Domů > Magazín > Blog

Hnidopiši patří do spamu

Dělala jsem večer pořádek v komentářích a mrkla jsem po delší době opět do spamu. Jako obvykle jsem mezi nabídkou na ještě účinnější viagru a novou kliniku na skvělé plastické operace našla pár hnidopichů, co se vloni snažili nám napsat. Je leden, nový rok, chtěla jsem být hodná, tak jsem jim odpověděla.

Složka se spamy

Jako obranu proti nesmyslným zprávám různých robotů máme komentáře rozdělené na ty, které se automaticky zobrazí a na ty, co spadnou do spamu. Nějaké chytré udělátko má v sobě nastaveno, které zprávy kam mají jít, stejně jako to máte v emailech. Do schránky se spamy nám padají reklamy na viagru na prodloužení penisu, výhodné pojištění, potenciální vyhrané miliony a jiné finanční lákadla. Spousta zpráv přichází anglicky, v azbuce či dokonce ve znacích, o kterých netuším, zda jsou z Číny či odjinud. Spamů je denně mraky, roboti se činí. Sotva stíháme číst vaše důležité komentáře, když se potřebujete poradit nebo sdílet nějaký zážitek. Takže spamovou složku jendou za čas prolétneme a vyklopíme do koše.

Víc než automat

Domníváme se s Helčou, že můj muž náš spam filtr povýšil na samostatnou myslící jednotku. Nevíme, jak to udělal, ale ten software rozpozná agresivní a ironické lidi nebo zlé a negativní komentáře! Chápu, že se dá někde naprogramovat a zadat seznam vulgárních slov, takže zprávu, která takové obsahuje, pak nepustí online. Ale ten náš chytrák pozná, že píše třeba inteligentní blbec, který nepoužije jedinné sprosté slovo, ale přesto je jeho komentář nehezky ironický, agresivní nebo velmi zlý a uráží nás, naše děti, rodiny nebo čtenáře. Někdy je to brutální, co jsou lidé schopni splodit, jinddy se i zasmějeme tomu, co jsou ti pisálci schopni vymyslet.

Občas někdo proklouzne online

Dietolog asi vede se svými hláškami o tom, že naše děti budou záprdci a nám že kapou z bradavek jáhly. Maso a mléko hanil tak vehementě, že se mu dokonce podařilo pár hlášek dostat online, takže tím pobavil či  vytočil i některé z vás.

Janina na jeden takový komentář, který prosákl, odepsala: Ty argumenty svědčí jen o tom, že mají mozek v mlze z jídla. Zažila jsem to sama, takže vím, jaké to je.

Ivana nás pobavila reakcí na jeho neuvěřitelnou masovou agitaci, když napsala: Ja si snad myslim, ze jste nejaky zoufaly chovatel dobytka, co hleda potencionalni zakazniky. Proc nam tady argumentujete ‚malymi zaprtky‘ a nezajimavymi vyzkumy? Zkuste treba Club fanousku Harley Davidson. Muzete jim navrhnout, at od zitrka jezdi v Toyote Yaris. Treba je Vase argumenty nadchnou a presvedci. Na strankach JJ pochopeni a podporu nenajdete.

Dietolog nás pobavil víckrát. Mezi jeho perly patří: Nejvýživnější je prej hlína. Přišel na to jakýsi Číňan, zakladatel hlínobiotiky. Strava má sestávat z 90% hlíny, 5% z trávy a zbytek je směs kůry a stromového listí.

Nebo: Nostalgie po obilovinách – největším odpadu lidské stravy a nejhorší nutriční katastrofě v evolučních dějinách Homo sapiens. Zamáčkněme slzu a buďme rádi, že toto středověké stravování na úrovni dnešního Třetího světa už máme za sebou.

Ale většina všech takových komentářů do spamu spadne, aniž bychom se o to nějak přičinily. Ten robot nějak tuší, co je ještě únosné a co už nikoli. Máme vždycky radost, když na takové vyřazené hlášky časem narazíme. Nemusely jsme to být my, kdo komentář odstranil, náš chytrý antispam to udělal za nás :-)

Někdy tam naopak spadne něco omylem

Občas tam tedy spadne některý z vašich delších komentářů nebo občas nějaký slovenský.  Za to se omlouváme, zřejmě ta vyšší inteligence patří k mladším generacím a Slovenština už je pro něj taky cizí jazyk . V momentě odhalení je odsouhlasujeme k publikaci, případně rovnou odpovídáme na dotaz!

