Některé dárky nestojí ani korunu, přesto mohou být pro obdarovaného tím nejkrásnějším dárkem, jaký kdy dostal. Pokud se vám tenhle nápad líbí jako vánoční dárek, je nejvyšší čas začít s výrobou.

365 důvodů, proč tě mám rád(a)

Tento jednoduchý, ale velmi silný dárek se skládá ze sklenice a v ní zavřených 365 papírků plných fotek, citátů, inspirace, vzpomínek, momentů a důvodů, proč si toho druhého vážíte, proč ho máte rádi, za co jste mu vděční, společně strávené silné chvíle a třeba i malinkých dárečků ve formě hezky zabalené pralinky nebo čehokoliv, co má druhý rád (a nemusí to být jen jídlo). Každý den si milovaná osoba rozbalí jeden papírek nebo dáreček.

Budete potřebovat:

 • sklenici (může být zavařovačka nebo třeba ozdobná jakou mám já)
 • různě barevné papírky
 • pero, fixy
 • vytištěné fotografie, citáty
 • drobné dárečky (pralinky, mini kosmetika, čaj, suvenýry aj.)
 • gumičky (ale není nutné)
 • spousta nápadů :-)

Postup:

Nejlepší je zvolit postup dle barev papírků – např. na červené papírky psát důvody, proč máte osobu rádi, na oranžové papírky společné vzpomínky a momenty, na bílé fotografie, atp. Papírky piště tak dlouho, dokud jich nebude 365. Papírky přeložte nebo srolujte (připevněte gumičkou) a vložte do sklenice. Prokládejte třeba malinkými dárečky. Můžete na čelo sklenice nalepit papírek s názvem dárečku a ke sklenici napsat ještě dopis (můžete se inspirovat mou básničkou níže ve fotogalerii, dopis jsem připevnila ke sklenici pomocí lýka, nalepila na něj lesklé srdce a vybarvila).

Já jsem tuto kouzelnou sklenici věnovala mojí milované mamince, pro kterou to byl jeden z nejkrásnějších dárků za celý život. Ale doporučuji začít sepisovat co nejdřív, mým mozkovým závitům to dalo zabrat, než jsem tolik papírků sepsala, našla vhodné fotky, citáty a další mini překvapení. Rozhodně to ale stojí za to! I já si při sepisování poplakala a zavzpomínala… :-) (Ajka)

Zdravotní problémy i kila jsou pryč, mám energie na rozdávání (Jitka)

Jitka: Ahoj děvčata, v březnu chřipka doprovázená zahleněným kašlem,...

Díky vám jsem začala vařit polévky – jsou tak chutné i rychlé na přípravu!

Marta: Milá paní Evo, chtěla bych Vám moc poděkovat za...

Ubývají cm i kg. Stojí to za to!

Ilona: Ahoj, dnes, šestý den - úbytek váhy 2...

Výsledky se dostavují okamžitě

Magda:  Jsem moc ráda, že jsem s vámi všemi...

Váš web mě stále obohacuje

Katka: Váš web mi přináší zajímavé články, obohacuje mne...

Obleču šaty, které jsem X let neoblékla

Ilona L.: Mám jednu naprosto luxusní zprávu! Moje 69letá...

„Mami, pizzu už viac nechcem.“ (Ivajanig)

Ivajanig: Strava mi veľmi chutí. Zatiaľ varím podľa Jíme...

Moja rodina je novou kuchyňou nadšená (Petra)

Petra: S Jíme Jinak jem už takmer tri mesiace...

Začátek nebyl snadný, ale výsledky jsou neuvěřitelné!

Rob: Dobrý den, skvělá práce!!! Po knihách: Fit pro život,...

Po kurzu mám krásnou pleť a vlasy zvětšily na objemu

Evacernosk: Tak po čtrnácti kouzelných lekcích hubnutí do plavek...

Mám dole 3 kg a 3 cm v pase (Veve)

Veve: Evi, chci vám poděkovat za krásně připravený kurz....

Webové stránky JJ jsou návykové!

Annabirke-semerakova: Také já nyní, po ukončení kurzu, děkuji Evičce,...

Jsem čilejší a už konečně večer nezívám

Nahlie64: Jídla jsou výborná a moc Vám poděkovat :-)...

Přípravy jídel jsou až překvapivě rychlé

Barbjenc: Dnešní oběd jsem nemohla skoro dojíst, všechno mi...

Zlepšilo se mi trávení a zhubla jsem (Zuzana)

Zuzana: Výzvu do plaviek som skončila včera. Viem, že...

Jíme jinak mi dává smysl

Palmate: Děkuji za váš kurz. Studuji čínskou medicínu a...
 1. Výborný nápad, také jsem před lety, něco takového tvořila, asi je ten správný čas si to připomenout a oživit radost a pohladit v duši nejen v sobě, ale i blízkým tak dát najevo, že si vážím, že můžeme být a hlavně, že jsme spolu a v pohodě. Díky za tip.

 2. Krásná inspirace, ať už ji použijeme jakkoli, děkuji! Moc se mi líbí ta myšlenka vidět, jak se sklenice plní štěstím a drobnými radostmi a potřeba si to jednou za den uvědomit a být za ně vděční. To už pak člověk ten den žije pozitivně, dívá se na něj jako – tak co si dnes večer zapíš a vhodím do sklenice? – obrovský stimul pozitivního myšlení. Díky, díky, díky!!!

  • souhlasím s vámi… já se každé ráno „nutím“ uvědomit si za co jsem vděčná. A ono se vždy něco najde !!!! Pak i to ne zrovna povedené ráno dostane úplně jiný pohled :-)

 3. Loni jsem dělala něco podobného, ale trochu opačně a pro sebe. Vždy když jsem měla pěkný zážitek nebo mi něco udělalo radost, zapsala jsem si tu událost i se svými pocity a s datem na papírek a dala ho do Sklenice radostí, až jsem ji naplnila. Někdy to byly jen maličkosti, třeba, že je hezké počasí. :) Až přijde ten správný čas, sklenici otevřu a přečtu si, jak jsem se měla (a mám) báječně, i když to tak vždy nevypadá. :)

  • To je moc hezký tip. Já si takové zápisky dělám do diáře, ale naplnit sklenici je moc hezké, protože člověk přímo vidí, jak se mu jeho nádoba štěstí plní :-))

 4. Krásná inspirace… rozhodla jsem se, že udělám mamce, ale jen 24 – jako adventní kalendář… tak už na tom pracuju. :-) Díky za tip! ;-)

 5. krásné Ajko,
  kdys jsem dala svému muži sklenici plnou splněných přání a zážitků. Tehdy jsme ještě neměli naše tři raubíře, tak byl čas na snídani do postele, namasírování ramen, procházku při hvězdách, sklenku vína, zahrání si mužovi oblíbené hry, uvaření oblíbené večeře… Zvláštní že mám teď pocit, že na tyhle blbinky nemáme čas. Asi to bude chtít restart :)

 6. Zobrazit všech 12 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekNemůžete přijít na chuť pohance? Nepřehlédněte tyto řádky!
Další článekJak mi to jde? Parádně. (Radka)