Domů > Magazín > Blog

Můj půst a jeho první výsledky

Dlužím vám informaci o vývoji mého půstu před oficiálním začátkem Jarní očisty. Věděla jsem z minula, že jakmile se kurz spustí, už nebudu mít moc času na sebe. A protože jsem nechtěla jaro prošvihnout, začala jsem 14 dní před jeho vypuknutím. Postění, cvičení, úklid, všechno to nese skvělé výsledky. Mám rozjásané jaro.

Jak jsem jedla

Využila jsem nepřítomnost rodiny do poslední vteřiny, jak už jsem nadšeně psala před pár dny, a nasadila si postní stravu složenou jen z vařené rýže a napařené zeleniny. Tedy doplnila jsem zelenými natěmi na posypku a kvašenou zeleninou. Jedla jsem jednou až dvakrát denně, během úplňku jsem nejedla vůbec. Báječná lehkost, bystřejší mozek, vyčištěná pleť a 3 zimní kila dole na sebe nenechali čekat. Úžasných 10 dní na tomto jídelníčku se proměnilo v jednu velkou očistu po všech stránkách.

Už jsem si říkala, že snad ani nebudu nikdy chtít jíst nic jiného! Ale přeci jen s návratem rodiny a běžných aktivit se dostavily chutě na naše zdravé dobroty. Ráda své rodině vaříma  a ráda to s nimi jím. Ten desátý den už jsem se i mooooc těšila na ranní miso polévku. Taky jsem hodně pracovala na našich stránkách a receptech do Jarní očisty, takže se mi při pohledu na ty naše laskominy sbíhaly sliny jak mlsnému kocourovi. Řekla jsem si, že 10 dní je dost a vrátila se s rodinou k našemu běžnému jídelníčku.

Trénovala jsem úkoly pro pokročilé

Aby se nám zkušení strávníci, co už maso, mléko atd. nejí,  v kurzu Jarní očista nenudili a dál se rozvíjeli, přidali jsme do progarmu extra úkoly právě pro ně. Takže kdo už má stravu v malíčku, přidává fyzické cvičení, další formy čištění a práci na sobě. Poctivě jsem trénovala všechny úkoly, které dostávají v Očistě pokročilí. Mohli jste mě tak třeba potkat v lese, jak se chechtám na celé kolo. Nevěřila jsem tomu, že se sama rozesměju a taky jsem byla překvapená, ja je to fyzicky náročné! Z lesa se do daleka ozývaly mé operní árie. Ráno jsem běhala po zahradě bosa ve sněhu cestou na kompost. Večer jsem stála nahá u krbu a krtáčovala se od hlavy po paty s nohama ve škopku se zázvorovou vodou. Zkrátka všechno, co vám radíme v Očistě jsem vyzkoušela a ověřila opět na vlastní kůži.

Plním si předsevzetí

Jak už jsem psala v první článku a mém půstu, mám díky našemu životnímu stylu a malým dětem zatím velmi málo času na sebe. Ale dala jsem si za cíl na tom na jaře intenzivně zapracvoat a daří se!

Začala jsem chodit na zumbu a potkala úžasné ženy vegetariánky, jejichž děti jsou taky vegetariáni. Už mám slíbený rozhovor. Ony mají tolik energie a slečna dcera, která chodí s námi na hodiny má vlasy, to budete koukat! Mimochodem, maminka dělá parkour!

Obzvlášť pyšná jsem, že jsem si došla na kosmetiku. Za posledních 6 let jsem byla jednou a je to už hooodně dávno. Jak se mi změnou jídla tak moc zlepšila pleť, přestala jsem být nucena někam kvůli tomu stále chodit. Ale pleť dokonalou zdaleka ještě nemám, pořád se ještě má co čistit, takže nějakou tu péči a relaxaci by si zasloužila. Konečně jsem se tedy v rámci svých předsevzetích dokopala najít kosmetičku a objednat se. Bylo to báječné setkání. Kosmetička je úžasná ženská s elanáme a optimismem navzdory tomu, že se musí o děti a finance postarat sama. Má to víc než komplikované, ale srší z ní taková energie a pohoda! Navíc mi dala báječné kontakty na další rodiny, které učí doma, takže se naše parta možná rozroste o další spolužáky. Bylo to takové osudové setkání. Zřejmě vůbec nešlo o moji pleť :-)

