Domů > Magazín > Žijeme jinak

Nevyhazujte vánoční balící papíry – tvořte z nich

Pokud máte v rodině děti nebo jste sami kreativní, máte v papírech úžasný materiál na tvoření. A navíc to bude chytrý způsob recyklace. Z použitých dárkových papírů se dají udělat krásné krabičky, vánoční přání a cedulky na dárky.

Chytrá recyklace

Na výrobu dárkových papírů padne hodně dřeva a vody. Přijde mi líto, s ohledem na přírodu, je během pár sekund zlikvidovat při rozbalování dárků. Dají se využívat i po použití a dětem udělají spoustu radosti. Já to dělám tak, že z každého dárkového papíru, který se do naší rodiny dostane, schovám jeden dva aršíky do desek mezi barevné papíry. Při tvoření se pak velmi hodí. Děti jsou nadšené ze stříbrných a zlatých motivů, z blýskavého provedení i různých obrazců, které na nich jsou.

Neumíte kreslit? Vystřihujte!

Využívání natištěných motivů se hodí všem, kdo chtějí tvořit, ale neumějí kreslit. Pokud chytře zkombinujete motivy z balících papírů a čtvrtku, na kterou je nalepíte, stačí už jen dopsat “Šťastné a veselé” a máte krásné vánoční kartičky či přáníčka hotová.

Vánoční přání a cedulky na dárky

Z použitých dárkových papírů lze vystříhat motivy a vyrobit krásná přáníčka nebo cedulky na dárky, kterými označíme, kdo má dárek dostat.
Když byly děti malinké, tak jen nabarvily papír a nalepily vystřižený motiv (hvězdičku, vločku, stromeček, sovu, srnku, balíček apod.) viz foto dole v galerii. Jako větší už dokázaly vytvořit skutečně krásné koláže. Dárkový papír může sloužit jako podklad, na který se kreslí nebo lepí jiné motivy, jako vyplň tvarů (např obsah vánočních koulí, bříško sněhuláka nebo vánoční stromeček) nebo sám motiv tvoří hlavní část přáníčka (vystřižené vločky z papíru se nalepí na přáníčko apod.) Internet je plný nápadů, pokud nemáte dost vlastních. Schovejte si pár kousků od každého papírů a máte celý rok co tvořit.

Dárkové krabičky

Z použitých dárkových papírů můžete udělat krásné dárkové krabičky. Stačí polepit krabice od různého zboží motivy z vánočních papírů a máte originální nové obaly.

Vystřihovánky pro nejmenší

Malé děti ohromně baví stříhat a často nám rozstříhají i něco, co nás moc mrzí. Použité dárkové papíry jsou skvělé vystřihovánky, tak jim je dejte, ať si hrají. Dítě se zabaví, naučí se jemné motorice a vy ušetříte za drahé vystřihovánky z obchodu. Naše holky se dokázaly s balícími papíry zabavit na půl dne viz fotka.

PS: A až na vás přijde pocit, že už nechcete plýtvat papírem, zkuste balit dárky jinak, třeba jako my (Jak u nás balíme vánoční dárky).

PS: Z práce do práce, život letí a vy nic nestíháte?

Pokud před sebou stále jen hrnete všechny ty povinnosti, které život přináší, je čas se zastavit. 🛑 Je tohle život, který chcete? O tomto jste snili? Asi ne. V přírodě začíná nový biologický rok, nový začátek a i my to letos můžeme udělat jinak. Právě tomu se v Jarní Očistě také věnujeme a máme dokonce připravený silný závěrečný aktivační rituál, aby se vaše záměry mohly uskutečit. Zdaleka v očistě nejde jen o vyvážený jídelníček. Pojďte si ujasnit touhy, naberte zas energii a pojďte se cítit ve svém těle lépe. Začněte s námi 8 týdenní Jarní očistu. Pročistíme tělo, zlepšíme jídelníček, postavu i psychiku.

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

19 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Když byly děti malé a neuměly číst, tak jsem ze starého balícího papíru vystřihla několik druhů motivů (krtečci, myšky, ježci ….) Ty jsem nalepila na papírové hvězdy a dala každému pod talíř. Na balíčky jsem pak lepila kartičky s motivy (místo jmenovek). A děti mohly rozdávat…Když už jsem u toho, tak později jsme místo jmenovek lepili křížovky s tajenkou jména obdarovaného nebo psali hádanky (např. nejmladší řidička – když dcera udělala řidičák, fazolový král – “děda vždy pěstoval fazole a měl je moc rád” a nebo různé tvary jmen – Lenka, Lenička, Leňulka, Lenuška, Leňánek), byl to zábavné balit i rozbalovat. a když se zapojily i děti, bylo o překvapení i pro mě. Veselé, zdravé, ekologické a hlavně pohodové Vánoce všem :)

Evo, Ajko a všichni klubáci i neklubáci, chci vám popřát krásné Vánoce, hodně štěstí, hodně zdraví a rodinné pohody i v novém roce 2020.

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

25
13

Tip na (nejen) vánoční dárek, který určitě potěší

Některé dárky nestojí ani korunu, přesto mohou být pro obdarovaného tím nejkrásnějším dárkem, jaký kdy dostal. Pokud se vám tenhle nápad líbí jako vánoční ...
18
2

Domácí adventní kalendáře za babku: pro celou rodinu!

Kupované adventní kalendáře s běžnými sladkostmi nejsou zdravé a navíc jsou nudné. Zkuste to letos jinak. Přinášíme vám spoustu nápadů a také postup toho n...

Nenuďte se! Tvořte!

Slovo nuda určitě nepatří do mého slovníku. Nemám ráda nečinně sedět a koukat na televizi jen proto, že momentálně mě nic lepšího nenapadá. Mě toho bohužel...

6 tipů na Velikonoční kraslice (bez vejce!)

Na kreslení kraslic není třeba slepičí vejce. Zkuste některou z těch 6 vegan friendly alternativ. A zapojte i děti!
2
4

Barviva na velikonoční vejce pronikají i pod skořápku

Barvíte vejce klasickými koupenými barvivy v prášku? A víte, co obsahují? Riskujete zdraví (nejen) vašich dětí.
1
5

Z obchodů mizí mikrotenové sáčky. Co bude místo nich?

Mikrotenové sáčky většina z nás používá k nákupu pečiva, ovoce a zeleniny. V některých obchodech je ale zákazníci hledají marně, začínají postupně mizet. T...