Život je krásný (Dagmar, 63 let)

38

Vždy jsem toužila po dokonalé postavě a krásném oblečení: cvičila, držela diety a různé výživové směry a jako introvertní melancholik s depresemi opakovaně sklouzávala ke sladkému a nadváze. Tedy stále bojovala s váhou +- 20 kg a vyzkoušela všechny možné výživově směry a diety. Vždycky jsem jedla s pocity viny a s pochybnostmi. Teď je všechno jinak. Po 30 letech jsem vysadila antidepresiva, léky na tlak a cholesterol.

Potřebovala jsem celkový restart

Do Klubu Jíme Jinak a do Jarní Očisty jsem nevstoupila kvůli hubnutí (i když pro mne jako výtvarnici s citem pro vše krásné je postava také velmi důležitá); hlavně však s nadějí na celkový restart: ozdravění, víc energie, lepší náladu a chuť do života. Uvnitř se cítím stále mladá + něco zkušeností navíc, ale tělo po 60tce chátrá a pro moji melancholickou duši estéta to má katastrofální dopad…

Třináct let jsem nevařila

V 50ti letech nový manžel, stará chalupa na polosamotě místo města, velká zahrada a dlouhé dojíždění za prací. Posledních 13 let jsem nemusela vařit (manžel s dokonalou postavou nevyžadoval) a s radostí na vařečku zapomněla. Tedy – nikdy mě vaření nebavilo, pokládala jsem ho za ztrátu času. A byla přesvědčena že „vařené jídlo=mrtvé jídlo“. Zkoušela jsem různé výživové směry a diety; čím méně v kuchyni, tím lépe. Sice jsem vždy zhubnula, ale zdraví stále nic moc. Postupem času jsem přicházela na to, že bez pečlivé přípravy jídla to zdravě nepůjde. Přesto „Jíme jinak“ byl pro mne šok: 3x denně u plotny!

Začala jsem ze dne na den a z ostra

Málem jsem přepálila hned na začátku: ze dne na den jsem vysadila cukr, bílou mouku, živočišné výrobky, maso, vejce, kávu, alkohol, mé oblíbené ovoce s ovesnou kaší, které jsem se poslední rok naučila snídat…  a nasadila zástěru. Hned po několika dnech s Jíme Jinak jsem se pustila do Jarní Očisty. Rozesmutnila mě otázka Evy: “Co pořád vaříš?“ Musela jsem totiž vařit s pokročilými, i když jako začátečník jsem neuměla vůbec nic – nebylo už cesty zpět… Stále jsem si opakovala: „Dělám to, protože se mám ráda a léčím své tělo i duši“.

Zvládla jsem skoro všechno

S překvapením musím říci, že když jsem po 6 ti týdnech Očisty procházela body „Co se povedlo Vám?“, splnila jsem všechny, kromě chození dřív spát a večeře před osmou (spím 8-9 hodin od půlnoci, pracuji odpoledne a večery).
Celý kurz je postaven přehledně, srozumitelně, s dokonalou zpětnou vazbou… prostě mně vyhovoval po všech stránkách a utekl podezřele rychle.

Začátky byly krušné

Tvůj lidský přístup, Evičko, s pochopením a laskavým slovem pro každého z nás, je obdivuhodný. S pomocí Tvou a mnoha ostatních jsem nevzdala velmi krušné začátky totálního chaosu v kuchyni, kdy jsem tvořila něco, co jsem netušila, jak bude vypadat, natož chutnat a poslouchala neustálé rejpání manžela.

Kurz mě začal stavět na nohy

Kurz Jarní Očisty mně nepřevrátil život vzhůru nohama, ale naopak: začal mě stavět na nohy z polehávání a zdravotních problémů po 60tce. Má dole přes 10 kg během dvou měsíců, po které jsem se stravovala podle Jíme Jinak (určitě napomohlo také běhání pro každý kousek zeleniny, než jsem si vše trochu zorganizovala), začínám s pravidelnými procházkami a cvičením. Přestaly mně krvácet dásně, bolet kyčle, zbavila jsem se zahlenění, pocení v noci. Úplně jsem přestala mlsat kromě občasného čtverečku kvalitní čokolády, 100% zavařeniny bez cukru apod. Na moji milovanou černou mletou kávu ani nevzpomenu (Yannoh a melta to jistí 😊).

