Domů > Magazín > Těhotenství a porod

Jak zhubnout 20 kg po porodu

Hubnutí po porodu je pro mnohé novopečené maminky velkou výzvou. Odbourání nadbytečných kilogramů vyžaduje čas, trpělivost a především zdravé stravování. Poradíme vám, jak zhubnout po porodu 20 kg, aniž byste ohrozily své zdraví nebo zdraví svého miminka.

S porodem přichází kila navíc

Porod je jedním z nejnáročnějších a nejkrásnějších okamžiků v životě ženy. Zatímco se radujete z příchodu nového člena rodiny, zároveň ale čelíte výzvě navrátit se ke své původní hmotnosti. Nemějte ale obavy, nějaká ta poporodní kila jsou zcela přirozená věc a potkalo to nás všechny. :-)

Hubnutí po porodu může být náročné, ale my v Jíme Jinak vám dáme pár praktických rad, jak s kily navíc snadno a zdravě zatočit

Úpravou stravy již v těhotenství dokážete pozitivně ovlivnit mnoho zdravotních neduhů, předejít nadměrnému nabírání kil a navíc tak budujete lepší podmínky pro zdravý vývoj a růst miminka. Na našem webu se dočtete: Jak na zdravý jídelníček v těhotenství?, v rámci Klubu Jíme Jinak si pak stáhnete Vzorový týdenní jídelníček v těhotenství či poslechnete rozhovor s MUDr. Strnadelovou o tom, Jak se stravovat v těhotenství, při kojení a nedostatku mateřského mléka.

Hubneme 20 kg po porodu – hravě a zdravě

Je zcela pochopitelné, že po porodu se veškerá pozornost ženy upíná k malému tvorečkovi, kterého právě přivedla na svět. Hubnutí je tak často tím posledním, na co myslí a odbývá se i, co se týče stravování. Správnou, zdravou a výživnou stravou však pomáhá nejen sobě, ale i kojenému miminku k tomu, aby se zdravě vyvíjelo. Předejdete tak vzniku potíží jako je alergie, reflux či bolesti bříška.

Jak konkrétně má taková zdravá strava vypadat? Jak správně jíst, abyste byla zdravá vy i miminko, oba jste měli potřebné živiny a zároveň šla dolů i nadbytečná poporodní kila? Tyhle kroky můžete udělat hned.

  1. Myslete na sebe a snažte se během dne najíst v klidu a jídlo dobře rozkousat, až potom polykat.
  2. Neodbývejte se rohlíky a začněte si vařit jednoduchá jídla ze základních potravin (celozrnné obilniny, luštěniny, zelenina, ovoce, semínka). Při výběru vhodných potravin se inspirujte našimi měsíčními plakátky.
  3. Vyřaďte z jídelníčku polotovary, potraviny zatěžující organismus a chemické přísady.

Tyto jednoduché změny uleví vašemu trávení, budete se cítit lépe a vaše tělo nebude mít tendenci zadržovat přebytečné tekutiny. Navíc zjistíte, že kila jdou dolů jako po másle.

Díky zdravé a nutričně vyvážené stravě podle principů Jíme Jinak se vám upraví metabolismus a svoji tělesnou váhu i zdraví budete mít pod kontrolou. A nebojte, hlídat si kalorie nebo vážit potraviny vůbec není potřeba!

Nezapomínejte na pohyb

Ruku v ruce s vyváženou stravou jde samozřejmě pohyb. Jakmile vám to lékař dovolí, můžete začít s lehkým pohybem. Zpočátku volte jednoduché aktivity – procházku s kočárkem, lehké protahování nebo jógu.

Pohyb by měl být pravidelný a je vhodné aktivity střídat. Cvičení vás tak nezačne nudit a navíc budete mít natrénováno, až váš malý uzlíček začne běhat a nebudete jej stíhat chytat. :-)

Hledáte-li inspiraci, jak začít cvičit, užitečné rady najdete i u nás v Jíme Jinak. Vyzkoušejte třeba 21 denní videokurz jógy s instruktorkou Šárkou.

Psychická pohoda je důležitá

S miminkem přichází do vašeho života nové pocity a situace, které nemusí být vždy snadné zvládnout. Je však důležité si uvědomit, že výživa duše je stejně důležitá jako výživa těla. Proto přijímejte podporu od svých blízkých, ať už od partnera, rodiny nebo přátel.

Stejně tak nedostatek spánku často vede k přejídání nezdravými potravinami. Snažte se zajistit, aby byl váš spánek co nejkvalitnější, i když naprosto chápeme, že je to s miminkem mnohdy velmi obtížné.

