Nevyhazujte vánoční balící papíry – tvořte z nich

5

Pokud máte v rodině děti nebo jste sami kreativní, máte v papírech úžasný materiál na tvoření. A navíc to bude chytrý způsob recyklace. Z použitých dárkových papírů se dají udělat krásné krabičky, vánoční přání a cedulky na dárky.

Chytrá recyklace

Na výrobu dárkových papírů padne hodně dřeva a vody. Přijde mi líto, s ohledem na přírodu, je během pár sekund zlikvidovat při rozbalování dárků. Dají se využívat i po použití a dětem udělají spoustu radosti. Já to dělám tak, že z každého dárkového papíru, který se do naší rodiny dostane, schovám jeden dva aršíky do desek mezi barevné papíry. Při tvoření se pak velmi hodí. Děti jsou nadšené ze stříbrných a zlatých motivů, z blýskavého provedení i různých obrazců, které na nich jsou.

Neumíte kreslit? Vystřihujte!

Využívání natištěných motivů se hodí všem, kdo chtějí tvořit, ale neumějí kreslit. Pokud chytře zkombinujete motivy z balících papírů a čtvrtku, na kterou je nalepíte, stačí už jen dopsat „Šťastné a veselé“ a máte krásné vánoční kartičky či přáníčka hotová.

Vánoční přání a cedulky na dárky

Z použitých dárkových papírů lze vystříhat motivy a vyrobit krásná přáníčka nebo cedulky na dárky, kterými označíme, kdo má dárek dostat.
Když byly děti malinké, tak jen nabarvily papír a nalepily vystřižený motiv (hvězdičku, vločku, stromeček, sovu, srnku, balíček apod.) viz foto dole v galerii. Jako větší už dokázaly vytvořit skutečně krásné koláže. Dárkový papír může sloužit jako podklad, na který se kreslí nebo lepí jiné motivy, jako vyplň tvarů (např obsah vánočních koulí, bříško sněhuláka nebo vánoční stromeček) nebo sám motiv tvoří hlavní část přáníčka (vystřižené vločky z papíru se nalepí na přáníčko apod.) Internet je plný nápadů, pokud nemáte dost vlastních. Schovejte si pár kousků od každého papírů a máte celý rok co tvořit.

Dárkové krabičky

Z použitých dárkových papírů můžete udělat krásné dárkové krabičky. Stačí polepit krabice od různého zboží motivy z vánočních papírů a máte originální nové obaly.

Vystřihovánky pro nejmenší

Malé děti ohromně baví stříhat a často nám rozstříhají i něco, co nás moc mrzí. Použité dárkové papíry jsou skvělé vystřihovánky, tak jim je dejte, ať si hrají. Dítě se zabaví, naučí se jemné motorice a vy ušetříte za drahé vystřihovánky z obchodu. Naše holky se dokázaly s balícími papíry zabavit na půl dne viz fotka.

PS: A až na vás přijde pocit, že už nechcete plýtvat papírem, zkuste balit dárky jinak, třeba jako my (Jak u nás balíme vánoční dárky).

⏩ BRZY ZAČÍNÁ PODZIMNÍ DETOX KURZ

Deti sa úspešne chopili varenia, všetci sme zhodili 3-4 kg (Eva)

Eva: Chcela by som sa vám poďakovať za super...

Z jídelníčku je nadšená celá rodina

Beagil: Varím podla Vaších receptov a celá rodinka je...

Díky zdravé stravě mi zmizel myom

Havliar: Já chci moc pochválit stránky!!! Jsou super! Teď...

Už nechci vařit klasiku, kterou jsem dříve vařila

Pavlivlmaeorua: S pomocí dcery jsem se dostala k programu...

Nehoní mě mlsná a dokázala jsem se vzdát kávy

Silvushe: Evi, Helčo, jste fenomenální ! Vy i vaše...

Jsem nadšená jak z výsledků, tak z vaření (Vlastimila)

Vlastimila: Krásný den všem 🌞 Včera jsem dokončila 14....