Detox nejen na talíři

Uklidila jsem téměř celou kuchyň/ateliér – to se mně ulevilo, když nemusím stále lovit v poličkách něco, o čem nevím, kde mám a jestli to vůbec mám. Vybrala jsem si nové červené nádobí, které mně dělá radost, dózy, koření… Naučila se používat potraviny, které jsem na začátku kurzu ani nevěděla, že existují, nebo o nich sice slyšela, ale neznala. Snídám pravidelně miso polévku, peču skvělý celozrnný kváskový chléb, klíčím, kvasím, využívám vše jedlé zelené ze zahrady, dala jsem dohromady šanon s předpisy Jíme Jinak, začínám v kuchyni improvizovat, což mně vyhovuje a dokonce někdy i baví. A vše si umím obhájit před manželem.

Po letech spolu stolujeme

Po letech, kdy jsme s manželem zakousli něco u počítače nebo u televize, spolu stolujeme pravidelně alespoň při obědě (uf, to bylo řečí že se „toho“ ani nedotkne, že ho chci otrávit, že jen dělám binec a samé zbytečnosti), nevyhazuje zeleninu ze svého jídla do koše, nevrčí, naopak pochválí…  A tak bych mohla pokračovat.

Změnil se můj vztah k jídlu

Pokaždé mě potěší krása a barevnost na talíři a zdobení pokrmů. Ale co je hlavní – změnil se můj vztah k jídlu; vždy jsem toužila po dokonalé postavě a krásném oblečení: cvičila, držela diety a různé výživové směry a jako introvertní melancholik s depresemi opakovaně sklouzávala ke sladkému a nadváze. Tedy stále bojovala s váhou +- 20 kg, nebo „od pangejtu k pangejtu“, jak o mně už kdysi „poeticky“ prohlásil můj tatínek. Ale vždy jsem jedla s proviněním nebo pochybnostmi, jestli dělám pro své tělo a duši opravdu to nejlepší, nebo alespoň dobře. Teď mám z jídla konečně radost bez pocitů viny! Ne vše mně sice zatím chutná (i když většina ano ), ale v tak obrovském výběru úprav a chutí věřím, že až se ještě víc zorientuji, zrychlím a vylepším vaření, že chutnat bude.  A když odložím ještě dalších 7 kil, budu spokojena.

Možná časem do jídelníčku vrátím zakysané mléčné výrobky a vajíčka – nic jiného mně nechybí – uvidím. V každém případě Jíme Jinak je první stravování, o kterém jsem přesvědčena, že je pro mne zdravé a jsem schopna dodržovat udaný směr celý život (a že jsem vyzkoušela vše možné 😊).

Jsem bez léků a antidepresiv

Pročítám si stránky Jíme Jinak jako každý večer a vyskočil na mě dotaz: Jak se cítíte? Děkuji za optání, velmi dobře :-). Celozrnný kváskový chléb kyne na peci, já naopak hubnu a za pec už moc nezalézám… Konečně přichází chuť do života, kvůli které jsem se do důrazné změny životního stylu s Jíme Jinak pustila. Za téměř 4 měsíce s vámi jsem se naučila a změnila tolik věcí! A hlavně: odložila jsem nejen kila, ale také léky na vysoký tlak, cholesterol a po 30ti letech dokonce antidepresiva. A po letech začínám opět tvořit… Život je krásný ♥

Bylo mi s vámi příjemně

Opravdu ze ♥ děkuji za profesionální kurz! Všem přeji, ať se Vám lepší zdraví, postava, vztahy, nálada a vůbec celý život… Bylo mně tu s Vámi moc příjemně .

PS: A teď mě napadlo, co si daruji za odměnu: kurz „Hubneme do plavek“ přece! Od manžela už dárek mám: během Očisty mně postavil na zahradě nádherný skleník.  

Hubneme do plavek online: Shoďte 5 kg za 14 dnů

Doslova hltám všechny nové články!

Zdenka N.: Poslední dobou hltám vaše nové články, jsou super!...

I sestřička v nemocnici si všimla, že jím zdravě

Bartoanaovj: Evi, Helčo, děkuji za práci kterou děláte. I...

„Mami, pizzu už viac nechcem.“ (Ivajanig)

Ivajanig: Strava mi veľmi chutí. Zatiaľ varím podľa Jíme...

Jíme Jinak mě baví (Olga, 76 let)

Olga: Ahoj Evičko, chci tímto moc poděkovat a popřát...

S manželem jsme oba shodili 3-4 kg (Jaroslava)

Jaroslava: Evi a celý týme Jíme Jinak, děkujeme s...

