Eva, maminka čtyř dětí, měla pocit, že její těhotenství probíhají normálně – velký váhový přírůstek, hlad, občas kolaps, užívání magnesia, křeče lýtek, tvrdnutí břicha, vysoký tlak, otoky rukou a nohou. Tři děti Evu postupně přivedly od klasické medicíny k alternativní a k zásadní změně jídelníčku. Jak probíhalo nečekané čtvrté těhotenství, které přišlo po této změně? Tušíte správně,  rozdíl byl veliký!

To je přece normální, ne?Ada Ala Jirka cerven 2014

Těhotenství jsem vždycky dobře snášela. No dobře, v noci jsem se budila hlady, během dne jsem občas kolabovala, když jsem se včas nenajedla. Nabrala jsem odhadem 25 kilo a manžel si mě mohl konečně pořádně považovat. Naštěstí jsem je po porodu během několika měsíců rychle shodila, tak jsem se utěšovala, že se moje tělo chystalo na kojení.

Od druhého trimestru jsem užívala magnesium. To je přece normální, ne? Pokud jsem na něj pár dní zapomněla,  noční křeče lýtek a tvrdnutí břicha mi hořčík rychle připomněly. Ve finále se přidal vysoký tlakotoky nohou a rukou. V noci jsme spala s chladicím gelem na rukou, abych to nějak vydržela. Gratulovala jsem si, že mi porody vychází na zimu. Nevím, co bych dělala v létě. Asi bych musela pořídit velkou lednici.

Od klasické medicíny k zásadní změně jídelníčkuAnna 3 tydny

 

Děti mě postupně od klasické medicíny přivedly k alternativní. Nejstarší dcera, sotva rozum dostala a mohla se účelně bránit (kopáním, pliváním apod.), zarputile odmítala alopatické léky. Tak jsem se seznámila s homeopatií. I když nám homeopatie hodně pomáhá na různé neduhy, chtěla jsem ze zvědavosti zkusit na atopický ekzém třetího dítěte čínskou medicínu. Od té byl jen krůček k zásadní změně jídelníčku naší rodiny. Tady mi velkou inspirací byl web Jíme jinak. Moc děkuji.

Čtvrté dítě – konečně si těhotenství užívám!Anna 5 tydnu

 

S dalším dítětem jsme už nepočítali, i když jsme si říkala, že by to byla dobrá zkušenost porovnat těhotenství před a po změně jídelníčku. Někdo nahoře mě asi slyšel a já jsem ve svých 39 letech opět otěhotněla. Poprvé v životě jsem vypadala během gravidity dobře,  přibrala jsem učebnicových 12 kg. Neužívala jsem magnesium, nepodnikala jsem noční nájezdy na ledničku ani jsem u sebe nemusela nosit müsli tyčinku první pomoci. Konečně jsem si těhotenství mohla užít.

Jen škoda, že jsem to nevěděla před 10 lety a několika dětmi. Ale je mi jasné, že bych si tehdy klepala na čelo, kdyby mi někdo říkal, co mám všechno vynechat a  k tomu si vařit teplé snídaně!

 

Hubneme do plavek online: Shoďte 5 kg za 14 dnů

  1. Evi, moc děkujeme za vaše zkušenosti! Jste krásné úkaz toho, jak do čtvrtice všeho dobrého se dá dočkat změny :-) My máme každá děti „jen“ dvě, takže se to někdy zdá nedůvěryhodné, když říkáme, že těhotenství před a po Jíme Jinak je nebe a dudy. Ale vy máte za sebou 3 těhotenství, které můžete hrdě srovnat s tím čtvrtým :-)

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekZázraky do 14 dnů (Saša 44 let)
Další článekVeselá neloupaná červená čočka se zeleninou