Domů > Magazín > Blog

Delikátní večeře – jak pro koho

Bohužel ne všichni u nás jedí všechna moje jídla s takovým nadšením, jak bych si představovala a jak to chutná mne. Kluci jsou každý v jiném směru vybíravý. Ne vždy se mi tedy vaří snadno a s chutí, někdy předem vím, kdo se moc nenají. A někdy se vůbec netrefím. Jako třeba dneska…

Minule jsem vám tu popisovala, jak naši kluci s námi jedí jinak. Jak každý rád něco jiného, jak je na nich vidět, kdo začal s JJ odmala a kdo později. Všechno to vím a s ohledem na zkušenost jsem dneska uvařila tuto dobrotu. Aspoň jsem si to myslela, že je to dobrota!

Děti si radši počkají na snídani

Starší syn se vrhl na fazole, s o něco menší vervou na jáhly, brokolici a pickles, se zbytkem si jen tak pohrával na talíři. Neodbytně pídí po surovinách, cuketu záhadně odmítá, ani smažené placky ho nezaujaly. Mladší mi dnes moc radost taky neudělal, prohrábl se jídlem s podstatně menším zájmem než bráška. Rodiče si pochutnali velmi! Nic nezbylo!

💡 TIP: Sezóna plavek je tu! Zkus tento jídelníček a sprav si postavu.

Dnešní menu bylo

  • Jáhly
  • Napařená brokolice (přidala jsem do hrnce k ohřívanému obilí)
  • Pickles (zelí, mrkev, cibule, hořčičné semínko)
  • Rukola, ředkvičky
  • Sladká gulášovo-tymiánová omáčka s bílými fazolemi (červená i bíla cibule, dýně, cuketa, kousek červené papriky, koření – maďarská paprika, tymián, bílé fazole s řasou wakame, na závěr zahuštěno kukuřičným škrobem, dochuceno umeoctem)
  • Placky cuketovo-mrkvové (žlutá i zelená cuketa, mrkev, cibule, sůl, hodně majoránky)

Tak by mě zajímalo, jak by se taková večeře líbila vám a jestli by to u vás doma prošlo :-)

 

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Baví mne zdravý životní styl, který je zatím s různými klopýtnutími, ale i o tom to je a i to s vámi budu sdílet. Je mi velmi blízký minimalismus, intuitivní chování a pozorování a zkoumání souvislostí v životě.

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Lucie Bob
11. 6. 2023

Už jedu… 🤣❤️ Bob

Me se deti vzdycky zeptaji: To je pro slepice? :-(. A manzel: Znas me, ja snim vsechno, je to hmota… Takze varim dvojmo, ale radost z JJ si zkazit nenecham. Dneska jsem ale ujela, pri obirani varenych uzenych zeber pro rodinu jsem “sezrala” vsechny chrupavky :-(

Ukázat další komentáře