Inspiraci pro práci s psychikou můžete najít v článcích na našem webu: Sebevědomí a sebeláska – klíč ke šťastnému životu, Prožitek TADY a TEĎ (i s dětmi na mateřské), Žena, maminka a její potřeba seberealizace, Jak se nebát věci pustit, Když ke zhubnutí nestačí změna jídelníčku.

Hubnutí 20 kg po porodu s Jíme Jinak a jak začít

Pokud jste rozhodnutá změnit krok po kroku stravu ve spolupráci s námi, velice nás to těší. Jak s námi můžete pokračovat?

Určitě vás zajímá, jak začít. Pro tyto potřeby si pusťte online kurz Jak začít?. Je pro vás zdarma a je nabitý prvotními informacemi. Dále si projděte rubriku Jak začít, kde jsou předtočená informativní videa, popsané základní suroviny, využít můžete také Školu zdravého vaření.

Připojte se k nám do Klubu Jíme Jinak. Máme tu pro vás spoustu dalších hodnotných materiálů (vzorové týdenní jídelníčky, recepty a video recepty, mnoho rozhovorů s odborníky a odborné články) a poradnu s naší podporou a možností se ptát na cokoli, co vás napadne okolo zdravého životního stylu a hubnutí. Pokud si chcete v pohodlí domova zacvičit, máte v rámci Klubu možnost si neomezeně pouštět videa a cvičit podle instruktorky jógy Šárky a lektorky jógy a zdravotního pilates Ivony. Naučíte se relaxovat, meditovat a používat dechové techniky pro detox těla a mysli, naučíte se jak na krásné a zdravé držení těla nebo jak si zacvičit v krátkém intervalovém tréninku. Samozřejmě vše s ohledem na váš zdravotní stav, těhotenství či dobu po porodu.

Pokud vám vyhovuje větší vedení a podpora, doporučujeme se zapojit do probíhajícího kurzu Hubneme do plavek (probíhá po Vánocích a pak před létem) nebo Jarní očisty (probíhá v únoru, březnu) či Podzimního detoxu (probíhá listopad, prosinec). V rámci těchto kurzů se naučíte zdravě vařit tak, aby vás to podporovalo ve vaší snaze hubnout, můžete se s námi o všem radit a vzájemně se podporovat s ostatními účastnicemi.

Nebojte se zeptat na jakoukoliv otázku v komentářích níže.

Hubnutí 20 kg po porodu je dlouhý proces, který vyžaduje odhodlání, trpělivost a pevnou vůli. Nejde jen o fyzické změny, ale také o přijetí zdravého životního stylu a sebe sama. Pamatujte, že jste na cestě za lepším zdravím nejen pro sebe, ale také pro své dítě.

Nejste v tom sami – hledejte podporu a porozumění u svých blízkých, nebojte se říct si o pomoc. Vaše cesta za vysněnou postavou nemusí být vždy lehká, ale pevně věříme, že ji zvládnete.

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

58
8

Máte pár kilo navíc? Tipy, jak se jich zbavit a začít zdravěji

Na nic nečekejte! Vyzkoušejte těchto 14 snadných tipů, jak zatočit s kily, únavou a zdravotními neduhy.

Zdravý jídelníček na hubnutí

Zkoušeli jste všechny možné diety, strávili jste spoustu hodin v posilovně a stejně vás dál trápí nadváha? Poradíme vám, jak by měl vypadat zdravý jídelníč...

Redukční dieta: Jídelníček na týden

Toužíte se zbavit nadbytečných kil nebo odbourat zdravotní potíže? Rozhodně neztrácejte čas hladověním a dejte přednost zdravému vyváženému jídelníčku. Už ...
70
8

Hubnutí po 40

Oslavila jste 40. narozeniny, kila nemile naskakují, zkoušíte všemožné diety a nic dlouhodobě nefunguje? Zkuste tyto 3 věci. A nebojte, o dietu nepůjde! Uk...

Jak zhubnout břicho po císařském řezu

Noční můrou každé nastávající maminky jsou komplikace při porodu a následný císařský řez. To si pak z porodnice odnášíte nejen svůj uzlíček štěstí, ale tak...

Jak zhubnout v 65 letech

Zdravě hubnout v 65 letech? Ne, nezbláznili jsme se, skutečně to jde. Senioři už sice mají vzhledem ke svému věku určitá omezení, ale dodržujete-li několik...