Domů > Magazín > Blog

Dnes začalo biologické jaro

Letos to asi nikoho nepřekvapí. Je totiž poměrně jarní počasí. A kdo nás sleduje od začátku ví, že už na Valentýna hlásíme každoročně jaro. Mnozí z vás už jsou natolik vyladění, že to na sobě poznají.   Měli bychom být plní nadšení, síly, optimismu, cítit se šťastní a mít chuť do nových projektů. Obvykle ale přichází jarní únava, daně a pocit naprosté bezmoci a marnosti.

U nás už jaro vypuklo

My jsme poznali příchod jara podle ptačího zpěvu a podle toho, že jsou holky ochotné být samy venku a nechce se jim domů. Jako v předchozích letech, jaro přišlo i do kuchyně. Holky se mi opět začaly vrhat na syrovou zeleninu a já si dala po dlouhé době k obědu na talíř k obilí, vařené zelenině  a luštěnině čerstvý salát. Celá rodina máme chuť přidat na talíř něco šťavnatého a jak není zelená posypka, nejsme spokojení.

Kromě šatníku se mění i jídelníček

Jaro je prostě tu a, i když ještě zřejmě přijdou chladné dny, jídelníček by se měl pomalu ale jistě začít měnit. Na řadě jsou žlučník a játra. A pokud chceme využít ideální období pro jejich očistu, posílení a regeneraci, tak je to právě teď. Vyřadíme tedy z jarního jídelníčku stravu, která játra a žlučník zatěžují a zařadíme pokrmy, které tyto orgány posilují a čistí.

Mění se i naše nálada

Víte, jak byste se měli cítit? Když bychom žili v souladu s přírodou, měl by nás na jaře zaplavit pocit štěstí, příval energie a chuti do nových projektů. Pokud na vás padla ukázková jarní únava, víte, která bije. Nevyužili jste zimu k odpočinku těla a mysli, nacpali jste tělo nezdravostmi a teď je vám ouvej. Nehodnotím to, znám to. Každé jaro jsem lezla po čtyřech. Jestli je to i vaše situace, je nejvyšší čas to napravit, jinak bude únava celý rok.

Pojďte se vyčistit

Jaro už je tu!

Pokud nevíte, jak na to, nebo to chcete vzít z gruntu a využít i období tradičního masopustu, můžete se přidat k nám. Máme v plánu provést odvážlivce celým masopustem. Podle vašich možností a schopností s námi můžete vyřadit z jídelníčku stravu, která nás zatěžuje a nechat odpočinout tělo i duši. Takže, kdo to chce vzít od podlahy, sledujte náš web, za pár dní se budete moci do očistného programu přihlásit.

Hezké jaro!

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

1 člověk už poděkoval za článek. Oceňte práci autora také.

Komentáře

alivaleckova
19. 2. 2014

Tak my jdeme do toho taky. Já určitě, uvidíme, jak na tom bude Domínek, snad ho jako 2letého neohrozím a tatínka budeme lákat postupně. :)

Zdravím a také se hlásím mezi ostatní odvážlivé!

Ukázat další komentáře