9 kilo dole, odběr krve super, bez pilulek

Mirka: Vaše stránky jsem okukovala delší dobu,ale až v únoru...

4 kg a 8 cm přes břicho pryč (Marketa)

Markéta: Chtěla bych s vámi posdílet moje dnešní překvapení,...

Zlepšilo se mi trávení a zhubla jsem (Zuzana)

Zuzana: Výzvu do plaviek som skončila včera. Viem, že...

Úspěch: manžel vylízal i talíř

Slunivok: Skvělý recept ! Uvařila jsem si čočku na...

Z jídel jsem nadšená, jedí to i moji chlapi

Maca.s.: Z jídel jsem úplně nadšená, už jsem dělala...

Operace žíly není třeba a menstruační bolesti jsou pryč (Jana)

Jana: Milá, nejmilejší Evi, má žíla je ve velice...

Tomu bych nevěřila: Po 3 dnech na JJ stravě mi splasklo břicho!

cihal: Zdravím vás. Začala jsem dle videa polévkami k...

Jsem ráda, že jsem do toho šla!

Giana: Chtěla bych moc poděkovat za celé zpracování kurzu,...

Obleču konečně věci, které jsem nenosila už 7 let (Iveta)

Iveta: Ze shozených kil mám obrovskou radost, obleču věci,...

Moje okolie si hneď všimlo, že som sa nejak „zmenšila“ (Adriana)

Adriana: Milá Evka, chcela by som ti v prvom...

Zpomalila jsem a je mi velice dobře (Vladimíra)

Vladimíra: Milá Evi, i když ne všechno se mně...
 1. Dagmar, klobouk dolů, jak jsi se do toho dala a jak jsi vše zvládla. Tvůj článek ve mě vyvolal velmi příjemný pocit a asi ho budu čist ještě několikrát. Prvně mě upoutaly fotky a říkám si, to bude nějaká výtvarnice nebo aspoň tvořivá a nadaná osoba. A navíc je to vrstevnice… a tak jsem se začetla.. Trošku závidím. Umět věci sladit, mít svůj styl a vytvářet krásné věci, to jsem vždy chtěla, občas i něco vyrobila. Jen asi moc nemám talent, ani ty nápady a výdrž. A po práci ani moc toho volna, aby stálo za to se do něčeho pustit. Třeba pomůže tento kurz… uklidí se v domě, v hlavě a třeba se v ní i něco nového a krásného zrodí i v tomto směru. Co se týká vaření, já naopak vařím dlouho. Manžel vyžaduje klasiku a občas zobne ode mně. Já se od léta snažím jeho jídlu nepodlehnout moc často. Zdravě jsem zkoušela kde co a stále to nemělo výsledky. Naopak jídla z jj ano a moc mi chutnají. Jen takto krásně na talíři to teda nemám. Vaření ráno v šest a přenos do práce – ani to moc nejde si s tím tak vyhrávat. Ale třeba až se mi příprava zrychlí, tak to taky zkusím.Na postavě už vidím výsledky, cítím se moc dobře, i když nejsem stoprocentní. Chci se tě zeptat, ty léky na cholesterol a tlak sis vysadila sama, nebo pod lékařským dohledem na základě dobrých výsledků? Ráda bych se k tomu taky dopracovala, ale sama si to vysadit nedovolím. A ještě jeden dotaz – kde koupím ty šikovné hranaté dozy co jsou na fotkách? Nebo ví to někdo? Přesně takové si představuji. Ráda bych si to už konečně zorganizovala esteticky a přehledně a napořád. Taky už nechci tápat v poličkách, kde co je. Dagmar díky za sdílení a přeji ti, ať se ti vše daří.

  • Milá Libby, moc děkuji za krásná a milá slova. Ani si je moc nezasloužím; žiji v takových vlnách: nějaký čas jsem docela výkonná a nadšená, pak ale opět spadnu k mizernému jídlu-jím průběžně celý den a co mě napadne, hlavně večer a nejvíc sladké… Holt jsem taková Fila černobílá. Jen jsem to vylepšila tím, že se pokorně vracím do Očist s JJ a neuchyluji se k nějakým drastickým nebo nezdravím dietám, nebo ozdravným, ale které mně nesednou, abych se dala opět trochu do pořádku zdravotně i na pohled (tu svoji nadváhu nesu špatně psychicky i fyzicky).
   Máš pravdu, jsem výtvarnice, i výtvarné obory už 30 let učím na ZUŠ. Každý má talent na něco a po těch letech už vím, že mnozí o tom ani neví, protože se bojí něco zkusit, nebo netuší, jak na to. Kde pracuješ Ty? Jestli nechceš psát veřejně sem, můžeš v Očistě, ta je uzamknutá.
   Hranaté dózy jsou od Benco (chtěla jsem pouze kombinaci s černou 😊)); kupovala jsem několikrát, mají různé typy a jsem s nimi velmi spokojena.
   Léky na cholesterol zobu opět, ale na tlak ne, ten se mně opravdu srovnal.
   Ptej se na cokoli, v Očistě se budeme potkávat dlouho, tady pod článkem upozornění na Tvůj komentář nevidím. Příjemné dny, ať je Ti dobře a ozvi se 😊!

