Domů > Magazín > Blog

Lyžovačka v Jeseníkách – ušetřete 3 tisíce za rodinu!

Využijte pololetní prázdniny v lednu 2020 a vydejte se na týden na hory se zdravou stravou. Ubytování je přímo u lanovky, na běžecké trase, program pro děti je zajištěný. Pro členy Klubu máme slevu na pobyt pro celou rodinu! Ušetřete 3 až 4 tisíce a jeďte si odpočinout!

Kdy

25.1. – 1. 2. 2020

Termín nabízí klid ještě před začátkem jarních prázdnin. Koncem ledna je na horách již dostatek sněhu, a přitom nejsou ještě obležené množstvím turistů.

Kde

Jeseníky, Ramzová (Ostružná), hotel Andromeda

Ubytování přímo u spodní stanice lanovek (na Černavu a na Šerák), na rozcestí několika běžkařských tras, nedaleko lázeňského města Jeseník – to jsou výhody známého lyžařského střediska Ramzová. Toto středisko leží v západní části malebného pohoří Hrubý Jeseník.

Ubytování

Rodinný hotel Andromeda leží 200 m od spodní stanice lanovek na Černavu a na Šerák (1351 mnm), nedaleko hlavní silnice vedoucí z Hanušovic do Jeseníku. Hotel má 2 až 5lůžkové pokoje ve třech patrech (s výtahem), všechny s vlastním sociálním zařízením, příjemnou restauraci a velký dětský koutek. Hned vedle hotelu zastavuje autobus a vlaková stanice je vzdálená jen 150 m. Hotel má pro hosty vlastní velké parkoviště.

Stravování

S radostí pro vás připravujeme zdraví prospěšnou přírodní stravu. Podáváme snídani, oběd, dezert a večeři. Jídelníček je sestaven tak, aby harmonizačně působil na organismus. Po celý den budou k dispozici také různé čaje, voda, šťáva pro děti, obilná káva a jiné nápoje. Pokud máte nějaká dietní omezení, potřebujete příkrmy, nebo jiná specifická přání, napište nám předem. Rádi pro vás speciální stravu připravíme.

Program pro dospělé i pro děti

Každý den můžete začít ranním harmonizačním cvičením. Denně hodinu před večeří a hodinu po večeři je pro děti připraven pestrý program. Předpokládaný počet dětí na programu je 8 až 12 (děti nad 3 roky).Také dospělí se mohou zapojit do večerních sdílení nebo jiných aktivit. Nechte se překvapit.

Lyžařské možnosti

Abyste si zalyžovali, není třeba nikam přejíždět autem! Hotel leží hned vedle spodní stanice lanovek lyžařského střediska Ramzová (viz foto). Jezdí zde sedačková lanovka na Černavu, z Černavy na Šerák (z Šeráku se můžete rozběhnout po Hrubém Jeseníku skoro na všechny strany), dále 3 vleky. Více informací o lyžování na Ramzové zde. Další sjezdovky najdete ve 2 km vzdáleném Petříkově a jinde. Běžkaři ocení možnost nastoupit na trať také rovnou u hotelu a projet část Rychlebských hor (např. přes Petříkov na Paprsek).

Turistické zajímavosti a atrakce v okolí

I nelyžaři mohou vyjet sedačkovou lanovkou na Šerák, projít se kolem, nebo dokonce sejít přes Obří skály zpět do Ramzovského sedla. Asi největší turistickou atrakcí této oblasti jsou léčebné lázně Jeseník s mnoha prameny v okolí města, krásnými procházkami nejen kolem nádherných lázeňských domů, ale i v okolních lesích. Říká se, že Lázně Jeseník mají jedno z nejčistších ovzduší v republice. Do lázeňského města je možné se dopravit i vlakem. A mimochodem – Ramzová má nejvýše položenou rychlíkovou stanici v České republice.

Cena

 • Dospělý 7 900 Kč, dítě 6 až 17 let 6 500 Kč, dítě 3 až 5 let 5 500 Kč, děti do 3 let bez nároku na lůžko hradí pouze 200 Kč/den za stravu. Děti do 1 roku bez stravy ZDARMA.  Záloha činí 3 500 Kč za dospělého a 2 500 Kč za dítě.
 • V ceně je zahrnuto: 7 x ubytování, 7 x plná penze včetně nápojů, kreativní program pro děti i dospělé, asistence po celou dobu pobytu
 • Způsob platby: záloha je splatná do 10 dnů po zaslání rezervačních údajů, doplatek je k úhradě 30 dní před nástupem na pobyt.
 • Příplatky: za speciální stravu (např. bezlepkovou) účtujeme 100 Kč/ osoba a den.
 • Doporučujeme uzavřít cestovní pojištění, které zahrnuje mj. také pojištění storna zájezdu. Tím můžete předejít nepříjemnostem v případě, že byste se z vážného důvodu nemohli nakonec pobytu zúčastnit. Cena na doptání v CK.
 • Minimální počet účastníků, aby se zájezd mohl uskutečnit je 35 (osob nad 3 roky). Zájezd není vhodný pro osoby s omezenou schopností pohybu.

Rezervace a více informací

Zájezd organizuje agentura Duhový Koník. Pro více informací a rezervace pobytu se obracejte přímo na: info@duhovykonik.cz nebo na  tel.: 602558972

Výhoda pro členy Klubu Jíme Jinak

Členové Klubu mají slevu 10% na všechny pobyty pro rok 2020! Na tomto pobytu čtyřčlenná rodina ušetří 3.000 Kč, většina rodina víc.  [přihlaste se] Sleva se vztahuje pouze na člena Klubu a jeho nejbližší rodinu cestující s ním. Nelze ji předat dalším příbuzným nebo je poslat se slevou na pobyt, na který člen Klubu sám nejede. 

Pro koho je pobyt určen

Pobyt na Ramzové využijí především aktivní sportovci díky blízkosti sjezdovek a jiných aktivit. Rodiny s menšími dětmi ocení zase lednový klidnější provoz a přátelské zázemí hotelu. Klidnějším povahám přijde vhod krásná, hluboká příroda všude kolem či elegantní prostředí nedalekých lázní.

Jaké přednosti má lyžovačka na Ramzové?

 • Praktické ubytování přímo u sjezdovek
 • Příjemný, nedávno renovovaný hotel
 • Dobře vybavený dětský koutek
 • Dobrý a snadný dojezd na místo
 • Různé gastro možnosti, kam zajít na kávu, nebo pivo
 • Množství běžeckých tratí přímo od penzionu
 • Pečlivě sestavený pestrý a chutný jídelníček s ohledem na zimní období i skladbu účastníků
 • Osobní a přátelský přístup našeho personálu a asistence po celou dobu pobytu

 

 

PS: Z práce do práce, život letí a vy nic nestíháte?

Pokud před sebou stále jen hrnete všechny ty povinnosti, které život přináší, je čas se zastavit. 🛑 Je tohle život, který chcete? O tomto jste snili? Asi ne. V přírodě začíná nový biologický rok, nový začátek a i my to letos můžeme udělat jinak. Právě tomu se v Jarní Očistě také věnujeme a máme dokonce připravený silný závěrečný aktivační rituál, aby se vaše záměry mohly uskutečit. Zdaleka v očistě nejde jen o vyvážený jídelníček. Pojďte si ujasnit touhy, naberte zas energii a pojďte se cítit ve svém těle lépe. Začněte s námi 8 týdenní Jarní očistu. Pročistíme tělo, zlepšíme jídelníček, postavu i psychiku.

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Buďte první, kdo napíše komentář