Kurz a členství v Klubu Jíme Jinak jsem si koupila k narozeninám. Díky výsledkům, kterých jsem dosáhla, teď vím, že tímto dárkem jsem si nadělila sebevědomí, pohodu, lehkost a svobodu.

Do kurzu se mi nechtělo

Jsem velice svobodomyslný a neukázněný člověk. Nejsem eko-ezo, jím sýry, žeru zvířátka, piju víno, ráda zpívám a žiju z plných plic. Ale v mezích :-) Jsem učitelka ve školce: můžu si hrát a vymýšlet  a jsem za to placená.
Účast v očistě jsem dlouho odkládala, protože jednak tyhle základy stravování znám od roku 89, maminka ji vařila nemocné sestře s roztroušenou sklerózou, sama paní Průchová jí psala jídelníček na míru, tehdy nebylo NIC, vše se dělalo ručně. Nadšenci zdravé výživy z Dobrušky sotva vystoupili z ilegality :-), knihy a kuchařky mám doma, co nového mě můžete naučit??? A navíc, kurz je drahý – pro mě.
Šla jsem do toho na poslední chvíli, prostě protože jaro je na očistu dobré, potřebuju restart…prostě jsem si kurz Jarní očista a členství v klubu koupila k narozeninám, protože jsem velká holka a můžu si to dovolit :-)

Jak to šlo

Jídelníček jsem měnila od začátku, jíst a nakupovat v určené dny určená jídla mě nebaví. Navíc u nás v jídelně vaří zdravá jídla, takže jsem si je vylepšovala, kombinovala, ladila. Bavila mě miso polévka ráno, dám si ji tak 2x týdně, někdy kaši, někdy chleba, pečivo. Oblíbil si ji i náš syn (11 let). Spoustu věcí (kimči, pickles, klíčení, amasaké) znám, občas jsem je dělala. Několikrát jsem cvičila báječné cviky z kurzu, bavilo mě to a chci v tom pokračovat.

Už nepotřebuji sladké ani kávu

Přestala jsem doslazovat cukrem cokoliv, takže sladěnka, někdy med, i když vím, že není úplně podle JJ. Přestala jsem mít chuť na sladkosti celkově, čokoláda na stole přede mnou se mnou nehne, když je zákusek, dám si dvě lžičky a to mě uspokojí. Potěšila mě ztráta „bažení“ po sladkém a když už jsem ochutnala (asi abych o něco třeba nepřišla :-)), chuť byla podivně fádní, prostě „jen“ sladká.
Přestala jsem jíst po sedmé hodině, víno si 1x týdně klidně dám.
Omezila jsem kávu na jednu denně a nechybí mi, piju caro se sójovým nebo pohankovým mlékem, vím, že i to je energie.

Seberozvoj

Samostatná kapitola, moc pěkně vedená, brnkla na moji strunku a posílila mě v sebeuvědomění a znovuzískání jistoty, zároveň pomáhá rozlišit, za co bojovat a co pustit, protože to není moje.

Mám pro vás jeden svůj zážitek. Jdu nakupovat potraviny a chodím kolem regálů se sladkostmi a o nic nemám zájem, říkám si: „Tohle nepotřebuju.“, pak jdu kolem vychytávek typu sojanéza a napadá mě, že jsem vděčná za to, že na to mám, že si taková jídla můžu dovolit koupit, cítím se lehce a svobodně na těle i na duši. Takže to je třeba jedna taková změna, která se mi moc líbí.

A co na to okolí?

Mám tři kolegyňky, jedna je milovnice nezdravého dobrého jídla, dvě spíše pro lehčí, zdravou stravu, všechny jsme ale požitkářky. Všechny jsme si během mé očisty vylepšovaly jídla mým pickles, kimči a vařenou zeleninkou jako přílohou, naučila jsem je dělat miso polévky. Ony byly na oplátku tak hodné, že mě jen zřídkakdy pokoušely větrníkem nebo domácí buchtou ke kávičce.

