Domů > Magazín > Vaše příběhy

Kapsy plné zdraví (Jindřich Motýl)

Kdekdo říká, že chce zdravě jíst, ale skutek utekl. Lhát si do kapsy je ta nejhorší varianta, říká Jindra. Poslal tenhle retrospektivní a sebezpytující příspěvek.  Jeho pohled na vlastní talíř mě moc pobavil. Třeba vám to bude povědomé. Článek jsme už jednou publikovaly, ale v souvislosti s diskusí pod posledním videem mi přijde víc než aktuální.

Jindra se synem Tomáškem

Dnes ráno jsem nějak neslyšel budík, to se mi občas stává. Tak jsem usedal ke snídani trochu později než obvykle. Ráno je nejlepší dát si zeleninovou miso polívku a kaši. S tím vřele souhlasím a rozhodně bych nejedl, zejména po ránu, nic nezdravého. Dnes jsem si sice dal jogurt, ale bylo to jen proto, že jsem zaspal. Jogurt jednou za čas není na škodu, obzvláště pokud jinak jíte úplně zdravě. Ostatně je to celé o psychice, tak proč se stresovat.

Když jsem u těch stresů. V práci bylo fakt peklo. To vám povím. Potřeboval jsem se trochu odreagovat. Dát si třeba takové kafe s cukrem a mlíkem. To je samozřejmě chyba, kterou zásadně nedělám. I když je pravda, že pokud celý den jíte zdravě, jedna káva vás určitě nezabije. No a právě proto jsem si ji nakonec dal. I když tu druhou po obědě jsem si možná dávat nemusel. Ano, zdravý oběd! U nás v restauraci vaří vždy jedno veganské jídlo, tak jsem se těšil, to je něco pro nás, co jíme zdravě. Oběd je hned po snídani nejdůležitější jídlo dne a tak je nezbytné ho nešidit, v tom jsem naprosto striktní. Každý den si dávám kvalitní veganské jídlo. Je mi líto lidí, co mají plnou pusu řečí o zdraví, a pak si dají třeba hovězí stejk. I když zrovna s hovězím stejkem to docela chápu, když je dobře propečený a voní restaurací, těžko se ubránit. Dnes jsem se ostatně taky neubránil. Ale měl jsem k němu fazolky a je pravda, že jednou za čas maso není na škodu, pokud jinak jíte striktně zdravě. Ono je to hlavně o psychice, tak proč se stresovat, že jo.

Doženu to zdravou večeří, to je poslední jídlo dne a je důležité aby bylo naprosto v pořádku. Tvrdé sýry, myslím, docela zdravé jsou a výborně se hodí k vínu. Pít alkohol je samozřejmě úplný nesmysl, to všichni víme, a nikdy ho proto nepiji. No a tak jsem si dal jen trochu, ostatně pokud jíte celý den zdravě jako já, pár deci vína vás přece jednou za čas nezabije. Je to celé o psychice, tak proč se stresovat, no ne?

Výše uvedený text je recese. Takhle můj den naštěstí nevypadá, ale měl jsem k tomu blízko. Nedávno jsem požádal Evu o korekci jídelníčku a ona mi zadala psát 14 dnů co jím a piju. Vážení přátelé, nestačil jsem se divit. Zjistil jsem, že v mnoha případech dělám něco úplně jiného, než si myslím, že dělám. Musel jsem se znovu zamyslet, jak to vlastně s tou zdravou stravou myslím, jestli se chci před někým (například sám před sebou) předvádět, nebo chci opravdu žít zdravě. Lhát si do kapsy je ta nejhorší varianta. Nakonec dopadnu tak, že se budu stresovat vlastní neschopností něco změnit. Rozhodnul jsem se tedy, že ode dneška si přestanu lhát a budu hrdý na svůj styl života! Takže…buď začnu jíst zdravě…nebo o sobě přestanu tvrdit, že to dělám.

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

8 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Slavomíra
6. 2. 2022

😂pobavilo,ako ma vedia pobaviť niektoré komentáre, v ktorých sa niektorí uisťujú,že sem-tam úlety sú o.k. ,ale vzápätí hľadajú od Evky rýchle rady,lebo majú taký problém…zapisovať si jedálniček je ideál,pamäť často zlyhá,ale papier nepustí😄

To si budu muset vytisknout. Včera jsem šla spát spokojená sama se sebou, že jsem to, až na večeři tedy, krásně zvládla. Ale pak jsem si to dávala dohromady a: k snídani misso polévka s kimči a ovesná kaše se zeleninou. Fajn. Jenže pak jsem chtěla udělat pomazánku z pstruha a většinu ryby sem snědla spolu s tři dny starou bagetou. Oběd perfektní – boršč. Jenže ouha, co ta čokoláda? Večer mrkvové hranolky a čínské závitky s kyselým zelím. Bohužel k tomu čtvrtka fakt ohavné pizzy z mražáku. Ale voněla dobře. Mám jedinou naději, přeučit muže, a nemít tyhle věci vůbec doma.

Ukázat další komentáře