Domů > Magazín > Žijeme jinak

Nenuďte se! Tvořte!

Slovo nuda určitě nepatří do mého slovníku. Nemám ráda nečinně sedět a koukat na televizi jen proto, že momentálně mě nic lepšího nenapadá. Mě toho bohužel vždycky napadá příliš a potřebovala bych, aby den měl víc jak 24 hodin. Můj manžel už ví, že prostě dlouho v klidu nevydržím a bere to vždy s úsměvem. Takže když i vy budete mít čas a chuť si zarelaxovat, můžete si něco připravit do domácnosti nebo prostě jen tak pro radost.

Vytvořte krásné dřevěné dárky

Tato prkýnka už mám delší dobu a asi je to z fotek i vidět. Koupila jsem je kdysi na trhu za malý peníz, pro případ, že je budu potřebovat. Delší dobu ležela jen tak ladem, až mě nakonec napadlo udělat z nich pro každého člena rodiny jmenovku na stůl. Poslouží to nejen jako jmenovka a dekorace, ale klidně i jako podložka pro skleničku nebo talířek. Pro tuto práci jsem použila dřevěná obyčejná prkénka a ten nejobyčejnější pyrograf na vypalování dřeva. Koupila jsem ho před několika lety v Lidlu a nestál mě snad ani 10 euro. Jdou sehnat i lepší a kvalitnější vypalovačky, ale na to moje tvoření je to až až. Nejsem žádný umělec, tak nějaké profi přístroje nepotřebuji. Určitě si pomyslíte, že to zase taková krása není, mně to ale dělá radost a dělá to radost i druhým. Určitě šikovnější lidé si s tím poradí lépe, než já a vykouzlí něco hezčího. Píšu tento článek jen pro inspiraci, možná, že to někoho osloví a může si vyrobit něco hezkého nejen pro sebe, ale i pro ostatní jako dárek.

Pozor na prsty

Tento levný pyrograf má několik vyměnitelných špiček. Dávejte velký pozor při kreslení a hlavně pokud budete špičky vyměňovat, nechte pyrograf pořádně vychladnout. Vypaluje to nejen dřevo, ale i prsty. Dávejte také pozor, kam horký přístroj pokládáte, abyste si nezničili stůl nebo pracovní podložku.

Fantazii se meze nekladou

Pokud jste hodně šikovní, pro tuto práci budete potřebovat jen obyčejnou tužku na předkreslení požadovaného motivu. Pokud ovšem nejste žádní borci, jako já, budete k tomu potřebovat různé šablony, které vám hezky usnadní práci. No a pak různé dřevěné věci k dekoraci. Vařečky, lžíce nebo, jak vidíte na fotce kus dřeva z olivovníku, který poslouží jako tácek, bude záležet na velikosti. Co si budete chtít vyrobit, bude záležet na vaší fantazii.

Použít se dá leccos

Moje dcera mě vždy nezapomene upozornit na to, že jsem takový vetešník. Nerada něco vyhazuji, protože nevím, kdy se mi to bude hodit. Když jsem dárkem dostala víno v této dřevěné krabici, měla jsem větší radost z té krabice, než z toho luxusního pití, co bylo uvnitř. Proto i tato krabice šla do komory pro lepší časy. Na povrchu měla nápis a logo vína, ale to šlo lehce pryč smirkovým papírem. A pak jsem si to už zase vylepšila podle mého gusta. Tentokrát jsem použila černou fixu jako u bedýnek z ovoce. Já věděla proč tu krabičku nevyhazovat. A pak nezbývá, než jí naplnit, čím chcete. Je to takový malý úložný prostor a nevypadá ani na pohled ošklivě. A hlavně, jako vždycky u všeho platí, že to bylo tvořeno s nadšením a láskou, že jsem se u toho pobavila, odpočinula a hlavně jsem nudou nečučela na televizi.

Doufám, že tento kratičký článek vám pomůže třeba při přípravě dárků a nebo recyklaci různých krabic, bedýnek a dřevěných nástrojů. Kdo si hraje nezlobí.  

PS: Z práce do práce, život letí a vy nic nestíháte?