Změny na těle i na duši

Začala jsem s váhou 67 kg, pas 87 cm, boky 94 cm, paže 33 cm.
Skončila s váhou 61 kg, pas 83, boky 91, paže 30.
Je mi 45 let, měřím 160 cm.

Líbilo se mi mít večer před spaním ploché břicho a přitom nemít hlad.
Díky mému uvolněnému a nedůslednému přístupu byla fyzická změna jen mírná.
Psychicky jsem měla dobrý pocit už jen z toho, že pro sebe něco dělám a tělo mi to vracelo v dobré pohodě a sebevědomí. Ženská se narovná, obleče si novou sukni, usměje se a hned se za ní začnou chlapi otáčet a tak pořád dokola. A to je moc příjemné.

Zuzana

Hubneme do plavek online: Shoďte 5 kg za 14 dnů

 1. Libi se mi kdyz spousta zen pise jak jim vse pomaha a oni hubnou a to je zase nabiji dalsi energii k dodrzovani zdraveho stravovani.Vloni jsem se taky prihlasila do kurzu – hubneme do plavek.Vsechny pokyny jsem dodrzovala – varila zeleninu se zeleninou cvicila nepila kavu a – nic.At jsem se snazila jak to slo – proste nic.I nyni se snazim jist zdrave ale nyni jiz jim opet i maso- kruti hovezi z volneho chovu nebo ryby piju 1x denne kavu a nic- vaha se dolu nepohne.Takze mam donem ze to na vsechny proste nezabira.

  • Ahoj, chce to taky přepnout v hlavě, aby tělo reagovalo dobře, ne jen jako stroj. Asi ještě možná nemáte něco vyřešené a tělo pak nereaguje, nebo stávkuje. Je potřeba mít čistou hlavu. Taky mít kolem sebe věci jen, které nás těší a máme z nich radost. Zbytek věcí dejte pryč, makám na sobbě už spoustu let. Prostě ta velká změna sama sebe nepřijde jen tak z nebes ze dne na den. Nejtěžší je změnit sebe a makat na sobě psychicky. Pěkný den a ať se daří :-)

   • Naprosto souhlasím. U mě je alfou a omegou psychika. Např. na dovolené kde nedodržuji 100% principy JJ se mi zlepší pleť, spím jako medvěd, připadám si krásná a vyrovnaná, bez zažívacích problémů… A doma hups… je to tam kde to bylo ;-) U mě je to prostě o hlavě!!

    • Jéjej, Lebell, a co se to doma děje, že se ti to vždycky takhle demonstruje? V čem je problém? (Samozřejmě nemusíš odpovídat!)

     • Milá Zuzzi, doma se děje to, že tam pracuji a v práci jsem vlastně doma. V sezoně je to i 18 hodin kolotoč. A v těch 18 hodinách přemýšlím co dřív. A proto jak vypadnu na dovolenou – už v autě vypínám, a vím že nic nemusím a nikdo po mě nic nechce. Prostě pusto a prázdno. Ano, jasně že se nabízí možnost to změnit :-) ale není to prostě jen tak…. Ale ony ty výzvy většinou přijdou i sami, a to zdražení energií je pro nás devastující. A ano, vím že Eva (a spousta jiných žen) pracuje taky doma ale s rozdílem že jí to nabíjí … :-)) a hle, další resumé.. Není nad vlastní terapii :-))

  • Eno, určitě by u vás stalo za to položit několik otázek, jak z oblasti fyzické (zda je hubnutí vůbec potřeba, někdy chtějí přeci jen ženy hubnout tam, kde nic není), pak na zdraví, na dobu a způsob dodržování jídelníčku, na časy jídla a hlavně dobu bez jídla (kolik času máte mezi večeří a snídaní) a pravidelnost; tak z oblasti psychické. Hubnutí je hodně i o myšlení, programech a emocích. Někdy se v psychice či ve vztazích najde příčina, proč to prakticky není možné, a když se tato odstraní nebo nějak změní, najednou to jde. (Mám s tím dokonce osobní zkušenost z minulosti.)

 2. Zobrazit všech 6 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekMakový dortík s jahodovým krémem
Další článekČisté emoce aneb nechte děti brečet a válet po zemi