Nevyhazujte vánoční balící papíry – tvořte z nich

5

Pokud máte v rodině děti nebo jste sami kreativní, máte v papírech úžasný materiál na tvoření. A navíc to bude chytrý způsob recyklace. Z použitých dárkových papírů se dají udělat krásné krabičky, vánoční přání a cedulky na dárky.

Chytrá recyklace

Na výrobu dárkových papírů padne hodně dřeva a vody. Přijde mi líto, s ohledem na přírodu, je během pár sekund zlikvidovat při rozbalování dárků. Dají se využívat i po použití a dětem udělají spoustu radosti. Já to dělám tak, že z každého dárkového papíru, který se do naší rodiny dostane, schovám jeden dva aršíky do desek mezi barevné papíry. Při tvoření se pak velmi hodí. Děti jsou nadšené ze stříbrných a zlatých motivů, z blýskavého provedení i různých obrazců, které na nich jsou.

Neumíte kreslit? Vystřihujte!

Využívání natištěných motivů se hodí všem, kdo chtějí tvořit, ale neumějí kreslit. Pokud chytře zkombinujete motivy z balících papírů a čtvrtku, na kterou je nalepíte, stačí už jen dopsat „Šťastné a veselé“ a máte krásné vánoční kartičky či přáníčka hotová.

Vánoční přání a cedulky na dárky

Z použitých dárkových papírů lze vystříhat motivy a vyrobit krásná přáníčka nebo cedulky na dárky, kterými označíme, kdo má dárek dostat.
Když byly děti malinké, tak jen nabarvily papír a nalepily vystřižený motiv (hvězdičku, vločku, stromeček, sovu, srnku, balíček apod.) viz foto dole v galerii. Jako větší už dokázaly vytvořit skutečně krásné koláže. Dárkový papír může sloužit jako podklad, na který se kreslí nebo lepí jiné motivy, jako vyplň tvarů (např obsah vánočních koulí, bříško sněhuláka nebo vánoční stromeček) nebo sám motiv tvoří hlavní část přáníčka (vystřižené vločky z papíru se nalepí na přáníčko apod.) Internet je plný nápadů, pokud nemáte dost vlastních. Schovejte si pár kousků od každého papírů a máte celý rok co tvořit.

Dárkové krabičky

Z použitých dárkových papírů můžete udělat krásné dárkové krabičky. Stačí polepit krabice od různého zboží motivy z vánočních papírů a máte originální nové obaly.

Vystřihovánky pro nejmenší

Malé děti ohromně baví stříhat a často nám rozstříhají i něco, co nás moc mrzí. Použité dárkové papíry jsou skvělé vystřihovánky, tak jim je dejte, ať si hrají. Dítě se zabaví, naučí se jemné motorice a vy ušetříte za drahé vystřihovánky z obchodu. Naše holky se dokázaly s balícími papíry zabavit na půl dne viz fotka.

PS: A až na vás přijde pocit, že už nechcete plýtvat papírem, zkuste balit dárky jinak, třeba jako my (Jak u nás balíme vánoční dárky).

Už nikdy nechci zpět: konečně se cítím se fit

Evacernosk: Děkuji za tento kurz, přesto že jsem dané...

Inspirující kurz pro začátečníky

Lenka: Milá Evo, milá Helčo, ještě jednou vřelé díky za...

Martina: Výborné! A muž pochválil: „Máš

Martina: Výborné! A muž pochválil: "Máš to dobrý" :)...

Vstávám teď tak, že vyskakuju z postele

KatkaM.: Cítím se báječně a nejsem unavená a opuchlá....

Bez vás bych byla ztracená

Martina: Díky za všechny vaše skvělé nápady, já bych...

Bez ranní polévky to u mě už nejde

Zdlang: Devcata, jsem spokojena, jak to valim a zvladam,...

Po 6. dni mi splasklo břicho

Market: Dnes 6. den, váha šla krásně dolů o...

I v 67 letech lze jíst zdravě!

