Po dvou měsících 9 kg dole a cítím se skvěle (Daniela, 55 let)

15

Danielu trápily běžné potíže, které se přičítají věku - artróza, únava, nemocná štítná žláza, játra a žlučník, zvýšený cholesterol, tlak i cukr. Když jí doktorka chtěla dát léky, řekla si, že nechce brát 16 léků denně jako rodiče. Rozhodla se zastavit rostoucí váhu a přidala se k nám. Za 2 měsíce má 9 kg dole a cítí se skvěle!

Milá Evi,

než se pustím do svého příběhu, ráda bych Vám moc poděkovala za práci, kterou na svém webu děláte, za úžasnou schopnost motivovat druhé a veškeré informace, které předáváte. Troufám si říct, že je to k nezaplacení J. Samozřejmě poděkování platí i pro Ajku a Vašeho manžela.

Celý život zápasím s váhou

Je mi 55 let. Byla jsem více než  20 let vegetarián, učila jógu a myslela jsem si, co pro sebe všechno nedělám J. Z časových a zdravotních důvodů jsem toho musela nechat a časem mi bylo ještě hůř . Přišly i deprese apod. I přesto, že jsem byla vegetarián, nebyla jsem nikdy žádná bledule ani vychrtlina. Říkala jsem, že dělám vegetariánům dobrou reklamu :-) Většinu svého života „zápasím“ se svou váhou a zdravím. Při své výšce 169 cm jsem se pohybovala v dospělosti na váze v rozmezí od 63 – 92 kg. Zkoušela jsem na sobě hodně diet, stravovacích systémů, ale i jídelníčky přímo na míru aj. Fungovaly, ale jen dočasně, pokud jsem je plně dodržovala.

S tím se musí něco udělat!

1.1.2019 jsem se po svátcích zvážila a váha  mi ukázala 87,3 kg. Ty jo, tak to už jde váha zase pěkně nahoru!
V lednu na preventivní prohlídce jsme měla hladinu cukru na horní hranici, obvodní lékařka mi chtěla nasadit léky na vysoký cholesterol, kyselinu močovou apod. To teda NE!!! S tím se musí něco dělat!!! Na řeči, že mám špatný genetický základ, NEHRAJU! Ještě bych chtěla dodat, že se léčím od svých 40 let na vysoký krevní  tlak, štítnou žlázu, játra mám jako alkoholik, zdeformovaný žlučník, v kolenou artrózu 2.-3. stupně (zjištěnou více než před 10 lety) a teď už i v kloubech u palců na rukou. Spoustu lidí kolem mne to nechápalo, když žiji tak „zdravě“.

Unavená, vyčerpaná, nateklá a naštvaná

Když si vzpomenu, jak jsem se dlouhodobě cítila? Unavená, vyčerpaná, nateklá, naštvaná na sebe a občas i na okolí …..  no hrůza :-) Není divu, když každé ráno v pracovní dny vstávám v 4:30 hod, jedu do práce a z práce k rodičům (popřípadě nákupy), pak za vnoučaty, opět na chvíli k rodičům a pak domů většinou do postele, a to už bývalo tak cca 20 hod. Naštěstí je mám všechny velmi blízko u sebe. A už to ták táhnu více jak 5 let. Víkendy byly podobné, jen  jsem tak brzy nevstávala a nabírala sílu do dalších dnů.

Nechci brát 16 prášků denně

Vím, že začínat s dietou na začátku roku v zimním období není rozumné, a tak jsem měla čas si to v sobě pěkně probrat. Ukázkou toho, jak nechci dopadnout, jsou moji rodiče! Maminka bere ve svých 79 letech denně 16,5 prášku, otec o něco málo méně. Úplně mě dorazilo, když jsem byla s otcem u své obvodní lékařky a on chtěl po ní snížit množství  léků, protože jich bere hodně a bylo mu sděleno, že ona i já budeme brát v jeho letech taky tolik léků. V duchu jsem křičela „To néééé  – JÁ CHCI BÝT ZRAVÁ!!! „

Našla jsem Jíme Jinak

Nevěřím na náhody, protože věci se dějí tak jak mají. V lednu  jsem otevřela v poště odkaz s rozhovorem Evy Cikrytové pro Reflex.cz.  Rozhovor mne velmi zaujal a už jsem byla na stránkách Jíme Jinak. Poslechla jsem si pár videí a bylo tzv. „vymalováno“. To se mi moc líbí, tak proč to nezkusit! Již v mládí jsem se setkala s dobrým heslem: „Kdo chce, najde způsob. Kdo nechce, najde výmluvu“. Našla jsem tedy způsob :-).

