Domů > Magazín > Vaše příběhy

Po kurzu jsem o 5,5 kilo lehčí

Zhubnout 5,5 kilo za dva týdny není jen tak a proto se s vámi chceme podělit o neuvěřitelné výsledky paní Nadi. Naďa si koupila kurz Hubnutí do plavek až ke konci prázdnin. Za pouhé dva týdny zhubla 5,5 kilo a zbavila se 4cm přes prsa, pas, břicho a boky. Důkazem toho, jak obrovský vliv má na nás to co jíme, jsou i další zdravotní bonusy, které přišly se shozenými kily. Naďa najednou nemá oteklé lokty ani prsty na rukou. Je mnohem klidnější, lépe spí a cítí pohodu. I přes to, že zhubla, začala se jí vypínat pleť na obličeji, zmenšila se, ale zpevnila prsa a přestávají jí padat vlasy. No není to zázrak?

Jak to všechno začalo

O “Jíme Jinak“ jsme se dověděla od stejně staré a dlouholeté kamarádky Jany. Neviděla jsem ji asi půl roku a překvapilo mě, jak teď báječně vypadá a jak z ní pohoda a energie jen sršela.
Je mi 46 let, od dětství se léčím s revmatoidní artritidou a potýkám se s bolestmi, otoky, záněty, ztuhlostmi kloubů. Bez léků na bolest se v poslední době obejdu málokdy. Moje nadváha tomu nepřispívala a tak padla otázka: „Co prosím tě děláš, že tak báječně vypadáš a že máš tak krásnou postavu?“ Odpověděla: „Jím jinak“.

Za tři dny jsem měla zaplacený kurz

Začala jsem se tedy vyptávat a během tří dnů už jsem měla zaplacený kurz „HUBNEME DO PLAVEK“. Všechno jsem si načetla, procházela komentáře, videa, poznatky ostatních. Nakoupila vše potřebné. Spoustu z potravin v nákupním seznamu jsem už znala, mám přátele, co se stravují makrobioticky a tak jsem si ve zdravé výživě nepřipadala jako mimozemšťan. Využila jsem toho, že byl úplněk a tak jsem před prvním dnem měla úplný půst. Pila jsem jen lněný nápoj, vodu, čaj bancha a byla jsem připravena na první den.

No, přestože jsem zkušená kuchařka, začátky s novým vařením nebyly jednoduché. Chaos, binec, všude hromady zeleniny, vytištěné recepty, zoufalé pohledy mého psa, proč ji vyháním z kuchyně a zvědavost mé 16leté dcery. Zná mé zdravotní potíže a tak mě od začátku podpořila a snažila se si své „normální“ jídlo připravovat sama… Všechna jídla mi chutnala, až na drobné výjimky, např. Tofunéza, ale tu jsem prostě víckrát nepoužila a bylo vyřešeno.

Očista těla se rozjela hned od začátku

První tři dny jsem velmi špatně spala, přestože nevím, co je to bolest hlavy, teď jsem to poznala. Když hlava přestala bolet, prokýchala jsem tři dny a z nosu mi kapalo, jak z vodovodního kohoutku. Očista jela naplno. I klouby bolely víc než kdy jindy…ale brala jsem to jako pozitivní signál, že vše funguje jak má. Samozřejmě jsem vše konzultovala s kamarádkou Janou.

Jídelníčku jsem se držela téměř 100%. Snídala jsem miso polévky, mňam… Večeři dojídala vždy do 18:00. Dvakrát v průběhu kurzu jsem si podle návodu masírovala lymfu. Udělala si pickles. V průběhu kurzu se ke mně přidala moje nejlepší kamarádka Marcela a „jedeme si v tom“ teď spolu.

Výsledky byly neuvěřitelné

Moc pohybu navíc jsem neměla, s mým revma jsem někdy ráda, že zvládnu, co musím. Ale kvůli práci chodím i pěšky, taky na ne moc dlouhé procházky s mojí labradorkou, která má taky artrózu a dvakrát týdně jsem asi hodinu na kole.

Když jsem se na konci kurzu po 14 dnech změřila a zvážila, nevěřila jsem vlastním očím. Měla jsem o 5,5 kila méně a o 4cm přes prsa, pas, břicho, boky. Pár lidí se mě zeptalo, jestli nejsem nemocná, že tak rychle hubnu. Řeknu vám, to je motivace jako blázen. Ale hlavně se cítím skvěle, klouby bolí méně, nemám oteklé lokty, prsty na rukou. Jsem klidnější, lépe spím, cítím pohodu. Začala se mi vypínat pleť na obličeji, zmenšila se mi, ale zpevnila prsa, přestávají padat vlasy. Zkrátka takové malé kouzlo.

Po kurzu pokračuji dál

Mám 5 dnů po kurzu a jím pořád podle Jíme Jinak. Vařím recepty z kurzu, vybírám další z webu JJ a už plánuji vlastní recepty podle zásady kompletního talíře. Jednou týdně jsem zavedla půst, ale úplný. Jen piju, ale dělá mi to dobře. Rýže mi prostě nejede…

Zatím jsem „zhřešila“ jen pár šálky kávy, miluji kávu … a trochou bílého vína. Když o tom tak přemýšlím, vypadá to všechno na dlouhý příběh. Ale jde vlastně jen o 20 dnů. No není to kouzlo?

Plánuji se teď ještě pár týdnů držet co nepřesněji jídelníčku, ztratit zbylá přebytečná kila, ještě tak 6-7 kg – to je můj krátkodobý cíl“. Mým dlouhodobým cílem, je jíst podle JJ tak na 90%, cítit se dobře a nemuset užívat žádná antirevmatika, což je ještě běh na dlouho trať, ale věřím.

Děkuji Janě, Marcele, mé dceři a hlavně Vám, Evo a Heleno…

PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?

Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

11 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Skvela banda JJ :)
Na pobaveni staci dve slova.

Zdravím všechny “jiné jedlíky” … rozhodla jsem se po delší době napsat o tom, jak pokračuji dál. Po kurzu Hubneme do plavek, který jsem absolvovala s kamarádkou, jsme pokračovaly dál. Teď jedeme podle kurzu Vánoce Jinak a jako, odvážím se říct, zkušené si to pořád užíváme… pečlivě čteme všechny články, které nás nikdy nepřestanou zajímat, obohacovat a bavit. Sem tam zhřešíme, ale vždy se těšíme na to “naše” … když se podívám zpět a uvědomím si, že to ještě nejsou ani 4 měsíce a já jsem, jak mi řeklo hodně lidí, nový člověk… je mi báječně, mám energii, zvládám víc věcí, méně věci mě vytáčí, moje revma mě nechává žít, antirevmatika už skoro neberu .. změnila jsem účes a nakoupila nový šatník – no ono to ani jinak nešlo… Zhubla jsem 11,5 kg… věříte tomu? Kamarádka 10,5 kg… A jde to samo… Kdybychom nebyly dvě, skoro bych se bála, že je něco špatně… Nikdy nepřestanu být vděčná za to všechno, co jsem díky JJ získala a hlavně čeho jsem se zbavila… Díky

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také