Domů > Magazín > Žijeme jinak

Velikonoční dekorace neboli Kinder vajíčko jinak

sezóna jaro

Velikonoční tvoření děti moc baví. Tyhle krásné barevné koule jsou jednak velmi dekorativní, jednak se dají použít jako vajíčko s překvapením. Stačí, když na začátku vložíte dovnitř hračku.

Co budete potřebovat

 • nafukovací balónky
 • barevné bavlnky
 • misku s vodou a cukrem (nebo lepidlem typu herkules)
 • malou hračku do vajíčka (chcete-li)
 • špendlík
 • igelitový ubrus nebo noviny na ochranu širokého okolí
 • misku s vodou a utěrku na umytí a utření rukou

A odvahu se trochu ulepit. Dětem se to líbilo náramně!

💡 TIP: Sezóna plavek je tu! Zkus tento jídelníček a sprav si postavu.

Jak na to

 1. Nafoukněte balónky jen tolik, aby byly malé a šišaté jako větší vejce.
 2. Do balónku vložte malinkou hračku a zavažte, aby neunikal vzduch.
 3. Bavlnku odmotejte a namočte do mističky s lepidlem nebo cukrovým roztokem (smíchá se voda s větším množstvím cukru a nechá rozpustit). Ten doporučuji tam, kde se dělá s malinkými dětmi, které si olizují prsty. Ne že bychom je chtěli krmit cukrem, ale bude to lepší než lepidlo.
 4. Namočenou bavlnku křížem krážem omotejte kolem balonku, aby vznikla síť natolik hustá, že hračka nepropadne mezerou.
 5. Můžete kombinovat různé barvy nebo pracovat s jednou, co se vám bude líbit.
 6. Připravené vajíčko nechte usušit cca 12 hodin zavěšené ve vzduchu nebo položené na skleničkách (nutno po čase otočit, aby bavlnka uschla na všech místech).
 7. Když je bavlnka suchá a na balónku vytvořila pevnou krustu, píchneme špendlíkem do balónku a máme hotové vajíčko s hračkou uvnitř.
 8. Pokud unvitř hračku nemáte, možná se vám bude líbit i varianta s ponechaným balónkem viz třetí foto.

Kam s nimi

My jsme si je zavěsili na lustr v kuchyni, abychom se z nich mohli radovat každý den. Je to ale hezká dekorace do truhlíků s kytičkami na velikonoční košíčky, věnečky apod.

 

Malé děti

 

Tvořit něco vlastníma rukama, co nemusí mít úplně přesný tvar, to je dokonalá zábava pro malé děti. Žádná očekávání, žádný stres, jen tvoření a soustředění. Nedá se to zkazit. Zatímco my dospělí nesnášíme pocit, že se lepíme, jim se to náramně líbí. Zda zvolíte cukr nebo lepidlo, je na vás, jen doporučuji neupozorňovat na to, že to, v čem se matlají, je sladké :-)

Ať děláte tyhle velikonoční vajíčka s malými nebo velkými, hodí se mít po ruce mističku s čistou vodou a utěrku na umytí. Malí patlálkové jsou schopni cestou na záchod zalepit všechny kliky a dveře, které cestou potkají.

Vánoční alernativa

Nafouknete-li balónky víc než jen do tvaru vejce, můžete si stejně připravit vánoční koule. Tady se rozhodně užijí stříbrné, zlaté a jiné třpytivé bavlnky.

 

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

8 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

To je krasny napad!!! Dakujem

Dělali jsme už s dětmi. Každý přidal ruku a nápad..

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

Mrkvová vajíčka v čokoládě

Zdravá a rychle hotová veselá (nejen) velikonoční plněná čokoládová vajíčka s překvapením uvnitř. Super svačinka nebo zdravá nadílka na Velikonoce.
4

6 tipů na Velikonoční kraslice (bez vejce!)

Na kreslení kraslic není třeba slepičí vejce. Zkuste některou z těch 6 vegan friendly alternativ. A zapojte i děti!

Polystyrenové a sádrové kraslice

Šárka, kterou znáte z komentářů a z jejího příběhu o tom, jak stravou zachraňovala malého syna, nám poslala, jak polystyrenová vajíčka vypadají, když se to...
95
3

Tradiční velikonoční menu: den po dni

Víte, co je kočičí tanec nebo šumajstr? A co se jedlo tradičně na Zelený čtvrtek? Naši předci měli na toto období přesně stanovená tradiční jídla. Po čtyři...

Velikonoční mazanec bez cukru, vajec a mléka (vegan)

Co by to bylo za Velikonoce bez tradičního mazance? Tento mazanec z lievito madre kvásku a špaldové mouky je voňavý a nadýchaný. Neobsahuje cukr, vejce, an...

Sladké jidáše ve tvaru zajíčka

Na Velikonoce se tradiční peklo sladké kynuté pečivo tzv. Jidáše. My jsme je připravili netradičně ve tvaru roztomilých velikonočních zajíčků :-) Toto těst...