Jelikož jsem zaneprázdněná, poprosila jsem dceru, aby mě přihlásila do Klubu JJ. Super jsem tam. Jako bývalý vegetarián, nemám problém být na zelenině, luštěninách a obilovinách. Mé tělo si aspoň odpočine, protože v posledních cca 6 letech jsem se vrátila k masu a už jsem podvědomě cítila, že nedělám dobře. Ty jo, ještě je na stránkách JJ nabídka na Jarní očistu. Parááááda!!!  Říkám dceři:  „Do toho JDU!“ Pěkně jsem se nechala vyfotit a změřit. Na začátku Jarní očisty jsem vážila 84,3 kg. Takže za únor, kdy jsem se snažila začít jíst podle JJ již o 3 kila méně. Těšila jsem se na to, co mi Jarní očista přinese. Zjistila, že budeme pomalu odebírat maso,mléko a mléčné výrobky, vejce, mouku, cukr apod. a rozhodla se hned od 1. týdne vynechat vše kromě kváskového chleba, ten jsem minimalizovala na 1x – 2x týdně, což není žádná hrůza.

Chutná mi, učím se fígle a šetřím čas

Jídla jsou moc chutná. Naučila jsme se spoustu nových receptů a hlavně fíglů jak ušetřit čas. Zkrátka něco pro mě. No prostě bomba :-) Nebyla jsem schopna dodržovat všechny recepty na 100% z časových důvodů a občas jsem improvizovala viz foto. Dodržovala jsem však zásady JJ, kompletní talíř apod. Jedla jsme většinou 3x denně větší porce. Svačinku jsem si dala jen občas (pomazánku, zeleninku, ovoce). Jarní očistou jsem prošla bez problémů celých 6 týdnů. Neměla jsem krizi, protože na ní nebyl čas :-). Možná jsem to měla jednodušší proti ostatním v tom, že děti mám již velké a bydlím „sama“ (celou svou rodinu mám velmi blízko kolem sebe).

Mám jeden zajímavý poznatek. Kdykoliv jsem držela v minulosti dietu, hladovky či půsty, tak jsem cítila tlak v oblasti štítné žlázy a dokonce po snížení váhy vždy onemocněla a teď NIC!!! Jsem zdravá, žádný nepříjemný tlak v oblasti krku nebyl.

Mám dole 9 kg a cítím se skvěle

A jak se cítím po jarní očistě??? No prostě skvěle!!!  Mám po 2 měsících 74,9 kg tj. o 9 kg méně, – 9 cm v pase, – 7 cm přes zadek, – 4 cm přes stehno, – 3 cm před paži a jde to stále dolů. Zároveň jsem si udělala pořádek v hlavě a věnuji se teď i sama sobě. Mám mnohem více energie, cítím se být šťastná, spokojená, pozitivnější, pohyblivější, začala jsem se mít ráda a jsem nadšená do dalšího vaření a chci se také vrátit i ke cvičení. No až se tomu všemu ani nechce věřit :-).

Jsem na sebe pyšná a nestydím se za to

Samotnou mne překvapilo porovnání fotografií před a po očistě a dodalo mi to další sílu. Jsem na sebe pyšná a nestydím se za to :-). V srpnu jdu na kontrolu se štítnou žlázou a nechám si udělat celkové krevní testy a moc se těším na porovnání výsledků ;-).

Přeji všem krásné a pohodové dny plné radosti,  štěstí a zdravého papání.

Daniela

⏩ BRZY ZAČÍNÁ PODZIMNÍ DETOX KURZ

Už si nedovedu představit talíř bez zeleniny

Marie: Jídla mi moc a moc chutnají! Dole 2...

Upravil se mi cholesterol a zhubla jsem (Hana)

Hana: Ahoj Evi, opravdu to rychle uteklo a Jarní...

Radka: Díky za bezvadné materiály a podporu

Děkuji za všechen bezvadný materiál na webu i za...

Už po týdnu mi říkají, že zářím (Julie)

Julie: Zdravím vás všechny. Jsem trošku pozadu, ale nevadí,...

Oči se mi zlepšily tak, že už nepotřebuji brýle (Věra, 62 let)

Věra: Dobrý den Evi, chci moc poděkovat za všechno!...

Musím se u jídla brzdit, jak je to dobré (Jaroslav)

Jaroslav: Černá čočka s batáty je zajímavá kombinace, opět...

Děkuji moc za videa

Magda: Děvčata, děkuji moc za videa, jsou úžasná a...

Méně únavy a čistší pleť (Daniela)

Daniela: Moc Vás zdravím a i já bych ráda...

Jste pro mě životní inspirací

Alena: moc děkuji za super stránky a za to,...

I v 67 letech lze jíst zdravě!

