živé podpory. Naučíme vás základy zdravého jídelníčku, co jíst, co nejíst, jak suroviny kombinovat, kdy jíst, co pít a jak to všechno doma prakticky zvládnout. Odpovíme a poradíme s jakoukoliv otázkou, která během kurzu přijde. Jsme v programu s vámi.

Když se mě lidé ptají, jak je možné, že v kurzu dosahují účastníci rychle takových výsledků, tak odpovídám, že ve hře jsou dvě zásadní věci. Zaprvé velmi chutný a efektivně sestavený jídelníček, podle kterého to s námi zvládnou i úplní začátečníci, kteří jsou překvapení snadností přípravy a nadšeni tím, že jim zdravé jídlo chutná. Maminky si pochvalují, že to s nimi jedí i děti a neodporuje ani tatínek. Zadruhé, a to je zásadní, je v kurzech živá podpora skupiny, kdy společně jdeme za stejným cílem, sdílíme svoje radosti i starosti a pomáháme se navzájem. V programu jsme živě s vámi připraveni pomoci a máme k ruce i odbornici na duši v podobě psycholožky Zuzky. To je naprosto neocenitelná součást našich kurzů, doplňuje Eva Cikrytová, autorka projektu Jíme Jinak.

Online program s redukčním jídelníčkem na 14 dnů

V čem je program dobrý

 • Krátký a propracovaný online program
 • Z pohodlí domova
 • Bez dřiny a koktejlů
 • 14 denní akční plán
 • Zdravé vaření z prvopotravin
 • Jídelníček na 14 dnů
 • Nákupní seznamy
 • Přes 60 ověřených receptů
 • 11x video vaření
 • Online video cvičení
 • Denně motivační video
 • Uzavřená diskusní skupina
 • Naše živá podpora
 • Sleva na nákup zdravých potravin
 • Účastníci většinou shodí 3–5kg za 14 dnů

Mrkněte na program Hubneme do plavek.

Jarní program s redukčním jídelníčkem

V čem je program Jarní očista dobrý

 • Vedený 8 týdenní online program krok za krokem
 • Sledujete z domova v čase, kdy se vám to hodí
 • Postupná úprava jídelníčku ke zdravějšímu
 • Kompletní jídelníček na 6 týdnů – pro každý den včetně nákupního seznamu
 • Zvlášť jídelníček pro začátečníky i pokročilé
 • 6x Video vaření – uvidíte nás vařit obědy i večeře
 • Info videa, čím nahradit nezdravé a jak zahnat chutě
 • Pohodový a praktický průvodce jarním úklidem domácnosti
 • Osobní rozvoj – průvodce pro úklid duše podle vašich plánů
 • Jednoduché techniky pro čištění těla
 • Uzavřená diskusní skupina
 • Naše živá podpora a motivace
 • Sleva na nákup zdravých potravin
 • Přes 80 svižných a praktických info videí

Mrkněte na program Jarní očista.

Podzimní program s redukčním jídelníčkem

V čem je program Podzimní detox dobrý

 • Vedený 8 týdenní online program krok za krokem
 • Postupná úprava jídelníčku ke zdravějšímu
 • Přesný jídelníček na 6 týdnů
 • Zvlášť jídelníček pro začátečníky i pokročilé
 • Nákupní seznamy na každý týden – pro začátečníky i pokročilé
 • 150 receptů k vyzkoušení – snídaně, svačiny, obědy, večeře
 • 60 svižných info-videí, ke každému kroku programu
 • 18 video vaření – příprava vybraných pochoutek z jídelníčku
 • 10 video pečení – cukroví bez cukru, krémy, polevy
 • 8x cvičení online s profíkem (protažení, posílení, relaxace)
 • Propracovaný plán úklidu pro pohodové Vánoce
 • Uzavřená skupina pro sdílení a inspiraci
 • Celý program je praktický, přehledný a jasný
 • Naše živá podpora a motivace po celou dobu
 • Sleva na nákup zdravých potravin

Mrkněte na program Podzimní detox.

Na Jíme Jinak máme i další online programy, které vám pomohou zlepšit postavu a zdraví.

Určitě se do redukčního jídelníčku pusťte

Vaše lepší zdraví a hezčí postava za to určitě stojí. A hlavně – nikdo jiný to za vás neudělá. Experimentujte s našimi zdravými recepty nebo se přidejte do našich online programů a začněte podle jasného návodu a naší podporou. Na Jíme Jinak nejste na změnu sami!

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

S radostí pečuji o stránky Jíme Jinak, točím a stříhám videa, fotím jídla, vyrábím naše online kurzy a mnoho dalšího. Jídelníček Jíme Jinak mám vyzkoušený na vlastní kůži a ke klasickému už bych se nevrátil. Taky díky tomu, že mi Eva vaří samé dobroty!😉

2 lidi už poděkovali za článek. Oceňte práci autora také.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

33
8

Proč se v zimě nedaří hubnout

V lednu mnoho lidí zápasí s kily, která získali během vánočních svátků. Jenže v lednu se jim je nedaří shodit, byť se snaží sebevíc. Víme, čím to je. A vím...
124
5

Jak rychle a zdravě zhubnout bez cvičení

Dá se zhubnout zdravě bez cvičení? Bez mučení a drastických diet? Ano! Máme to vyzkoušeno nejen my, ale další stovky žen! Zkuste to taky.
66
8

Hubnutí po 40

Oslavila jste 40. narozeniny, kila nemile naskakují, zkoušíte všemožné diety a nic dlouhodobě nefunguje? Zkuste tyto 3 věci. A nebojte, o dietu nepůjde! Uk...

Jak zhubnout 20 kg po porodu

Hubnutí po porodu je pro mnohé novopečené maminky velkou výzvou. Odbourání nadbytečných kilogramů vyžaduje čas, trpělivost a především zdravé stravování. P...

Jak zhubnout boky po porodu: 3 praktické tipy pro nové maminky

Trápí vás po porodu nadbytečná kila? Vrátila jste se z porodnice s několika centimetry v bocích navíc? Nedělejte si s tím těžkou hlavu. Máme pro vás pár ti...

Jak zhubnout v 65 letech

Zdravě hubnout v 65 letech? Ne, nezbláznili jsme se, skutečně to jde. Senioři už sice mají vzhledem ke svému věku určitá omezení, ale dodržujete-li několik...