Zachoptik: Dobrý den, 14 dní je za mnou. Je...

Články jsou tak nabité tipy, že jde z toho hlava kolem 🙂

Martina: Díky moc za celý “seriál” Cestujeme se zdravou stravou,...

Skvělé filmy, neskuteční lidé

Jana: Mila Evi a Heli a vsichni, kdo jste...

Rychlá příprava jídel, které mi chutnají

Pribe: Mám dole 4,8 kg a pokračuji dál. Je...

Shodila jsem 7 kg a vysadila prášky na spaní

Hanka: Dobrý den, chtěla bych Vám napsat pár řádek...

Vaše stránky mě nadchly

Agatha: Vaše stránky mě nadchly a hodně inspirovaly. Už...

Úklid podle vás je super: kuchyň takový vítr dlouho nezažila

Radka: Jsem nadšená ze spousty skvělých receptů a rad....

Tomu bych nevěřila: Po 3 dnech na JJ stravě mi splasklo břicho!

cihal: Zdravím vás. Začala jsem dle videa polévkami k...

Za týden co jíme jinak o čtyři kila méně

Merci 72: Krásné ráno děvčata. Chtěla bych Vám mockrát...

Seriál: Jak na jaro

materiály
 • Stáhněte si jej a upravte jídelníček.
 • Vyhněte se nemocem a jarní únavě.
 • Jídelníček ke stažení!
 1. Když byly děti malé a neuměly číst, tak jsem ze starého balícího papíru vystřihla několik druhů motivů (krtečci, myšky, ježci ….) Ty jsem nalepila na papírové hvězdy a dala každému pod talíř. Na balíčky jsem pak lepila kartičky s motivy (místo jmenovek). A děti mohly rozdávat…Když už jsem u toho, tak později jsme místo jmenovek lepili křížovky s tajenkou jména obdarovaného nebo psali hádanky (např. nejmladší řidička – když dcera udělala řidičák, fazolový král – „děda vždy pěstoval fazole a měl je moc rád“ a nebo různé tvary jmen – Lenka, Lenička, Leňulka, Lenuška, Leňánek), byl to zábavné balit i rozbalovat. a když se zapojily i děti, bylo o překvapení i pro mě. Veselé, zdravé, ekologické a hlavně pohodové Vánoce všem 🙂

 2. Evo, Ajko a všichni klubáci i neklubáci, chci vám popřát krásné Vánoce, hodně štěstí, hodně zdraví a rodinné pohody i v novém roce 2020.

  • Děkujeme Naďo, vám i vašim blízkým přejeme požehnané svátky a ať je ten další rok veselejší a pohodovější než ten končící ❤

 3. Doma se v oblasti smysluplného ne-/pořizování věcí snažíme jak o upcyklaci (zajímavý termín, což?) a snad ještě více o to, nepořizovat další věci, které by pak bylo nutno jakkoliv cyklovat. Loni jsme využili krabice, které měli v obchodě na vyhození, ozdobili jsme je tématickými motivy vánočního času vystřiženými ze starých balicích papírů, na každý jsme napsli kousek koledy, která buď přímo ladila s obdarovaným, nebo ji má oblíbenou. Hudebníci to dostali i s kouskem notového zápisu. Z balení se stala tvořivá aktivita a součást těšení se na Vánoce a všichni jsou vždy zvědaví, v čem letos od nás ten dáreček dostanou. A přesně, jak píšete, tak nejen tvoříme ze zbytků papíru, ale ten, kdo se na nic vetšího necítí, tak prostě vystřihuje, lepí a užívá si koláž na tisíc způsobů. Je tolik možností …

  • To je parada,tleskam! 👏Neporizovat veci vnimam jako dobry zaklad 👍😉 Diky za krasne tipy a zkusenost z vasi rodiny.

 4. Zobrazit 5 komentáře

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článek17x nepečené cukroví – stihnete ho i na poslední chvíli
Další článekBezlepková pletená vánočka z kvásku