Domů > Magazín > Vaše příběhy

Na kortikoidy díky změně stravy nedošlo (Pavlína, 55 let)

Jíme Jinak je pro mne novou životní filosofií. Díky změně stravy jsme s manželem plní životního elánu a cítíme se mnohem lépe. Upravil se mi počet krevních destiček, a to i bez toho, abych začala brát kortikoidy, které mi chtěli nasadit lékaři. A jsem pyšná na to, že moje dcera dobře ví, že nemusí mít obavy, co vnučce uvařím, až ji budu hlídat.

Motivací byla kondice i zdraví

První motivací, která směřovala ke změně jídelníčku, bylo cvičení a kondice (ta chvilku hledala cestu zpátky:-), tedy měla jsem pocit, že by i strava asi měla vypadat trochu jinak. Říkala jsem si, že když už se s chutí potím ve fitku 3-4x týdně, tak strava bude chtít změnu taky.
Druhým velkým stimulem byl manžel, ten začal být trochu jinak prostorově řešený a samozřejmě se pomalu přidávaly i zdravotní komplikace.

Co mě ale nejvíce přesvědčilo o tom, že strava nese “vinu” za všechno, byl můj počet krevních destiček. Měla jsem jich opravdu veeelmi málo a každé, byť i drobné poranění, bylo pro mě krvácení na velmi dlouhou dobu. Doktoři mě chtěli “léčit” kortikoidy, ale to jsem nechtěla v žádném případě! No a po změně stravy se začal ten počet destiček pomalu zvyšovat. Doktoři nechtěli v žádném případě připustit, že by to mohlo být stravou, ale pro mě to bylo a je jasné:-). Věřím, že to, co sním, se ukáže. No a někomu to dojde a někomu ne.

Měla jsem i zkušenost v obchodě (je to sice už pár let a spoustu věcí už nekupuji), kdy jsem chtěla klobásy s větším obsahem masa a prodavač, mladý muž, který byl širší než delší, tipla bych si tak min 130 kg živé váhy, mi řekl, že má jen takové a abych se nepo…!! Nejprve mě to překvapilo a určitě i dost rozlítilo, ale když jsem se na něj znovu podívala, tak jsem si uvědomila, že už je potrestaný dost. Evidentně mu bylo jedno, co si dá do vlastních úst a čím potrápí svoje vnitřnosti. No, karma je zdarma:-).

Jde to i v Chorvatsku

Kurz Jarní očista byl pro mne zkouškou něčeho nového. Seznamovala jsem se s principy, občas jsem se na netu “srazila” s nějakým vaším receptem a byla jsem jím nadšená, takže Podzimní detox už byl pro mě úplně jasná volba. Část obou kurzů jsem strávila v Chorvatsku. Ale i tam se celkem dobře nakupují potřebné potraviny a něco už jsem si přivezla po jarním kurzu. Moc se mi líbí, že se v Chorvatsku fazole, čočka, ořechy, semínka a další kupují na váhu a jsou tedy o dost levnější, než ty balené a než u nás, kde jsem v blízkosti svého bydliště na bezobalový obchod zatím nenarazila.

Chutná i manželovi

Oba tyto kurzy mě navedly na další změnu ve stravě a pomalinku tam “tlačím” i manžela, ale tady musím opatrně a nenásilně. Mám radost, že i manželovi spousta věcí chutná. S recepty podle Jíme Jinak se nejen já, ale i můj manžel cítíme mnohem lépe, lehčeji a plní životního elánu.

Lepší než kupované sladkosti

Mé snídaně už tvoří hlavně kaše se zeleninou – tohle je pro mě už klasika. Rýže a zelenina jsou mojí nejoblíbenější kombinací a miluji polévky. Jsme palačinkoví a celozrnné palačinky podle Jíme Jinak prostě nemají chybu, takže tahle lahůdka je “nedělní” snídaně nebo dárková svačina :-).
Co mě také nadchlo, to byly některé kousky vánočního cukroví podle receptů z kurzu. Manžel si hlídá cukr a asi jako většina chlapů miluje sladké. Takže trošku slepá ulička. Ale semínkové kuličky s mákem … hmmm, no lahůdka a už je musím (hlavně chci) dělat každou chvilku. Jsou mnohem lepší než nějaká průmyslová sladkost !!!