Úklid

Při uklízení v pracovně jsem vyházela obrovskou stěhovací krabici dokladů a starých smluv z let 2008 – 2012. Jaká úleva! Hodně jsem toho uklidila při vánočním půstu, vlastně já uklízím celkem průběžně celý rok, protože  náš domeček je malinký a nemáme tu skříně, takže se musí udržovat určité množství věcí a víc se jich nevejde. Ale stejně se ještě najdou věci nastrkané po krabicích od stěhování, na které doposud nedošlo. Z radosti, jak se to vyvíjí, jsem si proces fotila. Můžete porovnat sami, jak vypadal můj pracovní stůl před a po :-)

Ne náhodou jsem mezi všemi těmi lejstry našla staré materiály, kde jsem si psala, jak by měl v ideálním případě vypadat můj život. Takéseznamy, kde jsme si s manželem psali, co bychom chtěli v dalším roce zažít a udělat. Každý rok si píšeme takové shrnutí roku předchozího a plánujeme rok další. Když jsem četla několik let staré plány, musela jsem se smát. Neuvěřitelné! Jakou podobu na sebe vzaly naše nápady a nejasné představy! Něco jsme psali, něco kreslili, něco jsou koláže. Ale jak se to vyplnilo! Shodou okolností jsem v té době zrovna dopsala právě tyto úkoly pro pokročilé do Očisty. Důkaz toho, jak se vyplatí na těchto věcech pracovat, přemýšlet o nich a tvořit je. Tvořit si svůj život podle svých představ nezávisle na okolí. Funguje to dokonale.

Vyklidila jsem pokojík pro hosty, který funguje jako sklad obilí a zeleniny a věcí, ze kterých holky vyrostly.Vynesla jsem odtamtud 3 krabice oblečení, hraček a botiček, které obratem putovaly do kojeneckého ústavu a azylového domu. Až mě při začátku kurzu mrzelo, že jsem si doma nic nenechala do krásně fungující rubriky Dar za dar a že si ani nebudu moci nic “vyměňovat” s ostatními, protože už jsem všechno zase rozdala.

Jak to bylo s botama

Koukala jsem holkám při úklidu do šatníku a botníku a říkala si, že budu muset Markétce dokoupit něco na sebe a oběma holkám boty. Bydlíme v lese, jsme hodně venku a pořád někde namočené a zabahněné, takže boty potřebujeme ideálně nějaké goretexové nepromokavé. Stojí dost peněz, odkládala jsem to na další sezónu. Ale chladno, mokro, dokonce sníh byly v té době pořád, tak jsem si připsala boty na nákupní seznam pro nejbližší cestu do města. No a jak to krásně funguje. Viděla jsem v sekci Dar za dar v nabídce malé skvělé voděodolné boty na Káju. Dávala je tam Monika, kterou znám, tak jsem si troufla se zeptat, zda jsou ještě volné. Ale byly už darované. Den na to jsme vyrazili na výlet a já vzala kamarádku Vlastu (80 let) do obchodu, že jí pomůžu koupit džíny. Majitelka byla úžasná, krásně se o nás starala a když viděla, že koukám po botkách AlpinePro, tak řekla: “Helejte, já tenhle sortiment ruším, dám vám je za pár stovek.” Jak řekla, tak udělala, nové boty po dvou, třech, čtyřech a pěti stovkách jsme si odnesli z obchodu celá rodina. Navrch jsem dostala super nákrčník zdarma. Funguje to! Jásala jsem. Poslala jsem do světa naše věci a přišly nové odjinud. Aby toho nebylo málo, tak naše kamarádka Šárka vyřadila obří tašku oblečení po své dceři a věnovala nám ji, takže i Markétky šatník se skvěle obnoví. Šárko díky!

Jak to bylo s robotem

Během vyklízení pracovny jsem vynesla na světlo také starý kuchyňský robot, který jsem dostala před 16 lety. Už má za sebou pár oprav a byl dobrý leda na krouhání zeleniny, když jsem nakládala kvašenou. Jenže dosloužil. Neměla jsem se k tomu vybrat nový, ale nemám na čem strouhat zelí. Otevřela jsem internet a začala bádat. Jejda, tolik druhů, tolik možností, ty ceny…nevěděla jsem si rady a šla raději odpovídat na vaše dotazy. V Očistě pak jiná známá, Slávka, nabídla starý robot s tím, že je dobrý leda tak na krouhání zeleniny…no co myslíte, už je na cestě ke mě :-) A taky vím, kam ho pošlu dál, až si jednou vyberu a pořídím nový.

