Kvůli zdravotním potížím jsem se dostala do těžkých depresí, které jsem řešila jídlem. Postupně jsem přibírala, fyzička šla dolů, nemohla jsem se pořádně věnovat vnoučatům. Začala jsem se hýbat a pochopila, že je potřeba přidat i změnu jídelníčku. Teď mám o 13,5 kg méně a deprese už mě netrápí!

Deprese jsem zajídala

Před změnou (88 kg)

Koncem r. 2016, poté co mi diagnostikovali jisté zdravotní postižení, o kterém se ale nechci rozepisovat, jsem se propadla do těžkých depresí. Dokonce jsem byla hospitalizována na psychiatrii. Dostali mě z nejhoršího, ale už v nemocnici po těch lécích jsem začala přibírat. No a pak to pokračovalo dál. Myslela jsem, že už mě nic hezkého nečeká a kašlala jsem na sebe. Depresi jsem prostě zajídala. Kila šla nahoru až skoro k 90 kilům. Myslela jsem, že po přechodu už to neshodím. Fyzička šla naopak dolů a postupně jsem se už skoro nemohla ani ohnout, vyjít do kopce, ani se pořádně věnovat vnoučatům.

Začátky byly těžké, ale pak to šlo rychle

Aktuálně (74,5 kg)

Žiji na vesnici a máme tady blízko les. Je to 2,5 km, pěkně do kopce a já začala přemýšlet, že kdybych k té křižovatce U třech habrů dokázala každý den dojít, tak by mě to z té šlamastyky vytáhlo. Začala jsem to pomalu zkoušet. Začátky byly kruté. Ale vydržela jsem. A pak už to šlo rychle. Pochopila jsem, že abych zhubla, budu k tomu muset přidat změnu jídelníčku. A našla jsem vaši skupinu na Facebooku. Vařila jsem vlastně úplně obyčejná jídla, ale odlehčená. Teď začínám víc experimentovat a hrozně mě to baví. Jste pro mě inspirací i proto, že váš přístup je ekologický.

Teď už vím, že to dokážu

Od listopadu 2020 do března 2021 jsem shodila 13,5 kg. Teď už vím, že to dotáhnu až do konce – na svých 65 kg. Moje původní váha byla 58 kg při výšce 165 cm. Ale hlavní je, že se zase konečně cítím dobře, jsem znova „ve svém těle“, mám plno energie a vím, že v tom mohu trvale pokračovat.

Renáta

Staňte se členy Klubu Jíme Jinak

Získáte videorecepty, jídelníčky, rozhovory s odborníky, rady, slevy na nákupy a online kurzy.

materiály

  1. Zobrazit 3 komentáře

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekVelikonoční cukrovinky: Dejte si u nich pozor na tato umělá barviva!
Další článekVegan vaječná tlačenka