Po dvou měsících 9 kg dole a cítím se skvěle (Daniela, 55 let)

10

Danielu trápily běžné potíže, které se přičítají věku - artróza, únava, nemocná štítná žláza, játra a žlučník, zvýšený cholesterol, tlak i cukr. Když jí doktorka chtěla dát léky, řekla si, že nechce brát 16 léků denně jako rodiče. Rozhodla se zastavit rostoucí váhu a přidala se k nám. Za 2 měsíce má 9 kg dole a cítí se skvěle!

Milá Evi,

než se pustím do svého příběhu, ráda bych Vám moc poděkovala za práci, kterou na svém webu děláte, za úžasnou schopnost motivovat druhé a veškeré informace, které předáváte. Troufám si říct, že je to k nezaplacení J. Samozřejmě poděkování platí i pro Ajku a Vašeho manžela.

Celý život zápasím s váhou

Je mi 55 let. Byla jsem více než  20 let vegetarián, učila jógu a myslela jsem si, co pro sebe všechno nedělám J. Z časových a zdravotních důvodů jsem toho musela nechat a časem mi bylo ještě hůř . Přišly i deprese apod. I přesto, že jsem byla vegetarián, nebyla jsem nikdy žádná bledule ani vychrtlina. Říkala jsem, že dělám vegetariánům dobrou reklamu :-) Většinu svého života „zápasím“ se svou váhou a zdravím. Při své výšce 169 cm jsem se pohybovala v dospělosti na váze v rozmezí od 63 – 92 kg. Zkoušela jsem na sobě hodně diet, stravovacích systémů, ale i jídelníčky přímo na míru aj. Fungovaly, ale jen dočasně, pokud jsem je plně dodržovala.

S tím se musí něco udělat!

1.1.2019 jsem se po svátcích zvážila a váha  mi ukázala 87,3 kg. Ty jo, tak to už jde váha zase pěkně nahoru!
V lednu na preventivní prohlídce jsme měla hladinu cukru na horní hranici, obvodní lékařka mi chtěla nasadit léky na vysoký cholesterol, kyselinu močovou apod. To teda NE!!! S tím se musí něco dělat!!! Na řeči, že mám špatný genetický základ, NEHRAJU! Ještě bych chtěla dodat, že se léčím od svých 40 let na vysoký krevní  tlak, štítnou žlázu, játra mám jako alkoholik, zdeformovaný žlučník, v kolenou artrózu 2.-3. stupně (zjištěnou více než před 10 lety) a teď už i v kloubech u palců na rukou. Spoustu lidí kolem mne to nechápalo, když žiji tak „zdravě“.

Unavená, vyčerpaná, nateklá a naštvaná

Když si vzpomenu, jak jsem se dlouhodobě cítila? Unavená, vyčerpaná, nateklá, naštvaná na sebe a občas i na okolí …..  no hrůza :-) Není divu, když každé ráno v pracovní dny vstávám v 4:30 hod, jedu do práce a z práce k rodičům (popřípadě nákupy), pak za vnoučaty, opět na chvíli k rodičům a pak domů většinou do postele, a to už bývalo tak cca 20 hod. Naštěstí je mám všechny velmi blízko u sebe. A už to ták táhnu více jak 5 let. Víkendy byly podobné, jen  jsem tak brzy nevstávala a nabírala sílu do dalších dnů.

Nechci brát 16 prášků denně

Vím, že začínat s dietou na začátku roku v zimním období není rozumné, a tak jsem měla čas si to v sobě pěkně probrat. Ukázkou toho, jak nechci dopadnout, jsou moji rodiče! Maminka bere ve svých 79 letech denně 16,5 prášku, otec o něco málo méně. Úplně mě dorazilo, když jsem byla s otcem u své obvodní lékařky a on chtěl po ní snížit množství  léků, protože jich bere hodně a bylo mu sděleno, že ona i já budeme brát v jeho letech taky tolik léků. V duchu jsem křičela „To néééé  – JÁ CHCI BÝT ZRAVÁ!!! „