Pokud před sebou stále jen hrnete všechny ty povinnosti, které život přináší, je čas se zastavit. 🛑 Je tohle život, který chcete? O tomto jste snili? Asi ne. V přírodě začíná nový biologický rok, nový začátek a i my to letos můžeme udělat jinak. Právě tomu se v Jarní Očistě také věnujeme a máme dokonce připravený silný závěrečný aktivační rituál, aby se vaše záměry mohly uskutečit. Zdaleka v očistě nejde jen o vyvážený jídelníček. Pojďte si ujasnit touhy, naberte zas energii a pojďte se cítit ve svém těle lépe. Začněte s námi 8 týdenní Jarní očistu. Pročistíme tělo, zlepšíme jídelníček, postavu i psychiku.

Ráda bych ukázala lidem, že veganská strava není jednotvárná, nudná a chudá, jak si bohužel mnoho lidí myslí. Jídlo pro mě má být zdravé a ne jednotvárné, skoro nemocniční. Mé recepty jsou určeny pro ty, kterým vaření z kvalitních ingrediencí, přináší radost, pro ty, co se nebojí experimentovat a chtějí poznat nové chutě, pro ty, pro ty co si rádi u sporáku hrají, pro ty co nepotřebují zasytit jen žaludek, pro ty co si najdou čas pro sebe i svojí rodinu a nebojí se do vaření investovat trochu času. Jste připraveni opustit vaší komfortní zónu? Nic neriskujete, můžete jen získat..Moje desatero: 1. Jsem vegan, vařím vegansky. 2. V kuchyni se nechci nudit proto vařím pestře. 3. Stále se učím. Chci poznávat nové ingredience, nové potraviny a chutě. 4. Používám UFO ingredience. Kdo se bojí nesmí do lesa. 5. Dbám na kvalitu potravin. To nejlepší co si můžu dovolit v bio kvalitě pokud to je možné. Na jídle rozhodně nešetřím. 6. Vařím a jím sezonně. 7. Co můžu to si vypěstuji. Baví mě to a vím co jím. 8. Vařím pro mě a pro rodinu. Musí to chutnat nám a popřípadě mým blízkým. Je mi jedno co si o mém jídle myslí ostatní na Facebooku, Instagramu a jiných sociálních sítí. 9. Vařím pro radost, ne z povinnosti. Fantazie a zábava je ingrediencí číslo jedna. 10. Inspiruje mě ajurvéda, makrobiotika, asijské weby, ale hlavně moje hlava. Z mých receptů má někdo strach, zdají se složité a plné neznámého. Pokud patříš do této kategorie, stačí se poohlédnout po něčem jiném. Děkuji za pozornost Člověk sám nemůže změnit svět, ale každý člověk může šířit poselství, které ten svět změní..

56 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Jana Noor
30. 11. 2022

Vierko to je super, vypalovačka je moje největší láska, baví mě ornamenty, erby atd.
Taky bych potřebovala delší den, zálib je mnoho-času málo :-))))

❤️ Vierko, to je skvělé, že jsi tvořivá po všech směrech…👍

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

25
13

Tip na (nejen) vánoční dárek, který určitě potěší

Některé dárky nestojí ani korunu, přesto mohou být pro obdarovaného tím nejkrásnějším dárkem, jaký kdy dostal. Pokud se vám tenhle nápad líbí jako vánoční ...

Velikonoční zápich – vajíčko z bavlnek

Další tip, jak si s dětmi užít velikonoční tvoření. Duhové vajíčko z bavlnek je krásný zápich do velikonočních květináčů a truhlíků. Mají překvapivou život...
38
14

Vánoční dárky za hubičku: 6x domácí kosmetika

Chcete dát blízkým jako dárek kosmetiku, ale ne tu chemickou? Vyrobte jim přírodní kosmetiku sami! Mrkněte na našich 6 tipů na rychlou a jednoduchou domácí...
18
2

Domácí adventní kalendáře za babku: pro celou rodinu!

Kupované adventní kalendáře s běžnými sladkostmi nejsou zdravé a navíc jsou nudné. Zkuste to letos jinak. Přinášíme vám spoustu nápadů a také postup toho n...
36
59

Jak u nás balíme vánoční dárky

Dnes se na balení dárků dívám jinak než když jsem byla malá, v pubertě nebo pracovala jako manažerka. Velkou změnu v myšlení u mě odstartovala změna stravy...

Co s dřevěnými bedýnkami? Krásně zrecyklovat!

Nosíte si domů dřevěné bedýnky od ovoce a zeleniny a nevíte co s nimi? Podívejte se, jak je recykluji já. Pro mě je to  tvořivý relax při odpočinku doma.