Zachoptik: Dobrý den, 14 dní je za mnou. Je...

I přes sníženou funkci štítné žlázy krásných 7 kg dole (Oksana)

Oksana: Zdravím všechny krásky blízké i vzdálené. Holky jde...

Klesl mi cholesterol, glykemie i další hodnoty v krvi

Jana P.: Dobrý den, chtěla jsem vám poděkovat, za...

Faldy na břiše jsou pryč, zálibně se dívám do zrcadla

Lucka: Tak činím nyní bilancování mé  Jarní očisty. Jelikož...

Jíme Jinak mě baví (Olga, 76 let)

Olga: Ahoj Evičko, chci tímto moc poděkovat a popřát...

Hlavní je ten pocit, jak se po kurzu cítím!

Alko: Splaskla jsem přes prsa o 6 cm, v...

Hlavním motivem pro mě bylo sdíleni a inspirace

Pavlína: Dámy, dobrý den. Pro mě je to dnes...
 1. Mě by u tohoto příběhu zajímalo, jak si paní Daniela koncem ledna či začátkem února opálila od sluníčka krk a ramena v tílku bez rukávů… Pokud vaše metoda funguje, nechápu, proč je nutné zkreslování skutečnosti?

  • Petro, v dnešní době??? Já jsem se teda Daniely neptala, kde se opálila, ale mohla být na dovolené, mohlo jí to ještě vydržet od léta/podzimu… Znám lidi, co jsou tak částečně opálení prakticky pořád. Mimo to by fotka měla úplně stejnou vypovídající hodnotu, i kdyby nebyla pořízena přesně v lednu. (Ale nemyslím si, že to bude ten případ, doporučujeme lidem vyfotit se takto na začátku programu, tak to udělají, sami od sebe a bez důvodu se většinou takto nefotí.) Věříme lidem, pokud nám sami nadšeně napíšou, kolik, kdy a jak zhubli, jak jim naše strava pomohla zdravotně.. Nemáme skutečně důvod nevěřit, proč by si toto někdo vymýšlel? Navíc máme povětšinou stejnou zkušenost. A my si to nevymýšlíme tedy rozhodně, neboť to skutečně ani trochu nemáme zapotřebí. 😉 Přála bych Vám vidět ty nadšené zprávy od lidí, kterým změna životního stylu vylepšila nejen postavu, ale hlavně i fyzické i psychické zdraví. Nás takové zprávy těší velmi často. :-)
   Skutečnost nezkreslujeme a toto není metoda, ale životní styl, chápaní života a stravy. Kdo nehce věřit, najde si vždy nějaké zpochybnění a možná by ho nepřesvědčilo ani sto takových příběhů. Jestli chcete důkaz, zkuste to a uvidíte. 😉

 2. Mě by u spousty příběhů, třeba u tohoto, moc zajímalo pokračování. Co štítná žláza a další výsledky…?

  • U mnohých už máme dva tři díly, Zuzi. Kdo změní životní styl, tomu se daří postupně zlepšovat další a další potíže. KDyž si dáš heslo štítná žláza, tak ti vyjedou příběhy žen, které se postupně zbavily léků a další příběhy.

 3. Dobrý deň! Váš príbeh mi skoro vohnal slzy do očí. Ako ja Vám rozumiem! Akoby som čítala o sebe, samozrejme – sú tam rozdiely, to je jasné. Intenzívne som behala asi do 45 rokov veku, predtým som intenzívne cvičila. S vedomím, že moje telo ma bude poslúchať ďalej, napriek prehreškom v životospráve, no čo budem vymenúvať – chcete počuť všetky prehrešky? Načo. Telo krátko po päťdesiatke začalo štrajkovať, najprv tlak, štítna žľaza, kolená…Dnes sa chystám do dôchodku, kolená treba zreparovať, skoro sa ani neteším, pretože ma čaká operácia-operácie. Snažím sa však zdravšie jesť, chystať zdravšie jedlo pre rodinu, snažím sa ďale sa nelumpačiť a byť vo všetkom umiernená. Pozdravujem Vás, pani Daniela a Vás všetkých tiež.

  • Dášo, nevím, co přesně máte s kolegy a jak už je to daleko, zda je operace nevyhnutlná. Ale mrkněte na příběh Lenky, byla sicel mladá, ale kostru měla jako stařeček, měla jít na operaci s koleny a páteří, ale kvůli nemoci syna nemohla a mezitím stihla změnit jídelníček a osteoporóza atd. zmizely, takže operace padla. Třeba vás to bude inspirovat a třeba to bude fungovat i u vás.

 4. Zobrazit všech 15 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekKrásná setkání jiného druhu
Další článekTempeh v arašídové omáčce