Lahodná jemná a krémová omáčka, které jistě neodoláte a potěšíte i ty, kteří cizrnu jinak nejí.

P4250792Přes noc namočit cizrnu, vodu slít a vařit v papiňáku s kombu 45 minut. Nakrájet cibulku a zpěnit ji na oleji, přidat našikmo nakrájenou mrkev, lžíci červené papriky a 1-2 minutky restovat. Osolit, podlít zeleninovým (cizrnovým) vývarem a dusit. Přidat našikmo nakrájený pórek a až změkne, vmíchat část cizrny. Druhou část cizrny rozmixovat v mixéru na krém a vmíchat k zelenině a cizrně (slouží k zahuštění). Zjemnit tofunézou dle chuti (sójovou smetanou) a dochutit umeoctem, případně ještě solí.

K tomu byla celozrnná rýže, posypána gomasiem a pažitkou, pickles, napařený květák a tempura z cibule (hladká mouka, pohanková mouka, studená voda – obaleno v těstíčku a fritováno ve vysoké vrstvě oleje, postříkáno shoyu).

ZDARMA: Seriál "Hubneme do plavek"

Měníme jídelníček a hubneme do plavek

Tipy na hubnutí, strava během dovolené, vliv léta na naše tělo, jak na letní jídelníček, nejčastější letní chyby, VIDEO:Hubneme do plavek (vidělo už 3 000 lidí)

 

Zjistit více

7 komentářů. Jak to vidíte vy? Napište komentář.

    • Dano, gomasio (Goma je semínko sezamu, Shio je sůl) je ochucovadlo ze semínek a mořské soli, mohou se přidat moř. řasy. Připravuje se v různých poměrech daných surovin. V knize D. Lužné se píše, že podporuje trávení, vstřebávání potravy ve střevech, zlepšuje kalitu krve, odstraňuje únavu, bolesti hlavy…Holky tady mají recept na Gomasio z řasy Wakame a semínek.

  1. Výborný recept, díky. Moc jsme si pochutnali a cibule v těstíčku bylo vynikající překvapení. Dělala jsem poprvé tempuru – lahůdka. Až příjde návštěva, určitě nabídnu.
    Alespoň uvidí, že ze zeleninky jsou samé dobroty.
    Eva

  2. Zobrazit všech 7 komentářů

Komentujte
Vaše jméno