Domů > Magazín > Zdraví

Křeče v břiše a průjem aneb Co je způsobuje a jak se jich zbavit

Trápí vás křeče v břiše spojené s průjmem? Cítíte nepříjemnou bolest břicha po skoro každém jídle? Nejste v tom sami! Pojďte odhalit, jak si jednoduše a zdravě pomoct od nepříjemných a bolestivých projevů a mít střeva zase v plném zdraví.

Co na křeče v břiše a průjem

Bolestivé a nepříjemné projevy mohou vznikat z několika důvodů. Když cítíme, že naše tělo není v pořádku je nejvyšší čas zasáhnout. Průjem může mít celou řadu příčin. Ať už jde o bakteriální onemocnění, potravinou intoleranci, zánětlivé onemocnění střev či parazity. Ať je to jak je to, vhodně zvolená strava může střeva vyléčit a nastolit do těla zase klid a pohodu.

Na jakou stravu je vhodné se zaměřit, a které se raději vyhnout? Čtěte dál.

Základní potraviny jako lék na křeče v břiše a průjem

Jakmile se ve stravování zaměříme na základní potraviny, pomůžeme odlehčit tělu a uzdravit střeva. Důležité je kombinovat celozrnné obiloviny s dostatkem tepelně upravené zeleniny. Talíř doplní kvalitní bílkoviny ve formě správně připravených luštěnin, semínka a kvašená zelenina. Na snídani zvolte zeleninové vývary s dostatkem zeleniny a teplé obilné kaše. Právě teplá snídaně nastartuje zažívání a pomůže pročistit střevo od nestrávených zbytků z předešlého dne. Na večer volíme lehčí jídla ve formě obilných placek, luštěninových pomazánek či obilnin se zeleninou a luštěninovou bílkovinou.

Vyzkoušejte si jídelníček, který je sestaven pro všechny, kdo mají problémy s trávením a střevy. Tento originální jídelníček je sestaven podle LOW FOODMAP diety, avšak na principech přirozeného stravování.

Průjem a bolest břicha – čemu se vyhnout

Pokud zažíváte akutní bolest a vodnatý průjem, je potřeba vyhnout se smaženým a pečeným jídlům. Omezení tuku přispěje k uklidnění průjmu. Tukům se však nevyhýbáme zcela. Nadále zařazujeme do jídelníčku semínka a ořechy. Vždy dbáme na správnou přípravu pro jednodušší trávení. Z jídelníčku by měly vymizet průmyslově zpracované potraviny, sladkosti a přemíra živočišných produktů. Omezte příjem mléčných produktů a uzenin. Změnu pocítíte již během pár dní.

Křeče v břiše jsou minulostí – Příběhy našich čtenářů

Petru (42) trápily neustále bolesti břicha a průjem. Nakonec zjistili, že trpí Crohnovou chorobou. Jakmile změnila jídelníček, pocítila okamžitou úlevu! Je již 2 roky bez jakýchkoliv léků a její doktor se nestačí divit.

Další naši čtenářku Petru (34) trápily velké bolesti břicha a zažívací problémy. Ačkoliv se aktivně věnovala sportu, stále řešila problémy s nadváhou. Vyzkoušela mnoho hubnoucích směrů a když narazila na systém z Jíme Jinak, rozhodla se to zkusit. A výsledek. Kila šla přirozeně dolů a Petře zmizely všechny zažívací obtíže.

Krásná žena tančí v západu slunce na pláži.

Život bez bolesti břicha a průjmu může být i váš příběh

Návrat k přirozenému stravování má blahodárný účinek nejen na střeva a zažívací systém, ale také na psychickou pohodu. S množstvím kvalitní stravy stoupá energie v těle, a tak pocítíte příval radosti a lehkosti zpátky v životě. První krok bývá nejtěžší, to dobře víme. A tak jsme tu pro vás!

V klubu Jíme Jinak najdete mnoho materiálů, které vám pomohou uzdravit střeva a žít život bez bolestí břicha a nepříjemných průjmů.

Tisíce lidí se v našich programech přesvědčilo a funkčnosti přirozené stravy. Budete dalším z nich? Společně s mnoha články, videi a rozhovory s odborníky se navíc obklopíte komunitou lidí se stejným záměrem, a tak vaše cesta k cíli bude o dost jednodušší.

PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?

Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !

Jsem šťastná máma, jogínka a hudebnice. Ráda se ladím na přirozenost přírody: v rytmu dechu, v rytmu života.

5 lidí už poděkovalo za článek.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

Co pomáhá na průjem

Mnoho z nás to někdy v životě zažilo nebo zažívá na každodenním pořádku. Nepříjemné bolesti břicha, nadýmání, průjem. Jak ho zastavit a dlouhodobě si pomoc...
166
5

5 způsobů, jakým stres způsobuje tuk na břiše a co s tím

Asi to známe všichni: jíme zdravě, hýbeme se, ale i přes se nás tuk okolo břicha drží jako klíště a ne a ne dolů. Proč? Tělo nás tímto upozorňuje, že naše ...
klub
35

Jak se stravovat mezi jarem a létem

V čase mezi biologickým jarem a biologickým létem se někteří lidé cítí unavení, honí je chuť na sladké, trpí na nadýmání, jsou podráždění nebo smutní. Víme...
12
7

Nemůžu uvěřit, že to šlo tak snadno (Petra, 34 let)

Přestože od mala sportuju, od puberty řeším váhu. Mám za sebou období na Low Carb, Paleo i veganství. Jíme Jinak jsem zkusila jen ze zvědavosti. A překvapi...

Syndrom propustného střeva – proč vzniká a co s tím

Bylo vám řečeno, že vaše potíže s trávením či imunitou mohou souviset se zvýšenou propustností střeva? Jak si takové střevo představit a jak ho vrátit zpět...

Průjem a jeho příčiny

Trápí vás trávící problémy? Spěcháte na záchod a obáváte se, co zase přijde? Cítíte se unaveni a bez energie? Průjem trápí velkou část naší populace. Řešen...