Domů > Magazín > Vaše příběhy

Bývalo mi špatně nebo ještě hůř (Renata 59 let)

Změna jídelníčku nemusí být vždycky náročná a únavná. Renatě malou chvilku trvalo, než pochopila, ale pak to šlo ráz naráz. Shodila 8 kilo, manžel jí podpořil, věří, že nebude muset na operaci. Na svůj věk rozhodně nevypadá a své okolí inspiruje místo, aby jí někdo podrážel nohy. Na Vánoce už pekla zdravé pečivo pro známé.  Její email nás ohromně potěšil a věřím, že i vám dodá sílu a chuť jíst jinak.

Věk je jen číslo

Letos mi bude 60 let, ale je to jen číslo a nepřijde mi, že je moje. Mám spoustu zájmů a jedním z nich je teď i JJ.

Zvykla jsem si, že mi není dobře

Stránky se staly mým nejoblíbenějším čtením.  Výzvy to je moje a začít jinak to je přece výzva. Spoustu let znám jen pocit je mi špatně a nebo je mi ještě hůř. Téměř po každém jídle to byl děs. Nejlíp mi vlastně bylo, když jsem měla hlad, ale buďte hlady když milujete jídlo. Takže suchý kašel, zvracení, křeče. Ale tak nějak jsem si zvykla.

U syna jsem ochutnala

V říjnu 2014 jsem byla na delší návštěvě v rodině mého syna. Trošku jsem se jen tak usmívala pod vousy nad jejich zdravou stravou, ale nic jsem neříkala a stravovala se společně s nimi. A tak jsem se potkala s jáhlami, cizrnou, fenyklem,….. a báječnou celerovou pomazánkou, která se stala našim rodinným klenotem ( každá naše návštěva odchází s receptem v kapse ).

Ale nedošlo mi to

A ono to chutnalo a bylo mi dobře. Velkým zážitkem pro mě bylo, když mě snacha s mojí dvouměsíční vnučkou v šátku pozvala do veganské restaurace.  Ale to mi ještě pořád nedošlo.

Kdy mi to došlo

A pak jsem shlédla pořad Sama doma, který moje zachránkyně Helena s Evou navštívily, a teprve  TEHDY MI TO DOŠLO. To je ono, to jsem věděla přesně.

Začala jsem hned

Manžel mě hned podpořil: ” jdi do toho, zkus to “. A tak jsem se přihlásila do vánočního kurzu. Letem světem jsem zjistila, o co tu tak asi jde, a začala. Ne postupně, ale hned jsem zcela změnila svůj přístup k jídlu. Žádné maso, nic živočišného, žádný cukr. Mouky jsem vyměnila za špaldové, pohankové, ječné,… žádné konzervanty. Vše čerstvé. A opravdu jen luštěniny, obiloviny, zelenina. A výsledek? Hned mi bylo báječně. Až po překotném začátku jsem začala pročítat vše, co se týkalo mé změny. Ó, jak mě to baví.

Vím, že to zvládnu

Po 14 dnech mé změny jsem byla objednaná k lékaři. Už jsem tam ani nechtěla jít, když je mi tak výborně a diagnózu stejně znám. No, ale šla jsem. Lékař mi  sdělil momentální nález a když jsem mu řekla o svých změnách a jak mi je výborně tak řekl, že na zázraky nevěří a že operaci se stejně nevyhnu. Ale já to vidím jinak, S VÁMI TO ZVLÁDNU.

Co bylo nejtěžší

A co bylo pro mě nejtěžší? Pro mě milující jídlo? Vůbec nic, šlo to úplně samo, našla jsem se v tom a strašně mě to baví (na Vánoce už jsem pekla zdravé cukroví pro několik známých).  Manžel je rád, že je mi dobře. Se seznamem v ruce mi nakupuje některé suroviny ve zdravé výživě u svého zaměstnání (jsme z menšího města a u nás není ještě takový výběr, ale i v té naší prodejně jsou velmi ochotní a objednají, co chci, jen se vždy diví, a tak musím říct k čemu to chci ). Manžel zkouší moje výtvory, ale do ničeho ho nenutím. Když má chuť na něco jiného ráda mu to uvařím.

Chodící reklama na zdravou stravu

Všichni se ptají, co dělám, že tak vypadám ( shodila jsem 8 kg ). Takže jsem vlastně chodící propagátorkou zdravé stravy a mé okolí se postupně přidává. Jenže to je jen slupka, šlo o to pod ní. A to se povedlo.

Děkuji

Nikdy nepřestanu být dost vděčná za to, že jste a že jsem vás našla.

Děkuji Renata

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

27 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Ing.jana
21. 2. 2021

Zdravím paní Renatu. Měla bych přání, a sice ten báječný recept na celerovou pomazánku. Bylo by to možné? Jana

Michaela (kovalda)
18. 6. 2015

Tak na tu fotku jsem taky koukala mnohokrát a přemýšlela, zda se holky nespletly a nedaly fotky, které patří k nějakému jinému článku – paní Renata rozhodně na 59 nevypadá.
A bomba teda, jak jsou všichni v okolí nadšení a zdravou stravou “nakažení”, to je moc dobře :-)

Ukázat další komentáře