Moje babičkovské ego

Mám vnučku (má 16 měsíců) a dcera velmi dbá na zdravou stravu a vaří podle Jíme Jinak. Pro ni i pro mě už Jíme Jinak nepředstavuje jen příležitostně uvařené recepty, ale životní filosofii, způsob myšlení, přístup ke stravě celkově. Díky tomu, že si s dcerou ohledně stravy notujeme, vím, že vnučku budeme mít na hlídání bez instrukcí, co jí můžeme dávat a hlavně co ne. A to bez obav její maminky, že tomu našemu malému koťátku dáme něco, co by človíček v tomhle věku neměl nebo nemusel jíst.
Velmi mi pohladilo ego, když dcera líčila návštěvu dětské lékařky (řešily něco kolem stravy, vnučka je stále kojené dítko) a lékařka se vyjádřila ve smyslu Pozor na babičky, aby dítě nemělo spoustu “přilepšení” ve stravě a dcera se ohradila, že od její maminky tohle rozhodně nehrozí. Když mi to vyprávěla, mé ego mělo asi 2 metry :-).

Změna stravování mi přinesla spoustu pozitiv

Pro mě největším plusem je výrazné zlepšení zdravotního stavu (počet mých krevních destiček je větší několikanásobně – konkrétně více než 5x), i lehké snížení váhy, i když tady spíše vnímám, že mám volnější oblečení a to, co mi bylo těsné, už není. Dokonce obléknu i kalhoty, které jsem si koupila před cca 17 lety (i když dnes už je používám jen na procházky se psem. Skvělé je, že pomalými krůčky podávám tyto recepty i manželovi a na něm je hodně vidět “prostorová změna” :-). Kopa sousedů, kolegů i kamarádů je překvapena, jak se změnil. A to bez drastických diet, pouze úpravou jídelníčku. A super je, že po těchto jídlech se cítíme oba sytí, ale není to únava, jako že si po jídle člověk musí lehnout :-), naopak máme kopu energie a pomalu ustupují i obtíže, jako bylo nadýmání.

Takže všem vřele doporučuji zamyslet se nad způsobem stravy a vyzkoušet . A dle mého zjištění a porovnání je nezanedbatelná (a hlavně v téhle divné době) i skutečnost, že tento způsob stravování je i finančně méně náročný.

Pavlína

PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?

Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !

59 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Věřím v to také, když jsem se začala stravovat podle Jíme jinak a vyřadila lepek, začaly se mi zvyšovat trombocyty a odborný lékař se jen pousmál, když jsem mu řekla, že to je ze stravy. K tomu se mi hlavně bez lepku zlepšily je lymfatické problémy.

Pěkný příběh. 🙂 A s tou krví, to je fakt bomba.✌️🍀🙂

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

Honzu nevyměním ani za kilo kuzu (Andrea, 33 let)

Naši rodiče a prarodiče nám v dětství chtěli dopřát vše, co sami neměli. Měli jsme krásné dětství, ale výživa se podepsala na našem zdraví i váze. Já jsem ...

11 kg dole a nemoci si na nás nepřijdou (Lucka, 43 let)

Loňský rok jsem se rozhodla radikálně změnit v mém životě vše, co se dá. Hlavní změnu jsem se rozhodla udělat na svém těle. Díky změně jídelníčku jsme popr...

Zachránila jsem si oči díky změně jídelníčku (Věra, 63 let)

Díky správné výživě jsem se dostala z makulární degenerace a jako bonus se mi zlepšil zrak. Ze dvou dioptrií na jednu. Vše je v procesu a oči se stále poma...

Ekzém a štítnou žlázu jsem si vyléčila sama. (Magda, 30 let)

Od narození jsem měla ekzém, v 17 letech mi pak zjistili hypofunkci štítné žlázy. Byla jsem s tím smířená, ale věděla jsem, že to tak nechci napořád. Teď u...

Už nemám deprese z jídla (Darinka, 31 let)

Jídlo bylo mé trápení, hotová deprese. Od mládí pořád nemocná, do toho poruchy příjmu potravy, nadváha, pak zase nechutenství… Oba jsme měli problémy...

Našli jsme se nejen v jídle, ale i sami v sobě (Žaneta, 38 let)

Změna jídelníčku přinesla změny, které jsme nečekali a kdyby nám je někdo předem líčil, ani bychom mu nevěřili. Ono to totiž není jen o jídle. Zajímavé byl...