Domů > Magazín > Vaše příběhy

Jela jsem na obrovský energetický dluh (Ilona, 46 let)

Na podzim jsem prošla vaším kurzem Vánoce jinak a od té doby se mi změnily jak moje stravovací návyky, tak moje jídlo. Byla jsem vyčerpaná, nemocná a měla velkou nadváhu. Díky vám jsem našla svou cestu, vím, co moje tělo potřebuje, aby se uzdravilo, naučila jsem se poskládat si jídlo a konečně se věnuji sobě. Teď jsem s vámi v Jarní očistě a mám energii na 8 stupních z 10. Všem, co váhají, zda to zvládnou, vzkazuji, ať prostě začnou!

Držela jsem poprvé v životě dietu

Leden 2017

V únoru 2018 jsem byla rozhodnutá změnit to, jak se stravuju, ale netušila jsem jak. Kamarádka zrovna hubla před očima, a tak jsem se dostala ke Cambridge diet. Nikdy ve svém životě jsem do té doby nedržela dietu, tentokrát jsem se rozhodla udělat výjimku. Ze dne na den jsem skočila na 4 produkty denně a nic jiného. Po změření a zvážení jsem viděla, co jsem zatím tušila s velkými obavami…

Měla jsem zdravotní problémy a váha pořád rostla

Je  mi 46. Měřím 180 cm a vážila jsem tehdy 89,6 Kg. Měla jsem zdravotní problémy a moje váha rapidně narůstala, nedalo se to zastavit. Neustále jsem měla obrovskou chuť na buchty, vánočky s máslem, slané a maso atd. jedla jsem až do noci. Mám psychicky nesmírně náročnou práci. Obrovskou zodpovědnost a stres. Posledních několik let práce po nocích, rodina, dvě domácnosti, práce na zahradě a na poli. Nasazení bylo obrovské, a tak tělo začínalo vypovídat službu…
Před 3 lety výhřez dvou plotének, potíže se žlučníkem, bolest kloubů, trávicí potíže. Suchá kůže, že krémovat se 10 x denně stejně nepomohlo. Opary klidně i dva zaráz. Pozdní podzim a zima byl pro mě naprostá ale totální katastrofa. Neustále namrzlé celé tělo, vnitřní chlad 5 měsíců v roce….
No z mého pohledu po 22 letech vychovávání dětí a práce pro rodinu a v zaměstnání ze mě byla žena, která jela dávno na obrovský energetický dluh a byla totálně vyčerpaná. Když k tomu přičtu rodové nemoci, které se dají očekávat obezita, cukrovka, uříznuté nohy, vysoký krevní tlak, odstranění žlučníku, nemoci cév a srdce…moje hrůza byla naprosto opodstatněná. 

💡 TIP: Sezóna plavek je tu! Zkus tento jídelníček a sprav si postavu.

Musím něco změnit!

Hrozivý byl pro mě vnitřní tuk…

Věděla jsem naprosto jistě, že musím najít způsob, jak se dát do pořádku po všech stránkách. Na Cambridge dietě jsem od února do konce května zhubla 9 kg. Neuvěřitelné. Jenže během té doby jsem onemocněla a nedotáhla vše správně do konce a v říjnu už jsem měla zase 84 kg. Navíc mi bylo špatně od  žaludku několik týdnu. Jíst celý rok a pak být 2 měsíce na produktech ze sáčku a opakovat to každý rok?? To přece nemá smysl!!!!!  Toto nebyla moje cesta. 

Vyzkoušela jsem kde co

Podobnou stravu znám, dokonce jsem byla i na konzultaci u paní Dáši Lužné, když mi bylo 41 let. Toto jídlo jsem dokázala pár dní jíst, když jsem byla nemocná, pomáhalo to uzdravit se. Také jsem tehdy řešila, že potřebuji změnit svoji psychiku, proto abych mohla pomoci fence, kterou máme doma. Ale tehdy jsem si nedovedla představit, že bych se podobně sama dobrovolně stravovala více méně denně.
Navštívila jsem před tím i poradnu Dr. Fořta a nechala si zpracovat jídelníček, ale nic moc to nefungovalo. Neustále mi bylo zima jíst v zimě jogurty, to jsem fakt nedávala…
Takže váš kurz Vánoce jinak mě zastihly v době, kdy jsem si říkala, že do toho jdu a uvidím, že už moc možností nemám…a to byla moje výhra!!!!!!!

A pak to přišlo…narazila jsem na vaše stránky

Takže, hlásím, že jím jinak od poloviny října. Začala jsem dřív než se kurz otevřel a jak mám ve zvyku ze dne na den naplno. Vynechala vše. Ale jak říkám, nějaké zkušenosti už jsem měla….a to se děly věci…?)) dneska se tomu musím smát. No tehdy to moc k smíchu nebylo.
Prvních 10 dní jsem snídala kaše s vrstvou mletého máku. Neustále jsem měla chuť na mák, hrachovou kaši, sladké a na polévky. Miluju je. Hned na začátku kurzu jsem konečně pochopila, jak si složit správně talíř. V mém případě ale převedený na polévku. A nastalo blaho!!!!!!

Měření letos už jen 101 cm2.