Našla jsem Jíme Jinak

Nevěřím na náhody, protože věci se dějí tak jak mají. V lednu  jsem otevřela v poště odkaz s rozhovorem Evy Cikrytové pro Reflex.cz.  Rozhovor mne velmi zaujal a už jsem byla na stránkách Jíme Jinak. Poslechla jsem si pár videí a bylo tzv. „vymalováno“. To se mi moc líbí, tak proč to nezkusit! Již v mládí jsem se setkala s dobrým heslem: „Kdo chce, najde způsob. Kdo nechce, najde výmluvu“. Našla jsem tedy způsob :-).

Jelikož jsem zaneprázdněná, poprosila jsem dceru, aby mě přihlásila do Klubu JJ. Super jsem tam. Jako bývalý vegetarián, nemám problém být na zelenině, luštěninách a obilovinách. Mé tělo si aspoň odpočine, protože v posledních cca 6 letech jsem se vrátila k masu a už jsem podvědomě cítila, že nedělám dobře. Ty jo, ještě je na stránkách JJ nabídka na Jarní očistu. Parááááda!!!  Říkám dceři:  „Do toho JDU!“ Pěkně jsem se nechala vyfotit a změřit. Na začátku Jarní očisty jsem vážila 84,3 kg. Takže za únor, kdy jsem se snažila začít jíst podle JJ již o 3 kila méně. Těšila jsem se na to, co mi Jarní očista přinese. Zjistila, že budeme pomalu odebírat maso,mléko a mléčné výrobky, vejce, mouku, cukr apod. a rozhodla se hned od 1. týdne vynechat vše kromě kváskového chleba, ten jsem minimalizovala na 1x – 2x týdně, což není žádná hrůza.

Chutná mi, učím se fígle a šetřím čas

Jídla jsou moc chutná. Naučila jsme se spoustu nových receptů a hlavně fíglů jak ušetřit čas. Zkrátka něco pro mě. No prostě bomba :-) Nebyla jsem schopna dodržovat všechny recepty na 100% z časových důvodů a občas jsem improvizovala viz foto. Dodržovala jsem však zásady JJ, kompletní talíř apod. Jedla jsme většinou 3x denně větší porce. Svačinku jsem si dala jen občas (pomazánku, zeleninku, ovoce). Jarní očistou jsem prošla bez problémů celých 6 týdnů. Neměla jsem krizi, protože na ní nebyl čas :-). Možná jsem to měla jednodušší proti ostatním v tom, že děti mám již velké a bydlím „sama“ (celou svou rodinu mám velmi blízko kolem sebe).

Mám jeden zajímavý poznatek. Kdykoliv jsem držela v minulosti dietu, hladovky či půsty, tak jsem cítila tlak v oblasti štítné žlázy a dokonce po snížení váhy vždy onemocněla a teď NIC!!! Jsem zdravá, žádný nepříjemný tlak v oblasti krku nebyl.

Mám dole 9 kg a cítím se skvěle

A jak se cítím po jarní očistě??? No prostě skvěle!!!  Mám po 2 měsících 74,9 kg tj. o 9 kg méně, – 9 cm v pase, – 7 cm přes zadek, – 4 cm přes stehno, – 3 cm před paži a jde to stále dolů. Zároveň jsem si udělala pořádek v hlavě a věnuji se teď i sama sobě. Mám mnohem více energie, cítím se být šťastná, spokojená, pozitivnější, pohyblivější, začala jsem se mít ráda a jsem nadšená do dalšího vaření a chci se také vrátit i ke cvičení. No až se tomu všemu ani nechce věřit :-).

Jsem na sebe pyšná a nestydím se za to

Samotnou mne překvapilo porovnání fotografií před a po očistě a dodalo mi to další sílu. Jsem na sebe pyšná a nestydím se za to :-). V srpnu jdu na kontrolu se štítnou žlázou a nechám si udělat celkové krevní testy a moc se těším na porovnání výsledků ;-).

