Domů > Magazín > Vaše příběhy

Čtvrté těhotenství si konečně užívám (Eva 40 let)

Eva, maminka čtyř dětí, měla pocit, že její těhotenství probíhají normálně – velký váhový přírůstek, hlad, občas kolaps, užívání magnesia, křeče lýtek, tvrdnutí břicha, vysoký tlak, otoky rukou a nohou. Tři děti Evu postupně přivedly od klasické medicíny k alternativní a k zásadní změně jídelníčku. Jak probíhalo nečekané čtvrté těhotenství, které přišlo po této změně? Tušíte správně,  rozdíl byl veliký!

To je přece normální, ne?

Těhotenství jsem vždycky dobře snášela. No dobře, v noci jsem se budila hlady, během dne jsem občas kolabovala, když jsem se včas nenajedla. Nabrala jsem odhadem 25 kilo a manžel si mě mohl konečně pořádně považovat. Naštěstí jsem je po porodu během několika měsíců rychle shodila, tak jsem se utěšovala, že se moje tělo chystalo na kojení.

Od druhého trimestru jsem užívala magnesium. To je přece normální, ne? Pokud jsem na něj pár dní zapomněla,  noční křeče lýtek a tvrdnutí břicha mi hořčík rychle připomněly. Ve finále se přidal vysoký tlakotoky nohou a rukou. V noci jsme spala s chladicím gelem na rukou, abych to nějak vydržela. Gratulovala jsem si, že mi porody vychází na zimu. Nevím, co bych dělala v létě. Asi bych musela pořídit velkou lednici.

Od klasické medicíny k zásadní změně jídelníčku

 

Děti mě postupně od klasické medicíny přivedly k alternativní. Nejstarší dcera, sotva rozum dostala a mohla se účelně bránit (kopáním, pliváním apod.), zarputile odmítala alopatické léky. Tak jsem se seznámila s homeopatií. I když nám homeopatie hodně pomáhá na různé neduhy, chtěla jsem ze zvědavosti zkusit na atopický ekzém třetího dítěte čínskou medicínu. Od té byl jen krůček k zásadní změně jídelníčku naší rodiny. Tady mi velkou inspirací byl web Jíme jinak. Moc děkuji.

Čtvrté dítě – konečně si těhotenství užívám!

 

S dalším dítětem jsme už nepočítali, i když jsme si říkala, že by to byla dobrá zkušenost porovnat těhotenství před a po změně jídelníčku. Někdo nahoře mě asi slyšel a já jsem ve svých 39 letech opět otěhotněla. Poprvé v životě jsem vypadala během gravidity dobře,  přibrala jsem učebnicových 12 kg. Neužívala jsem magnesium, nepodnikala jsem noční nájezdy na ledničku ani jsem u sebe nemusela nosit müsli tyčinku první pomoci. Konečně jsem si těhotenství mohla užít.

Jen škoda, že jsem to nevěděla před 10 lety a několika dětmi. Ale je mi jasné, že bych si tehdy klepala na čelo, kdyby mi někdo říkal, co mám všechno vynechat a  k tomu si vařit teplé snídaně!

 

PS: Z práce do práce, život letí a vy nic nestíháte?

Pokud před sebou stále jen hrnete všechny ty povinnosti, které život přináší, je čas se zastavit. 🛑 Je tohle život, který chcete? O tomto jste snili? Asi ne. V přírodě začíná nový biologický rok, nový začátek a i my to letos můžeme udělat jinak. Právě tomu se v Jarní Očistě také věnujeme a máme dokonce připravený silný závěrečný aktivační rituál, aby se vaše záměry mohly uskutečit. Zdaleka v očistě nejde jen o vyvážený jídelníček. Pojďte si ujasnit touhy, naberte zas energii a pojďte se cítit ve svém těle lépe. Začněte s námi 8 týdenní Jarní očistu. Pročistíme tělo, zlepšíme jídelníček, postavu i psychiku.

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

7 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Evičko, 4.miminko je boží, gratuluji👍🤩🙋‍♀️😘😘😘pá pá Tinka

Evi, moc děkujeme za vaše zkušenosti! Jste krásné úkaz toho, jak do čtvrtice všeho dobrého se dá dočkat změny :-) My máme každá děti “jen” dvě, takže se to někdy zdá nedůvěryhodné, když říkáme, že těhotenství před a po Jíme Jinak je nebe a dudy. Ale vy máte za sebou 3 těhotenství, které můžete hrdě srovnat s tím čtvrtým :-)

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

klub
233

Březen – plakátek na ledničku

Co v březnu jíst nejvíc, co méně a co raději vůbec? Čemu se věnovat a na čem pracovat, abychom maximálně využili potenciál, který tento měsíc nabízí? Plaká...

Květáková pomazánka

Jednoduchá a výtečná pomazánka, výborná ke kváskovému chlebu nebo na placky apod. Pečená zelenina má vždy ten správný šmrnc, proto je připravena z pečeného...
94
14

Jak podpořit své zdraví v březnu

Začátek jara a probíhající změny v přírodě mnoha lidem malují úsměv na tváři. Co s tím, když na nás v tomto období přichází spíše únava? Co dělat pro to, a...

Drobenkový koláč s jablky a tofu tvarohem bez lepku

Kombinace jablek a tofu tvarohu nikdy nezklame. Nevěříte? Pak vyzkoušejte tento jednoduchý koláč a uvidíte, že se po něm jen zapráší.

Zlatý pečený květák

Recept pro milovníky jednoduchých receptů. Nic jednoduššího už asi neexistuje. Potřebujete jen pár ingrediencí, které z obyčejného květáku vykouzlí super p...

Cholesterol je kamarád!

Nebo ne? To je kamarád i ten zlý cholesterol, který způsobuje nemoci? Jak to tedy je? Pojďme si v tom společně udělat pořádek. Konečně.