Domů > Magazín > Blog

Andělé kolem nás

Dnes a denně potkávám úžasné bytosti. Děláme si navzájem radost obyčejnými věcmi. Úsměvem, milým pozdravem, přáním. Dnes mi jeden anděl dokonce zavolal a zazpíval mi píseň do telefonu.

Kurz plný andělů

Vždycky, když běží Podzimní detox, začíná to čistě prakticky. Lidé se ptají, kde co koupit, co čím nahradit, jak jíst v práci, jak na směny, jak na zhubnutí, jak na přibrání….Ale jak se přehoupne podzim do zimy a začne Advent, začnou se dít věci. Už neřešíme jídlo, ale dostáváme se hloub a řešíme skutečně podstatné věci. Co se životem. Co s manželstvím, prací, dětmi. Probíráme vztahy, svoje životní situace, svoje zkušenosti. Svoje nejniternější pocity. A nacházíme spřízněné duše, které přesně ví, co cítíme, co prožíváme. A mnozí poradí a nabídnou svůj úhel pohledu. Výměna energie je víc než citelná. V kurzu se spolu smějeme, dojímáme, chválíme se, povzbuzujeme. Jen těžko se to popisuje někomu, kdo s námi v jarním nebo podzimním kurzu nikdy nebyl. A já už si několik týdnů říkám, že jsou to prostě andělé, ti, kdo se tam ozývají. Ráda bych je tu vyjmenovala, ale seznam by byl dlouhý a nerada bych na některého zapomněla. A kdo je tam s námi, ten ví.

Termosky potřebným

Tuhle třeba jedna maminka váhala nad koupí termosky pro manžela kvůli penězům. A víte, co se stalo? Úžasňák Petr, kterého všechny milujeme už od minulého kurzu, se ozval a nabídl, že dotyčné termosku koupí. Pak se ozvala Naďa, která je královnou letošního podzimního kurzu a nabídla, že druhou zaplatí pro maminku samotnou. Načež dotyčná poděkovala a dar odmítla, že to není potřeba, že jen váhala, zda se to vyplatí. Ale chápete to? Byli jí ochotní pomoci! Podobné věci se dějí v každém programu. A ti lidé se neznají, nevidí, jen si píšou komentáře. Kromě křestního jména nebo nicku jsou anonymní, jen někteří mají u jména maličkou profilovou fotku. Už jsem jim několikrát psala, že je miluju a myslím to vážně.

Maminka šesti dětí odmítla pomoc

Před pár Naďa iniciovala sbírku pro někoho potřebného. Já si vzpomněla na maminku, která od nás na jaře dostala Jarní detox. Byla na tom mizerně zdravotně, měla pět dětí a šesté na cestě. Když jsem ji oslovila, že by možná od účastníků letošní očisty mohla dostat trochu peněz jako podporu, tak mi její reakce vyrazila dech. Prý zrovna prodali nějaký pozemek a tak jsou finančně stabilní, peníze nepotřebují, máme to dát někomu potřebnějšímu. Má tři týdny do porodu, drží s námi podzimní detox, právě odevzdala diplomku a tak se nám chystá napsat příběh, co jí Jarní očista dala. A Málem mi vypadly oči z důlku! Ta žena je neuvěřitelná!
Nakonec jsme tedy našli jinou maminku, která má čtyři děti (dvě postižené), je na ně sama. Kdo chtěl, poslal jí pár stovek, my jsme jí věnovali roční členství v Klubu, protože zdravotní potíže, které děti mají, se z velké části dají velmi vylepšit stravou. A víte, co se říká: “Je lepší člověk naučit chytat ryby než mu jednu rybu věnovat.”
Účastníci programu psali další svoje tipy, koho podpořit. Od lidí až po zvířátka. Nápadů a tipů, koho podpořit, bylo spousta. Ukázalo se, že většina už má své místečko, kam chodí dělat radost.

Anděl jménem Marie

A tak v posledních dnech mám dojem, že svět je plný andělů. Já vím, že jsou tu i v průběhu roku, ale teď, jak je brzy tma, tak jejich krása nějak víc září. Potkávám je v obchodech, na poště, přijíždějí jako kurýři nebo mě přicházejí obejmout dětskýma rukama, když to nejvíc potřebuju. A dneska jeden dokonce zavolal. Nikdy jsem ho neviděla, slyšela jsem ho poprvé. Jmenoval se Marie, měl skoro sedmdesát let (ale hlas jako mladice) a potřeboval poradit, jak koupit dárkový poukaz. Prý, že s počítači to moc neumí. Začaly jsme s Marií řešit technické věci a skončily jsme tím, že jsme si navzájem říkaly, že se milujeme a ona mi zazpívala andělskou píseň do telefonu. Dojaly jsme se obě a naše srdce se i a tu dálku cítila propojená. No řekněte, kolik cizích lidí vám zazpívá pro radost?

Najděte si svoje anděly nebo se jimi staňte

Že nic takového nezažíváte? Že nic takového není možné? Že jsem se zbláznila? Tak vypněte zprávy, otevřete oči a srdce a dobře se podívejte kolem sebe. Svět je plný andělů!
Pokud žádné anděly pořád ne a ne vidět, staňte se jedním takovým andělem vy sami. A uvidíte, že to přitáhne pozornost dalších a objeví se natotata.
Jen nečekejte, že budou mít křidélka. Většinou jsou velmi nenápadní. Jejich přítomnost prozradí jen takový příjemný pocit pod hrudním košem.

Krásný adventní čas,

Eva

 

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

2 lidi už poděkovali za článek. Oceňte práci autora také.

Komentáře

Moc díky za článek, který nemohl zůstat v šuplíku. Mám z toho takovou radost, že tu s Vámi všemi můžu taky být… Musím souhlasit – i já si sem chodím už nejen pro recept ,ale i pro pohodu a posilu:). Napadá mě k tomu jeden úryvek ze staré kazety, která se jmenovala VZPOMÍNKY NA FRANTIŠKA : ” VZÍT SEBE JAKO NÁSTROJ, KTERÝM TO JDE – MĚNIT TVÁŘ SVĚTA.” Tak ať se nám to všem daří:).

Naděžda
20. 12. 2020

Moc, moc krásný. Ten teplý, příjemný pocit pod hrudní košem už zase mám. Jako vždycky, když je mi ouvej a honem jdu na tyto stránky. Už dávno sem nechodím jen kvůli receptu ale pro tu lidskou blízkost, nikdo si na nic nehraje a řeší se tu všechno,co má kdo na duši.Bohužel nedokážu to napsat tak, jak to citim ale to šumění andelskych křídel slyším.

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

Wima nedohoníš

Tohle nedělní ráno všechno nasvědčuje tomu, že dnes bude opravdu krásný slunečný den. Ranní mrazík, jasná obloha a škrábající se první nesmělé paprsky vych...

Skvělé ceny pro nové hrdiny

Jarní očista se rozbíhá a my jsme tu s výzvou. Hledáme nové hrdiny a máme pro ně spoustu dárků! Podívej se jakých.
11
2

Přiveďte domů jaro – připravte jarní osení

Víte, z čeho všeho si můžete krásnou jarní dekoraci doma snadno vypěstovat? Nemusíte shánět nic speciálního, určitě máte potřebná semínka doma. Připravte s...
19

Kolik přišlo v březnu 2011 čtenářů na Jíme Jinak? Známe výherce tipovací soutěže!

Srdečně děkujeme za krásné gratulace k 10. narozeninám Jíme Jinak. Ve videu natočenému k této příležitosti vzpomínáme na to, jak vlastně stránky vznikly, j...