Domů > Magazín > Vaše příběhy

Jak Jindřich omládl

Jindra Motýl je můj obchodní partner. Vlastně byl. Časopis, který jsme spolu vydávali, jsme prodali, já ze společnosti vystoupila a šla na mateřskou a „vařit jinak“. Ale protože nás krom práce pojilo i přátelství, zůstali jsme v kontaktu a čas od času se vídali. Mám ho moc ráda a mám se od něj co učit. Je velmi chytrý, nekonečně kreativní a řídí několik svých firem. Ale ten jídelníček, cigarety,…pro mě děs. Až do nedávna…

Měli jsme spolu firmu

Jindra Motýl je můj obchodní partner. Vlastně byl. Časopis, který jsme spolu vydávali, jsme prodali, já ze společnosti vystoupila a šla na mateřskou a „vařit jinak“. Ale protože nás krom práce pojilo i přátelství, zůstali jsme v kontaktu a čas od času se vídali. Mám ho moc ráda a mám se od něj co učit. Je velmi chytrý, nekonečně kreativní a řídí několik svých firem. Jeho agentura je úspěšná už od roku 1997 a pracovat s ním bylo pro mě velmi poučné.

Všechno na jedničku, až na to stravování

Strašně ráda jsem s ním sedávala a diskutovala. Jediné, co mě ničilo, byly Jindrovy cigarety. Snažil se nekouřit moc, ale já, jako zapřísáhlý nekuřák, jsem pochopitelně trpěla. Ničil mě i pohled na jeho životosprávu. Jídlo hltal ve spěchu, obvykle vybral kus masa a brambory nebo hranolky, zapíjel to colou a lil do sebe jedno kafe za druhým. Pravidelnost veškerá žádná, jedl až když umíral hlady, někdy až pozdě večer. Chyběla mi v jeho jídelníčku zelenina, ovoce, voda, o nějakých obilovinách nebo luštěninách ani nemluvě. Úplně jsem litovala jeho zažívání. Nicméně Jindra byl v pohodě, vypadal dobře, hodně sportoval a působilo to, že ho nic netrápí. Časem se mu udělalo trošku bříško, ale jinak byl chlap k pohledání. Navíc přestal kouřit!

Zdravotní analýza ukázala nic moc výsledky

Když se u nás objevil s přítelkyní Eliškou a nechali si zpracovat zdravotní analýzu, skoro jsem se mu ji bála představit. Je to pragmatiky, bude mi vůbec věřit výsledky??  Neměl moc v pořádku zažívání, játra úplně bez energie, organismus překyselený,…bylo by co zlepšovat. Jindra ale nebyl tak úplně překvapený, už delší dobu se necítil fit jak dřív. Na druhou stranu zjevné potíže neměl a analýzu jsme dělali hlavně kvůli zjevně špatnému zdravotnímu stavu Elišky. Řekli jsme si, co by tak asi bylo potřeba upravit v jídelníčku, co vyloučit, co začít jíst, dostal medicínu. Nebyla jsem si vůbec jistá, jestli využívá kapičky, které nafasoval a co si o změně jídelníčku bude myslet. Měla jsem v živé paměti všechny moje lamentace na jeho stravu, jeho reakce a taky poslední rozhovor na toto téma nad výživou tehdy asi roční Markétky. Razil takové ty teorie, že bych jí měla dávat jíst všechno bez omezení, že my na tom taky vyrostli a že jednou, až přijde do kolektivu, tak bude nepřipravená na normální stravu atd. Jenže měl doma Elišku! Ta se okamžitě vrhla do praxe (viz její neuvěřitelný příběh) a Jindra prostě jedl, co ona nachystala. Vzal to jako zkoušku, očistu, dočasnou záležitost. Neremcal nad změnou jídelníčku a počkal, co se bude dít.

Taková změna!

Když jsme asi 3 měsícich dělali kontrolu, zůstala jsem na Jindru hledět jak na zjevení. Vypadal o deset let mladší, bříško nikde, postava atleta a jen se usmíval. Prý je mu dobře. A prý u toho už zůstane! Poprosila jsem ho o sepsání zážitku s tou obrovskou změnou, kterou v tak krátkém čase prodělal. Naštěstí nezůstalo jen u slov a Jindra mi opravdu poslal mejlík, kde sepsal svoje zkušenosti (viz Jindrův příběh).

Muži, inspirujte se

Mnoho mužů se vymlouvá, že na pořádné jídlo nemají čas, že by bez některých potravin nemohli být apod. Jindra je pro mě krásným důkazem toho, že když se chce, všechno jde. Je to podnikatel. Vytížený. Ale na nic se nevymlouval a zkusil to naplno. Pevně doufám, že inspiruje další chlapy ke změně a že ti, kteří už se touto cestou vydali, seberou odvahu nám svoje příběhy zaslat. Příliš často totiž s Helenou slýcháme, že zdravá strava je jen pro ženské a chlapi na to nemají čas ani buňky…

PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?

Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

2 lidi už poděkovali za článek. Oceňte práci autora také.

Komentáře

Dneska se u nás stavil Jindra a má zas o kilo méně! Takže už 9 kilo dole. A to trošku povolil uzdu jídelníčku..jenže má základ pořád dobrý, takže to nese výsledky :-)

Ukázat další komentáře