Domů > Magazín > Vaše příběhy

Jak mě zachránila polévka Koi-koku (Zdeňka, 28 let)

Zdeňka je další z maminek, která si vyzkoušela, jak polévka z kapra, Koi-koku, účinně pomáhá doplnit krev a dodává sílu. Po porodu se třásla vyčerpáním a bála se, že novorozenou dcerku upustí. Na polévku, která ji v těhotenství vůbec nechutnala, teď nedá dopustit a doporučuje ji všem nastávajícím maminkám mít připravenou v mrazáku.

Příprava na těhotenství

Zdravím všechny, jmenuji se Zdenka a ráda bych se s Vámi podělila o mou zkušenost s polévkou Koi-koku. Jím jinak 3 roky, předtím jsem rok nejedla cukr, maso a pečivo, ale bezvadný můj jídelníček rozhodně nebyl. Mému těhotenství předcházelo rok a půl dlouhé čištění mého těla, které jsem absolvovala s pomocí paní doktorky Strnadelové. O mých eliminacích a nelehkého průběhu mojí očistné akce se s Vámi podělím příště. Dneska bych ráda zdůraznila můj poporodní stav.?

Příprava na porod

Měla jsem bezproblémové těhotenství, velmi aktivně jsem se připravovala na porod a na miminko jsme se s přítelem velmi těšili. Každý den jsem cvičila, popíjela vývar z lněného semínka, čaj z maliníku, meditovala a ladila se na naše miminko. Přečetla jsem pár knih o přirozených porodech, kojení a byla jsem naprosto rozhodnutá rodit doma v prostředí, ve kterém se cítím dobře, bez invazivních zásahů. Prostě jsem na porod svého prvního dítěte potřebovala mít klid a aby mi do toho nikdo nekecal ?

Porod byl rychlý

Když přišel den D, bylo vše připravené, nakoupené. Rodila jsem do porodního bazénku u nás v obýváku s partnerem, porodní asistentka dorazila na poslední tři kontrakce. A přesně tak jsme to chtěli, byli jsme doma v klidu, sami – užívali jsme si tu intimitu okamžiku. Narodila se nám krásná zdravá holčička. Porod trval dvě hodiny, byl velmi rychlý, ale stál mě hodně sil, měla jsem kontrakci za kontrakcí. Pro prvorodičku je dvouhodinový porod opravdu rychlý….  Po porodu jsem byla dost zesláblá – což mě překvapilo, protože jsem se cítila v kondici, ale porod je pro ženu velmi náročný proces, jak už dnes dobře vím.

Po porodu jsem byla slabá

Přítel mi ráno uvařil zdravou snídani, hustý zeleninový vývar z quinou a s Koi-koku, kterou jsme uvařili ještě v těhotenství a dali zamrazit v sáčcích na výrobu ledu. Toto doporučení jsem dostala od paní doktorky Strnadelové, které v duchu děkuji každý den, když si ráno vývar vařím a přidávám do něj Koi-koku.

Po porodu jsem byla velmi zesláblá a měla jsem chvíle kdy se mi roztřáslo celé tělo a nemohla jsem tento třes nějak zastavit, bylo to z vyčerpání. Ale nebylo úplně možné jen spát a nabírat síly, máte vedle sebe malý novorozený uzlíček, o který se musíte postarat. Aby toho nebylo málo byla jsem 2 dny po porodu (doba kdy potřebujete nejvíce pomoci) doma úplně sama, přítel musel naléhavě pryč a vždy mi donesl jen snídani a oběd (což samozřejmě byla taky velká pomoc, ale bylo jí třeba více).

Koi-koku dvakrát denně

Uvědomila jsem si, že to musím zvládnou sama a že se co nejdříve musím dát do kupy. Do ranních polévek jsem si dávala dvojitou porci Koi-koku a měla jsem i k večeři. První týden jsem toho s miminkem moc nenaspala a i přes to jsem to po třech dnech dávala už bez třesu a strachu, že mou malou dcerku neudržím. Několikrát jsem Koi-koku měla v těhotenství a vůbec mi nechutnala, teď si jí dávám s chutí, velmi mi pomáhá přečkat toto náročné období, na které se nelze moc připravit a vše se řeší tak nějak v běhu.

Doporučila bych všem nastávajícím maminkám připravit si Koi-koku do mrazničky pro případ, že nebudete mít tolik sil, kolik by jste potřebovaly.

Přeji všem jen to dobré v novém roce,

Zdeňka Mačutková 

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

17 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

corbicka
30. 12. 2023

Hezký večer děvčata,
Asi se hloupě zeptám, to si mám sehnat toho kapra co si lidi pěstují v jezírkách? Asi bych z něho tu polévku potřebovala, jsem čerstvě po osmi chemkách.
Díky za info 😄.

takhle v zimě je problém sehnat malého kapra, aby byla dobrá. Pstruha bych se nebála, hlavní je sladkovodní ryba, co žila v čisté vodě. Nejelpší, co jsme měli, byla z kilového lína. Z kapra se mi zdá taková bahnivá? A to ho jime často

Ukázat další komentáře