Domů > Výhody pro členy > Co členové využili

Festival Evolution (Praha 22.-24.3. 2019)

Festival Evolution je zaměřen na zdravý životní styl, který spojuje pět oblastí –  Bio styl, Zdraví, Eco World, Alternativu a Osobní rozvoj. Tyto okruhy jsou vzájemně propojené a navíc je doplňuje programová část. Pro členy Klubu máme  vstupenky zdarma a s velkou slevou.

Kdy a kde

Festival se koná o víkendu 22. – 24. března na Výstaviště v Praze Holešovicích

Program

 • Festival Evolution přinese jarní inspiraci do vaší domácnosti a kuchyně
  • Bylinky, superpotraviny, ale také téměř zapomenuté obiloviny jako špaldu nebo jednozrnku. To vše a mnohem více můžete ochutnat na březnovém Festivalu Evolution. Ten přinese inspiraci na konkrétní potraviny, ale zároveň se zde dozvíte, jak je zařadit do svého jídelníčku. Ujít si jej nenechte o víkendu 22. – 24. března na Výstavišti v Praze Holešovicích.
 • Zdravě neznamená nudně
  • Ústředním tématem festivalu bývá tradičně zdravé stravování a kvalitní potraviny. Nutriční poradci se zaměří na správnou výživu a doporučí vám, jak se vyhnout rizikům současného způsobu stravování. Seznámit se zde ovšem můžete i s alternativními výživovými směry, jako je veganství, vegetariánství, raw strava nebo v poslední době stále oblíbenější nízkosacharidové stravování, tzv. Low Carb. Ve vystavovatelské části se představí okolo 450 firem z domova i ze zahraničí. A k tomu si přičtěte ještě dalších téměř 200 vystupujících v rámci třídenního programu.
  • Pokud vás zajímá, jaký vliv má rostlinná strava na zdraví, nenechte si ujít přednášku Pavly Široké. Ta vás uvede do problematiky a základních principů veganství včetně stanovisek odborných výživových organizací. V přednášce také nastíní, jaký vliv má rostlinná strava v léčbě a prevenci obezity, cukrovky a nádorových onemocnění. Zjistíte, zda je veganství vhodné pro děti, těhotné a kojící ženy, či vrcholové sportovce.
  • Dojde i na témata věnující se očistě těla a jarnímu detoxu, ke kterému se výborně hodí bylinky. Jak využít bylinky ve svůj prospěch při hubnutí nebo již zmíněném detoxu, poradí Aneta Benediktová a poradkyně v oblasti přírodní medicíny Hana Jánská. Ta se ve svém workshopu zaměří na bylinky vhodné pro ženy.
 • Je libo kávu nebo raději cikorku?
  • Při návštěvě festivalu nevynechejte food zónu, ve které si pochutnáte na klasické kuchyni, ale její nabídka uspokojí i ty, kteří jsou na bezlepkové dietě nebo patří k vyznavačům raw food, případně preferují veganské nebo vegetariánské pokrmy. Oázou klidu potom budou kavárničky, ve kterých si můžete dopřát kvalitní fair trade kávu. S tím souvisí i další zajímavé téma, kterému bude na festivalu věnován prostor.
  • Bude v budoucnosti dost kávy, nebo nás čeká doba cikorková? Tuhle otázku si položí účastníci panelové diskuse Dario Soto Abril (generální ředitel Fairtrade International), Daniel Kolský (Mamacoffee.cz ) a Jaroslav Slámečka (Candycane coffee). Besedu bude moderovat Lukáš Hejlík, známý herec a food bloger.
 • Víte, jak funguje Potravinová banka?
  • V rámci přednášky projektu #jsemlaskavec vám Dominika Trčková představí Věru Doušovou, která má Potravinovou banku na starosti. Potravinové banky nejenže pomáhají potřebným, ale také souzní s eko filozofií. Minimálně ze 75 % se totiž jedná o potraviny určené k rychlé spotřebě, s uplynulou dobou minimální trvanlivosti, neprodejné potraviny s poškozeným obalem nebo například špatným označením, které by jinak skončily na skládce nebo ve spalovně.
 • Chybět nebudou ani eko vychytávky
  • V sekci Eco world se zase dozvíte, jak vypadá ekologická a bezodpadová domácnost nebo získáte pravdivé informace o plastovo-obalové problematice dneška. Zjistíte, jak vypadá nakupování v bezobalových obchodech nebo jak se liší konvenční potraviny od těch s označením bio a jaký je jejich vliv na udržitelnost.

Děti

Chybět opět nebude ani program pro rodiče a hlídací koutek s aktivitami pro nejmenší návštěvníky. Na Výstaviště zavítají rovněž koučové, kteří vám poradí, jak na sobě pracovat nebo jak aktivovat svůj talent. Kompletní festivalový program i seznam vystavovatelů najdete na www.festivalevolution.cz .

Vstupenky

Můžete koupit online na stránkách festivalu nebo na místě.

 • Jednodenní vstupné stojí 230 Kč (při objednávce do 16.3. 2019 200 Kč)
 • Vstupenka na 3 dny stojí 550 Kč (při objednávce do 16.3. 2019 500 Kč
 • Studenti a senioři mají slevu, děti do 12 let vstup zdarma. Více na stránkách festivalu.

 

20 vstupenek ZDARMA pro členy Klubu JJ

Pro nejrychlejší klubáky máme vstupenku zdarma, pro ostatní slevu.

[přihlaste se]

Vstupenky se slevou

Členové klubu mají slevu 30%, protože mají vstupenky jen za 140 Kč (místo 200 Kč).
[přihlaste se]

Objednat vstupenku

PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?

Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

Semolinový pekáček

Snadný recept, jehož příprava vám nezabere mnoho času. Tento pokrm vám poslouží jako slaná svačinka nebo jako příloha coby obilninová složka kompletního ta...

Pečená zelenina s popencem a kopřivou

I když je jaro studené, stejně si ho dáme na talíř. V téhle podobě vás rozhodně zahřeje.
51
10

Zamilujte se do zdravé stravy

Rozhodli jste se jíst zdravěji, ze začátku s elánem studujete, nakupujete, měníte jídelníček, ale po čase začne vaše úvodní nadšení slábnout. Jak naskočit ...

Mrkváček do skleničky bez lepku

Máte rádi mrkvový dort? A co takhle si jej připravit do skleniček? Je to jednodušsí varianta tohoto skvělého zákusku a věřím, že si pochutnáte.

Ovesný nákyp s adzuki fazolemi

Jak se venku ochladí, začneme dělat nákypy. Rodina je nadšená ze slavnostního jídla a já efektivně zrecykluji přebytky uvařeného obilí a luštěnin.

Fialkový čaj

Failky právě kvetou. Přineste si domu hrst květů a můžete si z nich připravit nálev účinný na odkašlávání a na léčbu zánětu plic. Vypadá krásně, voní a chu...