Na podzim se přibírá snadno a rychle. Může za to příroda. Ale protože my už dnes nežijeme v souladu s ní, tak se těch podzimních špeků pak těžko zbavujeme. Poradíme vám, jak se nabírání vyhnout, co v jídle vynechat, abyste zůstali krásní, štíhlí a zdraví i na podzim.

Je to vlastně zcela přirozené

V přírodě se míza stahuje do kořenů rostlin a ty nic nového již nepřijímají. Také zvířata se chystají se na zimu. Nabírají tukové zásoby a mění srst na zimní. Stejným přírodním zákonům podléhá člověk. Potíž je v tom, že žijeme ve vytopeném bytě, jezdíme ve vyhřátém autě a pracujeme obvykle v teplém prostředí.

Velké tukové vrstvy tedy nepotřebujeme, protože je nespotřebujeme. Jsou nám na obtíž a jen zvyšují riziko kardiovaskulárních a cévních onemocnění. Nevhodným složením podzimního jídelníčku si do tukových zásob uložíme i toxické látky, které se k nám dostávají z moderních, průmyslových potravin.

Zdravý jídelníček zatočí se špeky

Po zdravém jídle nenaberete, ale naopak se ještě zbavíte přebytečných tukových polštářů. Při dobrém podzimním jídelníčku se nám hluboko do kostí ukládají zásoby minerálů na další rok. Celozrnné obiloviny, luštěniny, ořechy a semínka, kořenová a kulatá zelenina, to jsou ideální potraviny pro podzim, skvělý zdroj výživy pro naše tělo. Snadno se vstřebávají, zvlášť když je tepelně upravíme a kombinujeme je s kvašenou zeleninou.

Na takových potravinách postavený základ jídelníčku zaručí, že nebudeme zbytečně nabírat nebo dostávat do těla škodliviny. Se zdravým jídelníčkem zůstanete štíhlí a tělo se přirozeně vyčistí. Tato strava je totiž bohatá na vlákninu. Díky jemnému (ale pravidelnému) čištění střeva můžete očekávat, že se váš pas o pár centimetrů zúží. Ze střeva odejdou letité nánosy a vám bude lépe.

Vedlejším účinkem čistého střeva bude zvýšená obranyschopnost vašeho těla. Střevo je pro imunitu klíčové. Vhodná podzimní strava osadí vyčištěné střevo těmi správnými bakteriemi a střevo začne fungovat jako dokonalý zdroj naší imunity.

Toto vynechte, pokud nechcete ztloustnout

1Průmyslově zpracované potraviny

Všechny průmyslově zpracované potraviny a polotovary. Jsou pro nás nepřirozené, špatně stravitelné a jejich nestrávené zbytky se v nás ukládají. To jsou pak ty nevzhledné faldíky, kterých se po vánočních svátcích nemůžeme vůbec zbavit.

2Nadbytek živočišných a tučných potravin

Jednak jsou spojovány se zvýšeným rizikem srdečně cévních onemocnění, jednak se nám na podzim rády uloží jako již výše zmíněné tukové zásoby na horší časy, které ale moderní člověk nezažívá a tudíž neupotřebí.

3Pečivo a moučníky

Výrobky z mouky nás zahleňují a překyselují organismus, což opět napomáhá nabírání. Tělo se chemické nerovnováze brání. Vznikající kyselé prostředí neutralizuje zadržováním vody a naše tělo je oteklé a odulé. Chemické látky, které se pro výrobu pečiva používají, se snaží vyloučit přirozeným způsobem, tedy močí, potem, stolicí a dechem. Pokud ale pečivo jíme denně, naše tělo nebude stíhat tyto látky eliminovat a začne je ukládat do bezpečného prostředí, kde nebudou škodit. Do tukových zásob, které za tímto účelem bude udržovat.

4Mléko a mléčné výrobky

O nich platí to samé co o pečivu. Kromě zahleňujícího efektu mají silně ochlazující účinek. Na podzim, kdy potřebujeme tělo spíše zahřát a připravit na přechod do ještě studenější zimy, je to velmi nevhodná forma energie. Koledujeme si tak o zbytečné nachlazení a připravujeme v plicích živné prostředí pro antigeny a patogeny. Tedy bakterie a viry, které způsobují záněty horních cest dýchacích, chřipky a další typické podzimní nemoci.

5Sladkosti a výrobky s cukrem

Každé malé dítě ví, že po sladkém se tloustne. Ale málokdo si uvědomuje, že cukr zásadním způsobem likviduje naše minerální zásoby, které tělo spotřebuje na jeho eliminaci, když se dostane dovnitř.

Dejte si podzimní detox

Ať už sami nebo s námi. Díky podzimnímu detoxu se vyhnete nachlazením a podzimním splínům. Zhubnete a získáte energii. My začínáme náš každoroční tradiční detox v listopadu se zdravým podzimním jídelníčkem na každý den, videovařením a také videopečením Vánočního cukroví bez cukru. A pokračujeme zvesela plánováním svátků a úklidu, protože my chceme mít konec roku pohodový, ve skvělé společnosti stejně naladěných lidí.

Pojďte se pročistit v podzimním detoxu se zdravým jídelníčkem. Naučíte se zdravě vařit, zlepšíte postavu a užijete si pohodový konec roku.

A co říkají o našem podzimním detoxu?