 2. Ahoj Dášenko, to je krásný příběh a velmi inspirující, máme mnoho společného, i já téměř nevařila, po pravdě, nikdy mě nebavilo připravovat maso, dokonce je mi to docela odporné,… zvládnu ho nachystat jedině psům :))).,, teď jsem se konečně naučila vařit, tedy učím se vařit :)))), a neskutečně mě to baví,.. z těchto surovin, je to samé kouzlo ,…. a co se týče zebřiček, tak ty mám taky v oblibě, na obrazech, na oblečení,.. atd :))), je to posedlost, … příroda je dokonalá :)))), moc tě zdravím děvče a přeju kouzelný den :))), jsi nesmírně šikovná!!

  • Milá Ivet, objevila jsem Tvůj komentář až dnes po půl roce… Děkuji za pohlazení ♥. Vaření Ti jde lépe než mně, musím přidat :-). To víš, černo-bílá je pro nás nej… (a k ní třeba červená :-))

 3. Jé Dagmar, já tě konečně vidím na fotkách. Zdraví Lucka z detoxu:-) Předpokládám, že jsi to ty. Poznávám červenou v kuchyni a i ty zebří vzory na talíři. Je pěkné vidět, že změna jídelníčku umí nějak poléčit deprese a celkově prosvětlit ducha. To jsou pro mě dobré zprávy. Měj se krásně, ať se daří, Lucka

  • Lucinko, děkuji, také Tobě přeji příjemné dny :-).
   To víš, „Fila černobílá“ musí mít zebry nejen na kuchyňském porcelánu: běhají nám po židlích, povlečení, dekách, na ručníkách, koupacím plášti, plavkách, šatech (kabát vzhledem k mému věku už pouze visí ve skříni, ale opět jsem v sekáči neodolala zebřímu ponču) a raději přestanu, už teď vypadám dost… ale někdy narazím: černobílý pes u manžela neprošel 😊. Ale co není teď, stále jsme ve vývoji, že…?

   • No to je mazec Dášo, a jak dlouho už se těší tyhle zebří, dalmatinové vzory u tebe oblibě? Jsem vždycky fascinována, že se někdo nebojí výrazných vzorů a je to dlouhotrvající láska. Já bych furt něco měnila, spíš tedy jen v hlavě, ale i tak:-))

   • Lucinko (tedy mně se moc líbí i Makropes :-)), možná zatím pouze hledáš; mladému člověku sluší všechno, i pytel od brambor 😊. To není vůbec žádná věda; mám tmavé oči a vlasy, v létě se opálím do černa atd. Taky jsem výtvarnice, takže mnohem dřív, než jsem se začala částečně živit vizážistikou, jsem věděla, v čem vypadám nejlépe, co mně na sobě naopak zbytečně škodí… a všímala si toho i u ostatních lidí. Dokud mne oblékala maminka, byl to její vkus, její barvy, její vzory a doplňky, její styl a já marně protestovala; ona ve stejných věcech vypadala jako hraběnka ze zámku, já jak splihlá myš v oprané zástěře. Ona potřebovala jemné šperky, pastelové a pudrové barvy, drobné vzory, klasické střihy, elegantní doplňky… já výrazné, křiklavé, kontrastní, extravagantní, originální… To by bylo na knihu, píši v kostce 😊. Bohužel temperament nemusí vůbec s těmito vnějšími znaky ladit, u nás to bylo dokonce naopak: já introvert, vnějškem přitahující pozornost, někdy až odsuzování, maminka extrovert, vnějškem konzervativní dáma. Takové „klamání tělem“ 😊. Největší světlostní kontrast je černá x bílá, vůbec to tedy nemusí být zebří nebo kraví vzory… Nechci sem moc plevelit, když to není o jídle. Na druhou stranu-vše souvisí se vším…
    Kdysi jsem na toto téma napsala básničku „Kontrasty“; začínala:
    Ať Ti je, či není milé
    svůj svět vidím černobíle
    místo spektra barev duhy
    potěší mě zebří pruhy…

 4. Paní Dagmar, jste fakt borec. Ta úprava jídla nemá chybu. Já jsem hrozný břídil. Pojídám už u linky, pak něco dám do pusy po cestě ke stolu. Takže když zasednu, tak toho mám půl a často i chybí. No co mám povídat. Máte můj obdiv!

