Domů > Magazín > Vaše příběhy

Jsem šťastná tělem i duší (Lucka 35 let)

Lucce nebylo dobře. Zvracení, únava, bolesti hlavy, zad a šílená únava ji trápily po těžké životní etapě. Pak ji našli melanom a ona si řekla dost. Šla za léčitelem a ten jí doporučil změnit životosprávu a jídelníček než bude hůř. Je s námi krátce v Klubu a prošla Jarní očistou. O svém štěstí nám poslala email a zprávu všem ostatním, že to stojí za to a že je to jen o prioritách.

Ahoj Evi a Heleno,

jmenuji se Lucka a píšu proto, abych vám oběma moc poděkovala za to co děláte a chci vzkázat všem, co váhají, přečtěte si i můj příběh.

Nebylo mi vůbec dobře

Před 6 ti lety jsem se rozvedla, byly to nervy, nedokázala jsem si odpustit, že jsem dcerám sebrala tátu, ale bohužel jinak to nešlo. Jelikož jsem byla neustále ve stresu, vitamíny a minerály všeho druhu jsem viděla jen z “vlaku”. Když jsme si pak našla přítele a odstěhovala se k němu, začalo to být lepší, ale začít nový život s malými dětmi je opravdu těžkýJelikož má životospráva a stres byli neustále na mě nalepeny, tělo se začalo hlásit, bolesti hlavy až migrény, zvracení, celková slabost, nechuť, bolest zad, každé ráno hrozný vstávání….vše jsem viděla šedě…

Melanom in situ

Tak před dvěma lety opět vztoupily do mého života vitamíny, ale né tak, aby mi bylo líp. Četla jsem knížky o různých stravovacích směrech a pak přišla další “rána” Kožní mi doporučil odstranit znaménko. Výsledek? Melanom in situ (pozn. redak. maligní melanom). A DOST, řekla jsem. Pak jsem navštívila léčitele, ten mi ještě přidal pár info o mém zdraví nezdraví (zánět v ledvině, v děloze, na plíci, náběh na angínu pektoris, cukrovku a podrážděná slezina) a já si sedla na prdel…Řekl mi ať začnu jíst celer,”černé” ovoce, nejíst maso, nesolit, každý den 2 hodiny chodit venku na vzduchu a odpočívat.

Každé ráno vítám slunce plná energie

Začala jsem to dodržovat a při vyhledávání receptů veganských a vegetariánských jsem narazila na vaše stránky. Členství jsem dostala od přítele na vánoce, takže jsem tu s vámi čerstvě 2 měsíce a pár dní, ale to co se se mnou děle od té doby, neumím ani popsat. Každé ráno vítám slunce PLNÁ energie a šťastná, vždy se těším na každé jídlo a když ho jím prožívám pocit uspokojení ;-).. cítím se lehká (ale i každý den lehčí…nepochopím :-) )…zdravotní problémy mizí před očima a já jsem šťastná tělem i duší.

Nebylo to snadné

Byly tu však stinné stránky…Kdy to vše budu vařit? Ty bio potraviny jsou drahé…a samozřejmě – posměch okolí (rodičů, dcer, partnerův jen malinko chudák nevěděl, jak se z tou změnou poprat)…Já si řekla 1.peníze…zkusím to a uvidím, jenže pak už není cesta zpět :-) Nevzdám se toho, jak mi je jen proto, že budu jíst o trochu levnější ale nezdravé potraviny.
2. Čas kdy vařit…hmm to byl oříšek..ale teď to mám tak: o půl šesté večer dojedu dom z práce, dáme večeři, rychle se naučitc s tou mladší dcerou (9 let) a poté dohlédnout na to ať jdou spát nejpozději do 21 hodin, pak začínám vařit jídlo na druhý den pro sebe a večeři pro ostatní členy rodiny, kteří se zatím cukají jíst to co já :-)…no a ve 23 hodin odcházím do hajan. Ptáte se kde je uklízení, praní, žehlení?…není tam:-).. ty dny nejsou nafukovací a já změnila své priority. Uklízím, žehlím a peru pouze o víkendu.

Je to o prioritách

Takže je to i o prioritách, ale když to zkusíte a ucítíte sami na sobě jak vám bude, garantuji vám, že už se toho nebudete chtít vzdát. A kurz Jarní očista je prostě MAZEC.
Takže na závěr děkuji Evě a Heleně za jejich práci, recepty, rychlé reagování na dotazy apod. DĚKUJI.
A vám všem, co tento článek čtete, přeji, abyste byli ZDRAVÍ..protože to je to nejcennější, co všichni máme .

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

18 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

To je krásný příběh 😍Jestli pak bude pokračování?

Ukázat další komentáře