Kdo se nechá vést našim programem, má úspěch zaručen.

Marcela: Ahoj holky, opravdu moc pěkný kurs. Přála jsem si a získala jsem – cenné rady, zkušenosti a tipy. To co jsem očekávala od kursu, to přišlo, ukázaly a vysvětlily jste mi, jak kombinovat a vařit jinak. A já konečně vím „jak na to“. Jak nahradit maso, jak vyloučit bílý cukr. Vaření podle vašich tipů, např. koprovka z petržele, knedlíky z ovesných vloček– to byly „majsterštyky“, které zachutnaly i mému muži. Moc děkuji ?

Neli: Já se jdu pochválit ? mám velkou radost, že jsem po tolika letech uklidila celý byt! Tolik jsme toho vyházeli… Tolik místa pro nové a poklidné dny tu máme.. když jím aspoň 5 dnů podle JJ, sklízím poklony, jak jsem štíhlá.. i tak mám velké rezervy v jídelníčku.. Užívám si poklidně letošního adventu ?

Ilona: Rozhodně jsem nejela na 100 % a občas zhřešila, ale jde vidět, že i malé změny jídelníčku dokážou velké věci. Shodila jsem asi pět kilo, mám hezčí kůži, méně pupínků. Ale to není to nejdůležitější – za celé dva měsíce jsem ani jednou neměla migrénu a to mě v posledním půlroce trápila minimálně jednou za měsíc a vždy vydržela několik dnů (nic nezabíralo – prášky, bylinky, spánek, prostě agonie) a taky jsem se, zdá se, zbavila křečí při menstruaci, které taky nešly vydržet bez léků (jednou jsem se hrdinsky odhodlala, že žádný prášky na bolest už nebudu brát a v práci jsem bolestí omdlela ? ). Takže děkuji za skvělý kurz. Ilona, 30 let.

 

Tak jo, jdu do podzimního detoxu

 

Jde z vás nakažlivá energie

Iveta: Jde z Vás ohromná energie, která je krásně...

Moc děkuji za recepty

Dana: Moc děkuji za recepty. Vyzkouším. Určitě budou výborné,...

Nikdy bych nevěřila, že zelenina může chutnat tak dobře

Lenka: Taky pomalu objevují jemné chutě nových potravin a...

Sladkosti už mi nechutnají

Jendula.cerna: Chci moc poděkovat za skvěle připravený kurz a...

Hubnutí jde samo

Iva1: Dobrý den, pořád se bavím a pořád hubnu,...

Překvapilo mě, jak je jídlo rychle hotové

Pavlína: Velice příjemně mě překvapilo, jak je jídlo rychle...

Z maroda jsem zase činorodá!

Jarka: Ahoj Evi a Heli a všichni klubáci ♥...

Okolí si všímá změny a já se cítím báječně

Pcmunoav: Přihlásila jsem se do programu Hubneme do plavek,...

Manžel, velký masožravec, vidí, že mu omezení masa prospívá

Stramis: Já vařím podle JJ od listopadu, teď mám...

Doslova hltám všechny nové články!

Zdenka N.: Poslední dobou hltám vaše nové články, jsou super!...

Podpora v kurzu byla úžasná

Bilkorji: Kurz VÝBORNÝ, pro potěchu těla, duše i oka...

Děkuji, že se na JJ můžu dozvědět zásadní fakta o jídle

Maki: Musím říct, že pravda je často dost krutá..jsem...

Měníte mi život k lepšímu

Pája: Ahoj, moc díky, v 50 mi měníte život...

Nechutná mi sladké: to jsem ani nemyslela, že se někdy stane

Katchenka: Velkou inspirací na to, co vařit, mi jsou...

Meditace pro mě je, když si stoupnu ke sporáku a vařím dle JJ

Sidonia: Pro mě meditace je, když přijdu z práce...

První vyzkoušený salátek z kurzu a naprosto výborný!

Iva: Teda mňam, mňam, mňam, první vyzkoušený salátek z...

Hubneme do plavek online: Shoďte 5 kg za 14 dnů

 1. Nevím, pod jaký článek to napsat, ale mohl byste mi někdo dát nějakou radu, co s AFTAMA?
  Kolem mě proběhla v práci viróza a já ji sice na rozdíl od kolegů nechytila, ale asi se mi ty viry projevily aftama.
  Mám jich víc a potřebuju to rychle nějak řešit.
  Za rady děkuju!

  • Všechny dotazy prosím do poradny v Klubu, ať naše odpovědi zůstávají na místě, kde z toho mají prospěch i ostatní.

 2. Chtěla bych jít do toho s Vámi, ale jsem hodně pracovně vytížená. Jde to zvládnout? Máte moc dobré recepty.

  • Nebojte se, Jarko, vetsina z nas nevi, kam driv skocit. Kurz s tim pocita a mame dokonce 2 jidelnicky – pro zacatecniky a pro pokrocile. Kazdy dela, co zvladne, cilem je zdravy podzim a klidne Vanoce, minimalizace stresu. Valna vetsina ucastniku pracuje, mnozi stavaji pred usvitem a vraci se domu vecer. Se vsim se pocita.

 3. Zobrazit všech 6 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekDcerka dohnala opožděný vývoj a zbavila se ekzému (Petra)
Další článekPusťte si pohanku do kuchyně: 20 skvělých receptů z pohanky