Denně, celou zimu až do teď, jsem snídala a často i večeřela horké čerstvé polévky! (Dřina na poli se vyplatila, měla jsem domácí kořenovou zeleninu a dýně hokkaida až do půlky února.) To byla paráda. Tím, že jsem dala do polévky obilovinu i luštěninu se za pár dní stalo, že jsem vůbec neměla hlad na minimálně 3,5 až 4 hodiny

Jedla jsem jak tasemnice. Horké jídlo, po kterém mi bylo nesmírně dobře. Začala jsem chodit na oběd do blízkého vegan bistra, kde ženské fantasticky vaří a večeřela polévky. (V mém věku a při sedavém zaměstnání se jídlo z restaurace, kam jsme denně chodili na menu rovnalo sebevraždě, ☹ bylo mi stále špatně – i když vaří velmi dobře). Nebo jsem měla celozrnný chleba s luštěninovými pomazánkami, jindy s tuňákem. Mám možnost jíst domácí kuře a králíka i vejce. Ráda si je dám. Ale moje strava má úplně jiný rozměr než dřív. Přestala jsem vařit jídlo navíc do lednice na ohřívání. Snažím se o čerstvé.

Samozřejmě, že tento prudký přechod nemohl zůstat bez následků. Eliminace přišly. Někdy byly i hodně zlé, ale já raději vydržím, než bych se s tím moc natahovala. Věděla jsem jaké to bude. Velké klouby jako kolena a lokty mě bolí ještě teď.  Vím,proč to mám, a když je to hodně zlé, zalezu do postele a odpočívám. Mohu si to dovolit, 2 děti už jsou z domu. Konečně mám čas se věnovat sama sobě a dát tělu možnost se uzdravit. Celou zimu jsme s manželem, který se ke mně někdy přidává s jídlem, odpočívali a byli v klidu doma. A pak si užili nádherný týden v Dolomitech na lyžích jako odměnu. Jezdíme poslední lednový týden.

Tohle je moje cesta

A minerály se  zvedly. A to nevařím vývar ze zeleniny.   To teprve přijde.

Nic neberu jako dogma. Mám půl života na to – učit se. Jsem nesmírně šťastná, že jsem vás našla a věci a informace co jsem měla se doplnily a zapadly na správné místo. Jsem už 7 měsíců babička a jsem moc šťastná, že moje znalosti se zase prohloubily a svým vnoučatům můžu být užitečná a dát jim kvalitní jídlo. To jsem se snažila i u své dcery, no možnosti před 22 lety byly hodně omezené. My měli alespoň to štěstí, že celý život máme svoji zeleninu. Když vidím, jak každá další generace je víc a víc nemocná, čím dál tím dřív….říkám si, tohle jídlo by mohlo být tím lékem.

Píšu Vám, protože Vám chci z celého srdce poděkovat za práci, kterou děláte. Evi, dnes už jsem v programu Jarní očista. Mám energii na stupnici od 0-10 na 8. (10 je nejvíc). PŘES ZIMU TJ OD LISTOPADU DO TEĎ JSEM ZHUBLA 4 KG! Nesmírně se těším na kurz,  už sama poznám, co a jak. Už 14 dní klíčím mungo fazole, ředkvičky a zase jsem udělala 5 kg pickles pro celou rodinu, zbyla mi jedna a půl zavařovací sklenice ?Přidávám si saláty a uvidím co dál o svém těle zase objevím…TOHLE TOTIŽ JE MOJE CESTA! KAŽDÝ MÁ SVOU. 

Pomáháme si navzájem

Dnešní jídlo: květákový kuskus na kari s blanšírovanou zeleninouo, tempehem, vlastní pickles a čerstvý salát.

Takže ještě jednou MOC MOC MOC DĚKUJI ZA VAŠI PRÁCI. JE ÚŽASNÁ! MÁ SMYSL A JE JÍ POTŘEBA.!!!
Na otázku,kdo vás v loňském roce nejvíc ovlivnil jsem musela odpovědět VY, PANÍ EVO. VAŠE ENERGIE, LÁSKA S JAKOU TUTO PRÁCI DĚLÁTE A ELÁN. VIDEA JSOU LUXUSNÍ! OPRAVDU DĚKUJI. ? Vy jste pomohli mně. Já svojí dceři a mamince. Moje dcera své dceři a kamarádce s miminkem. 

Všem, kdo váhají co a jestli zvládnou a nezvládnou, můžu jen říct. Začnete!!!! Čímkoli – ranní polévkou, tím že budete vařit co nejvíc čerstvé jídlo, jíst ve správný čas, cokoli se počítá, a pak za několik měsíců možná i rok či víc, vám bude stát za to jet domů s prázdným žaludkem, než si dát  hamburger nebo si luxusně užijete rýži a závitky v čínském bistru. A bude vám dobře jak v bříšku, tak v hlavě. A že jíte sem tam klasicky? No a co? Pokud nejste těžce nemocní, tak je to v pořádku. Buďte v klidu a nestresujte se. :-)

Únor 2019

Hezké a zdravé jaro vaše 

Ilona 

PS: A víte, co se stalo s kamarádkou, co mě přivedla na dietu loni v únoru??? Hádejte! Je členem Jíme Jinak a snídá polévky a je v kurzu Jarní očista.  ??? A PIJE KAFE BEZ MLÉKA?))))) NEVÍDANÁ VĚC!!

 

 

 

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

24 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Moc díky Ilono, krásný a motivující článek, četla jsem v busu a přejela jsem?, díky a hodně štěstí.

LenkaWechova
28. 2. 2019

Dobrý den, Ilono – krásně se to Vaše povídání četlo :-) fandím nám všem, co jsme tu a JJ jsme si vybrali nejen jako stravu, ale jako životní styl! :-)

Ukázat další komentáře