Domů > Magazín > Blog

Městská rada bez masa: Amsterdam odhlasoval vegetariánství na všech akcích rady

V holandském Amsterdamu byla vládnoucími stranami odhlasována nová iniciativa “Carnivore? Let us know.” (Masožravec? Dejte nám vědět.), díky které bude veškeré jídlo na městských radách vegetariánské, pokud tedy o maso účastníci vysloveně nepožádají.

Vege občerstvení na všech událostech města

Jednalo se o návrh člena rady Johnas van Lammeren ze Strany pro zvířata. Prvotním návrhem bylo prosadit jídlo veganské, ale to se ukázalo jako až moc “drastický” krok pro obyvatele země sýrů. Nicméně výkonný ředitel základní cíl návrhu podporuje, ale raději chce začít s jídlem vegetariánským. “Až se vybere nový městský kuchař, na všech událostech města budou podávány vegetariánské hot dogy, sýrové kuličky a zeleninové občerstvení.

Otázka už není: “Jste vegetarián?”, ale “Jíte maso a ryby?”

Pan Wassink z výkonného výboru rady řekl: „Obracíme normy vzhůru nohama. Otázka již nezní: “Jste vegetarián?”, ale: “Jíte maso nebo ryby?” Vláda činí udržitelná rozhodnutí a myslím si, že bychom je měli dělat i sami pro sebe. Je to o tom dávat dobrý příklad.” Amsterdam tak následuje nizozemské Ministerstvo školství, kultury a vědy, které toto pravidlo zavedlo již loni. A další vlaštovkou je městská rada v Uttrechtu, která zavádí vegetariánské obědy.

Co na to říkáte? Krásný krok, že?

Podělte se o svůj názor v komentářích.

PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?

Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Buďte první, kdo napíše komentář