Přeji všem krásné a pohodové dny plné radosti,  štěstí a zdravého papání.

Daniela

Hubneme do plavek online: Shoďte 5 kg za 14 dnů

Nemohu se od tohoto webu odtrhnout

Kateřina: Dobrý den, ráda bych Vám touto cestou poděkovala...

Díky vašim stránkách se konečně orientuji ve zdravé výživě

Hana M.: Chtěla bych vám poděkovat za úžasnou práci, kterou...

Radka: Díky za bezvadné materiály a podporu

Děkuji za všechen bezvadný materiál na webu i za...

Děkuji za skvělé stránky

Eliška: Dobrý den, moc děkuji za skvělé stránky, které...

Královský oběd za půl hodiny

Lucie.L.: Chtěla jsem poděkovat za dnešní promyšlené "menu" pro...

Úspěch: manžel vylízal i talíř

Slunivok: Skvělý recept ! Uvařila jsem si čočku na...

Klesl mi cholesterol, glykemie i další hodnoty v krvi

Jana P.: Dobrý den, chtěla jsem vám poděkovat, za...

Zánět močového měchýře je pryč bez ATB

Mona: Abych se taky pochlubila úspěchy, tak musím říct,...

Jsem ráda, že jsem se do klubu JJ přihlásila

Katka: moc, moc děkuji za klub JJ, jsem z toho...

Vaše kurzy jsou super

Lucie: Moc Vás zdravím, holky :-). Od doby, co...

Není nic, co by mi z vašich jídel nechutalo

Alena: Milá děvčata! Moc Vám fandím! Od počátku, kdy jsem byla...

Nechutná mi sladké: to jsem ani nemyslela, že se někdy stane

Katchenka: Velkou inspirací na to, co vařit, mi jsou...

Vaření je rychlé, jednoduché a velmi chutné! Jsem vděčná, že jsem do toho šla.

Ivanavaokabu: Tolik nových chutí a tolik zeleniny jsem nesnědla...

S manželem jsme dohromady zhubli 15 kg!

Zdeňka B.: Kurz i přes zdravotní obtíže, které mě...

Cítím se skvěle a moje tělo nasává živiny

Iva: Dobrý den, jsem velice překvapena! Moje tělo reaguje...

Děkuji za to, co děláte a šíříte

Inka: Pěkný předvánoční čas. Dnes jsem narazila Evi na...
  1. Dobrý deň! Váš príbeh mi skoro vohnal slzy do očí. Ako ja Vám rozumiem! Akoby som čítala o sebe, samozrejme – sú tam rozdiely, to je jasné. Intenzívne som behala asi do 45 rokov veku, predtým som intenzívne cvičila. S vedomím, že moje telo ma bude poslúchať ďalej, napriek prehreškom v životospráve, no čo budem vymenúvať – chcete počuť všetky prehrešky? Načo. Telo krátko po päťdesiatke začalo štrajkovať, najprv tlak, štítna žľaza, kolená…Dnes sa chystám do dôchodku, kolená treba zreparovať, skoro sa ani neteším, pretože ma čaká operácia-operácie. Snažím sa však zdravšie jesť, chystať zdravšie jedlo pre rodinu, snažím sa ďale sa nelumpačiť a byť vo všetkom umiernená. Pozdravujem Vás, pani Daniela a Vás všetkých tiež.

    • Dášo, nevím, co přesně máte s kolegy a jak už je to daleko, zda je operace nevyhnutlná. Ale mrkněte na příběh Lenky, byla sicel mladá, ale kostru měla jako stařeček, měla jít na operaci s koleny a páteří, ale kvůli nemoci syna nemohla a mezitím stihla změnit jídelníček a osteoporóza atd. zmizely, takže operace padla. Třeba vás to bude inspirovat a třeba to bude fungovat i u vás.

  2. Zobrazit všech 10 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekKrásná setkání jiného druhu
Další článekTempeh v arašídové omáčce