Od mala jsem trpěla nadváhou a později se přidaly různé zdravotní potíže. Doktoři mi předpovídali, že se nedožiji mnoha let a nejspíš nebudu mít děti. Teď jsem máma dvou krásných dětí, hubnu a moje krevní testy mile překvapily i pana doktora.

Prognózy byly děsivé

Od mala jsem byla velký jedlík. Jedla jsem ráda a všechno. Odráželo se to i na mé váze. Na začátku vysoké školy se mi podařilo zhubnout a po dlouhé době jsem se sebou byla spokojená a vyrovnaná. Pak jsme se začala potýkat se zánětem u konečníku. Počas několika let jsem absolvovala několik operací s malou nadějí na úspěch a prognózou, že se nedožiju mnoha let. Další ránou bylo, když mi doktorka řekla, že pravděpodobně nebudu mít nikdy děti.

Stresy a kila přibývaly. Změnila jsem doktory, když jsem byla na totálním psychickém dně. Počas tohoto období jsem se pokusila několikrát držet diety, ale pokaždé jsem skončila pod nožem, protože jakákoliv změna v jídelníčku zánět spustila. Našla jsem si doktora, který mi odoperoval konečník a zachránil mi život. Nová gynekoložka zařídila, že mám dvě krásné děti.

Ale… U druhého těhotenství jsem skončila na 92 kg. Všechno mě bolelo, byla jsem nešťastná, do toho manželské neshody.

Krevní testy odhalily mnoho problémů

Na diety i cvičení jsem zanevřela. Před dvěma lety jsem byla na preventivní kontrole a krevní testy mi vyšly špatně.
Problémy se srdcem, příliš tuku (nezdravého), dědičná dna, intolerance na laktózu, vysoký počet červených krvinek a spousta dalších věcí, které si už ani nepamatuji. Zakázali mi maso (kromě drůbežího), luštěniny, mořské ryby, zelenou zeleninu, brambory a další věci. Měla jsem pocit, že takhle se nedá žít.

Musela jsem už něco udělat se svým velkým tělem

Naštěstí mi v jedné v facebookové skupině poradili stránky Jíme Jinak. Jelikož diety jsem držet nechtěla, byla jsem velice skeptická. Po otevření stránek mé nadšení pohaslo. Tohleto mám jist? Nikdy! Přešel další čas a já jsem se přihlásila na kurz cvičení, který jsem nedokončila. Nezvládala jsem hnout svým velkým tělem. (To už jsem měla „jenom“ 86 kg). Pořád se však objevovala doporučení na stránky Jíme Jinak, tak jsem si řekla, že se na to podívám blíže. Začala jsem si hledat recepty a pomalu se snažila vařit nějaká jídla.

Kurz mi zkomplikoval covid

Nepřikládala jsem těm jídlům velikou váhu, ale chutnalo mi. Nesnáším vaření a vařit některé z receptů je pro mě práce tak na hodinu. Samotné vaření ne, ale příprava. I navzdory tomu jsem se rozhodla, že vyzkouším Podzimní detox. Samozřejmě nic v mém životě nemůže být snadné, takže jsem dostala covid. Naštěstí jsem vše zvládla doma, ale covid mi zničil žaludek natolik, že jsem týden nemohla nic jíst. Konečný efekt byl 6 kg dolů, ale za těchto okolností jsem z nich neměla radost. Samozřejmě přišly Vánoce a já nabrala 2 kg.

Výsledky jsou skvělé

V posledních letech se nerada fotím. Ale vím, že kalhoty, které jsem si jen tak-tak zapla, si teď vysvléknu i zapnuté. Z toho mám obrovskou radost. Určitě se těším i na Jarní očistu a půjdu do toho. Jsem ráda, že jídla jsou sytá a já nehladovím a postupně se snažím z hlavy dostat to, že se jedná o dietu. Tento rok jsem (před Podzimním detoxem) absolvovala roční kontrolu u doktora. Pan doktor mi řekl, ze od léta viděl tak dobré výsledky asi u 2 lidí. K tomu není, co dodat. :-) Díky!

Gabča

⏩ BRZY ZAČÍNÁ PODZIMNÍ DETOX KURZ

  1. To je skvělá zpráva, že jste našla tuto cestu a můžete se inspirovat. Jíme jinak mění životy k lepšímu, jen si najít svoji individuální cestu❤️ Přeji Vám, ať i Vy ji najdete pro sebe a jste šťastná a spokojená.

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekPermazahrada v únoru (Janka)
Další článekDárky jsou na cestě