Léčivé kořeny uzdravují naše fyzické tělo. Nezapomeňme, že každý problém na fyzické úrovni je odrazem naší duše, a proto je potřeba léčit i ji.

Pojďme se podívat na další kořeny, které nám s tím mohou pomoci.

1Kopřiva

Působí antivirově, proti chudokrevnosti, jako antirevmatikum, antidiabetikum a antisklerotikum. Podporuje funkci žluče, podporuje léčbu astmatu. Kořen užíváme zevně, a to na padání vlasů ve formě odvaru a to z hrsti kořene kopřivy a 0,5 l bílého vinného octa. Více o léčivých účincích kopřivy a jak ji využít v kuchyni si přečtěte zde

2Kozlík lékařský

Sklízíme oddenek na konci října. Kozlík tlumí stavy úzkosti, duševní napětí, stres. Tiší bolesti, křeče, menstruační potíže. Účinkuje na poruchy štítné žlázy.  Podáváme v kombinaci s dalšími bylinami při potížích s arytmií a tachykardií. Užíváme nejlépe tinkturu.

3Proskurník lékařský

Díky obsahu slizů výborně tlumí kašel. Užíváme ve formě macerátu, kdy mírně přihříváme 2 čajové lžičky kořene na 1 sklenici vody. Můžeme zevně použít na kloktání, ošetření popálenin, na nehojící se rány. Pomáhá při zácpě, zánětech střev. Vhodná bylina pro děti. My pijeme proskurníkový macerát při nachlazení, bolestech v krku a dalších dýchacích potížích. Našim dětem velmi chutná.

4Jehlice trnitá

Sbíráme kořen kolem 14. hodiny v říjnu nebo listopadu. Bylina je vhodná k léčbě zánětlivého onemocnění ledvin a močových cest. Působí jako antirevmatikum. Pomáhá vylučovat tekutiny a soli z těla.  Podáváme nálev anebo tinkturu. Bylinu můžeme kombinovat s dalšími bylinami jako je petržel, celer, medvědice, celík zlatobýl a další. Mírně zvyšuje krevní tlak. Při samostatném použití lze podávat nálev. Nedoporučuje se užívat dlouhodobě.

 

Hubneme do plavek online: Shoďte 5 kg za 14 dnů

  1. Tak to je zajímavé čtení a zajímavé informace. Znáte prosím někdo i něco na kyčle, klouby….?
    Manžel se snaží stravovat aspoň částečně podle jíme jinak, jezdí na kole, ale bolest kyčlí se začíná objevovat čím dál častěji. Nebere žádné léky a větu od kamarádů „co bys chtěl ve svém věku“ – má po padesátce – nějak nechceme akceptovat😉 takže moc děkuji za jakoukoliv ne chemickou a ne pilulkovou zkušenost😉

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekRizoto se sýrem cottage
Další článek„Pizza“ pomazánka