  • Míšo, to dělá hodně lidí a odnáší to jejich trávení. Kdybyste šla s námi do kurzu, tak to vás budeme hned odnaučovat 😉 Dáša byla velký „nevařič“ a dívejte, jak krásně jí to ladí, takže všechny máme šanci – i my, co jsme jedli v poklusu 😃

  • Míšo, celé léto jsem jedla určitě hůř než Vy… Hlavní je vrátit se zpátky a nevzdat sice možná pomalé, ale jisté vylepšování. Eva říká: „Každé zdravé jídlo se počítá“ :-)

 5. Dagmar, moc hezky napsané, jsi poetická duše.
  Z tvého článku mi došla jedna věc – že i já jím s radostí a bez výčitek, zda je tohle pro mě dobré a zdravé. To jsem si uvědomila až ted, že zmizel ten stres z jídla. :-)

  • Milá Kattynko, po skončení ideálních podmínek v izolaci doma a distanční výuce, které mně velmi vyhovovaly, jsem opět na antidepresivech. Možná je to také tím, že po tolika letech to tělo a mysl bez nich už nedokáže fungovat, kdo ví… Ale jinak se držím, poreferuji opět do roka a do dne, jsi mně velkým vzorem. Stres z jídla už opravdu nemám, ale stres z vaření se mě stále drží zuby nehty :-).

   • Dagmar, já taky letos vysadila antidepresiva, přišlo plačtivé období, ale věřím, že jsem to překonala. Už se k nim nechci vracet. Byla jsem tak otupělá, ted mám po dlouhé době pocit, že zase žiju. A ne jen přežívám.

   • Dagmar, já jsem moc ráda, že jste to sem napsala, že máte zpátky antidepresiva. Nejste sama. Já se k nim taky nechtěla vracet – za žádnou cenu, ale kdbych to bývala neudělala, cena za to by byla příliš vysoká než jen antidepresiva. Já jsem všem tvrdila, že je nechci a že se cítím dobře (žádné plačtivé období jsem neměla, byla jsem veselá a taky jsem měla pocit, že zase žiju a že jsem to překonala), ale moje okolí vidělo, že něco není v pořádku a zachránila mě moje skvělá terapeutka, protože až teprve s ní jsem po rozboru uviděla, že se přesvědčuju o něčem, co není pravda. To bylo na podzim a celá situace mi pomohla teď na jaře, kdy jsem to už sama uviděla, kde je problém – posunula jsem se. A stres z vaření se mě taky drží zuby nechty. Eva na tohle někomu napsala, že to znamená, že je někde chyba. Přesně tak, potřebuju přijít na to, kde je a že Jsem důsledná, trvá mi to. Čekám, až to bude „dokonalý“ a bude to opravdu ono.

    • Dagmar, dokonalé je nebezpečné slovo – když toužíme po dokonalosti, tak jsme myšlenkami někde v budoucnosti a ne tady a teď. Jedna věc je kráčet k lepšímu, zjednodušovat, zrychlovat, být praktičtější, trávit v kuchyni méně času atd. , ale druhá věc je se stresovat tím, že to ještě není dokonalé. Nejspíš nikdy ani nebude! Mrkni na toto https://www.jimejinak.cz/video-motivace-necekejte-az-to-bude-dokonale/ a na toto https://www.jimejinak.cz/zanety-vytoky-kvasinky-pms-a-nervy-na-dranc/

     • Evi mluvíte mi z duše. Ještě pře měsícem jsem pořád něco řešila … jestli mě baví práce, jestli se ke mě lidé chovají jak bych chtěla.. Teď oplakávám blízkého a jeho nepřitomnost umocňuje fakt, že jsem tehdy šťastná opravdu byla. A nestačí jen číst že se na štěstí nemá čekat. Asi si to každý musí prožít aby pochopil.

