Věra nám poslala svoje zkušenosti o tom, jak se vyvíjí stravování v její rodině. Jak její manžel sám přišel na to, že po Věřině jídle je mu lépe a že mu poctivý guláš už nějak nesvědčí. Když jsme se s Helčou dost nasmály citlivému žaludku jejího manžela, požádaly jsme ji o svolení ke zveřejnění. Budiž její zkušenost nadějí pro všechny ženy, jejichž manželé zatím vůbec nechápou, oč ji jde.

Věra nám napsala

Chtěla bych se s vámi podělit o novinky z naší rodiny – vlastně se vás tak nějak týkají a spolu se mnou za ně můžete :o))) Ze široka, ale ve stručnosti řečeno – manžel má odjakživa představu o tom, že kupuje kvalitní potraviny a zdravě se stravuje – nakazil mě hned v naších společných začátcích touto myšlenkou. Jenže to by v tom nebyla ženská, aby v tom nezačala šťourat a nezjistila postupem času, že zdravé stravování vypadá tak nějak úplně jinak :o))

Nějakou dobu Vás sleduji, asi tak co se mi narodil náš dvouletý syn, a postupně se učím vyřazovat a zařazovat potraviny do našeho jídelníčku a snažím se vařit a jíst jinak (aktuálně jsem u pojmu miso a jsem z toho pořádně paf).

Spousta zvratů a sled událostí a aktuální  dvouměsíční výpadek vepřového masa z našeho mrazáku (bio kvalita od naší sousedky, to dá rozum ;o) ) způsobila, že manžel musel přistoupit na „moje stravování“, na které jsem zvyklá se synem. A víte, co je nového? Prase v mrazáku je zpátky a nikdo ho nechce jíst :o) Škvarky jsem vyhodila, sádlo rozdala a z tučných odřezků udělala paštiku jako delikatesu jednou za čas :o)) Zbylo libové na libový guláš – ten se udá v okamžiku, kdy přijdou pomocníci na stavbu našeho domu :o)

Manžel zkrátka naznal, že má „nějakej citlivej žaludek“ a že mu to přestalo dělat dobře. Ale tak to není – jak jsem ho celou dobu pozorovala – je to jen tak, že si zvykl, že mu po jídle není těžko, není přežraný a najednou po poctivém guláši neví, co díky svým útrobám dřív :o)))

Takže? Přesvědčila jsem ho, resp. přišel na to sám – že to co dělám, má smysl a že je to správně. Ještě chvíli potrvá, než začne jíst jinak na 100%, ale uznal, že to dělám správně a HURÁ HURÁ  mám požehnání na vaše členství :o))

Ráda se vzdělávám obecně ohledně zdraví (mám sama opravdu spoustu zdravotních problémů, se kterými mi západní medicína nepomůže) a články od Vás, které jsou pod zámkem, mě opravdu zajímají :o)) Pořád někde něco hledám a čtu a čtu a čtu :o)

Moc vás zdravím a jako pokaždé, když Vám píšu, tak i teď děkuji, že jste :o))

Věra

 

Hubneme do plavek online: Shoďte 5 kg za 14 dnů

  1. Prima. :-) U nas manzel vliv masa odmita videt. :-) Jsme na 9.denni dovolene. Nakoupil 1,5kg krutich stehen bez kosti, cca 2kg krutich prsou bez kosti, 2 kurata (odhaduju celjem 3kg), kilo mleteho hoveziho s veprovym a balicek kurecich prsou. Jsme 2 dospeli, 2 mali kluci. Maso v beznem provozu jime max. 2x tydne. Ale manzel ze strachu, aby aspon na dovolene bez masa netrpel, nakupoval. :-) Po tydnu ma zazivaci problemy a je na diete, ale masem to pry neni… :-)

      • Vhodna literatura doma je. Uz dlouhy cas se vari jinak nez driv. Ale on spoustu veci, co s klukama jime, nechce. Bud ani ochutnat, nebo mu nechutnaji. Obcas si uvari a jinak se necim odbyde. A stezuje si na stari. :-) (bude mu 40) Posun je. Driv mu byvalo na dovolene blbe uz za dva dny. Tentokrat az sesty. Taky s nami rano snidal obilne kase s medem a nektere vecere byly zeleninove polevky.

    • Bože to je jestli dobře počítám skoro 8 kilo masa! To nesníme ani za rok včetně kapra na Vánoce. No kdo chce tam, pomozte mu tam :-). Sám na sobě jednou zjistí, že je to tím obrovským množstvím masa…

  2. Věro, moc děkujeme za Váš souhlas se zveřejněním a za Vaše milá slova. Moc nás to potěšilo a doufáme, že potěší i ostatní ženy, jejichž mužové zatím trvají na tom vepřovém a guláši :-)

  3. Zobrazit všech 7 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

SDÍLEJTE PŘÍSPĚVKY - získejte členství v Klubu JJ nebo jeho prodloužení. Jak to funguje?
Autorem článku je Eva Cikrytová
Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh
Předchozí článekSladká omáčka plná zeleniny s rýží a tempehem
Další článekChodím z práce pěšky a koukám do slunce (Monika 49 let)