Knížka

Začala jsem číst jinou knížku než jen knihy odborné a do školy. Pustila jsem se do knihy od Duška a zjistila, že mi opět mluví z duše. Jak já ráda čtu. Jedním z mých úkolů bylo začít víc číst. Moc mi to chybí. Teď ji mám u krbu a před spaním se tam nahřívám a čtu si, abych vypnula mozek od přemýšlení a dobře usnula.

Malování

Na seznámu svých závazků mám také malování. Jako dítě jsem dokázala trávit hodiny krslením, malováním, modelováním, vystřihování, …jenže teď nemám ani ty hodiny, ani tu zručnost. Už léta toužím jít na kurz malování. Jenže nejsem schopná si sednout k počítači, něco najít, sehnat hlídání a odjet. Ale znovu jsem si to dala do plánu a kurz přišel za mnou. Do Sázavy přijel učitel, rozdal stojany, štěstce a řekl nám, co máme dělat. Krok za krokem. Jak máme namíchat barvu, jak ji nabrat, jak nanést. Výsledkem bylo, že já i Markétka máme úžasný obraz krajiny s vodou. V životě bych byla nevěřila, že něco takového svedu já, natož sotva šestileté dítě! Byl to zážitek, který si musím zopakovat. Pyšně jsem se s krajinkou vyfotila. Když ten samý obrázek v bleděmodrém přinesla po kurzu naše Markétka, manžel málem omdlel. Ještě že jsem si práci na malbách fotila krok za krokem, jinak by mi snad ani nevěřil :-)

Čistka v počítači

V rámci úklidu jsem taky vyřídila 500 emailů a dostala se pod hranici 3000 nepřečtených zpráv. Je to trochu šílené, ale považuji to za velký úspěch. Taky jsem díky tomu našla pár krásných příběhů, které si budete moci přečíst jen co je zpracuji a pustím na stránky.

A tak dál a tak dál

Taky jsem se nechala ostříhat a moje kadeřníce vzápětí porodila. Daří se mi ráno cvičit s holčičkama orgánovou sestavu a pozdrav slunci, cumlat olej, škrábat jazyk a sem tam kartáčovat tělo. Dějí se věci, že je to k neuvěření. Třeba na mé věčné nářky, že nemáme po ruce babičky a nikdo nám sám od sebe nepohlídá, zavolala kamarádka Vlasta(80 let), že má konečně volno a je už druhý týden u nás na návtěvě. Ona si užívá přírodu kolem a naše vaření, protože takhle si vaří už 40 let, ale žije sama, takže má velmi prostou stravu. Všichni si užíváme její moudrou společnost, děti mají babičku a my občas volno, když s nimi vyrazí na procházku. Dokonalá symbióza. Můj sen o životě v komunitě se starší generací se alespoň na chvíli splnil.

Zkrátka a dobře zažívám úžasné jaro, potkávám krásné lidi. Denně je toho tolik, co by stálo za příběh, ani to nestíhám psát.  A snad byste tomu ani nevěřili.

Jaro teprve začíná, Očista se teprve blíží k půlce, tak se moc těším, co všechno se ještě bude dít :-)

Sama sobě jsem znovu a znovu důkazem, že když se chce, všechno jde a okolnosti se přizpůsobí našim přáním.  Jen vědět, co vlastně chceme :-)

Kéž je jaro radostným obdobím i vám a věci jdou podle vašich představ.

 

PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?

Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

2 lidi už poděkovali za článek. Oceňte práci autora také.

Komentáře

ludmila.drncova
24. 6. 2020

Přečetla jsem článek – Můj půst…..- . Jsem nadšená, že jsem se k přihlásila. na detox a později do klubu. věřím tomu, že přijde doba a potkáme se reálně. Slova, která píšeš mně hladí po duši.
Jen vědět, co vlastně chceme. Lída

tak to by me teda take zajimalo, kniha Radost ze zdravych deti, potazmo Radost z jidla je v nasi kuchyni neco jako Rettigova, ale o destilovane vode jsem tam necetla, a nedokazu si predstavit, ze bych ji pila….cetla jsem knihu spatne???

Ukázat další komentáře