S recepty z Jíme Jinak si přímo labužnicky dopřáváme (Janka)

Janka: Musím to jít někam napsat :-) Luxusní! Skvělé!...

Díky kurzu člověk přemýšlí, co vaří

Kacezak: Tak a první týden je za námi. Jsme...

Syn zahodil instantní polévku, aby si dal moji

Dagbri: Mám dobré zprávy. Když starší syn ochutnal tuto...

Vaše videorecepty jsou úžasné, každý den se zdokonaluji

Iva: Ahoj! Od 21.12. nepiju kávu, od 25.12. nejím...

Necítím hlad mezi jídly a už nepotřebuji sladkosti (Zdenka)

Zdenka: Dobrý den, dnes mám 4. den. Nejdříve jsem...

Vše výtečně chutná (Alexandra)

Alexandra: Dnešní oběd a další skvělý recept - hlíva...

Díky Klubu jsem za měsíc zhubla 6 kilo a cítím se skvěle

Hana a Olda: chci Vám moc poděkovat za úžasné recepty,...

Chuťové orgie díky kurzu Jarní očista

Dudysek: Zdravím moc do JJ a musím vyjádřit velké...

Nechápu, jak jsem přežila, když jsem jedla, jak jsem jedla

Eva: Díky! A jinak celé menu opravdu skvělé... s...

Obleču šaty, které jsem X let neoblékla

Ilona L.: Mám jednu naprosto luxusní zprávu! Moje 69letá...
  1. Když byly děti malé a neuměly číst, tak jsem ze starého balícího papíru vystřihla několik druhů motivů (krtečci, myšky, ježci ….) Ty jsem nalepila na papírové hvězdy a dala každému pod talíř. Na balíčky jsem pak lepila kartičky s motivy (místo jmenovek). A děti mohly rozdávat…Když už jsem u toho, tak později jsme místo jmenovek lepili křížovky s tajenkou jména obdarovaného nebo psali hádanky (např. nejmladší řidička – když dcera udělala řidičák, fazolový král – „děda vždy pěstoval fazole a měl je moc rád“ a nebo různé tvary jmen – Lenka, Lenička, Leňulka, Lenuška, Leňánek), byl to zábavné balit i rozbalovat. a když se zapojily i děti, bylo o překvapení i pro mě. Veselé, zdravé, ekologické a hlavně pohodové Vánoce všem :)

  2. Evo, Ajko a všichni klubáci i neklubáci, chci vám popřát krásné Vánoce, hodně štěstí, hodně zdraví a rodinné pohody i v novém roce 2020.

    • Děkujeme Naďo, vám i vašim blízkým přejeme požehnané svátky a ať je ten další rok veselejší a pohodovější než ten končící ❤

  3. Doma se v oblasti smysluplného ne-/pořizování věcí snažíme jak o upcyklaci (zajímavý termín, což?) a snad ještě více o to, nepořizovat další věci, které by pak bylo nutno jakkoliv cyklovat. Loni jsme využili krabice, které měli v obchodě na vyhození, ozdobili jsme je tématickými motivy vánočního času vystřiženými ze starých balicích papírů, na každý jsme napsli kousek koledy, která buď přímo ladila s obdarovaným, nebo ji má oblíbenou. Hudebníci to dostali i s kouskem notového zápisu. Z balení se stala tvořivá aktivita a součást těšení se na Vánoce a všichni jsou vždy zvědaví, v čem letos od nás ten dáreček dostanou. A přesně, jak píšete, tak nejen tvoříme ze zbytků papíru, ale ten, kdo se na nic vetšího necítí, tak prostě vystřihuje, lepí a užívá si koláž na tisíc způsobů. Je tolik možností …

    • To je parada,tleskam! 👏Neporizovat veci vnimam jako dobry zaklad 👍😉 Diky za krasne tipy a zkusenost z vasi rodiny.

  4. Zobrazit všech 5 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekVánoční salát jinak
Další článekVšichni jste hrdinové!