Domů > Magazín > Vaše příběhy

Prase je zpátky v mrazáku a nikdo ho nechce jíst (Věra)

Věra nám poslala svoje zkušenosti o tom, jak se vyvíjí stravování v její rodině. Jak její manžel sám přišel na to, že po Věřině jídle je mu lépe a že mu poctivý guláš už nějak nesvědčí. Když jsme se s Helčou dost nasmály citlivému žaludku jejího manžela, požádaly jsme ji o svolení ke zveřejnění. Budiž její zkušenost nadějí pro všechny ženy, jejichž manželé zatím vůbec nechápou, oč ji jde.

Věra nám napsala

Chtěla bych se s vámi podělit o novinky z naší rodiny – vlastně se vás tak nějak týkají a spolu se mnou za ně můžete :o))) Ze široka, ale ve stručnosti řečeno – manžel má odjakživa představu o tom, že kupuje kvalitní potraviny a zdravě se stravuje – nakazil mě hned v naších společných začátcích touto myšlenkou. Jenže to by v tom nebyla ženská, aby v tom nezačala šťourat a nezjistila postupem času, že zdravé stravování vypadá tak nějak úplně jinak :o))

Nějakou dobu Vás sleduji, asi tak co se mi narodil náš dvouletý syn, a postupně se učím vyřazovat a zařazovat potraviny do našeho jídelníčku a snažím se vařit a jíst jinak (aktuálně jsem u pojmu miso a jsem z toho pořádně paf).

Spousta zvratů a sled událostí a aktuální  dvouměsíční výpadek vepřového masa z našeho mrazáku (bio kvalita od naší sousedky, to dá rozum ;o) ) způsobila, že manžel musel přistoupit na “moje stravování”, na které jsem zvyklá se synem. A víte, co je nového? Prase v mrazáku je zpátky a nikdo ho nechce jíst :o) Škvarky jsem vyhodila, sádlo rozdala a z tučných odřezků udělala paštiku jako delikatesu jednou za čas :o)) Zbylo libové na libový guláš – ten se udá v okamžiku, kdy přijdou pomocníci na stavbu našeho domu :o)

Manžel zkrátka naznal, že má “nějakej citlivej žaludek” a že mu to přestalo dělat dobře. Ale tak to není – jak jsem ho celou dobu pozorovala – je to jen tak, že si zvykl, že mu po jídle není těžko, není přežraný a najednou po poctivém guláši neví, co díky svým útrobám dřív :o)))

Takže? Přesvědčila jsem ho, resp. přišel na to sám – že to co dělám, má smysl a že je to správně. Ještě chvíli potrvá, než začne jíst jinak na 100%, ale uznal, že to dělám správně a HURÁ HURÁ  mám požehnání na vaše členství :o))

Ráda se vzdělávám obecně ohledně zdraví (mám sama opravdu spoustu zdravotních problémů, se kterými mi západní medicína nepomůže) a články od Vás, které jsou pod zámkem, mě opravdu zajímají :o)) Pořád někde něco hledám a čtu a čtu a čtu :o)

Moc vás zdravím a jako pokaždé, když Vám píšu, tak i teď děkuji, že jste :o))

Věra

 

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

7 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Prima. :-) U nas manzel vliv masa odmita videt. :-) Jsme na 9.denni dovolene. Nakoupil 1,5kg krutich stehen bez kosti, cca 2kg krutich prsou bez kosti, 2 kurata (odhaduju celjem 3kg), kilo mleteho hoveziho s veprovym a balicek kurecich prsou. Jsme 2 dospeli, 2 mali kluci. Maso v beznem provozu jime max. 2x tydne. Ale manzel ze strachu, aby aspon na dovolene bez masa netrpel, nakupoval. :-) Po tydnu ma zazivaci problemy a je na diete, ale masem to pry neni… :-)

To je správná ženská:)), vlastně i ta její druhá polovička.

Ukázat další komentáře