       • Teoreticky nám to jde krásně, ženy, co? Teď to tak skutečně mít a žít, radovat se, nehodnotit se, neporovnávat, brát se, jaké jsme ❤ Je to cesta 😉 Mám vás moc ráda 😍

       • Dagbri, nešlo odpovědět na Váš první komentář, až pod tímto :-). Mně se točila hlava a viděla jsem rozostřeně- prostě něco jako absťák (i když ten jsem nikdy nezažila :-)). Asi jsem je brala už příliš dlouho a tělo to bez nich moc neumí- 30 let…

      • Lebell, to je mi líto, upřímnou soustrast ❤ A díky za vaše sdílení. Ono je to bohužel často nepředatelné, já to vidím u tak obyčejné věci jako je to jídlo (člověk by řekl, že už musí být třeba všem jasné, že není dobré cpát děti hranolkama, párkama a cukrem, ale stačí nakouknout na diskuse na FB a hned je člověk v realitě), natož když pak dojde na taková filozofická témata jako je štěstí, život a smrt. Ale každé sdílení pomůže trochu těm, kdo toto ještě nezažili.

       • Díky Evi. Velmi si vás vážím. Za to jak jste emaptická, jak trpělivě a s láskou vysvětlujete pořád dokola :-) Dívám se teď znovu na Prostřeno a vážím si vás ještě o to víc, jak jíte úplně vše i když víte že to není to pravé. To nikdo před vámi neudělal! I když ne vždy jím JJ, mám pocit že jako lék beru i vaše slova :-) Ještě jednou díky..

        • Děkuji Lebell, moc si toho vážím 😍 Je škoda, že my lidé, nepoužíváme slova všichni jako léčivý nástroj. Slova jsou mocná, ale spíše se s nimi navzájem zraňujeme než léčíme. Pořád je co se učit. I u nás doma se to pořád učíme ❤

     • Pravdu díš, Evičko; moc ráda bych se naučila žít „teď a tady“ a víc se radovat ze života. Ale snažím se stále. Jo, ta věčná touha po dokonalosti… :-)

 6. Dáši, vždy jsem s chutí četla tvoje příspěvky v Jarní očistě. Krásně jsi „bojovala“ a já ti přeji, ať se ti dále daří. A jsem moc ráda, že Eva udělala z tvého příspěvku v Jarní očiště tento článek, protože teď vidím, o co přicházím, když nejsem na fcb :-) – ty tvoje nazdobené talíře jsou úžasné!!!

  • Milá Martino, děkuji a také Ti přeji jen samé příjemné dny :-). Ve FB skupině Jíme jinak by se Ti sbíhaly sliny, co někteří vykouzlí na talíři… a ještě tvrdí, že to měli raz dva :-)

   • 😃😃😃 však ty taky budeš 😉 Jenže ty předtím oběhneš celou svoji zahradu, takže to máš krásné a s procházkou, která se nepočítá do času vaření! 😂

  • Já jsem taky moc ráda, že Dagmar souhlasila (ona tu Dášu nemá ráda 😃), protože její příběh je obrovskou nadějí pro všechny další ženy s podobnými potížemi. A že jich je! A u ní ještě úžasné, jak se z té nevařící umělkyně stala uměleckou kuchařkou 😍

 7. Opravdu nádherný článek a nádherná žena, bravo, Dášo! :) Hodně mně to připomnělo mojí cestu – celoživotní boj s jídlem a hledání, ale i reakce manžela, který ze začátku brblal, pak pomalu ochutnával a dnes již pátý měsíc jí pouze dle JJ a je nadšen :). Mám před tebou sice půlroční náskok v JJ vaření , ovšem po estetické stránce – kam se moje jídla na ty tvoje hrabou! Je to taková nádhera, jak svoji tvořivost dokážeš přenést i na talíř – jedním dechem sleduju už dlouho na fb a mám se ještě moc co učit. I já jsem nadšena z atmosféry v klubu, ze vzájemné podpory a povzbuzování a těším se na každý nový článek a recept. :) Přeji hodně radosti, energie, sil do boje s dalšími kily a děkujeme za krásnou inspiraci na talíři :).

  • Lucinko, psala jsem komentář jako upřímné poděkování v závěru Jarní Očisty JJ, Eva z něj udělala článek. Podpora Vás ostatních mě nedovolila vaření vzdát, i když jsem k tomu měla hlavně na začátku hodně blízko. Vděčná jsem Vám všem a i když neumím psát vroucně jako Ty, Luci, cítím ♥ . Děkuji :-)!

 8. Zobrazit všech 38 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekKuličky z tofu, kuskusu a shiitake
Další článekNakupte na Organic Time a ušetřete