Zpátky k tématu

Takže je začátek roku, já jsem pozitivně optimisticky naladěná a chci být hodná. A tak jsem před chvílí odpovědla i pár chytrákům, co skončili ve spamu. Psali hlouposti a útočili, ale zase nebyli až tak sprostí. Cítíla jsem z jejich psaní taky trochu strachu a napadlo mě, že třeba budou rádi, když daný problém pochopí. Proto jsem jim slušně odepsala a  dovysvětlila to, na co se ptali, i když to nejspíš byly jen řečnické otázky. Jedna z nich  mě rozesmála: Nechcete si konečně dodělat základku? Tomu jsem do PS napsala, že bych chtěla, proto teď chodím zase do školy, kde se obsah učiva pro děti od 6 do 12 let učíme. Odpovědi jsem poslala emailem, protože jejich komentáře už ležely ve spamu dost dlouho a těžko by se vraceli do starého článku pro odpověď. A hádejte co? Ani jeden se nepodařilo doručit, adresy neexistují.

Kde na to berou čas

Chápete, že někdo má tolik času, že si zřizuje emailovou adresu jen proto, aby napsal svůj názor na nějaký server? Musí vymyslet jméno, heslo, opsat nějaká shluk písmen,…Předpokládám, že když píšou do komentáře, ani nečekají na odpověď. Ale jakou pak mají motivaci to vůbec psát? U Dietologa začínám věřit, že on začíná věřit tomu, co píše :-) Ale co ti ostatní? Jeden můj internetový kolega z dob, kdy jsme pracovali oba na portálu, těmhle lidem říkal, že se chodí na cizí stránky prostě vyblít.

Mě to prostě nejde do hlavy. S časem jsem pořád na štíru, šetřím každou minutu na ty nejdůležitější věci v životě a váhám, čemu dát přednost. A oni si zřizují emaily na jedno použití a píšou nesmysly na web, kde těžko najdou pochopení. To mi nejde na rozum. Chtěla bych je vidět. Jak vypadají, co dělají, jak jsou staří? No, možná vlastně raději nechci :-)

Já občas taky zabloudím při hledání informací na nějaké stránky, kdy jsem vedle z toho, co se tam řeší, nebo co říkají lidé v diskusích. Ale nikdy mě ještě nenapadlo psát na stránky, které jdou proti mému přesvědčení, svůj protinázor. Když vidím nadšení tamních čtenářů, nemám touhu je přemlouvat, navíc bych se do případně diskuse stejně nevracela.

Krásný rok bez hnidopichů

I v  minulosti jsem občas někomu, kdo byl jízlivý a spadl do spamu, odepsala. V 99 % ty emaily nešlo doručit. Takže už na ně kašlu a letos to udělám zronva tak. Jsou to hnidopiši se spoustou času :-) At´je to mlha na mozku nebo prostá lidská blbost, je škoda na ně plýtvat energií, že.

Přeji nám všem, aby ten letošní rok vám přinášel do cesty samé milé lidi a všichni hnidopiši spadli sami od sebe do spamu. A když se nějaký přeci jen prokouše až k nám či k vám, tak si zkusme říct, že buď je to nastavené zrcadlo (a je radno se nad tím zamyslet, než to smažeme) nebo se máme od srdce zasmát.

Krásný rok 2015 přeje

Eva

PS: Pokud se váš komentář nezobrazil online – spadli jste do spamu. Buď jste psali divná slova, vkládali podezřelé adresy, moc dlouhý komentář anebo vás náš antispam považuje taky za hnidopicha :-)

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Já budu tedy pravděpodobně také spamer :-D O Vánocích jsem posílala do čtenářských receptů recept na kváskovou bezlepkovou vánočku a doteď také nic …:-)

Aspoň jsi proškolená a zase o něco chytřejší…:-D dobrá škola. A je to vážně ztráta energie!

Ukázat další komentáře